Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for marzec, 2013.

Archive for marzec, 2013

PostHeaderIcon konkurs przyrodniczy

Laureaci

22 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Kaliszu odbył się miejski etap konkursu wojewódzkiego „JA I PRZYRODA”. Reprezentanci naszej szkoły przygotowywani przez panią Ewę Jasińską – Bartosz Skowroński z kl. 5b, Robert Kaleta z kl. 5a i Adam Borowski z kl. 6a zajęli III miejsce. Gratulujemy!
laureaci

PostHeaderIcon Informacja

UWAGA

Przypominamy kalendarz na kolejny tydzień:

– w dniach 28.03.2013 (czwartek) ? 2.04.2013 (wtorek) przypada wiosenna przerwa świąteczna, uczniowie wracają na zajęcia dydaktyczne 3.04.2013;

– w dniu 4.04.2013 (czwartek) odbywa się egzamin szóstoklasistów, podczas którego nie odbywają się zajęcia lekcyjne;

– w dniu 5.04.2013 r. zajęcia odbywają się wg planu.

PostHeaderIcon quiz

Co wiecie o Wielkanocy?

Chcecie sprawdzić swoją wiedzę o nadchodzących Świętach Wielkiej Nocy? Zapraszamy do wzięcia udziału w świątecznym quizie. W bibliotece szkolnej czekają na Was pytania tematycznie nawiązujące do najważniejswielkanoczych dla katolików świąt.
Za poprawne odpowiedzi przewidziany jest słodki upominek.

Czekamy na Was na każdej przerwie! Zapraszamy!

PostHeaderIcon DRZWI OTWARTE

Wypromowani

  Dnia 14 marca 2013r. odbyła się promocja Szkoły Podstawowej nr 12    im. Bolesława Pobożnego w Kaliszu. Pani dyrektor Małgorzata Gałczyńska i uczniowie naszej szkoły zaprosili przybyłych gości na wirtualną wycieczkę po obiekcie w celu ukazania wszystkich walorów naszej placówki.
promocja2 promocja1

  Goście mieli okazję przekonać się, że szkoła zapewnia odpowiednie warunki do nauki jak i do zabawy, w atmosferze życzliwości, bezpieczeństwa, akceptacji i wsparcia, ponadto każde dziecko ma zapewniony wszechstronny rozwój w harmonii z otoczeniem, twórcze i aktywne metody pracy oraz naukę poprzez zabawę.
promocja4 promocja3

   Aby potwierdzić wszystko to, o czym była mowa w prezentacji, zaproszonym gościom zaprezentowano krótki występ artystyczny przygotowany przez koleżanki i kolegów naszej szkoły pod bacznym okiem nauczycieli.
promocja24 promocja7 promocja9 promocja10

   Mamy nadzieję, że wszystkim podobały się pokazy i przekonały naszych ?małych? gości do rozpoczęcia od 1 września 2013r. nauki w naszej szkole.

    Na koniec mili goście otrzymali słodkie upominki i zostali zaproszeni do klas na pierwszym piętrze na krótkie ciekawe zajęcia (plastyczne, komputerowe, gry i zabawy dydaktyczne, ortograficzne i ekologiczne).

Do zobaczenia we wrześniu!

PostHeaderIcon trzecioteścik

Wielki test uczniów klas trzecich

Dzisiaj (14 marca) uczniowie klas trzecich pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem.
Test trzecioklasisty to podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Jego szczegółowe wyniki pokazują poziom zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności przez dziewięciolatków.
Przed sprawdzianem uczniowie spotkali się z panią dyrektor, która życzyła wszystkim pełnej koncentracji i jak najlepszych wyników.
Dzieci wysłuchały instrukcji poprawnego wypełniania testu oraz uczestniczyły w krótkiej rozgrzewce, która przygotowała ich mięśnie do ciężkiej pracy przy rozwiązywaniu zadań testowych.
Trzymamy za wszystkich kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki!
zapoznanie z instrukcją pisaniarozgrzewanie mięśni dłonipowodzenia!

PostHeaderIcon Dzień Krawata

WIELKIE OBCHODY DNIA KRAWATA I MUSZKI

Samorządzik postanowił urządzić po raz drugi obchody święta, które nie jest tak popularne jak Walentynki czy Dzień Wagarowicza – istnieje jednak w kalendarzu i na pewno warto od czasu do czasu zwrócić na nie uwagę.

Piątkowy ranek (8 marca) rozświetlił szkolne korytarze tęczą barw i kształtów krawatów i much. W tę zabawę zaangażowało się wielu uczniów z klas 1-3, ale także uczniów starszych oraz nauczycieli. Był to dzień bardzo wesoły, kolorowy, pełen humoru, a zarazem elegancji.

Na kolejne obchody Dnia Krawata i Muszki zapraszamy w przyszłym roku szkolnym!


eleganci

PostHeaderIcon relacja

Poznali naszą szkołę

Dnia 8 marca 2013r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z pobliskiego przedszkola  na Ogrodach. Celem tego spotkania była integracja dzieci i wspólna nauka poprzez zabawę. Zajęcia na temat: ?Ubieraj się stosownie do pogody i okoliczności? przeprowadziła  pani Ewa Pisula. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami. Na zakończenie pani Elżbieta Pasik  zaprosiła przedszkolaków do udziału w zabawach ruchowych w sali gimnastycznej. Mali goście bawili się chętnie i z wielkim zaangażowaniem, zgodnie i wesoło. Na pamiątkę pobytu w naszej szkole zaproszone dzieci otrzymały słodkie upominki. Mamy nadzieję, że spotkanie to przełamało ?strach? przedszkolaków przed pójściem we wrześniu do szkoły i podjęciem nauki w klasie pierwszej.
przedszkolaki przedszkolaki przedszkolaki przedszkolaki przedszkolaki przedszkolaki

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility