Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for kwiecień, 2023.

Archive for kwiecień, 2023

PostHeaderIcon informacja

Majówka

Przypominamy,
że w najbliższy poniedziałek przypada 1 maja – Święto Pracy,
a w środę – Święto Konstytucji 3 Maja. 2 maja – Święto Flagi Państwowej. Z tej okazji, w dniach 1-3 maja, zajęcia dydaktyczne nie odbywają się.

2 maja dyżur pełnić będzie świetlica szkolna w godzinach swojej pracy.

PostHeaderIcon akcje

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe święto ekologiczne świata. 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego święta, aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę.
Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Uczniowie z ogromnym zapałem posprzątali Ziemię i wspaniale posegregowali wszystkie odpady.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon ekologia

Segregacja i recykling

Piękno przyrody, piękno naszej planety codziennie zatruwane jest przez tony śmieci i dzikich wysypisk!
Jak bardzo śmieci są szkodliwe dla otaczającego nas świata oraz nas samych? Jak ważna jest segregacja odpadów? Co to jest recykling?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielił gość, pan Piotr Szyszkiewicz  z Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów „Orli Staw”,  którego klasy 1-3 gościły 12 kwietnia w naszej szkole.
Dzięki ciekawym zajęciom już od najmłodszych lat budujemy u dzieci świadomość ekologiczną, aby zachowania ekologiczne stały się ich stylem życia, a ochrona środowiska była dla nich czymś oczywistym w każdej sytuacji.


Bardzo dziękujemy za wspaniałe i pouczające spotkanie.    

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon relacja

SZKOLNY KIERMASZ SŁODKOŚCI –
DZIEŃ BABY I BABECZKI

Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski serdecznie dziękują wszystkim za tak duże zainteresowanie oraz udział w Szkol-nym Kiermaszu Słodkości pod hasłem „Dzień baby i babeczki”, który odbył się 3 kwietnia 2023r. 
Oczywiście jak na taki dzień przystało, nie mogło zabraknąć przysmaków świątecznych. Ciasta przygotowane przez dzieci wraz z rodzicami, oraz przez nauczycieli wyglądały i smakowały wyśmienicie. Były babki, babeczki, muffinki.. do wyboru, do ko-loru.

Dochód z kiermaszu zasili konto Rady Rodziców i zostanie przeznaczony na dofinansowanie akcji szkolnych.

Przewodnicząca RR- p. Róża Krawczyk-Wendland
Opiekun SU 4-8 p. Joanna Biernat

PostHeaderIcon świetlica

I MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD
PIOSENKI LUDOWEJ „MARYNECZKA”

W sobotę 1.04.2023 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kaliszu odbył się I Międzyszkolny Przegląd Piosenki Ludowej: „Maryneczka”. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza p. Krystiana Kinastowskiego, który swą obecnością uświetnił całe wydarzenie. Naszą szkołę wspaniale reprezentowało świetlicowe trio wokalne „Jarzębinki”. Przygotowane przez p. Katarzynę Pawlak uczennice: Klementyna Konopińska z kl. 2a, Balbina Konopińska oraz Emilka Tomaszewska z kl. 3a zaprezentowały składankę ludową takich utworów jak: „Lipka”, „W moim ogródeczku”, „Pod zielonym dębem”.

Występ naszego trio bardzo się podobał zarówno publiczności jak i jury. I choć uczestniczki nie zdobyły nagrody głównej to skorzystały z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Miały okazję do wspólnej zabawy i tańców z innymi uczestnikami, czekała na nich biesiada przy stole, który uginał się od smakołyków. Nie zabrakło żurku, chleba ze smalczykiem, gziki, ciast, pączków i napojów. Największą atrakcją dla dzieci okazała się wata cukrowa oraz popcorn. Dziewczynki pięknie zaprezentowały naszą szkołę. Wróciły ze statuetką, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

W przyszłym roku znów powalczymy o nagrodę główną – figurkę Maryneczki.

Przygotowała – p. M. Kamińska

PostHeaderIcon informacja

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to Międzynarodowe Święto obchodzone corocznie 2 dnia kwietnia.
Zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych, 18 grudnia 2007 r. Organizatorzy dbają o to, aby w większości państw i miast w tym dniu najważniejsze budynki zostały podświetlone na niebiesko. Akcja ta nazywa się „Light in up blue” i ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na Autyzm oraz ich rodzinami.Niestety świadomość społeczeństwa w kwestii autyzmu jest jeszcze bardzo niska. Trzeba zrozumieć, że takie osoby odbierają rzeczywistość po swojemu. Odznaczają się m.in. sztywnością myślenia i zachowań. Taka przewidywalność daje im poczucie bezpieczeństwa. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie. Mają problemy z komunikacją społeczną i wyrażeniem emocji, ale to nie znaczy, że nie czują i nie przeżywają. Coroczne obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu mają za zadanie zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. W naszej szkole z tej okazji, zaproszono nauczycieli specjalistów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 panią pedagog Marlenę Grajek panią psycholog Martę Szymańską . Celem wizyty była prelekcja na temat funkcjonowania dzieci/osób w spektrum autyzmu. Uczniowie całej szkoły mieli także okazję bezpośrednio doświadczyć doznań sensorycznych, a tym samym poczuć z jakimi problemami na co dzień mogą borykać się osoby w spektrum autyzmu oraz obejrzenia filmu pt: „Autyzm”, który pozwoli lepiej zrozumieć osoby ze spektrum autyzmu. Tego dnia dominował kolor niebieski w ubiorze oraz niebieskie serca w oknach naszych sal. Przygotowana została także wystawa z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Autyzm jest wśród nas, nauczmy się akceptacji, wyzbądźmy stereotypów, edukujmy się, a wtedy zrozumiemy, że wszyscy tworzymy ten świat, dla wszystkich z nas jest tu miejsce.Dziękujemy wszystkim z całego serca!

Opiekunowie SU: p. Elżbieta Pasik, p. Joanna Biernat

PostHeaderIcon życzenia

Wielkanoc 2023

Przypominamy,
że od 6-11 kwietnia trwać będzie wiosenna przerwa świąteczna. W tych dniach nie będą realizowane zajęcia dydaktyczno-wychowawcze ani opiekuńcze.
Przed przerwą świąteczną ostatni dzień zajęć lekcyjnych przypada 5 kwietnia (środa), a po świętach zajęcia rozpoczną się 12 kwietnia (środa).

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility