Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for marzec, 2024.

Archive for marzec, 2024

PostHeaderIcon życzenia

Wielkanoc 2024

Przypominamy,
że od 28 marca do 2 kwietnia trwać będzie wiosenna przerwa świąteczna. W tych dniach nie będą realizowane zajęcia dydaktyczno-wychowawcze ani opiekuńcze.
Przed przerwą świąteczną ostatni dzień zajęć lekcyjnych przypada 27 marca (środa), a po świętach zajęcia rozpoczną się 3 kwietnia (środa).

PostHeaderIcon SU

Obchody Dnia Świętego Patryka

17 marca na całym świecie jest obchodzony Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii. Z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego: p. Joanny Biernat oraz p. Łukasza Strzelczyka, świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka w terminie 21-25 marca 2024r. Z tej okazji już wcześniej uczniowie przygotowywali się
do tego święta. Klasy 1-3 przygotowywały czapki Leprikona, natomiast klasy 4-8 tworzyły flagi Irlandii w ramach konkursów tematycznych.
Każdy dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania audycji o Irlandii, historii kraju, muzyce, literaturze, sporcie i słynnych tańcach irlandzkich. Podczas zajęć uczniowie wykonywali zadania indywidualne, grupowe, interaktywne oraz sportowe. Na głównym korytarzu szkoły można było zobaczyć wspaniałe prace plastyczne dzieci. Na tablicach umieszczone zostały najważniejsze fakty o Irlandii. Największą atrakcją okazały się kapelusze, prace biorące udział w konkursie na najciekawsze nakrycie głowy. Pomysły był bardzo różne, uczniowie naklejali koniczynki na kapelusze, doklejali brodę, wycinali falbanki do nakrycia głowy. Kreatywność dzieci była rewelacyjna, a ilość prac konkursowych świadczy o ogromnym zainteresowaniu konkursem. Każdy uczeń mógł oddać głos na jego ulubiony kapelusz, wyniku konkursu będą ogłoszone podczas uroczystego apelu.
Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając coś zielonego, białego lub pomarańczowego na siebie, zdobiąc klasy w barwy flagi irlandzkiej. Całość obchodów dnia Świętego Patryka uświetniły zielone koniczynki i wspólne tańce.

Dziękujemy –
Nauczyciele języka angielskiego

PostHeaderIcon kiermasz

Dzień baby i babeczki

Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski serdecznie dziękują wszystkim za tak duże zainteresowanie oraz udział w szkolnym kiermaszu słodkości i ozdób świątecznych.  
„Dzień baby i babeczki” odbył się w poniedziałek 25 marca 
i stanowił dużą atrakcję. Podobnie jak w roku ubiegłym,
nie zabrakło przysmaków świątecznych. Ciasta przygotowane przez dzieci wraz z rodzicami wyglądały i smakowały wyśmienicie. Można było wybierać wśród babek, babeczek czy muffinek. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 
Dochód z kiermaszu zasili konto Rady Rodziców i zostanie przeznaczony na dofinansowanie akcji szkolnych.

Przewodnicząca RR – p. Róża Krawczyk-Wendland
Opiekunowie SU:

p. Joanna Biernat,
p. Magdalena Kaczkowska,
p. Elżbieta Pasik

PostHeaderIcon SU

Dzień Szalonych Fryzur

W tym roku Samorząd Uczniowski postanowił powitać wiosnę szalonymi fryzurami.
25 marca na korytarzach naszej szkoły zaroiło się od fantazyjnych i kolorowych uczesań. Naszym uczniom puściły wodze fantazji i mogliśmy oglądać naprawdę zjawiskowe upięcia
i konstrukcje na włosach. Pomysły na nietypową fryzurę zaskoczyły wszystkich. To była prawdziwa rewia gwiazd!
Gratulujemy serdecznie wszystkim uczniom pomysłowości
i podziwiamy zaangażowanie oraz pracowitość! Niewątpliwie jest wśród nas niejeden przyszły stylista włosów. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwariowanych pomysłów! 

Opiekunowie SU
p. Joanna Biernat 
p. Magdalena Kaczkowska
p. Elżbieta Pasik

PostHeaderIcon SU

Dzień bez plecaka!

22 marca 2024r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole „DZIEŃ BEZ PLECAKA” (No backpack day). Tego dnia należało zamienić tradycyjny plecak na inne nosidła – kosze, walizki, wózki itp. Dziękujemy za tak kreatywne pomysły. Jesteście WSPANIALI i mega pomysłowi. 
Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć przybory szkolne i książki w… koszach, regałach, workach św. Mikołaja, śpiworze, poszewkach od poduszek, wiadrach, transporterach czy nawet w wózku dla lalek lub suszarce na pranie. I wielu innych… Sami zobaczcie.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii:

Opiekunowie SU dziękują za tak liczny udział w szkolnej zabawie.

p. J. Biernat, p. M. Kaczkowska, p. E. Pasik

PostHeaderIcon SU

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI –
ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa.
21 marca 2024r., w pierwszy dzień wiosny, obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.
Dziękujemy za tak liczny udział w akcji zorganizowanej przez SU.

Opiekunowie SU

PostHeaderIcon relacja

Pierwszy Dzień Wiosny na Uniwersytecie

21 marca 2024 r. uczniowie klas 2a, 2b, 5a pod opieką pani Anny Dobosz-Sadomskiej, pani Joanny Przygodzkiej, pani Agnieszki Giernalczyk i pana Łukasza Strzelczyka wzięli udział w niesamowitym wydarzeniu.
Na Kampusie Uniwersytetu Kaliskiego odbył się I Kaliski Festiwal Nauki. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę i rozwijali zainteresowania w trzech strefach naukowym. W każdej z tych stref na dzieci czekały niezliczone atrakcje takie jak: VR, symulatory, energorowery, magiczne mikstury chemiczne, roboty, drukarki 3D, prezentacja nakrycia stołu, gry oraz zabawy edukacyjne i wiele innych.  

Nasi nauczyciele poprowadzili także dla zainteresowanych gości warsztaty teatralne (p. Magdalena Kaczkowska) oraz przeprowadzili Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza (p. Marcin Urbaniak).

Udało nam się również zdobyć pamiątkowe zdjęcie
z Prezydentem Miasta Kalisza panem Krystianem Kinastowskim
i z Wiceprezydentem Miasta Kalisza – panem Grzegorzem Kulawinkiem.Czekamy na kolejną edycję Kaliskiego Festiwalu Nauki 🙂

Przygotował – p. Łukasz Strzelczyk

PostHeaderIcon informacja

DZIEŃ BABY I BABECZKI,
CZYLI COROCZNY KIERMASZ SŁODKOŚCI

Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski serdecznie zapraszają do udziału w Szkolnym Kiermaszu Słodkości pod hasłem „Dzień baby i babeczki”, który odbędzie się w naszej szkole po raz drugi.
Tegoroczna akcja odbędzie się w najbliższy poniedziałek – 25 marca 2024.

AG

PostHeaderIcon relacja

Czas próby ósmoklasistów

Od poniedziałku w naszej szkole trwają próbne egzaminy,
do których przystąpili wszyscy uczniowie klas ósmych.
Jest to dla nich czas sprawdzenia posiadanych umiejętności przed podejściem do właściwego testu, do którego uczniowie przystąpią w maju.
Ósmoklasiści wypełnili już arkusze z języka polskiego i matema-tyki, a jutro przystąpią do egzaminu z języka angielskiego.
Trzymamy kciuki! Powodzenia!

AG

PostHeaderIcon relacja

Recytatorskie doświadczenie

16 marca Aleksandra Krzykacz z klasy 5b reprezentowała szkołę podczas konkursu recytatorskiego Zabawa z poezją.
Ten międzyszkolny konkurs, który cieszy się dużym zaintereso-waniem, zorganizował MDK w Kaliszu. Ola, pod opieką pani Magdaleny Kaczkowskiej, przygotowała dwa wiersze, a zapre-zentowała swoje umiejętności w utworze Juliana Tuwima Ptasie radio.
Nasza uczennica miała trudne zadanie, gdyż rywalizowała z ucz-niami klas 4-8. Wiersz, który recytowała należy do kanonu języ-kowych łamańców i nie każdy byłby w stanie nauczyć się go na pamięć. Tym większe brawa dla Oli. Chociaż nie udało jej się stanąć na podium, to zdobyte doświadczenie na pewno przyczyni się do sukcesów w kolejnych latach.

Przygotowała – p. Magdalena Kaczkowska

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility