You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for kwiecień, 2021.

Archive for kwiecień, 2021

PostHeaderIcon majowe święta

Patriotyzm online

Kochani Uczniowie,
gdybyśmy chodzili do szkoły to tradycyjnie w piątek 30 kwietnia na godzinie wychowawczej uczestniczylibyście w akademii poświęconej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W tym roku świętujemy 230. rocznicę przyjęcia przez Sejm Rzeczpospolitej pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji. Z tej okazji uczniowie klasy 6a przygotowali w ostatnim dniu zajęć dydaktycznych przed świętami majowymi patriotyczne awatary. Poniżej publikujemy również linki do filmików o majowych świętach oraz (dla uczniów klas starszych) – Escape room o Świecie Konstytucji 3 Maja.

AG

PostHeaderIcon WAŻNE

Huurraaa! Wracamy do szkoły!

Uczniowie klas I-III – wracają do szkoły (nauczania stacjonarnego) we wtorek 4 maja 2021 wg planu
sprzed nauczania zdalnego tj. planu zapisanego w dzienniku
i na stronie internetowej szkoły.

W szkole działać będą zasady – wytyczne MEiN, MZ, GIS,
które mają zapewnić dzieciom, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły bezpieczeństwo.

Bardzo prosimy o przypomnienie dzieciom zasad wynikających
z obostrzeń i dbałości o zdrowie własne i innych (dystans, dezynfekcja, maseczki – w części wspólnej).

Więcej informacji już wkrótce!

PostHeaderIcon konkurs

Moja przygoda z Pinokiem

Szkoła bez uczniów jest bardzo pusta i smutna, dlatego z ogromną radością gościliśmy dzisiaj siedmioosobowa grupę czwartoklasistów.
Uczniowie wzięli udział w konkursie czytelniczym „Moja przygoda z Pinokiem”, który jest organizowany w naszej szkole już od lat. W tym roku odbył się w specjalnych warunkach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – dystans, dezynfekcja, maseczka.

Zmagania szkolne stanowiły II etap konkursu, I pierwszy odbył się w formie online.
Uczestnicy sprawdzali swoja wiedzę rozwiązując zadania o różnym stopniu trudności, były historyjki obrazkowe, wskazywanie bohaterów utworu Carla Collodiego, czy rozwiązywanie krzyżówki.

Po podliczeniu punktów przez komisję, ogłoszono wyniki:

I miejsce – Weronika Perońska z kl. 4a
II miejsce – Wiktoria Pytlińska z kl. 4b
III miejsce – Zosia Kłębowska z kl. 4a

Całej siódemce uczestników serdecznie gratulujemy! Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodkimi upominkami. Dziękujemy! 🙂

AG

Weekend majowy

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
przed nami długi weekend majowy (30.04.-03.05.). W najbliższą sobotę przypada Święto Pracy, w niedzielę – 2.05. – Święto Flagi, a w poniedziałek – 3.05. – Święto Konstytucji 3 Maja.
Przypominamy także, że piątek – 30.04. – jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczych. W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych, natomiast z opieki świetlicowej mogą skorzystać dzieci rodziców pracujących w szpitalach i służbach mundurowych przy zwalczaniu COVID-19.

Zapraszamy przedszkolaki

Drodzy Rodzice, Kochane dzieci!

Od 19.04.2021 r. (poniedziałek) zapraszamy wszystkie dzieci do oddziału przedszkolnego działającego w naszej szkole.
Informujemy, że w szkole nadal obowiązują wewnętrzne procedury zachowania bezpieczeństwa w związku ze zwalczaniem i przeciwdziałaniem COVID-19 (dystans, dezynfekcja, maseczka – w częściach wspólnych).
Zwracamy się także do Rodziców z prośbą o przestrzeganie tych środków ostrożności. Dbajmy o nasze zdrowie.

Jednocześnie nadmieniamy, że z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych optymistycznych wieści na temat powrotu uczniów do szkoły podstawowej. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informowali. Do zobaczenia!

PostHeaderIcon informacja dla rodziców uczniów kl. VIII

Konferencja i drzwi otwarte online
w III LO im. Mikołaja Kopernika

w Kaliszu

Szanowni Państwo,
chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w Drzwiach Otwartych online III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, które odbędą się 17 kwietnia na platformie Discord.
Wcześniej, 8 kwietnia o godz. 17.00, zapraszamy Rodziców na konferencję dotyczącą zasad rekrutacji – na platformie Microsoft Teams.
Mamy nadzieję, że Drzwi Otwarte oraz Konferencja w formie online, dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli i uczniów, okażą się dla Państwa interesujące.
Więcej informacji przesyłamy w załączonej prezentacji:

Zespół do spraw promocji szkoły
Paulina Bielewicz, tel. 500 559 219
Monika Michalska, tel. 608 621 004

PostHeaderIcon kartki dla Seniorów

Pamiętamy o Seniorach

Czas pandemii niestety się przedłuża, a kolejne święta bez odwiedzin najbliższych to czas samotności i smutku, w szczególności dla osób mieszkających w Domach Opieki Społecznej.
Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, Samorządu klas 4-8 oraz koła plastycznego wraz z opiekunami postanowili wobec takiej sytuacji nie pozostać bierni i stworzyli projekt Pamiętamy o Seniorach.

W projekcie wzięła udział nasza zeróweczka oraz uczniowie klas  4-8. Wykonali oni kartki świąteczne, które w czwartek 1 kwietnia zostały wręczone seniorom z DPS przy ulicy Winiarskiej oraz emerytowanym nauczycielom naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło, myśląc nie tylko o sobie, ale przede wszystkim o tych, dla których gest pamięci jest tak ważny.

Halina Poświatowska tak pisała:
A jednak potrzeba mi twoich słów
i trzeba twojej pamięci.
Pamiętaj o mnie, dobrze?
Może będę się mniej bała,
może będę usypiała spokojniej…

Przygotowała:
p. Krystyna Witasiak