Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for kwiecień, 2017.

Archive for kwiecień, 2017

PostHeaderIcon informacja

INFORMACJA

1 maja – Święto Pracy (dzień wolny)
3 maja –  Święto Konstytucji 3 Maja (dzień wolny)


2 maja – dzień wolny od zajęć edukacyjnych – świetlica szkolna pracuje wg planu

PostHeaderIcon Logowanie do dziennika elektronicznego

 

 

                                          Link do strony:     KLIKNIJ!!!

                                     DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

 https://iuczniowie.progman.pl/idziennik/login.aspx?ReturnUrl=%2fidziennik

 

                                                              

 

PostHeaderIcon apel

Krótka lekcja historii o Konstytucji 3 Maja

Jak ważna dla Polaków jest konstytucja? Czym była Konstytucja 3 Maja z 1791 r., co przyniosła narodowi polskiemu? Co było zapisane w pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji spisanej na ziemiach polskich – tego dowiedzieli się uczniowie kl. IV-VI uczestniczący w akademii przygotowanej przez kolegów z kl. 5b i 6a pod kierunkiem p. U. Kaczmarkiewicz, p. K. Lasek i p. K. Witasiak.
Apel odbył się 26 kwietnia na pamiątkę 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon relacja – rajd

RAJD ?SZLAKIEM KALISKICH ZABYTKÓW?

25 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie organizowanym przez PTTK.
Wspólnie wybraliśmy trasę nr II. Wyruszyliśmy o godz 8.00 i dotarliśmy do kościoła oo. Jezuitów, tam spotkaliśmy się z komandorem rajdu, ojcem Jezuitą i naszymi opiekunkami z II LO, które towarzyszyły nam przez cały czas przebiegu trasy omawiając poszczególne punkty.
Usłyszeliśmy historię Pałacu Puchalskiego, domu Szolca-Rogozińskiego i fabryki lalek oraz dowiedzieliśmy jak funkcjonowało KTW w Kaliszu. Byliśmy także w CKiS.
Finałowym punktem był Rynek, tam czekał na nas Pan Leszek Ziąbka. Mieliśmy  niepowtarzalną okazję być w miejscu prac archeologów. Wykop części płyty kaliskiego Rynku miał głębokość 3,5 m. Znalezisko datowane jest na ok. XIV wiek. Mogliśmy zobaczyć na czym polega praca archeologa  i zobaczyć, co odkopali!!! Bezcenne….
Następnie weszliśmy na wieżę Ratusza, skąd podziwialiśmy panoramę naszego miasta.
Pogoda dopisała. Przeżyliśmy niezwykłą lekcję historii.

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek

PostHeaderIcon relacja

Festiwal młodych talentów

W czwartek, 20 kwietnia 2017 r., odbył się w naszej szkole Festiwal Mam Talent. Uczestnikami konkursu byli uczniowie kl. I-VI oraz jedna przedstawicielka oddziału przedszkolnego. Wcześniej wszyscy chętni do wzięcia udziału w festiwalu przeszli przez eliminacje.
W finale uczestnicy zaprezentowali organizatorom i publiczności swoje talenty z najlepszej strony. Można było obejrzeć taniec, piękne układy gimnastyczne, posłuchać znanych utworów w wykonaniu naszych uczniów. Wszystkich jednak swoim talentem oratorskim zachwyciła Weronika Perońska, która z pełnym zaangażowaniem opowiadała o rozbiorach Polski.


Poziom występów był na tyle wyrównany, że nie przyznano miejsc, a jedynie dyplomy za udział w konkursie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon apel

Zielony Kapturek na Dzień Ziemi

Dnia 20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 im. Bolesława Pobożnego w Kaliszu odbył się uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Jest to dzień,  który pomaga nam zastanowić się nad losem planety, na której żyjemy. Dzień Ziemi, to okazja do zdobycia wiedzy na tematy ekologiczne oraz do mądrej, ciekawej zabawy.

Apel uatrakcyjniła inscenizacja „Zielonego Kapturka” w wykonaniu uczniów klasy 1a pod kierunkiem Anny Dobosz-Sadomskiej. 

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska
Zdjęcia – p. Róża Krawczyk-Wendland

PostHeaderIcon informacja

Wiosenna przerwa świąteczna

Przypominamy, że w dniach 13, 14 oraz 18 kwietnia 2017 r. nie będą odbywały się w szkole zajęcia dydaktyczne. Dla dzieci rodziców pracujących opiekę nad uczniami będzie sprawowała świetlica szkolna w godzinach swoich godzin pracy (6.30-16.30).

PostHeaderIcon apel

TRADYCJE WIELKANOCNE W POLSCE I EUROPIE

11 kwietnia 2017 r. klasa 4a pod kierunkiem p. Agnieszki Sip przygotowała apel przypominający tradycje Wielkanocne w Polsce i Europie. Uczniowie recytowali wierszyki wielkanocne oraz krótko zapoznały uczniów z tradycjami, jakie panują w okresie Wielkanocy w krajach Europy, m.in. w Niemczech, Francji, Danii czy Holandii.
Na koniec każdy mieszkaniec Europy życzył wesołej Wielkanocy w swoim języku. Całość dopełniła prezentacja multimedialna. Uczniowie klasy 4a złożyli Dyrekcji, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom życzenia świąteczne.

Podczas apelu wręczone zostały dyplomy i nagrody laureatkom konkursu mitologicznego, który odbył się 21 marca br., a szerzej pisaliśmy o nim kilka informacji wcześniej.
Przypomnijmy, że zwyciężczynią konkursu została Oliwia Gózdek, II miejsce zajęła Aleksandra Janicka, a trzecie – Wiktoria Kasprzak.

Przygotowała: p. Agnieszka Sip

PostHeaderIcon SZPZ

MISTRZOSTWA KALISZA W DRUŻYNOWYCH
BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

5 kwietnia w Parku Miejskim w Kaliszu odbyły się biegi przełajowe. Reprezentacja naszej szkoły liczyła 24 osoby. Pogoda dopisała i chęci do walki również.
Udało nam się wywalczyć 1 medal złoty, 2 srebrne, 1 brązowy. Podkreślić należy, że były to biegi na długich dystansach, dlatego wszyscy startujący są wygranymi, ponieważ pokonali własne słabości i ukończyli bieg.
Serdecznie gratulujemy!

Przygotowała: p. Małgorzata Kamińska

PostHeaderIcon rekrutacja 2017/2018

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW
w sprawie
Rekrutacji na rok szkolny 2017/2018
do Szkoły Podstawowej Nr 12
i Oddziału Przedszkolnego
w Kaliszu przy ulicy Długosza 14

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12 Kaliszu informuje, iż:

Nabór do klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2017/2018 odbywać się będzie poprzez elektroniczną platformę udostępnioną dla rodziców/ prawnych opiekunów pod adresami:

dla kandydatów do pierwszej klasy
Szkoły Podstawowej nr 12:

https://sp-kalisz.nabory.pl


dla kandydatów do oddziału przedszkolnego
w Szkole Podstawowej nr 12:

https://przedszkola-kalisz.nabory.pl

Za pomocą ww. stron możecie Państwo poznać ofertę edukacyjną oraz wypełnić wniosek o przyjęcie Waszego dziecka do oddziału przedszkolnego bądź pierwszej klasy. Po zakończeniu rekrutacji, także na ww. stronach sprawdzicie Państwo, do której placówki zostało przyjęte Wasze dziecko.

UWAGA: Jednak po wypełnieniu elektronicznym zgłoszenia istnieje konieczność wydrukowania wniosku wraz z załącznikami, podpisania ich i dostarczenia do wybranej placówki (tylko pierwszej preferencji). 

Wniosek niewydrukowany i niepodpisany przez Rodzica/ Prawnego opiekuna  nie bierze udziału w REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2017/2018.

WAŻNIEJSZE TERMINY

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

? W terminie od 24 do 28 KWIETNIA 2017 r. należy złożyć wypełniony wniosek zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 12.
? W terminie od 03 kwietnia 2017 r. do 14 kwietnia 2017 r. Rodzice składają wypełnioną deklarację kontynuacji pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym. Rodzice, którzy nie złożą w tym terminie deklaracji, będą mogli zgłosić dziecko do innego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12

? W terminie od 03 do 21 KWIETNIA 2017 r. należy złożyć wypełniony wniosek  zgłoszenia o przyjęcie do klasy pierwszej na rok szkolny 2017/18.
? W terminie od 24 do 28 KWIETNIA 2017 r. należy złożyć wypełniony wniosek zgłoszenia przez kandydatów pragnących rozpocząć naukę w Naszej Szkole a są spoza obwodu.

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility