You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for maj, 2024.

Archive for maj, 2024

Dłuuugi weekend

30 maja – Boże Ciało (święto)

31 czerwca (piątek) – dzień wolny od zajęć edukacyjnych.
W tym dniu świetlica szkolna pracuje wg planu.

Egzamin ósmoklasistów

PRZYPOMINAMY!
Dni egzaminu, tj. 14-16.05.2024 (wtorek, środa, czwartek), są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Egzaminy ósmoklasisty, zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, muszą się odbywać w całkowitej ciszy i skupieniu, dlatego w tych dniach nie będą odbywały się ŻADNE zajęcia edukacyjne.

Egzamin ósmoklasisty 2024

Kochani Ósmoklasiści,

Przed Wami trzy dni niezwykle ważnych egzaminów, czas sprawdzenia wiedzy merytorycznej, którą zdobywaliście przez osiem lat szkoły podstawowej.
Życzymy Wam łatwych tematów, prostych równań i zrozumiałych rozmówek, ale przede wszystkim POŁAMANIA PIÓRA!

PROSIMY
Prosimy nie przynosić książek, telefonów, czy maskotek –
i tak będą musiały zostać zdeponowane przed wejściem na salę egzaminacyjną. Pamiętajcie natomiast o stroju galowym oraz przyborach do pisania.  Potrzebny będzie także dokument potwierdzający Waszą tożsamość – legitymacja szkolna
Warto także wziąć ze sobą butelkę wody.

PRZYBORY

Do sali egzaminacyjnej uczniowie mogą wnieść wyłącznie przybory wymienione w komunikacie o przyborach, tj. pióro lub długopis z czarnym tuszem (niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmywalnych/ścieralnych), dodatkowo w przypadku egzaminu z matematyki – linijkę.
Uczeń jest zobowiązany do samodzielnego rozwiązywania zadań w czasie egzaminu. W przypadku problemów z rozrywaniem arkuszy na j. polskim czy j. angielskim, możecie poprosić o pomoc członków komisji egzaminacyjnej.

NIE ZAŚPIJCIE!

14 maja 2024, godz. 9:00 – język polski
15 maja 2024, godz. 9:00 – matematyka
16 maja 2024, godz. 9:00 – język angielski

Do egzaminu w terminie dodatkowym (10,11,12 czerwca 2024 r.) przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z przyczyn losowych lub zdrowotnych.

Wyniki i zaświadczenia
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom: 3 lipca 2024 r.
Termin przekazania szkołom zaświadczeń i informacji:
do 3 lipca 2024 r.
Termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji:
3 lipca 2024 r.

Dodatkowe informacje (w tym informatory o egzaminie ósmoklasisty, przykładowe arkusze egzaminacyjne itp.) są dostępne na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) w zakładce: egzamin ósmoklasisty.

PostHeaderIcon kl. I-III

Ogólnopolski Sprawdzian
Kompetencji Trzecioklasisty

Dziś, 9 maja 2024, uczniowie klas 3. przystąpili do swojego pierwszego, poważnego sprawdzianu, czyli do Ogólno-polskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty, tzw. trzecioteściku, który zamyka pierwszy etap edukacyjny uczniów.
Jego celem jest dostarczenie informacji na temat poziomu wiadomości i umiejętności, które uczniowie zdobyli w ciągu pierwszych trzech lat nauki.
Sprawdzian rozpoczęliśmy obejrzeniem filmu o charakterze terapeutycznym, który miał za zadanie zniwelować niepokój uczniów wywołany egzaminem i odpowiednio przygotować ich do pisania.
Po zapoznaniu się z harmonogramem sprawdzianu uczniowie przystąpili do pisania. Na koniec dnia okazało się, że wcale nie był on trudny, a uczniowie są pełni optymizmu o wyniki swo-jego pierwszego sprawdzianu.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

Ostatnie zajęcia
na Uniwersytecie Dziecięcym
w roku akademickim 2023/2024

8 maja 2024 r. odbyły się ostatnie zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego na Uniwersytecie Kaliskim. Młodzi studenci wybrali się tym razem na  Kampus Uniwersytetu Kaliskiego na ulicy Poznańskiej w Kaliszu.
Zajęcia rozpoczęły się spacerem do akademickich uli wraz z opiekunem pasieki. Następnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wykładzie i prezentacji Dlaczego pszczoły są potrzebne, które przeprowadzone zostały przez dr Sławomira Janiaka.
Ponadto młodzi studenci wzięli udział w serii zajęć sportowych w formie gier i zabaw. Na koniec odbyło się uroczyste podsumowanie działalności Uniwersytetu Dziecięcego w roku akademickim 2023/2024.
Udział w zajęciach pozwolił uczniom poszerzyć wiedzę i zdobyć nowe umiejętności, które przydadzą się w przyszłości.

Przygotował – p. Łukasz Strzelczyk