Ostatnie zajęcia
na Uniwersytecie Dziecięcym
w roku akademickim 2023/2024

8 maja 2024 r. odbyły się ostatnie zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego na Uniwersytecie Kaliskim. Młodzi studenci wybrali się tym razem na  Kampus Uniwersytetu Kaliskiego na ulicy Poznańskiej w Kaliszu.
Zajęcia rozpoczęły się spacerem do akademickich uli wraz z opiekunem pasieki. Następnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wykładzie i prezentacji Dlaczego pszczoły są potrzebne, które przeprowadzone zostały przez dr Sławomira Janiaka.
Ponadto młodzi studenci wzięli udział w serii zajęć sportowych w formie gier i zabaw. Na koniec odbyło się uroczyste podsumowanie działalności Uniwersytetu Dziecięcego w roku akademickim 2023/2024.
Udział w zajęciach pozwolił uczniom poszerzyć wiedzę i zdobyć nowe umiejętności, które przydadzą się w przyszłości.

Przygotował – p. Łukasz Strzelczyk