Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the archives for the Bez kategorii category.

Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

PostHeaderIcon biblioteka

WIELKI KONKURS ADWENTOWY
ZADANIE V

Biblioteka zaprasza na Wielki Konkurs Adwentowy w dn. 5-20 grudnia 2023. Do wygrania ciekawe nagrody, rozdawane
w dn. 22 grudnia 2023 podczas spotkania wigilijnego.
Każdego dnia przyjdź do biblioteki po nowe zadanie. Wykonaj je w domu – nie musisz robić ich sam, zaproś do zabawy całą rodzinę.

11 grudnia (poniedziałek) – przynieś do biblioteki ozdobę świąteczną; poproś, aby w jej wykonaniu pomogli Ci Twoi bliscy. Twoja praca znajdzie się na kiermaszu Bożonarodzeniowym, organizowanym przez Radę Rodziców w dn. 18-19 grudnia.

Pamiętaj, aby z tyłu wpisać swoje imię i nazwisko oraz klasę, do której chodzisz.

    Punktacja:
1p – przyniesienie ozdoby świątecznej
2p. – ozdoba zrobiona własnoręcznie
3-7p. – estetyka wykonania

ZAPRASZAM SERDECZNIE!!!

p. Beata Galant
bibliotekarka szkolna

PostHeaderIcon informacja

Zaproszenie na kreatywne warsztaty

Serdecznie zapraszamy na warsztaty świąteczne w Wytwórni Kreatywności, które odbędą się 15 grudnia 2023 roku przy ulicy Poznańskiej 201-205 w Kaliszu (budynek Instytutu Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Kaliskiego). 

Wstęp jest bezpłatny – na uczestników w każdym wieku czeka 21 stanowisk zadaniowych rozwijających kreatywność i kompetencje miękkie w świątecznej atmosferze. 

START: 16.00 
KONIEC: 18.00.

Potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach zostanie przesłane na podany w formularzu adres e-mail do 13 grudnia 2023 r.  Istnieje możliwość wzięcia udziału bez wypełnienia formularza – jednak jedynie poprawnie wypełniony formularz i mailowe potwierdzenie uczestnictwa gwarantuje udział w wydarzeniu.

PostHeaderIcon relacja

Lekcja z kodowaniem

7 grudnia  klasy 2a i 2b brały udział w lekcji bibliotecznej
z elementami kodowania w towarzystwie bibliotekarki Róży
pt. Świąteczne tradycje, prowadzoną przez Panią Różę Pomiecińską – Żarnowską z Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. Lekcja realizowana w ramach projektu edukacyjnego
pt. Z czytaniem i programowaniem za pan brat – Edycja V. Podczas zajęć  uczniowie mieli okazję ułożyć świąteczne rytmy oraz zapoznać się z obsługą i działaniem robotów Ozobot, poznały również tradycje świąteczne z różnych stron świata. Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon SU

Mikołajki 2023

6 grudnia – jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie.
I każde dziecko prezent dostanie.


W środę w  naszej szkole odbyły się mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Za oknem panowała typowo zimowa aura, a w salach lekcyjnych obowiązywał kolor czerwony. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Nawet sam Mikołaj odwiedził grzecznych uczniów naszej szkoły, by poczęstować ich słodkimi cukierkami. Wszyscy skorzystali z okazji, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  SU z okazji mikołajek zorganizował również akcję polegającą na tym, że mikołajkowy akcent w ubiorze zwalnia z pytania. Cieszyła się ona dużą popularnością. Okazało się, że nasi uczniowie są bardzo zgrani. 100% uczniów klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 5a i 8b  miało na sobie ubrania w kolorze czerwonym. Gratulujemy!
Teraz już  wszyscy czekamy na upragnione święta Bożego Narodzenia. Do zobaczenia, drogi Mikołaju!!!

Opiekunowie SU 
p. Joanna Biernat
p. Magdalena Kaczkowska
p. Elżbieta Pasik

PostHeaderIcon relacja

Pyszne zajęcia

5 grudnia 2023r. mieliśmy przyjemność odbyć warsztaty kulinarne w lokalu gastronomicznym “Pierogarnia Stary Młyn”. Były to wspaniałe i bardzo pyszna zajęcia, podczas których mieliśmy okazję samodzielnie wałkować, nadziewać i lepić pierogi. Po ciężkiej pracy czekała nas konsumpcja – mniaaam, było pysznie.
Dziękujemy za warsztaty i gościnę: klasa 4b wraz z wychowawcą p. Joanną Biernat

PostHeaderIcon relacja

1 grudnia Światowy Dzień AIDS

W piątek 1 grudnia uczennice klasy 8b Antonina Grzelak, Magdalena Józefiak, Maja Klinke,  Ewa Wdowczyk, uczestniczyły w konferencji poświęconej tematyce HIV/AIDS. Dziewczynki wzięły udział w konkursie pt.: „AIDS wokół nas – świadome zagrożenia”, polegającym na nagraniu video (scenki), zwiększającej świadomość możliwości zakażenia się HIV.
Nasze uczennice zajęły II miejsce. Organizatorem był Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Kalisz.

Przygotowała – p. Monika Drac

PostHeaderIcon andrzejki

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

W dniu św. Andrzeja,
Sprawdź jaka w miłości nadzieja…
Czy ten o którym marzysz skrycie,
To ten jedyny na całe życie?

Raz w roku zdarza się taki dzień, w którym możemy sprawdzić, co nas spotka w przyszłości. To oczywiście andrzejki!
30 listopada uczniowie klas 4-8 bawili się na dyskotece andrzejkowej. W czasie tego magicznego wieczoru nie zabrakło wróżb. Tosia i Magda z klasy 8b zadbały, aby każdy sprawdził, co czeka go w przyszłości, tej bliskiej i tej dalekiej. Były nawet babeczki z przepowiedniami. Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowała ciepłe przekąski i napoje. W trakcie zabawy ochotnicy rywalizowali w konkursach prowadzonych przez naszych DJ-ów Franka i Igora.
Nie brakowało dobrego humoru i energii w tańcu.
Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć, to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok. Podsumowując – dyskoteka była wspaniała!!!

Opiekunowie SU
p. Joanna Biernat
p. Magdalena Kaczkowska

PostHeaderIcon biblioteka

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

W szkolnej bibliotece odbyły się wróżby andrzejkowe. Zorganizowała je bibliotekarka szkolna, p. Beata Galant i aktyw biblioteczny, czyli uczennice kl. 6a: Maja Błasiak i Olga Rosiewicz; kl. 7a: Julia Andrzejczak, Ariana Horokhova i Ola Skurniak, 7b: Wiktoria Pytlińska i Alicia Kiszka oraz 8b: Antonina Grzelak, Magdalena Józefiak i Ewa Wdowczyk, którym należą się wielkie podziękowania.
Dziewczyny przebrały się w stroje romskich wróżbitek i przepo-wiadały przyszłość. Było aż 10 wróżb.

Dłuższą relację z wydarzenia przeczytacie w zakładce
„O szkole/biblioteka II”

PostHeaderIcon warsztaty

Glinofrajda

29 listopada klasa 3b wzięła udział w warsztatach lepienia
z gliny. Zajęcia, zorganizowane przez Informację Turystyczną w Kaliszu, poprowadziła pani Ewa Skarżyńska – ceramik oraz właścicielka Pracowni Ceramicznej Glinofrajada.
W trakcie warsztatów dzieci poznały właściwości gliny, narzędzia jakie można wykorzystać w trakcie pracy z gliną oraz co na dalszym etapie pracy dzieje się z ulepionymi pracami.
Następnie każdy uczeń dostał kawałek gliny i zaczął tworzyć swoją pracę.  Lepienie oraz dotyk miękkiej, wilgotnej masy pozwoliły uczniom rozładować napięcie, zrelaksować się oraz dać upust swoim emocjom i doskonalić umiejętności manualne, a prace, które powstały dzięki nieograniczonym pokładom wyobraźni dały dzieciom wiele radości.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

PostHeaderIcon SU i biblioteka

Duże, małe, kolorowe,
puchate i mięciutkie

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik Washington Post w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Właściciel sklepu z zabawkami po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia. Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom. Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.
W piątek, 24 listopada, Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy także w naszej szkole. Uczniowie mogli przynieść swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpytywania. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wykonali pamiątkowe zdjęcia w poszczególnych klasach. Najbardziej zaangażowaną w akcję Przynieś misia do szkoły okazała się klasa 6b, gdyż każdy uczeń przyszedł ze swoim pluszakiem. W szkolnej bibliotece czekało na uczniów wiele atrakcji. Były m.in. kolorowanki, quizy oraz opowieści o misiach. Jak widać, mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Opiekunowie SU
p. Joanna Biernat
p. Magdalena Kaczkowska
p. Elżbieta Pasik

oraz bibliotekarka szkolna – p. Beata Galant

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility