Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

PostHeaderIcon informacja

Kalisz na ferie

Kochani Uczniowie, nadszedł czas zasłużonego dla Was wypoczynku. Życzymy Wam wielu ciekawych przeżyć, ale pamiętajcie o bezpieczeństwie. Pogoda niestety w niczym nie przypomina zimowej, dlatego może zechcecie skorzystać z propozycji, jakie przygotowało dla Was miasto:
w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi dzieci, młodzież i studenci mogą bezpłatnie uczestniczyć w meczach Pucharu Polski, Ligi Siatkówki Kobiet oraz PGNiG Superligi. Wstęp na najbliższe 4 mecze Energa MKS Kalisz za okazaniem legitymacji. Pozostali kibice bilet 10 zł;


w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, przygotowaliśmy specjalny serwis informacyjny na Facebooku pn. „Kalisz na ferie” https://www.facebook.com/kalisznaferie
Jest to miejsce, w którym rodzice znajdą informacje o atrakcjach przygotowanych dla dzieci oraz ciekawostki i inspiracje do wspólnego spędzania czasu wolnego.

Miłego i bezpiecznego odpoczynku.
Do zobaczenia 10 lutego!

PostHeaderIcon apel

Przepis na bezpieczne ferie

Dziś klasa 2a pod opieką wychowawczyni p. Bogny Folusznej przygotowała apel dla klas młodszych, na którym zaprezentowali przestrogi na ferie zimowe. Drugoklasiści przypomnieli, że ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od nauki i dotychczasowych szkolnych obowiązków. Należy jednak pamiętać, aby ten wesoły okres spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem. Uczniowie  zachęcali do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i uprawiania sportów zimowych. Przekazali też wskazówki dotyczące prawidłowego ubierania się w okresie zimowym, a także przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających
z zabaw w miejscach niedozwolonych.

Dzieci przedstawiły przepis na bezpieczne i zdrowe ferie zimowe. Oto on:

PRZEPIS NA BEZPIECZNE i ZDROWE FERIE ZIMOWE

Wrzuć do garnka rozsądku troszeczkę
i już nie wejdziesz na zamarzniętą rzeczkę.

Gdy wyobraźni trzy łyżki odliczysz
ominiesz górki w pobliżu ulicy.

Dodając kubek rozwagi i miodu
nie przypniesz sanek do samochodu.

Wszystko przyprawisz szczyptą uwagi
nie rzucisz śnieżką w twarz kolegi.

Wypij napoju dwie filiżanki
resztą poczęstuj wszystkie koleżanki.

Przepis wspaniały, działa błyskawicznie,
Bawiąc się świetnie zachowasz
ZDROWIE I ŻYCIE.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

PostHeaderIcon konkurs

Grand Prix pojechało do Koźminka

XI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek przejdzie do historii jako pierwszy, nad którym patronat objął Starosta Kaliski. Ten fakt okazał się na tyle szczęśliwy, że w tym roku bezkonkurencyjni okazali się uczniowie spoza Kalisza, a konkretnie Szkoły Podstawowej w Koźminku.

W tym roku do XI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zgłosiło się 17 uczniów z Kalisza i powiatu kaliskiego. Tradycyjne kolędy i pastorałki wykonali uczniowie z kaliskich Szkół Podstawowych nr  4, 6, 9, 12, 15, Sióstr Nazaretanek, Szkoły Muzycznej Talent Studio, Music Store, Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu oraz wspomnianej Szkoły Podstawowej w Koźminku podzieleni na dwie kategorie wiekowe – kl. 1-4 i kl. 5-8. Wokalistów oceniało profesjonalne jury w składzie: przewodnicząca – dr Beata Michalak-Konieczny, członkowie – dr Krzysztof Niegowski i mgr Maria Szczap.

Poziom poszczególnych występów, podobnie jak w latach ubiegłych, był bardzo zróżnicowany. Ostatecznie jury uznało, że w kategorii kl. 1-4:
–  na wyróżnienie zasługuje występ Zuzanny Obsadnej  uczennicy kl. 2 Szkoły Podstawowej w Koźminku, która zaśpiewał „Oj, Maluśki”;
– III miejsce należy się Wiktorii Gancarz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu wykonawczyni kolędy „Wśród nocnej ciszy”;
– II miejsce wyśpiewała sobie Zuzanna Golec także uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu. Dziewczynka śpiewała pastorałkę „Od serca do ucha”;
– laureatem I miejsca w tej kategorii wiekowej jest Oskar Wojsa, uczeń SP w Koźminku, który ujął jury i publiczność elegancją (nie tylko w śpiewie), a śpiewał „Ludzie nie są źli”.

Zuzanna Obsadna
Wiktoria Gancarz
Zuzanna Golec
Oskar Wojsa
uczestnicy konkursu z opiekunami

W kategorii kl. 5-8 jury wyróżniło dwa występy. Jedno wyróżnienie powędrowało do uczennicy naszej szkoły – Agaty Fijałkowskiej, a drugie do Gabrieli Wieczorek ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kaliszu, która podczas konkursu reprezentowała szkołę muzyczną Music Store.
– III miejsce zajęła Amelia Grzelaczyk z SP 4 w Kalisz, która zaśpiewała pastorałkę „Aniołeczki”;
– II miejsce zdobył reprezentant Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu – Samuel Jeminaj śpiewając „Kołysankę Józefa”;
– I miejsce kolędą „Nie było miejsca dla Ciebie” wyśpiewała sobie Maja Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Koźminku.

Agata Fijałkowska
Gabriela Wieczorek
Amelia Grzelaczyk
Samuel Jeminaj

GRAND PRIX XI Międzyszkolnego Konkurs Kolęd i Pastorałek zdobyła Nadia Janiak ze Szkoły Podstawowej w Koźminku.
Serdecznie gratulujemy!

Nadia Janiak - zdobywczyni GRAND PRIX

Nagrody i wyróżnienia wręczyły: p. Jolanta Golicka z Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury Starostwa Powiatowego w Kaliszu oraz p. Małgorzata Gałczyńska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu. Jolanta Golicka, zastępująca Starostę Kaliskiego, pochwaliła organizację konkursu, poziom występów oraz zainteresowanie konkursem szkół spoza Kalisza. Gratulując wszystkim uczestnikom odwagi i talentu, wyraziła nadzieję na spotkanie w następnym roku

Dyrektor SP12 - Małgorzata Gałczyńska
p. Jolanta Golicka z Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury Starostwa Powiatowego w Kaliszu

Dziękujemy także sponsorom, bez których ten konkurs nie mógłby się odbyć:
– firmie PUK sp. z o.o.
– p. Krzysztofowi Garncarkowi, absolwentowi  naszej szkoły, dziś właścicielowi firmy nagłaśniającej KRISpro;
– p. Juliuszowi Piotrowskiemu, absolwentowi  naszej szkoły, dziś dyrektorowi marketu MEDIA MARKT w Kaliszu;
– p. R. Wieczorkowi i innym, którzy pragnęli zachować anonimowość.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu gratulujemy  i zapraszamy za rok!

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon Stypendium św. Jana Pawła II

Czas składania wniosków

Przypominamy uczniom ubiegającym się o Stypendium Miasta Kalisza im. św. Jana Pawła II, że termin składania wniosków o przyznanie stypendium na II semestr roku szkolnego 2019/2020 upływa 24 stycznia 2020 r.

PostHeaderIcon edukacja prozdrowotna

Ile jest cukru w…? 

Ile jest cukru w…? Taki temat towarzyszył klasie 1b w poniedziałek, 20.01.2020. Pierwszoklasiści mieli okazję gościć u siebie panią dietetyk, Lidię Fojt. Dowiedzieliśmy się, co to jest piramida żywienia, zdecydowaliśmy jakie posiłki są zdrowe, sprawdziliśmy swoją znajomość warzyw i owoców.
I co najważniejsze, zobaczyliśmy ile jest cukru w różnych produktach spożywczych. Nikt się nie spodziewał, że półlitrowa butelka Coca-Coli ma aż 11 łyżeczek cukru! Już chyba żaden z uczniów 1b nie napije się tego jakże dobrego, ale słodkiego napoju.
Czas na zajęciach minął bardzo szybko i wszyscy się świetnie bawili, a przy okazji zdobyli dużo ciekawych informacji. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Przygotowała – p. Marta Hanys

PostHeaderIcon wycieczka

Piernikowe łakocie

Uczniowie klasy 3a i 3b pod opieką swoich wychowawczyń p. Elżbiety Pasik  i p. Renaty Ossowskiej uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Piekarstwa w Pleszewie.
Dzieci mogły poszerzyć wiedzę o piekarstwie, zawodzie piekarza oraz jego historycznym warsztacie.  Poznali historię rodu państwa Vogt, właścicieli piekarni i założycieli muzeum, a później przystąpili do  własnoręcznego robienia pierników. Przeróżne kształty,  zapach słodkich pierników oraz niesamowita radość z samodzielnie wykonanych łakoci, wprawiły dzieci w niezwykły świąteczny nastrój. Upieczone pierniczki dzieci zabrały do domu.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu pokazującego proces wypieku chleba, a także obejrzeli rozmaite maszyny i narzędzia, którymi dawniej posługiwali się piekarze.
Na koniec pobytu dzieci odwiedziły sklep i dokonały zakupu przepysznych „pamiątek” np. pierniczków, bułeczek, chleba, babeczek, a nawet małych torcików.

Przygotowała – p. Elżbieta Pasik

PostHeaderIcon wolontariat

Nauka niesienia pomocy

Szkolne koło wolontariatu oraz świetlica zorganizowały zbiórkę karmy, koców, misek dla zwierząt. Celem akcji było kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez rozwijanie empatii, uwrażliwienie na krzywdę zwierząt. 
Zebrano wiele kilogramów karmy  i akcesoriów niezbędnych do opieki, które odebrali pracownicy kaliskiego schroniska wraz ze swoim podopiecznym – Murzynkiem.
Uczniowie mieli okazję  wysłuchać rad dotyczących opiekowania się zwierzętami oraz pogłaskać i pobawić się z Murzynkiem.
Wszystkim uczniom oraz ich rodzicom, którzy włączyli się do zbiórki serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej pomocy na rzecz bezdomnych zwierząt.


Przygotowała – p. Anna Jarmuszczak

PostHeaderIcon informacja

Rada Rodziców

Kiermasz bożonarodzeniowy

Wzorem lat ubiegłych także w tym roku odbędzie się w naszej szkole Kiermasz bożonarodzeniowy.
Tym razem sprzedaż ozdób świątecznych potrwa trzy dni – 18-20 grudnia 2019 r. Serdecznie zapraszamy.
Rada Rodziców.

PostHeaderIcon akcja charytatywna

Świątecznie i charytatywnie

Już od trzech lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w akcji Caritasu „Tytka charytatywna”. Od 11 do 17 grudnia będziemy kontynuować tę akcję. Wśród produktów, które mogą wypełnić „tytkę” znajdują się:
– cukier, kawa, herbata, ryż, kasza, konserwy, masło, margaryna, olej, słodycze, bakalie oraz środki piorące i środki czystości.
Liczymy na jeszcze większe zaangażowanie niż w ubiegłych latach. Pomóżmy ubogim, aby te święta były dla nich symbolem wiary w dobroć drugiego człowieka. Ktoś pięknie powiedział „Kto bierze napełnia ręce, kto daje napełnia serce”. Dajmy serce tym, którzy są bardziej potrzebujący od nas. Dziękujemy za każdy dar serca.

Przygotowała – p. Krystyna Witasiak

PostHeaderIcon informacja

UWAGA! WAŻNE ZMIANY W PROCEDURACH STYPENDIUM JPII

Celem zapoznania się ze zmianami w procedurach przyznawania Stypendium Miasta Kalisza im. św. Jana Pawła II, aktualny wniosek i regulamin publikujemy także w zakładce „O szkole -Pedagog”.
Zmiany (są na kolorowo) i dotyczą:
· rozszerzenia definicji uprawnionego ucznia,
· podwyższenia progu dochodowego do 1800 zł netto na osobę,
· podwyższenia średniej ocen osiągniętej w semestrze poprzedzającym semestr, na który składa się wniosek,
· połączenia kryteriów w § 3 pkt 3.
· modyfikacji wzoru wniosku.

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Accessibility