You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for kwiecień, 2022.

Archive for kwiecień, 2022

PostHeaderIcon ogłoszenie

Majówka 2022

Przypominamy,

że 2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. 3 maja – Święto Konstytucji. Na lekcje wracamy w środę – 4.05.

W poniedziałek dyżur pełnić będzie świetlica szkolna w godzinach swojej pracy.

Życzymy udanej majówki!

PostHeaderIcon zaproszenie

Wernisaż prac Pani Katarzyny Lasek

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
z ogromną satysfakcją informujemy i jednocześnie zapraszamy na wystawę prac plastycznych nauczycielki naszej szkoły – Pani Katarzyny Lasek.
Wernisaż odbędzie się w najbliższą sobotę (23.04.2022) o godz. 17.00 w Akceleratorze Kultury przy ul. Nowy Świat 2A (niegdyś Centrum Chińskie przy Rogatce).

PostHeaderIcon Samorząd Uczniowski

Apel wielkanocny

13.04.2022r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII pod kierunkiem opiekuna pani Joanny Biernat zaprezentowali zwyczaje i tradycje Wielkanocne. W celu przybliżenia polskiej tradycji uczniom z Ukrainy, została również wyświetlona prezentacja w języku ukraińskim, którą przygotowała uczennica kl.7a Viktoriia Matyniuk.
Na koniec Pani Dyrektor – Małgorzata Gałczyńska złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Przygotowała – p. Joanna Biernat

PostHeaderIcon Akcje szkolne

Kartka Wielkanocna 2022

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu serdecznie dziękują za tak liczny udział w akcji „Kartka Wielkanocna 2022”.
Wasze piękne kartki z życzeniami są przekazane dla rodzin
z Ukrainy. Jesteście wspaniali i bardzo kreatywni!

Przygotowały – p. Joanna Biernat, p. Krystyna Witasiak

PostHeaderIcon biblioteka

Akcja wielkanocna

Zdziwisz się: Kto?…, zdziwisz się: skąd?…
A to książki życzą Ci Wesołych Świąt.
Pomyślisz sobie: – To jakaś bajka!
A my za to życzymy Ci smacznego jajka!

Dziękuję wszystkim za udział w akcji: Wspólnie do Wielkanocy. Była to długa droga, do wykonania były 24 zadania.
Wymagało od Was dyscypliny, cierpliwości i przebojowości.

Gratuluję, do końca akcji dotrwały: oddział przedszkolny, klasy 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 6A i 6B.
Uczniowie wykonując zadania każdego dnia poznawali piękne zwyczaje wielkanocne, w prezencie za dobra pracę otrzymywali elementy do klasowej pisanki.

Oto prace naszych uczniów.

Przygotowała: p. Dorota Kasprzycka

PostHeaderIcon życzenia

Święta Wielkanocne

freepik.com

Przypominamy,
od 14-19 kwietnia trwać będzie wiosenna przerwa świąteczna. W tych dniach nie będą realizowane zajęcia dydaktyczno-wychowawcze ani opiekuńcze.

Przed przerwą świąteczną ostatni dzień zajęć lekcyjnych przypada 13 kwietnia (środa), a pierwszy po świętach –
20 kwietnia (środa).

AG

PostHeaderIcon konkurs

Konkurs Wiedzy
o Krajach Angielskiego Obszaru Językowego

W dniu 8 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Angielskiego Obszaru Językowego. Uczniowie klas piątych i szóstych mieli okazję wykazania się swoją wiedzą na temat kultury, tradycji i geografii krajów,
w których używany jest język angielski.

Wyniki konkursu:
I MIEJSCE – Bogna Tomczak (5b) – 56 pkt;
Ewa Wdowczyk (6b) – 56 pkt
II MIEJSCE – Weronika Perońska (5a) – 48 pkt
III MIEJSCE – Franciszek Zdanowski (5b) – 45 pkt
IV MIEJSCE – Maja Klinke (6b) – 44 pkt
V MIEJSCE – Antonina Grzelak (6b) – 39 pkt;
Magdalena Józefiak (6b) – 39 pkt
VI MIEJSCE – Wiktoria Talar (5b) – 32 pkt
VII MIEJSCE – Amelia Bieglik (5b) – 31 pkt
VIII MIEJSCE – Liwia Gryczke (5b) – 25 pkt

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Przygotował: p. Łukasz Strzelczyk

Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wybrany przez samorząd szkolny dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób.

1 kwietnia 2022r. nasi uczniowie postanowili wykazać się inwencją twórczą i udać się do szkoły bez plecaka. Akcja “Dzień bez plecaka” ogłoszona przez Samorząd Uczniowski obudziła w nich niespotykane pokłady kreatywności.
Zobaczcie w czym przynieśli książki, zeszyty i przybory do pisania.

W galerii możecie popodziwiać kilka pomysłów.

Przygotowała: p. Joanna Biernat

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Piękna sobota za oknem, w mediach społecznościowych dominuje dziś kolor niebieski, w kalendarzu 2 kwietnia – wiesz, co to za dzień?

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Poświęć chwilę i obejrzyj film, który pozwala zrozumieć, czym jest autyzm.

Przygotowała – p. Joanna Biernat

PostHeaderIcon konkurs

„Chemia wokół nas” – wyróżnienia

W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się szkolny konkurs – Chemia wokół nas – doświadczenia z  życia wzięte. Wyróżnienia zdobyli uczniowie klasy 8b – Mikołaj Matczak, Kacper Mencweld, Fabian Juszczak i uczniowie klasy 8 a – Aleksander Kiszka, Bartosz Pluta, Natan Skupiński i Oliwier Kowalski oraz uczniowie klasy 7b – Marta Kubiak i Adrianna Świderska.

YouCut_20220407_090930945

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do kolejnych edycji.

Przygotowała – p. Małgorzata Bączkiewicz