PostHeaderIcon wycieczka

Piernikowe łakocie

Uczniowie klasy 3a i 3b pod opieką swoich wychowawczyń p. Elżbiety Pasik  i p. Renaty Ossowskiej uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Piekarstwa w Pleszewie.
Dzieci mogły poszerzyć wiedzę o piekarstwie, zawodzie piekarza oraz jego historycznym warsztacie.  Poznali historię rodu państwa Vogt, właścicieli piekarni i założycieli muzeum, a później przystąpili do  własnoręcznego robienia pierników. Przeróżne kształty,  zapach słodkich pierników oraz niesamowita radość z samodzielnie wykonanych łakoci, wprawiły dzieci w niezwykły świąteczny nastrój. Upieczone pierniczki dzieci zabrały do domu.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu pokazującego proces wypieku chleba, a także obejrzeli rozmaite maszyny i narzędzia, którymi dawniej posługiwali się piekarze.
Na koniec pobytu dzieci odwiedziły sklep i dokonały zakupu przepysznych „pamiątek” np. pierniczków, bułeczek, chleba, babeczek, a nawet małych torcików.

Przygotowała – p. Elżbieta Pasik

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Ekologia
Accessibility