You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for maj, 2012.

Archive for maj, 2012

PostHeaderIcon Wizyta biskupa

Niezwykłe przeżycie

W naszej szkole w dniu 23 kwietnia 2012r. odbyło się spotkanie społeczności szkolnej z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Diecezji Kaliskiej, Stanisławem Napierałą.
Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje występy. Uczniowie klas starszych pokazali przedstawienie ?Na dworze księcia Bolesława?, które ukazywały zasługi Bolesława Pobożnego dla miasta Kalisza i który od bieżącego roku jest patronem ?12?.
Następnie najmłodsze dzieci wystąpiły w ?Brzydkim kaczątku?.
Na zakończenie części artystycznej chór zaśpiewał nowy hymn szkoły autorstwa pani Krystyny Witasiak pt. ?Bolesław Pobożny?.
Na koniec dzieci wysłuchały słów biskupa skierowanych do nich i zadawały jego ekscelencji pytania. Uczniowie byli zainteresowani, kiedy ksiądz został biskupem, czy interesuje się sportem, do jakiej uczęszczał szkoły, jaki dzień/chwilę w swoim życiu wspomina najmilej itd.

Na pożegnanie uczniowie wręczyli wszystkim gościom wykonane przez siebie pamiątkowe obrazki.