Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

PostHeaderIcon Marsz Niepodległości

MARSZ W ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 11 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVI MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI organizowanym przez PTTK w Kaliszu. Przygotowania rozpoczęliśmy znacznie wcześniej.

Na kółku plastycznym wykonaliśmy znaczki, na kółku historycznym przygotowywaliśmy się do konkursu historycznego. Ten odbył się 9 listopada w siedzibie PTTK. Wybraliśmy trasę D. Wyruszyliśmy o godz. 8.00 spod szpitala przy ul. Poznańskiej, wyposażeni we flagi, szaliki, opaski biało-czerwone, demonstrując nasz patriotyzm maszerowaliśmy ulicami Kalisza. Dalej podążaliśmy al. Wojska Polskiego, Wodną do Narutowicza następnie Złotą do Rynku Głównego.


Tam spotkaliśmy pozostałych uczestników rajdu, którzy jak my przyszli, by uczestniczyć w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości organizowanych w naszym mieście.
Ogłoszone zostały również wyniki wszystkich zmagań uczestników rajdu. III miejsce w konkursie historycznym zajął Igor Sobczak i Jan Rosiewicz. 
GRATULUJEMY!!!

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek

 

PostHeaderIcon 11 listopada – obchody miejskie

Przedstawiciele naszej szkoły na miejskich uroczystościach Święta Niepodległości

11.11.2017 r. grupa uczniów z opiekunami i pocztem sztandarowym wzięła udział w miejskich obchodach z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać przemówienia Prezydenta Miasta Kalisza. Następnie złożone zostały kwiaty i znicze pod tablicą pamiątkową na ścianie Ratusza. Na zakończenie wysłuchali wiązankę pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej „Gród nad Prosną”.

Przygotował – p. Łukasz Strzelczyk

PostHeaderIcon akademia

Akademia z okazji Święta Niepodległości

10.11.2017 r. uczniowie klas 4-7 wzięli udział w uroczystej akademii poświęconej 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowana została przez: p. Urszulę Kaczmarkiewicz, p. Katarzynę Lasek i p. Krystynę Witasiak.
Podczas apelu wręczone zostały również dyplomy za udział w konkursie organizowanym przez bibliotekę szkolną. Zwycięska klasa – 6b otrzymała przechodnią statuetkę „Mądrą sowę”, II miejsce zajęła kl. 6a, a miejsce III – kl. 5b.

Przygotował – p. Łukasz Strzelczyk

 

PostHeaderIcon muzyka klasyczna

„Jadą wozy kolorowe”

9 listopada 2017 r. uczniowie klas IIa, IIIa, IIIb wybrali się do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Henryka Melcera na koncert „Muzyczne podróże dla małych i dużych” – „Jadą wozy kolorowe”. Za pomocą klasycznych instrumentów smyczkowych, a także fortepianu i akordeonu muzycy zaprezentowali dzieciom cygańskie melodie.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon wycieczka

Jak wygląda praca strażaka?

O tym mogli przekonać się uczniowie kl. 3a uczestnicząc w ucieczce zorganizowanej 26 października 2017 r. do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 przy ul. Nowy Świat 40-42 w Kaliszu.


Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości panów strażaków dzieci oglądały różnorodne wozy strażackie i sprzęt do gaszenia pożarów. Uczniowie mogli przymierzyć hełm oraz  spróbować potrzymać wąż strażacki. Wysłuchali również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych.  Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość  wejścia do wozu strażackiego.

W trakcie wizyty w jednostce został ogłoszony alarm i wtedy wycieczkowicze mieli niespotykaną okazję zobaczyć jak w bardzo krótkim czasie strażacy przygotowali się i wyjechali na akcję.
Wycieczka doszła do skutki dzięki rodzicom uczennicy kl. 3a Emilii Ograbisz, za co serdecznie im dziękujemy.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

PostHeaderIcon wizyta „Szczęśliwej Trzynastki”

Przedszkolaki w naszej szkole

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Szczęśliwa Trzynastka” odwiedziły naszą szkołę 25.10.2017 r. Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z funkcjonowaniem szkoły oraz aktywny udział w zajęciach z trzecioklasistami na temat „Zdrowego odżywiania”. Dzieci i uczniowie chętnie wykonywały wspólne zadania dostosowane do ich wieku i możliwości. Poprzez takie spotkanie przedszkolaki przełamały barierę lęku przekroczenia progu do szkoły.

                                                                              Opracowały:
p. Ewa Pisula, p. Marta Hanys

PostHeaderIcon nauka

Migająca szkoła

Uczniowie klasy 3a biorą udział w projekcie „Migające przedszkola, migające szkoły”. Są to nowatorskie zajęcia dodatkowe dla dzieci w wieku 6-12 lat z wykorzystaniem języka migowego, z udziałem tłumacza języka migowego oraz osób niesłyszących jako co-trenerów.


Projekt ten zakłada 20h zajęć dydaktycznych w okresie od września do listopada po 1 godzinie lekcyjnej w tygodniu.
W ramach projektu odbędzie się również spotkanie dla rodziców nt profilaktyki zdrowia słuchu oraz spotkanie z protetykiem słuchu, a także odbędą się przesiewowe badania słuchu dla dzieci i rodziców.


W trakcie zajęć uczniowie poznają 50 znaków pojęciowych języka migowego (piosenki, wierszyki).
Na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzyma dyplom uczestnictwa i upominek.


Projekt dofinansowany jest w ramach konkursu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

PostHeaderIcon SzPZ

PROMUJEMY ZDROWE ODŻYWIANIE PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM ŚLIWKI

Tradycyjnie jak każdego roku promujemy polskie warzywa i owoce. Tegoroczny październik upłynął nam pod znakiem śliwki.
Dzieci zbierały wiadomości na temat właściwości odżywczych tych owoców. Wspólnie zjedliśmy 20 kg śliwek podarowanych przez sponsora, uczniowie również przynosili śliwki do szkoły.

Więcej o całej akcji w zakładce „SzPZ – Działania”

PostHeaderIcon informacja

Fluoryzacja

PONIEDZIAŁKI – kl. 3b, 4b, 5a, 5b, 6a, 6b
10. 2017
12.2017
01.2018
02.2018
04.2018
05.2018

ŚRODY – kl. 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3c, 4a, 4c
10.2017
11.2017
01.2018
02.2018
04.2018
05.2018

PostHeaderIcon biblioteka

Październikowe promowanie czytania

23-27 października to tydzień, który w bibliotece szkolnej upłynął na licznych akcjach, konkursach i innych imprezach promujących czytelnictwo wśród uczniów naszej szkoły.
Przedstawiciele wszystkich klas uczestniczyli w zmaganiach konkursowych związanych z czytaniem i biblioteką. Ich wyniki poznamy niedługo.
Dodatkowo kl. 4 wzięły udział w zorganizowanym konkursie „Pięknie czytam”. Zadaniem uczestników jest przeczytanie wylosowanego testu w sposób bezbłędny, z odpowiednią intonacją i dykcją. W tym roku największe wrażenie na komisji zrobiła interpretacja tekstu w wykonaniu Małgorzaty Bednarz, miejsce drugie zajęła Nadia Kujawska, a trzecie ew aequo – Marta Błażejczyk i Agnieszka Woźniak. Na wyróżnienie zasłużył także Mikołaj Krzykacz, któremu do „podium” zabrakło 1 punktu.


25 października miała miejsce też inna ciekawa akcja – czytanie baśni dzieciom przez wychowawców kl. 1-3 i innych nauczycieli naszej szkoły, w tym panią dyrektor Małgorzatę Gałczyńską.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

Dziennik
Opcje dostępności strony