You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for kwiecień, 2024.

Archive for kwiecień, 2024

Majówka 2024

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
od środy rozpoczynamy długi weekend majowy.
W środę przypada 1 maja – Święto Pracy, 2 maja (czwartek) – Święto Flagi Państwowej, a w piątek – Święto Konstytucji
3 Maja.
Z tej okazji, w dniach 1-3 maja, zajęcia dydaktyczne
nie odbywają się.

2 maja, w godzinach swojej pracy, dyżur pełnić będzie świetlica szkolna.

Zapowiada się piękna, wiosenna pogoda, dlatego życzymy wszystkim udanego wypoczynku.
Pamiętajcie o bezpieczeństwie!

Ach, te emocje!

W środę 17 kwietnia w klasie 1a odbyła się lekcja dotycząca emocji. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. „Historia Królestwa Elwiry Emocji” czytanego przez aktorkę Martynę Witowską i na jego podstawie wykonali zadania, które pomogły im odpowiedzieć na pytania np. Po co nam emocje? Czy można bez nich żyć?
Zajęcia łączyły elementy teatralne z treningiem emocji.
Dzieci pokazywały np. złość, smutek, radość, strach.
Uczniowie wykonywali zadania w grupach, co kształtowało
w nich umiejętność współpracy.
Na koniec wykonali „gniotki”, które będą im towarzyszyć
w szkole i pomagać rozładowywać napięcia. W klasie pojawiły się też „stópki” do wytupywania złości.

Przygotowała – p. Elżbieta Pasik

Dzień Ziemi w Orlim Stawie

W ramach obchodów Dnia Ziemi 17 kwietnia klasy 3,
a 18 kwietnia klasy 2 pojechały na wycieczkę do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Orli Staw.
Wycieczka ta wniosła wiele wiedzy na temat segregacji odpadów oraz uświadomiła uczniom, co tak naprawdę dzieje się z odpadami, które wytwarzają we własnych gospodarstwach domowych. Mamy nadzieję, że pozyskana wiedza pozwoli na wykształtowanie u uczniów poczucia odpowiedzialności za nasze wspólne środowisko.
Bardzo dziękujemy panu Piotrowi Szyszkiewiczowi za ciekawą
i cenną lekcję.

PostHeaderIcon SU

Dzień Piżamy

Aaa, kotki dwa,
szarobure obydwa,
nic nie będą robiły,
tylko ciebie bawiły.
Piżama z pewnością kojarzy się każdemu ze słodkim snem. Tym razem jednak nie miała zachęcać do spania, a do dobrej zabawy. 10 kwietnia uczniowie naszej szkoły spędzili dzień
w wyjątkowej, przemiłej atmosferze. Powodem tej radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzy był zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Piżamy. Tego dnia większość uczniów, pojawiła się w szkole właśnie w piżamach.
Na szkolnych korytarzach można było spotkać dzieci
w kombinezonach piżamowych. Dzieci założyły swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Zabrały także ulubione poduszki.
Takie wyjątkowe dni i święta oprócz dobrej zabawy mają głębszy przekaz. Jest to czas, w którym solidaryzujemy się
z dziećmi ciężko chorymi, dla których piżama to nieodłączna część każdego dnia. Przy okazji uczymy się empatii, a także zwracamy uwagę na zdrowie i profilaktykę zdrowotną.

Opiekunowie SU:
p. Joanna Biernat,
p. Magdalena Kaczkowska,
p. Elżbieta Pasik

Kolejne zajęcia
na Uniwersytecie Dziecięcym

10 kwietnia 2024 r. uczniowie klas piątych po raz kolejny wzięli udział w zajęciach na Uniwersytecie Kaliskim. Tym razem młodzi studenci wybrali się na wykłady i warsztaty do Collegium Oecologicum na ulicy Poznańskiej w Kaliszu. Uczniowie wzięli udział w wykładzie na temat projektowania przestrzeni urbanistycznej z perspektywy różnych użytkowników, który przeprowadzony został przez panią dr Izabelę Małecką. Następnie odbyły się warsztaty projektowania urbanistycznego, które prowadzone by przez panią dr Izabelę Małecka oraz studentów kierunku budownictwa. Czekamy na kolejne zajęcia, które odbędą się w maju.

PostHeaderIcon biblioteka

Trening kreatywnego myślenia
w bibliotece

Uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w ciekawych zajęciach w bibliotece – szczegóły w zakładce O SZKOLE – Biblioteka cz. II.

PostHeaderIcon autopromocja

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12 W KALISZU:
TWOJE MIEJSCE SUKCESÓW I ODKRYĆ!

Szanowni Rodzice,
jeśli nadal stoicie przed dylematem, do której szkoły zapisać swoją pociechę, zachęcamy do zapoznania się z krótką prezentacją Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu.
Oryginał artykułu możecie Państwo znaleźć w tygodniku
„7 Dni Kalisza” z dn. 29 marca 2024.

Wersja do czytania znajduje się w poniższym w pliku:

AG

PostHeaderIcon SU

Jesteśmy różni, lecz równie ważni!

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który ma na celu podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Symbolem solidarności z autystami jest kolor niebieski. Nasi uczniowie pokazali tę solidarność poprzez swój ubiór.
W środę 3 kwietnia wielu uczniów i nauczycieli włączyło się
w akcję. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Dajmy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się
z osobami z autyzmem!

p. Magdalena Kaczkowska
p. Joanna Biernat
p. Elżbieta Pasik

Wycieczka z widokiem na Kalisz

3 kwietnia uczniowie klasy 2a i 2b wybrali się na wycieczkę
do siedziby władz miejskich – do kaliskiego ratusza.
Dzieci miały okazję zobaczyć ekspozycję poświęconą dziedzictwu historyczno – kulturowemu naszego miasta i regionu. Odkrywaliśmy wiele tajemnic, jakie kryją ratuszowe piwnice
oraz wieża z tarasem widokowym. Zwiedzanie rozpoczęliśmy
od sal w piwnicy, gdzie sięgamy do źródeł historii kaliskiego centrum osadniczego. Na trzecim piętrze w korytarzu przed wejściem na wieżę, znajduje się miejsce poświęcone miastom
i gminom tworzących Aglomerację Kalisko-Ostrowską.
Na poszczególnych kondygnacjach wieży poznaliśmy ważne dla naszego miasta historyczne bloki tematyczne, zobaczyliśmy jak od środka wygląda zegar ratuszowy, a z wieży widokowej podziwialiśmy panoramę Kalisza.