Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

PostHeaderIcon wydarzenia

Do hymnu!

8 listopada o godz. 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele
i inni pracownicy szkoły zaśpiewali wspólnie hymn Polski.
Ta patriotyczna postawa i udział w akcji #SzkołaDoHymnu była nawiązaniem na zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości.

https://www.facebook.com/sp12.kalisz/videos/783344782130629/

PostHeaderIcon apel o pomoc

Pomoc dla Julki

8 listopada o godzinie 16.30 – 19.30 w Szkole Pod-stawowej nr 16 w Kaliszu (wejście od ul. Fabrycznej) organizowany jest kiermasz pomocy dla Julki – dziewczynki z klasy 7, u której zdiagnozowano złośliwego guza mózgu. Julka jest wspaniałą, miłą dziewczynką, która ma swoje plany i całe życie przed sobą.

-Jestem bardzo aktywną dziewczynką. Ta diagnoza zabrzmiała jak wyrok, a ja mam swoje plany. Chcę skończyć szkołę i iść na studia, cieszyć się dalej życiem. Koszty leczenia są bardzo duże, dlatego proszę Was o pomoc. Dla mnie to oznacza nowe życie.

W imieniu Julki, jej rodziców, wszystkich koleżanek i kolegów, organizatorów kiermaszu oraz naszym, zachęcamy do wzięcia udziału w imprezie, z której cały dochód przeznaczony będzie na pomoc dla Julki (pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji).
Poza możliwością zakupu wielu pięknych, ręcznie robionych ozdób świątecznych, wypieków domowej roboty, książek, ubrań, zabawek, artykułów papierniczych, słodyczy, artykułów dekoracyjnych, obrazów  i mnóstwa innych rzeczy, czekają takie atrakcje jak:

– koncert Piano Song

– koncert Music Store

– pokaz Zumby

– występy muzyczne uczniów

– pokaz motorów i innych pojazdów

– pokaz karate

– pokaz tresury psów

– pokaz tańca hip – hop

Przez najbliższe miesiące na kaliskich aukcjach charyta-tywnych będą wystawiane atrakcyjne vouchery do firm kosmetycznych i wiele innych.

Z całego serca dziękujemy za każde wsparcie.

PostHeaderIcon apel

W hołdzie BOHATEROM walk o wolność

7 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Obejrzeli ją uczniowie klas 4-8. Dowiedzieli się, dlaczego obchodzimy to święto właśnie 11 listopada, przypomnieli historię Polski z czasów zaborów, posłuchali i zaśpiewali pieśni patriotyczne tworzone przez i ku chwale walczących na froncie. Występ bardzo się wszystkim podobał. Uczniowie i nauczyciele oglądali i słuchali z zainteresowaniem, a na koniec występujących nagrodzili gromkimi brawami.
Apel został przygotowany przez uczniów klasy 5a i 4b pod opieką pani Agnieszki Giernalczyk i Justyny Młynek-Łaski, pieśni patriotyczne śpiewał chór kierowany przez panią Krystynę Witasiak, a oprawę sceniczną przygotowała pani Małgorzata Nowicka.

Na zakończenie pan Andrzej Kaczmarkiewicz wręczył nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie różańcowym.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

Zdjęcia – p. Łukasz Strzelczyk

PostHeaderIcon podziękowanie

Kolejny projekt poparty. Dziękujemy!

Wszystkim nauczycielom, rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu i innym mieszkańcom naszego miasta, którzy w tegorocznym głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza oddali swój głos na Projekt: Modernizacja nawierzchni dziedzińca na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Długosza 14 składamy gorące podziękowanie za poparcie przedsięwzięcia.
W sposób szczególny dziękujemy wnioskodawcy – pani Dyrektor Małgorzacie Gałczyńskiej i wszystkim osobom zaangażowanym w promocję naszego projektu.
Z niecierpliwością czekamy na realizację projektu, który przyczy-ni się do poprawy bezpieczeństwa i walorów estetycznych terenu dziedzińca szkolnego.
Dziękujemy!

PostHeaderIcon wycieczka

Spotkanie w Straży Miejskiej

30 października dzieci z oddziału przedszkolnego gościły w komendzie Straży Miejskiej. Celem wycieczki było zapoznanie z codzienną pracą strażników miejskich. W czasie spotkania dzieci mogły zobaczyć sprzęt używany przez strażników oraz monitoring miejski. Pani strażniczka Anita Bugajna przygotowała dla dzieci interesujące gry i zabawy edukacyjne. Na koniec dzieci otrzymały odblaski. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon wycieczka

Lekcja w terenie

24 października 2019 r. uczniowie klasy 2a i 2b wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Bogną Foluszną i p. Ewą Pisulą oraz rodzicami udali się do Lasu Winiarskiego.

Wycieczka ta zapoczątkowała cykl zajęć dotyczących lasu i zagadnień z nim związanych. Poprzez działania praktyczne w lesie rozpoznawali i nazywali gatunki drzew i krzewów oraz roślin zielnych. Prowadzili obserwację warstw lasu, zapoznawali się z informacjami zamieszczonymi na tablicach znajdujących się na ścieżce przyrodniczej a dotyczących mieszkańców lasu. Na specjalnie przygotowanych kartach pracy sporządzali notatki i zapisywali wyniki obserwacji wybranych przez siebie drzew.
Tak przeprowadzone zajęcia bardzo spodobały się uczniom i zmotywowały do dalszych działań poznawczych dotyczących lasu.

Uczniowie wraz z wychowawczyniami dziękują mamom z klasy 2b za opiekę podczas wspólnej wyprawy.

Przygotowała – pani Bogna Foluszna

PostHeaderIcon informacja

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

31 października (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu nie będą odbywały się zajęcia lekcyjne.

Świetlica w godzinach pracy zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

1 listopada – Wszystkich Świętych


PostHeaderIcon akcja

Uczniowie pamiętają

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – „Szkoła pamięta”. Jest to akcja zorganizowana z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i ma na celu uwrażliwianie uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. W jej ramach młodzi ludzie będą m.in. wspominać znanych kaliszan, czytać ich dzieła, odwiedzać nekropolie i groby zasłużonych mieszkańców.

Włączając się w akcję „Szkoła pamięta” uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczcili pamięć poległych w czasie II wojny światowej Polaków, a zwłaszcza kaliszan.

Dzieci z grupy przedszkolnej i klasy 3b w  dniu 25 października upamiętniły ważne postaci z tego okresu, a mianowicie nauczycieli tajnego nauczania. Obejrzały prezentację informacyjną oraz udały się do Parku nad Krępicą, gdzie znajduje się obelisk i pamiątkowy dąb piramidalny, posadzony dla upamiętnienia kaliskich nauczycieli tajnego nauczania w czasie II wojny światowej. Minutą ciszy uczciły ich pamięć i zapaliły znicz pamięci.

Uczniowie klasy 5a i 8a wybrali się do ogrójca przy klasztorze oo. jezuitów, gdzie uczcili pamięć Polaków poległych z rąk rosyjskich najeźdźców. W tym wyjątkowym miejscu przypomnieli sobie historię z czasów II wojny światowej. W ciszy i skupieniu, oddając hołd bohaterom, zapalili znicze przy pomniku katyńskim oraz obelisku poświęconym pamięci żołnierzy AK i rodaków, którzy nie powrócili z zesłania.

W dniu 25 października, w ramach akcji „Szkoła pamięta”, klasa 6a odwiedziła groby znanych kaliszan na Cmentarzu Ewangelickim. Uczniowie zapalili symboliczne światełko na grobach rodziny Fibigerów – słynnego założyciela Fabryki fortepianów, posprzątali grobowiec rodziny  Repfanów właścicieli fabryki lalek na ulicy Niecałej oraz odnaleźli grobowiec rodziny  Szolz-Rogozińskich, Stefan Szolz-Rogoziński pochowany został w Paryżu.
Odwiedziliśmy również cmentarz prawosławny.
Była to żywa lekcja historii… nawiązująca do różnych miejsc pochówku i innych wyznań.


Zaś uczniowie klasy 8b uczcili pamięć ofiar hitleryzmu stawiając znicze pod obeliskiem, w którym znajdują się prochy 327 Polaków pomordowanych podczas II wojny światowej. Uczniowie odwiedzili także groby żołnierzy poległych w latach 1914-1918.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk przy współpracy z wychowawczyniami kl. 3b, 6a, 8a i 8b oraz oddziału przedszkonego

PostHeaderIcon zdrowie

Dbamy o zęby – fluoryzacja

Podobnie, jak w latach ubiegłych, pani pielęgniarka rozpoczęła akcję fluoryzacji zębów uczniów naszej szkoły.
Poniżej zamieszczamy harmonogram akcji:

21.10.2019
02.12.2019
13.01.2020
24.02.2020
06.04.2020
18.05.2020

PostHeaderIcon relacja

BICIE REKORDU Z WOŚP
W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY #UczymyRatować

W środę, 16.10.2019r., uczniowie SP 12 przyłączyli się aktywnie do próby pobicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Była to VII edycja tego wydarzenia, którego inicjatorem i organizatorem jest WOŚP Jurka Owsiaka.

Uczniowie klas 2 – 8, zaczęli zbierać się na szkolnej sali gimnastycznej od godz. 11.30. W całej Polsce uczniowie różnych szkół podstawowych rozpoczęli bicie rekordu w jednym czasie. Wszyscy uczniowie biorący udział w biciu rekordu, nieprzerwanie, (zmieniając się co 30 uciśnięć), uciskali klatki piersiowe fantomów przez pół godziny: od 12.00 do 12.30!

Cała uczniowska społeczność i opiekujący się nauczyciele z entuzjazmem wzięli się do bicia rekordu! Ciężkiej pracy naszych ratowników towarzyszyły motywujące okrzyki, głośne liczenie ucisków i masowanie nadgarstków, a tempo wyznaczała puszczona muzyka.
Ostatnie 10 sekund głośno odliczali już wszyscy obecni. Na koniec rozległy się brawa, krzyki i gwizdy, a wszystko to było wyrazem radości i zadowolenia z udziału w tej szczytnej akcji!
Na pamiątkę wykonano wspólne zdjęcie, po czym zmęczeni, ale uśmiechnięci, uczniowie opuszczali spokojnie salę gimnastyczną, gdzie przy drzwiach odbyło się komisyjne liczenie „ratowników”.

Do udziału zgłosiło się bardzo wielu chętnych.
Ostatecznie udział wzięło 196 uczniów, wykonując uciski klatki piersiowej na 16 fantomach!

Dziękujemy kaliskim instytucjom i szkołom ponadpodstawowym, które pomogły nam w realizacji tego wydarzenia, użyczając fantomów.

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Accessibility