Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for styczeń, 2023.

Archive for styczeń, 2023

PostHeaderIcon wolontariat

Gerda z wizytą u dzieci

W styczniu Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizował akcję zbiórki karmy i różnych akcesoriów dla psów i kotów z kaliskiego schroniska.
Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie uczniów do aktywnego udziału w zbiórce.
Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w akcji.  
Po odbiór zebranych darów przyjechały pracownice schroniska wraz ze specjalnym gościem – podopieczną schroniska suczką Gerdą. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca wolontariusza oraz pracownika schroniska, a co najważniejsze mogły dać chociaż odrobinę zainteresowania psince, która nie ma tego ciepła na co dzień.       
Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon informacja

Ferie

Kochani Uczniowie,
pamiętajcie, by przed pójściem na odpoczynek, zabrać z szafek ubraniowych swoje rzeczy! W czasie ferii szafki będą sprzątane!

Poniżej, dla uczniów spędzających ferie w domu, publikujemy propozycje „Ferii w mieście”.

PostHeaderIcon apel

Podsumowanie I okresu nauki
i życzenia na ferie

Jak co roku, w przeddzień ferii zimowych, zebraliśmy się na apelu podsumowującym pracę szkoły w pierwszym semestrze, które przygotowała p. Joanna Biernat – opiekun SU. Zebrane dane przedstawiły uczennice Samorządu Uczniowskiego klas 4-8.

Apel podsumowujący dany okres nauki to również okazja do wyróżnienia uczniów, którzy osiągnęli najwyższe średnie dydaktyczne z poszczególnych klas, jak też tych, którzy mogą pochwalić się stuprocentową frekwencją. Wymienieni uczniowie otrzymali gratulacje z rąk pani wicedyrektor i gromkie brawa ze strony kolegów i koleżanek.

Uczniowie, który osiągnęli średnią ocen 4,75 i wyżej to:
Klasa 4a: Jackowska Lena, Juszczak Oliwier, Kołata Marta, Kostrzewa Jan, Kuźniacki Szymon, Martczak Maciej,
Klasa 4b: Glazer Maja, Jóźwiak Wojciech, Knop Liwia, Krzykacz Aleksandra, Kwiatkowska Olga, Niedźwiecki Antoni, Olczak Julia, Sośnicki Alan, Stein Oliwia, Wanat Maciej,
Klasa 5a: Błasiak Maja, Chwedkowska Hanna, Felisiak Filip, Marcinkowska Julia, Rosiewicz Olga, Stasiak Dominik, Zawadka Gabriela
Klasa 5b: Cichocka Olga, Misiak Jan, Mucharska Gabriela, Pasternak Maja,
Klasa 6a: Perońska Weronika,
Klasa 6b: Kiszka Alicia, Morek Maria, Pytlińska Wiktoria, Tomczak Bogna, Witkowska Marta, Zdanowski Franciszek
Klasa 7b: Draszawa Wiktoria, Grzelak Antonina, Józefiak Magdalena, Klinke Maja, Kordulasińska Oktawia, Wdowczyk Ewa
Klasa 8a: Rosiewicz Nina, Rzepka Mateusz, Stępień Igor,
Klasa 8b: Cichocka Iga, Kubiak Marta, Szurek Gabriela, Świderska Adrianna,

Uczniowie ze 100%-frekwencją: Dominik Stasiak kl. 5a, Mateusz Umiński kl. 8a.

W tegorocznym apelu wyróżniono także uczniów biorących udział w konkursach i akcjach przeprowadzonych w tym półroczu w szkole. 
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz udanych i bezpiecznych ferii.

27.01.2023r.  roku odbył się apel na temat „Bezpieczne ferie”.  Miał on na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego podczas zimowego wypoczynku. Uczniowie klasy 2a i 2b zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce zimowej. Uczniowie zapoznali wszystkich z przestrogami, a także zasadami dotyczącymi zachowania podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz bezpiecznego poruszania się po ulicach i drogach. Przedstawione  rady i przestrogi pozwoliły uświadomić dzieciom konsekwencje nierozważnych zachowań oraz uświadomiły wszystkim, że korzystając z przyjemności nie należy zapominać o bezpieczeństwie.

Przygotowały:
– p. Bogna Foluszna,
p. Joanna Biernat

PostHeaderIcon relacja

Lekcja inna niż zawsze

W czwartek, 25 stycznia, uczniowie klasy 2b zamienili się
w małych ratowników. Na zajęciach z edukacji wczesno-szkolnej dzieci przypomniały sobie jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia, przeanalizowały instrukcje wzywania pomocy oraz powtórzyły sobie numery telefonów służb ratunkowych w Polsce. Następnie klasa udała się na salę gimnastyczną, gdzie z wykorzystaniem zestawu „ Czy potrafisz ratować życie?” oraz manekina Mini Anne,  mieli możliwość przećwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczniowie nauczyli się także, jak układa się osobę poszkodowaną
w pozycji bocznej. Nabyte umiejętności oraz zdobyta wiedza na pewno zaowocują w przyszłości i uczniowie będą wiedzieli, jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

PostHeaderIcon świetlica

KARNAWAŁ W ŚWIETLICY

W dniach 24.-26.01.2023 w świetlicy szkolnej odbyły się zabawy karnawałowe.
Świetlica została udekorowana w balony, serpentyny, a dzieci przebrane w karnawałowe stroje tańczyły i bawiły się w ryt-mach muzyki.

Przygotowała – p. Małgorzata Kamińska

PostHeaderIcon relacja

Wizyta w bibliotece

20 stycznia 2023r. klasa 2b odwiedziła Filię nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka z Oddziałem Dziecięcym w Kaliszu. Wizyta rozpoczęła się od oglądania wystawy
„Mój Anioł”, która zdobi hol biblioteki. Następnie pani bibliote-karka zabrała dzieci w podróż Bajkowozem.
Dzieci po kolei odkrywały z wielkim zaciekawieniem zawartość tego niezwykłego pojazdu. W szufladkach Bajkowozu znalazły się trójkolorowe okulary, które w inny sposób pozwoliły uczniom zapoznać się z książką „Gabinet dinozaurów”.  Poznawali również świat poprzez dotyk „czytając” książki alfabetem Braillea.
Dzieci dowiedziały się jak zdobyć kartę czytelnika, aby móc korzystać ze zbiorów MBP oraz jak należy się w niej zachować
i jak dbać o wypożyczone książki.
Ta ciekawa lekcja biblioteczna bardzo podobała się dzieciom,
a niektórzy nawet obiecali, że zapiszą się do MBP i będą korzystać z jej bogatej oferty dla dzieci. Każdy uczeń na pamiątkę wizyty otrzymał zakładkę do książki.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

PostHeaderIcon akcja

Zbiórka na WOŚP 2023

Wielkimi krokami zbliża się termin kolejnego, już 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja odbędzie się 29 stycznia 2023 r., ale już dziś zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki pieniędzy.

W dniach  17-26 stycznia 2023r. w naszej szkole Samorząd  Uczniowski  organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Wolontariusze WOŚP będą zbierać pieniądze do specjalnych puszek.

Zbiórka potrwa do 26 stycznia 2023 roku. 

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wesprzeć szczytny cel zbiórki „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych
i dużych!” serdecznie zapraszam do wzięcia udziału – opiekun SU p. Joanna Biernat.

PostHeaderIcon relacja

Koncert laureatów
Międzyszkolnego Konkursu

Kolęd i Pastorałek

W niedzielę, 15 stycznia br. laureaci tegorocznego edycji Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, organizowanego przez p. Krystynę Witasiak i p. Beatę Galant, spotkali się w kościele oo. Franciszkanów w Kaliszu. To właśnie w tej świątyni, dzięki uprzejmości proboszcza o. Waldemara Ułanowicza, mogliśmy wysłuchać wokalnych talentów uczniów szkół podstawowych z Kalisza i powiatu kaliskiego.

Od kilku lat patronem projektu i fundatorem pierwszych nagród (w tym nagrody Grand Prix) jest Starosta Kaliski Krzysztof Nosal. Sponsorem, który od wielu lat finansuje organizację konkursu i zakup nagród – jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych PUK S.A. i jej prezes Marek Nowacki.

Zgromadzonych na koncercie finałowym gości, sponsorów
i uczestników konkursu wraz z ich rodzinami, jak co roku przywitała p. Małgorzata Gałczyńska, dyrektor „dwunastki”.

Jury konkursu przyznało, że wszyscy uczestnicy konkursu zasługiwali na podziw i wyróżnienie, ale w przypadku pierwszych miejsc oceniający w składzie: Beata Michalak-Konieczna, Patrycja Kliber i Krzysztof Niegowski, nie mieli wątpliwości.

Laureaci:

Wyróżnienie otrzymała Oliwia Woźniakowska, uczennica klasy 2, pod opieką p. Aleksandry Jaworskiej ze Szkoły Podstawowej w Zbiersku, za wykonanie kolędy „Gore gwiazda Jezusowi” .
– Laureatką III miejsca w kategorii klas 1-4 została Lena Dobrzańska z klasy 3 z Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym, przygotowana przez p. Sylwię Bącler, za wykonanie kolędy „Maleńka Miłość”.
Miejsce drugie zajęła Lena Gąsior, uczennica klasy 4, przygotowana przez p. Danutę Petrykowską ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu, za kolędę „Od serca do ucha”.
– Laureatka III miejsca w kategorii klas 5-8 to Maja Korbacz, uczennica klasy 8, przygotowana przez Agatę Wegner ze Szkoły Podstawowej w Rajsku, ze wykonanie utworu pod tytułem „Kolęda Cisza”.
Miejsce II w tej kategorii zajęła Anna Staszak, uczennica klasy 8, przygotowana przez p. Magdalenę Staszak z Zespołu Szkół w Iwanowicach, za wykonanie kolędy „Jezus malusieńki”.

Nagrody główne:
I miejsce w kategorii klas 1-3 zajęła Blanka Krupińska, uczennica klasy 3, przygotowana przez p. Zbigniewa Błaszczyka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębem,
za kolędę „Mario, czy Ty wiesz”.
I miejsce w kategorii klas 5-8 zajęła Marianna Piątkowska, uczennica 6 klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu,
której w aranżacji wykonania kolędy „Tryumfy Króla Niebieskiego” pomogła p. Edyta Stangret-Nowak.

Grand Prix tegorocznego konkursu otrzymała uczennica klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu, Małgorzata Krzywoźniak, przygotowana przez p. Krystynę Witasiak, za wykonanie pastorałki „Cicho, cicho pastuszkowie”.

Gościem specjalnym wśród wykonawców był Maksim Pitela
z Ukrainy, uczeń 3 klasy Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu, który wykonał piękną prawosławną kolędę „Preczystaja diva”.

Maksim Pitela z Ukrainy

Laureaci z trenerami wokalnymi

AG

PostHeaderIcon zaproszenie

Koncert finałowy

Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu już po raz trzynasty zorganizowała Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów szkół podstawowych nie tylko z Kalisza, ale całego naszego powiatu. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął starosta Powiatu Kaliskiego, p. Krzysztof Nosal.
W tym roku po raz drugi odbył się on w dwóch etapach – pierwszy to przesłuchania, których dokonało JURY w formie online. Uczniowie przesyłali linki do swoich nagrań, które umieszczali na platformie Youtube.
Etap drugi to koncert finałowy laureatów, na który serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Kalisza i powiatu kaliskiego.
Koncert odbędzie się w kościele oo. Franciszkanów, parafii
św. Stanisława Męczennika w Kaliszu 15 stycznia 2023 po mszy świętej o godzinie 12.00.

PostHeaderIcon relacja

Koncert kolęd

W niedzielę 08.01.2023r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym, który przygotowały panie Magdalena Kaczkowska i Krystyna Witasiak. Połączenie kolęd z historią narodzin Chrystusa dało niezwykły efekt. Koncert odbył się w kościele oo. Franciszka-nów w Kaliszu. Poprowadzili go uczniowie klasy 8c: Joanna Banaszak, Franciszek Majda i Adam Wawrzonowski. Duodecimus jak zawsze godnie reprezentował szkołę.
Pięknie zaśpiewał kolędy znane i te nieco już zapomniane. Klimat podkreślił niecodzienny akompaniament zaproszonych gości: Alicja Felisiak – gitara, Maciej Jankowski – gitara oraz Piotr Wywrocki – kahon.
Koncert zgromadził wielu melomanów. Obecnością zaszczyciły nas także starszy wizytator – pani Alicja Januszkiewicz oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu – pani Violetta Słupianek.


Dziękujemy ojcu Waldemarowi Ułanowiczowi za zaproszenie
i możliwość promocji talentów naszych uczniów.


Na uroczysty koncert gości zaprosili Trzej Królowie:

W kraju położonym nad Prosną, w krainie zwanej „Dwunastką” pojawili się Trzej Królowie. Przywędrowali do nas szukając narodzonej Dzieciny Jezus, by złożyć Mu pokłon i zaśpiewać kolędy. Tutaj nie było żłóbka ale były dzieci, które chciały wyśpiewać Gloria Dzieciątku. Przybysze postanowili głosić Dobrą Nowinę o Narodzonym wszystkim spotkanym po drodze i zaprosić na śpiewy w wykonaniu chóru anielskiego z Dwunastki. Z naszej zagrody poszli dalej. Byli w kaliskim Ratuszu, w Villi Calisii oraz w Kuratorium Oświaty i Wydziale Edukacji UM Kalisza. Tam pytali o drogę do kościoła
oo. Franciszkanów, w którym miało się odbyć kolędowanie Aniołków z  Dwunastki przy betlejemskim żłobie. Zaprosili również wszystkich szanownych gości na przybycie do żłóbka Jezusa i oddania Jemu pokłonu. 
Tak wyglądało ich wędrowanie. Za rok również Was Królowie zapraszamy do wspólnego śpiewania chwały Bożej Dziecinie. Do zobaczenia za rok. 

Przygotowały:
p. Krystyna Witasiak i p. Magdalena Kaczkowska

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility