Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

PostHeaderIcon SzPZ

Bezpieczeństwo w Internecie

W maju wszyscy uczniowie zapoznają się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Na korytarzach szkolnych zawisły informacje przypominające o zasadach bezpiecznego zachowania w sieci. Uczniowie w klasach I-III i IV-VII na godzinach wychowawczych, zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa w codziennym korzystaniu z Internetu.

                                                                                                        Opracowała: koordynator SPZ p. Małgorzata Kamińska

 

PostHeaderIcon konkurs

Wyróżniająca się Madzia

15 maja uczennica naszej szkoły – Magdalena Józefiak z kl. 2b wzięła udział w konkursie recytatorskim odbywającym się w Szk ole Podstawowej nr 10 w Kaliszu. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie dwóch wierszy dowolnych autorów.
Madzia przepięknie zinterpretowała wiersze Jerzego Ficowskiego i Doroty Gellner.
Jury zdecydowało o przyznaniu naszej uczennicy wyróżnienia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przygotowała – p. Anna Jarmuszczak

PostHeaderIcon rajd

Śladami kaliskiego Nazaretu

10 maja uczniowie klas siódmych: Filip Ochocki, Nadia Mistrzak, Nicole Nowicka, Bartosz Nowicki, Amelka Świderska, Kacper Kramarz, Klaudia Bartczak i Igor Sobczak, pod opieką pani Anny Jarmuszczak, wzięli udział w rajdzie miejskim organizowanym przez Prywatną Szkołę Podstawową i Gimnazjum Sióstr Nazaretanek w Kaliszu.
W czasie wędrówki po naszym mieście uczniowie poznali wiele istnych faktów i ciekawostek  z historii Kalisza i klasztoru. W cele uzyskania punków należało się wykazać cierpliwością i dociekliwością.
Zadania były zaszyfrowane i rozwiązanie ich wymagało dużego zaangażowania.
Siódmoklasiści poradzili sobie doskonale. Gratulujemy!

Przygotowała – p. Anna Jarmuszczak

PostHeaderIcon relacja

Pomoc dla bezdomnych piesków

10 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielką kaliskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących informacji o zwierzętach mieszkających w schronisku, m. in. o tym, w jaki sposób możemy im pomóc i na czym polega praca wolontariusza. Uczniowie przekazali dla schroniska karmę, kocyki, miski oraz zabawki, które zostały zebrane podczas trwającej w ostatnim czasie zbiórki. Dziękujemy serdecznie Dzieciom i Rodzicom za wsparcie oraz udział w tej akcji.

Przygotowała – p. Anna Dobosz – Sadomska

PostHeaderIcon relacja

Uczciliśmy 73. rocznicę zakończenia
II wojny światowej

8 maja przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu wzięli udział w uroczystości obchodów Narodowego Dnia Zwycięstwa. Dzień ten upamiętnia zwycięstwo Polski nad hitlerowskimi Niemcami.
Pod tablicą, upamiętniającą poległych podczas II wojny światowej, złożyliśmy znicz w hołdzie za ich bohaterską walkę.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, szkół, organizacji publicznych oraz liczne grono mieszkańców Kalisza.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk
Zdjęcie – p. Łukasz Strzelczyk

PostHeaderIcon relacja

Udział w uroczystościach miejskich

3.05.2018r. wzięliśmy udział w miejskich uroczystościach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na Rynku Głównym wysłuchaliśmy przemówienia Prezydenta Miasta Kalisza –  Grzegorza  Sapińskiego oraz obejrzeliśmy występ artystyczny pt. „Maj – rocznica pięknych serc” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej mszy św., której przewodniczył JE biskup pomocniczy Łukasz Buzun.

PostHeaderIcon historia

W hołdzie poległym

29.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły oddali hołd mieszkańcom ziemi kaliskiej i ostrowskiej pomordowanym na przełomie 1939 r. i 1940 r.  w Lesie Winiarskim.

PostHeaderIcon informacja

INFORMACJA

1 maja – Święto Pracy (dzień wolny)
3 maja –  Święto Konstytucji 3 maja (dzień wolny)
30 kwietnia, 2 maja oraz 4 maja – dzień wolny od zajęć edukacyjnych – świetlica szkolna pracuje wg planu. 

Do szkoły wracamy 7 maja!

PostHeaderIcon apel

Akademia z okazji rocznicy
uchwalenia Konstytucji 3 maja

27 kwietnia uczniowie klasy 7a pod opieką pani Urszuli Kaczmarkiewicz i pana Marcina Urbaniaka przygotowali akademię z okazji święta Konstytucji 3 maja. Czym było  dla Polaków uchwalenie pierwszej w Europie konstytucji? Jakie prawa i obowiązki w niej zapisano? Co Polacy zyskali i czym do dziś mogą się cieszyć? Na te i inne pytania mogli uzyskać odpowiedź wszyscy obecni podczas uroczystej akademii. Podczas występu mogliśmy wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego „Duodecimus” oraz obejrzeć specjalnie przygotowany pokaz poloneza.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon trzecioteścik

Sprawdzian trzecioklasistów

W czwartek, 26 kwietnia 2018r., uczniowie klas trzecich przystąpili do pierwszego w swoim życiu egzaminu. Trzecioteścik sprawdzał ich wiedzę zdobytą przez cały pierwszy etap edukacji w szkole podstawowej w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.
Każdy sprawdzian jest dla uczniów źródłem stresu, dlatego w celu zrelaksowania się przed wysiłkiem umysłowym, trzecioklasiści obejrzeli (specjalnie przygotowany przez wyd. OPERON) film terapeutyczny z Bratkiem. Po wyciszeniu się i skupieniu, przystąpili do napisania części humanistycznej, w której musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, znajomością gramatyki oraz zredagować opowiadanie. Druga część sprawdzianu wymagała wykazania się umiejętnościami w rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz logicznego myślenia przy ustalaniu dat, godzin czy różnic temperatur.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

Dziennik elektroniczny
Opcje dostępności strony