You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for listopad, 2015.

Archive for listopad, 2015

PostHeaderIcon szkolne imprezy

Zabawa andrzejkowa

Jak co roku z okazji andrzejek w naszej szkole zorganizowano dla uczniów zabawę. Didżeje zadbali o odpowiedni dobór muzyki zarówno dla dzieci z klas młodszych, jak i dla uczniów z kl. IV-VI, którzy bawili się osobno. Urozmaiceniem zabawy były wróżby, których z okazji tego święta nie mogło oczywiście zabraknąć. Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele, a do współpracy włączyli się rodzice i studentki z UAM w Kaliszu za co serdecznie dziękujemy.

andrzejki IV-VI   zabawa kl. IV-VIzabawa kl. I-III zabawa uczniów klas młodszychwróżby1wróżby2

PostHeaderIcon zawody sportowe

Mistrzostwa Miasta Kalisza na Ergonometrze Wioślarskim

W dniu 20 listopada 2015r. reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Kamińskiej wzięła udział w Mistrzostwach Miasta Kalisza na Ergonometrze Wioślarskim. Drużyna chłopców rocznik 2002 w składzie: Samuel Sipka, Seweryn Świderski, Mateusz Kościelak zajęła II miejsce, drużyna rocznik 2003 – Fabian Łuczak, Igor Sipka, Eryk Korko, Filip Ochocki – również II miejsce, drużyna dziewcząt rocznik 2002w składzie: Amelia Górecka, Sandra Matuszak, Dominika Leszczyńska, Julita Janusz zajęła? II miejsce. W konkurencji indywidualnej Seweryn Świderski zdobył srebrny medal, a Maja Gałązka brązowy medal. Gratulujemy!!!

DSC_0027 DSC_0038 DSC_0044 DSC_0049

resztę znajdziesz w „Informacje – Szkoła Promująca Zdrowie – Działania SZPZ”

PostHeaderIcon Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Życzliwość i kultura osobista nie tylko od święta!

Pod takim hasłem bibliotekarki szkolne zorganizowały tegoroczne obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Chcąc podkreślić ważną rolę życzliwości w codziennym życiu każdego człowieka, działania zmierzające do finałowego świętowania zostały podzielone na cały tydzień.
W tym czasie dzieci wykonały ozdoby, którymi udekorowano korytarze, tak by mijającym je osobom poprawić nastrój, a nawet wywołać uśmiech na ich twarzach. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się cytaty osób cenionych w świecie kultury nt życzliwości i czynienia dobra drugiemu człowiekowi.
cytaty                                                                                                           więcej w „Informacje – Szkoła Promująca Zdrowie – Działania SZPRZ”

PostHeaderIcon konkurs

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POLSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK KALISZ 2016

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas radości, dobroci i umacniania więzi między ludźmi. Treści zawarte w kolędach i pastorałkach wnoszą w życie nadzieję na zwycięstwo dobra. Pragnęlibyśmy, aby uczestnictwo w konkursie przyczyniło się do urzeczywistniania tych wartości i napełnienia nimi zarówno nas, jak i naszych uczniów. Dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania. Mamy nadzieję, że współzawodnictwo nie przeszkodzi we wspólnym przeżywaniu tych pięknych chwil.

Poniżej do pobrania regulamin oraz karty zgłoszeniowe:
Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek 2015

kolędy

PostHeaderIcon pomagamy

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

schronisko

PostHeaderIcon Światowy Dzień Praw Dziecka

Uczniowie w nowych rolach

20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Praw Dziecka. O godz. 8.00 pani Dyrektor Małgorzata Gałczyńska przekazała klucze od szkoły uczniom: Aleksandrze Janickiej, która tego dnia pełniła funkcję Dyrektora szkoły, Kacprowi Kramarzowi – zastępcy „nowej” pani Dyrektor oraz Igorowi Sobczakowi  – wypełniającemu obowiązki Sekretarza szkoły.

Read the rest of this entry »

INFORMACJA

W związku z licznymi zapytaniami z Państwa strony dot. wejścia i wyjścia Rodziców do szkoły, pragniemy wyjaśnić:

1. do szkoły wchodzimy zarówno wejściem głównym, jak i od strony dziedzińca. W trosce o bezpieczeństwo dzieci po skończonych zajęciach Rodzice odbierają swoje pociechy od wychowawców na dziedzińcu szkolnym;

2. Rodzic ma prawo przyprowadzić dziecko o każdej porze (w godzinach pracy szkoły), wtedy uczeń zostaje pod opieką wychowawców świetlicy;

3. obowiązkiem Rodzica jest przyprowadzić dziecko do szkoły wg planu i odebrać po zajęciach, natomiast w szkole, w szatni czynności samoobsługowe uczeń wykonuje sam pod opieką wychowawcy.

PostHeaderIcon lekcja

Lekcja angielskiego z elementami białoruskiego

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w bardzo ciekawej lekcji, podczas której poznali podstawowe słownictwo i zwroty w języku białoruskim. Zajęcia zostały przeprowadzone w języku angielskim przez studentki filologii angielskiej UAM w Kaliszu, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

lekcja angielskiego nauka języka zajęcia angielskiego zdjęcie pamiątkowe

PostHeaderIcon konkurs

„Zabawa z poezją”

Julia Kubacka z kl. IIc finalistką konkursu recytatorskiego „Zabawa z poezją”. Dziewczynka zaprezentowała wiersz Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha”.

Julia Kubacka

Więcej w zakładce „Wydarzenia-Klasy 0-III”

Spotkania z rodzicami

Dnia 18 listopada 2015r. odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas 4-6 według następującego harmonogramu:
1. godz. 16.00 – spotkanie rodziców uczniów klas 4a, 4b i 5a z pedagogiem szkolnym i panem Ryszardem Jendrzynem w stołówce szkolnej – prelekcja na temat „Cyberprzemocy wśród uczniów”.
2. godz. 16.45 – spotkanie rodziców uczniów klas 5b, 6a i 6b z pedagogiem szkolnym i panem Ryszardem Jendrzynem w stołówce szkolnej – prelekcja na temat „Cyberprzemocy wśród uczniów”.

Na tych spotkaniach pani Małgorzata Kamińska przedstawi także działania dla rodziców w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”.

Po tych wspólnych zebraniach odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas.

*******

Dnia 19 listopada 2015r. odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas 1-3 według następującego harmonogramu:zebranie_z_rodzicami
1. godz. 16.00 – klasy 1
2. godz. 16.30 – klasy 2