You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for grudzień, 2021.

Archive for grudzień, 2021

PostHeaderIcon Boże Narodzenie 2021

Życzenia świąteczne i noworoczne

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia jasełkowego w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu. Pomysł, reżyseria i montaż – p. Piotr (Andrzej) Kaczmarkiewicz, współpraca – p. Krystyna Witasiak.

PostHeaderIcon konkurs

Wolność bez nałogów

8 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu ogłoszono wyniki konkursu „Wolność bez nałogów”,  w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Prace naszych artystów były zgłoszone w dwóch  kategoriach wiekowych 10 – 12 lat oraz  13 – 15 lat.  Spośród ponad dwustu dwudziestu prac komisja wyłoniła laureatów. Organizatorzy wręczyli 15 nagród i 25 wyróżnień.

W gronie wyróżnionych znalazła się trójka naszych artystów: Wiktoria Pytlińska, Ewa Wdowczyk oraz Anna Kalinowska. Każdy nagrodzony otrzymał m.in. Kalendarz Profilaktyczny, którego ozdobą są reprodukcje najciekawszych prac konkursowych.

Gratulujemy wyróżnień, jesteśmy z Was dumni i z czekamy na dalsze sukcesy artystyczne.

Konsultacje z Rodzicami

Szanowni Państwo,
zbliża się okres wystawiania ocen śródrocznych i… zdalnego nauczania, dlatego czasu na ewentualne poprawy zostało już niewiele.
W najbliższy czwartek, tj. 16.12.2021, w godz. 16.30-17.30 do Państwa dyspozycji będą wszyscy nauczyciele, którzy postarają się udzielić informacji, porady lub rozwiać jakiekol-wiek wątpliwości.
Zapraszamy!

PostHeaderIcon konkurs

XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Szkoła Podstawowa nr 12 zaprasza na XII MIĘDZY-SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK, który odbywa się w dwóch kategoriach: klasy 1-4 oraz 5-8.
W bieżącym roku, po raz drugi, honorowy patronat nad naszym przedsięwzięciem obejmuje Starosta Powiatu Kaliskiego, Krzysztof Nosal, który również serdecznie zaprasza do udziału w konkursie.

W związku z ograniczeniami, wynikającymi z pandemii,
w bieżącym roku zmieniona zostaje formuła przesłuchań.
Nie odbędą się one na żywo na terenie szkoły.

Jury odsłucha i obejrzy kolędy wykonane przez uczestników, które należy nagrać w formacie mp.4 lub innym formacie audio-video i umieścić w serwisie Youtube.

W celu zgłoszenia uczestnika należy elektronicznie przesłać
Kartę Zgłoszenia z linkiem wykonanego utworu oraz skan podpisanej własnoręcznie przez rodziców/opiekunów zgody
na przetwarzanie danych osobowych na adres: konkurskoled@sp12.kalisz.pl do 17 grudnia 2021.

Szczegółowe informacje oraz Karty Zgłoszeń można znaleźć na stronie internetowej szkoły:
http://sp12.kalisz.pl/ w zakładce WYDARZENIA.KONKURSY.

Mikołaj u przedszkolaków

6 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził
św. Mikołaj. Ten nieoczekiwany gość wywołał uśmiech
na twarzach przedszkolaków.

PostHeaderIcon przedszkolaki

Międzynarodowy Dzień
Osób z Niepełnosprawnościami

3 grudnia oddział przedszkolny włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Rozmawialiśmy o różnych rodzajach niepełnosprawności, próbowaliśmy zrozumieć ich potrzeby i uwrażliwić dzieci na chęć niesienia pomocy.