Archive for Grudzień, 2019

PostHeaderIcon doradztwo zawodowe

Na czym polega praca strażaka?

We wtorek 26 listopada uczniowie klasy 8b uczestniczyli w wycieczce do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Zapoznali się tam z pracą strażaka, środowiskiem jego pracy oraz wymaganiami, jakie należy spełnić, by wykonywać ten zawód. Strażacy przekazali uczniom informacje na temat sposobu rekrutacji do szkół kształcących kandydatów do służby w straży pożarnej. Opowiedzieli o pozytywnych stronach oraz o zagrożeniach związanych z wykonywanym zawodem. Uczniowie zobaczyli różne rodzaje pojazdów strażackich. Mogli wsiąść do wozu bojowego, poznali jego wyposażenie oraz zasadę działania sprzętu używanego w czasie akcji ratujących życie i mienie ludzi. Zobaczyli, jak działa sygnalizacja alarmowa i obejrzeli pokaz zjazdu strażaków po słupie ześlizgu.
Spotkanie uświadomiło uczniom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka.

Przygotowała – p. Ewa Jasińska

PostHeaderIcon relacja

Andrzejkowe zabawy

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to – zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.
W piątek 30.11. uczniowie klas I mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić.


Dla klas starszych zorganizowana została dyskoteka andrzejkowa. Atrakcją podczas tej szkolnej imprezy była fotobudka, która upamiętniła wiele ciekawych stylizacji.

Przygotowali – p. Marta Purzyc
p. Łukasz Strzelczyk

PostHeaderIcon relacja

Jak segregować odpady?

28 listopada oddział przedszkolny gościł pana Piotra Szyszkiewicza z Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”, który przedstawił dzieciom prezentację multimedialną na temat dbania o nasze środowisko poprzez prawidłową segregację odpadów.
Dzieci miały także możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w tym zakresie wykonując zadania segregacji na przyniesionych przez naszego gościa makietach. Dziękujemy bardzo za wspaniałe, pouczające spotkanie.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon konkurs

Moje miasto – Kalisz

22 listopada został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny „Kalisz – moje miasto”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 14 w Kaliszu. Wśród laureatów nagrody głównej znalazła się również nasza uczennica z klasy 1a – Wiktoria Heliasz. Brawo Wiktoria! Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!

Przygotowała – p. Marta Purzyc

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Accessibility