Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for listopad, 2017.

Archive for listopad, 2017

PostHeaderIcon akcja biblioteczna

DZIEŃ MISIA

W piątek, 24 listopada, w szkole obchodziliśmy „Dzień Misia”. Tego dnia uczniowie mieli możliwość przyniesienia swoich ulubionych pluszowych przyjaciół oraz uczestniczenie w różnych przygotowanych w bibliotece „misiowych” konkursach. Chętni rzucali do celu walcząc o medal z wizerunkiem misia, grali w misiowe gry planszowe, malowali i kolorowali bohatera dnia oraz uczestniczyli w pogadankach bibliotecznych nt. pluszowych przyjaciół.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon pozdrowienia i życzliwość

Dzień Życzliwości i Uśmiechu

Z okazji Dnia Życzliwości i Uśmiechu w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Ballada o miłym rycerzu”. Przesłaniem inscenizacji było pokazanie, jak ważne jest życzliwe i grzeczne zachowanie wobec innych.
Organizatorkami przedstawienia były nauczycielki świetlicy szkolnej, a wystąpili:
Magdalena Józefiak kl. 2b, Ewa Wdowczyk kl. 2b,  Maja Klinke kl. 2b, Antonina Grzelak kl. 2b, Kacper Pazera kl. 3a, Wiktor Bazan kl. 3a, Mateusz Umiński kl. 3a, Sambor Woźniakiewicz kl. 3a, Wiktoria Sobczak kl. 3c, Lena Mlącka kl. 3c, Julia Kubiak kl. 3c, Martyna Jaszczak kl. 3c oraz uczennice kl. 4c – Zoja Młynek i Julia Józefiak.
Podczas spotkania klas młodszych wręczono kl. 2b dyplom „Mądra sowa” za zwycięstwo w konkursie bibliotecznym.

Z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień w bibliotece uczniowie mogli napisać pozdrowienia dla swojej koleżanki, swojego kolegi lub ulubionego nauczyciela. Życzenia i pozdrowienia napisane bezbłędnie zostały wywieszone w gablocie biblioteki szkolnej. Na korytarzach pojawiły się cytaty i przysłowia o wadze dobra, uśmiechu i życzliwości w naszym życiu.

PostHeaderIcon podsumowanie konkursu

Podsumowanie zbiórki kasztanów i żołędzi

W piątek 17 listopada 2017r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu odbyło się podsumowanie akcji „Zbiórka kasztanów i żołędzi dla zwierzyny leśnej”. Uczniowie naszej szkoły przez cały październik zbierali żołędzie i kasztany, które zostały przekazane do Nadleśnictwa Kalisz, a zimą będą stanowić pożywienie zwierzyny leśnej.
Chociaż nie zwyciężyliśmy w tym konkursie, to cieszymy się, że znaleźliśmy się wśród najlepszych. W nagrodę za udział otrzymaliśmy piękne albumy przyrodnicze, które trafiły do biblioteki szkolnej.
Dziękujemy naszym uczniom za chęć niesienia pomocy zwierzętom i zaangażowanie w tę akcję.

Przygotowała – p. Ewa Jasińska

PostHeaderIcon lekcja w lesie

Lekcja przyrody w lesie

We wtorek 14 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych zorganizowanych w Leśnym Centrum Edukacyjnym „Las Winiarski.”    Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w ekosystemie pełnią ptaki i w jaki sposób człowiek może wpłynąć na zwiększenie liczebności tych zwierząt. Poznały gatunki dziuplastych spotykanych w naszych lasach. Zobaczyły jak zbudowane są różne rodzaje budek lęgowych i jak należy je rozwieszać.

Po ciekawej prezentacji dzieci wraz z leśniczymi udały się do lasu, w którym zawieszone zostały budki lęgowe. Takie same pojawią się wkrótce w okolicy naszej szkoły, bowiem nasi uczniowie postanowili pomóc ptakom, które żyją na naszym osiedlu.

Przygotowała – p. Ewa Jasińska

PostHeaderIcon Marsz Niepodległości

MARSZ W ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 11 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVI MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI organizowanym przez PTTK w Kaliszu. Przygotowania rozpoczęliśmy znacznie wcześniej.

Na kółku plastycznym wykonaliśmy znaczki, na kółku historycznym przygotowywaliśmy się do konkursu historycznego. Ten odbył się 9 listopada w siedzibie PTTK. Wybraliśmy trasę D. Wyruszyliśmy o godz. 8.00 spod szpitala przy ul. Poznańskiej, wyposażeni we flagi, szaliki, opaski biało-czerwone, demonstrując nasz patriotyzm maszerowaliśmy ulicami Kalisza. Dalej podążaliśmy al. Wojska Polskiego, Wodną do Narutowicza następnie Złotą do Rynku Głównego.


Tam spotkaliśmy pozostałych uczestników rajdu, którzy jak my przyszli, by uczestniczyć w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości organizowanych w naszym mieście.
Ogłoszone zostały również wyniki wszystkich zmagań uczestników rajdu. III miejsce w konkursie historycznym zajął Igor Sobczak i Jan Rosiewicz. 
GRATULUJEMY!!!

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek

 

PostHeaderIcon 11 listopada – obchody miejskie

Przedstawiciele naszej szkoły na miejskich uroczystościach Święta Niepodległości

11.11.2017 r. grupa uczniów z opiekunami i pocztem sztandarowym wzięła udział w miejskich obchodach z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać przemówienia Prezydenta Miasta Kalisza. Następnie złożone zostały kwiaty i znicze pod tablicą pamiątkową na ścianie Ratusza. Na zakończenie wysłuchali wiązankę pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej „Gród nad Prosną”.

Przygotował – p. Łukasz Strzelczyk

PostHeaderIcon akademia

Akademia z okazji Święta Niepodległości

10.11.2017 r. uczniowie klas 4-7 wzięli udział w uroczystej akademii poświęconej 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowana została przez: p. Urszulę Kaczmarkiewicz, p. Katarzynę Lasek i p. Krystynę Witasiak.
Podczas apelu wręczone zostały również dyplomy za udział w konkursie organizowanym przez bibliotekę szkolną. Zwycięska klasa – 6b otrzymała przechodnią statuetkę „Mądrą sowę”, II miejsce zajęła kl. 6a, a miejsce III – kl. 5b.

Przygotował – p. Łukasz Strzelczyk

 

PostHeaderIcon muzyka klasyczna

„Jadą wozy kolorowe”

9 listopada 2017 r. uczniowie klas IIa, IIIa, IIIb wybrali się do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Henryka Melcera na koncert „Muzyczne podróże dla małych i dużych” – „Jadą wozy kolorowe”. Za pomocą klasycznych instrumentów smyczkowych, a także fortepianu i akordeonu muzycy zaprezentowali dzieciom cygańskie melodie.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon wycieczka

Jak wygląda praca strażaka?

O tym mogli przekonać się uczniowie kl. 3a uczestnicząc w ucieczce zorganizowanej 26 października 2017 r. do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 przy ul. Nowy Świat 40-42 w Kaliszu.


Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości panów strażaków dzieci oglądały różnorodne wozy strażackie i sprzęt do gaszenia pożarów. Uczniowie mogli przymierzyć hełm oraz  spróbować potrzymać wąż strażacki. Wysłuchali również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych.  Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość  wejścia do wozu strażackiego.

W trakcie wizyty w jednostce został ogłoszony alarm i wtedy wycieczkowicze mieli niespotykaną okazję zobaczyć jak w bardzo krótkim czasie strażacy przygotowali się i wyjechali na akcję.
Wycieczka doszła do skutki dzięki rodzicom uczennicy kl. 3a Emilii Ograbisz, za co serdecznie im dziękujemy.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

PostHeaderIcon wizyta „Szczęśliwej Trzynastki”

Przedszkolaki w naszej szkole

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Szczęśliwa Trzynastka” odwiedziły naszą szkołę 25.10.2017 r. Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z funkcjonowaniem szkoły oraz aktywny udział w zajęciach z trzecioklasistami na temat „Zdrowego odżywiania”. Dzieci i uczniowie chętnie wykonywały wspólne zadania dostosowane do ich wieku i możliwości. Poprzez takie spotkanie przedszkolaki przełamały barierę lęku przekroczenia progu do szkoły.

                                                                              Opracowały:
p. Ewa Pisula, p. Marta Hanys

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility