Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon SU

Obchody Dnia Świętego Patryka

17 marca na całym świecie jest obchodzony Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii. Z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego: p. Joanny Biernat oraz p. Łukasza Strzelczyka, świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka w terminie 21-25 marca 2024r. Z tej okazji już wcześniej uczniowie przygotowywali się
do tego święta. Klasy 1-3 przygotowywały czapki Leprikona, natomiast klasy 4-8 tworzyły flagi Irlandii w ramach konkursów tematycznych.
Każdy dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania audycji o Irlandii, historii kraju, muzyce, literaturze, sporcie i słynnych tańcach irlandzkich. Podczas zajęć uczniowie wykonywali zadania indywidualne, grupowe, interaktywne oraz sportowe. Na głównym korytarzu szkoły można było zobaczyć wspaniałe prace plastyczne dzieci. Na tablicach umieszczone zostały najważniejsze fakty o Irlandii. Największą atrakcją okazały się kapelusze, prace biorące udział w konkursie na najciekawsze nakrycie głowy. Pomysły był bardzo różne, uczniowie naklejali koniczynki na kapelusze, doklejali brodę, wycinali falbanki do nakrycia głowy. Kreatywność dzieci była rewelacyjna, a ilość prac konkursowych świadczy o ogromnym zainteresowaniu konkursem. Każdy uczeń mógł oddać głos na jego ulubiony kapelusz, wyniku konkursu będą ogłoszone podczas uroczystego apelu.
Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając coś zielonego, białego lub pomarańczowego na siebie, zdobiąc klasy w barwy flagi irlandzkiej. Całość obchodów dnia Świętego Patryka uświetniły zielone koniczynki i wspólne tańce.

Dziękujemy –
Nauczyciele języka angielskiego

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility