PostHeaderIcon lekcja w lesie

Lekcja przyrody w lesie

We wtorek 14 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych zorganizowanych w Leśnym Centrum Edukacyjnym „Las Winiarski.”    Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w ekosystemie pełnią ptaki i w jaki sposób człowiek może wpłynąć na zwiększenie liczebności tych zwierząt. Poznały gatunki dziuplastych spotykanych w naszych lasach. Zobaczyły jak zbudowane są różne rodzaje budek lęgowych i jak należy je rozwieszać.

Po ciekawej prezentacji dzieci wraz z leśniczymi udały się do lasu, w którym zawieszone zostały budki lęgowe. Takie same pojawią się wkrótce w okolicy naszej szkoły, bowiem nasi uczniowie postanowili pomóc ptakom, które żyją na naszym osiedlu.

Przygotowała – p. Ewa Jasińska

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Accessibility