Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for luty, 2020.

Archive for luty, 2020

PostHeaderIcon WAŻNE

REKRUTACJA 2020/2021

Szanowni Rodzice, rozpoczęliśmy nabór uczniów na rok szkolny 2020/2021 do oddziału przedszkolnego i pierwszej klasy szkoły podstawowej. Prosimy o zapoznanie się z poniższym komunikatem:

PostHeaderIcon informacja

Kiermasz wielkanocny

Rada rodziców przypomina rodzicom, dzieciom oraz ich wychowawcom o KIERMASZU WIELKANOCNYM, który odbędzie się 30 i 31 marca 2020 r. Serdecznie zapraszamy do współpracy. Podobnie jak w okresie bożonarodzeniowym mile widziane pyszne wypieki oraz ozdoby świąteczne.
W czasie kiermaszu wszystkich serdecznie zapraszamy i życzymy UDANYCH ZAKUPÓW!

PostHeaderIcon relacja

Słodkie pączusie

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek…” I żeby tradycji stało się zadość, w naszej szkole dzieci również obchodziły ten dzień smakując tłuste pączki.
Za pyszne smakołyki dziękujemy Radzie Rodziców!

PostHeaderIcon relacja

Bal karnawałowy

Uczniowie klas 4-8 na szkolnej dyskotece, a dzieci z klas 1-3
i oddziału przedszkolnego na balu, tak świętowali karnawał nasi podopieczni.
Ten niezwykły czas zabaw rozpoczął się w święto Trzech Króli (6 stycznia) i już wkrótce zakończy go Środa Popielcowa
(26 lutego), która rozpoczyna okres wielkiego postu. Zgodnie z tradycją jest to czas powstrzymywania się od zabaw hucznych i oczekiwania na Wielkanoc.
Wszystkim uczestnikom zabawy gratulujemy dobrego humoru, wyczucia rytmu i pięknych strojów karnawałowych.

PostHeaderIcon informacja

Turniej Davis Cup w Kaliszu

Kalisz będzie gospodarzem meczu Polska – Hongkong w Pucharze Davisa, który odbędzie się w dniach 6-7 marca. Spotkanie zostanie rozegrane na nawierzchni twardej. Stawką będzie miejsce w Grupie Światowej II drużynowych rozgrywek tenisistów. Najlepszym tenisistą z Hongkongu w rankingu ATP jest Hong Kit Wong (881). Notowani są także: Pak Long Yeung (1059) i Skyler Butts (1557). Ponadto azjatycki kraj ma dwóch zdolnych juniorów: Sebastiana Nothhafta (76) i Wai Yu Kai (89). Bilety są już w sprzedaży. Zapraszamy na www.pzt.abilet.pl
Kapitanem polskiej reprezentacji jest Mariusz Fyrstenberg.

PostHeaderIcon informacja

Gdzie szukać informacji o Kaliszu?

Szanowni Państwo,

aby ułatwić Państwu wyszukiwanie informacji, dotyczących tego, co dzieje się w Kaliszu, przypominamy, że oficjalną stroną internetową Miasta jest www.kalisz.pl . Informacje te znajdą też Państwo na miejskich stronach na portalach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/um.kalisz/

Twitter: https://twitter.com/um_kalisz

You Tube: https://www.youtube.com/channel/UC5XDX2LG2K4ASrlW5YpWWYQ

Instagram: https://www.instagram.com/miasto_kalisz/

Zachęcamy do śledzenia powyższych kanałów, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w mieście.

PostHeaderIcon relacja

Walentynkowe kulinaria

W ramach preorientacji zawodowej 14 lutego 2020 piętnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w warsztatach „Walentynkowy turniej zawodów” w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu. Najpierw obejrzeli scenki ukazujące znane literackie pary, a zadanie polegało na odgadnięciu tytułu utworu, z którego pochodzą bohaterowie. Nie wszyscy rozpoznali Basię i Józefa z „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej czy Jasia i Karusię z „Romantyczności”
A. Mickiewicza, ale nikt nie miał wątpliwości, gdy na scenie pojawili się Romeo i Julia z tragedii Williama Szekspira. Następnie uczniowie brali udział w konkursie kulinarnym – dziewczęta wykonywały dekoracje walentynkowe na serduszkowych ciasteczkach, które później wszyscy degustowali. Na koniec młodzież obejrzała prezentację dotyczącą ofert szkoły i została zaproszona na dzień otwarty, którego data zostanie wkrótce ustalona.

Przygotowała – p. Beata Galant

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility