You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for grudzień, 2018.

Archive for grudzień, 2018

Przedstawienie jasełkowe

21 grudnia uczniowie klas 1-8 mieli okazję obejrzeć Jasełka przygotowane przez uczniów klasy 4c oraz chór szkolny. Po przedstawieniu pani wicedyrektor Jadwiga Haraś życzyła wszystkim uczniom zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, a panie Krystyna Witasiak i Katarzyna Lasek wręczyły dyplom Adriannie Świderskiej z kl. 4b za zajęcie I miejsca konkursie plastycznym ozdób świątecznych.
Jedną z form przygotowań do zbliżających się świąt było wykonanie kart bożonarodzeniowych na lekcjach plastyki.

PostHeaderIcon kiermasz

Kiermasz bożonarodzeniowy

Podobnie jak w latach poprzednich tuż przed przerwą świąteczną w naszej szkole zorganizowany został kiermasz ozdób świątecznych. Organizatorem przedsięwzięcia była Rada Rodziców, a wszystkie dekoracje zostały wykonane przez uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.
Stoisko bożonarodzeniowe cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przygotowane ozdoby były kupowane na prezenty dla najbliższych i znajomych na zbliżające się święta.
Fundusze zebrane podczas kiermaszu Rada Rodziców przeznaczy na nagrody i inne potrzeby uczniów naszej szkoły.

PostHeaderIcon życzenia

Życzenia bożonarodzeniowy

Przerwa świąteczna

24 grudnia 2018r.- Wigilia Bożego Narodzenia – dzień wolny od zajęć dydaktycznych, w tym dniu zajęcia opiekuńczo–wychowawcze zapewnia świetlica szkolna w godz. 6.30-12.30. Deklaracje dotyczące przychodzenia dzieci w dni wolne od nauki prosimy składać u pań wychowawczyń w świetlicy szkolnej.
25-26.12.2018r. Święta Bożego Narodzenia.
27-28.12.2018r. – przerwa świąteczna. W tych dniach nie będą realizowane zajęcia dydaktyczne, zajęcia opiekuńczo–wychowawcze zapewnia świetlica szkolna w godz. 6.30-15.00.
1 stycznia 2019r. – NOWY ROK
Zajęcia szkolne rozpoczynają się w środę 2 stycznia 2019r.

Kiermasz świąteczny

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu zapraszają Rodziców i uczniów naszej szkoły na Kiermasz świąteczny, który odbędzie się 20 grudnia i rozpocznie już o godz. 7.30 (na parterze budynku).
Zebrane w ten sposób fundusze Rada Rodziców przeznaczy na nagrody i inne potrzeby uczniów naszej szkoły.

PostHeaderIcon doskonalenie zawodowe

Wyjazd do Pamięcina

5 grudnia 2018r. chętni uczniowie z klas ósmych wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do zakładu mechaniki samochodów ciężarowych AM – Truck w Pamięcinie. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy mechanika samochodowego, poznali jej wady i zalety, a także kwalifikacje, jakie trzeba posiadać, aby pracować w tym zawodzie. Właściciele firmy przyjęli nas bardzo serdecznie, na uczniów czekał również słodki poczęstunek. Organizatorem wycieczki było Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

WAŻNE!
Informujemy, że obiady finansowane z Miejskiego Ośrodka Pomocy Socjalnej wydawane będą bezpłatnie tylko do czwartku włącznie. W piątek dzieci będą mogły kupić obiad w stołówce szkolnej.

PostHeaderIcon SzPZ

OGRANICZAMY CZAS SPĘDZANY W SIECI

Na przełomie listopada i grudnia uczniowie zapoznali się z testem sprawdzającym uzależnienia od komputera i Internetu. Zadaniem ich było samodzielne przeanalizowanie go i danie sobie odpowiedzi czy nie mają problemu ze zbyt długim przebywaniem w sieci. Oprócz tego uczniowie wyszukiwali informacje na temat uzależnienia od mediów. Najlepsze prace zostały wydrukowane i wywieszone w szkole.

Aby sprawdzić, czy jest się uzależnionym od komputera i Internetu można przeprowadzić specjalny test, który opracowała Kimberly Young – pionierka w Stanach Zjednoczonych zajmująca się od lat dziewięćdziesiątych XX wieku problematyką uzależnienia od komputera i Internetu:

1. Czy nie możesz przestać myśleć o Internecie (stale myślisz o tym, co robiłeś ostatnio w Sieci, lub o tym, co będziesz robił, jak się znów do niej zalogujesz)?
2. Czy czujesz potrzebę zwiększania ilości czasu spędzanego w Internecie, aby osiągnąć satysfakcję z tego, że korzystasz z Sieci?
3. Czy podejmowałeś nieudane próby kontrolowania, ograniczania bądź zaprzestania korzystania z Internetu?
4. Czy czujesz się niespokojny, markotny, przygnębiony, poirytowany, gdy próbujesz ograniczyć korzystanie lub przestać korzystać z Internetu?
5. Czy zdarza Ci się przesiadywać w Sieci dłużej niż pierwotnie zamierzałeś?
6. Czy z powodu Internetu zdarzyło Ci się narazić na szwank ważną znajomość, zaryzykować utratę pracy lub zrezygnować z szansy na zrobienie kariery?
7. Czy zdarzyło Ci się okłamać rodzinę, terapeutę lub inne osoby, by ukryć, jak bardzo pochłania Cię Internet?
8. Czy Internet służy Ci, jako ucieczka od problemów lub jako sposób na uśmierzanie nastrojów beznadziejności, poczucia winy, lęków, depresji?

Według autorki testu osoby, które odpowiedziały twierdząco na pięć powyższych pytań, można uznawać za uzależnione. Wykonanie powyższego testu wskazuje nam, czy mamy problem ze zbyt długim przebywaniem w sieci. Wykonanie go uświadomi, jakie straty ponosimy w życiu prywatnym. Pozwoli nam podjąć decyzję o większej kontroli nad tym medium, być może pomoże w decyzji udania się do psychoterapeuty.

Opracowała: Małgorzata Kamińska

PostHeaderIcon doradztwo zawodowe

Baaaczność!
Nie, to nie tak, jak myślicie. W naszej szkole nic się takiego nie zdarzyło, żeby trzeba było wzywać żandarmerię (wojskową policję).
Po prostu 10 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie klas 3a i 3 b z kpt. Grzegorzem Jasiankiem z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zawodem żołnierza oraz jego niezbędnymi akcesoriami w codziennej pracy. Na koniec uczniowie otrzymali wojskowe upominki i podziękowały swojemu Gościowi za wspaniałe spotkanie.

Mikołajki w naszej szkole
6 grudnia wpisał się w tradycję naszej szkoły jako dzień, w którym uczniowie (a także nauczyciele) przychodzą ubrani w stroje lub jego elementy nawiązujące do stroju św. Mikołaja.