Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for kwiecień, 2018.

Archive for kwiecień, 2018

PostHeaderIcon historia

W hołdzie poległym

29.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły oddali hołd mieszkańcom ziemi kaliskiej i ostrowskiej pomordowanym na przełomie 1939 r. i 1940 r.  w Lesie Winiarskim.

PostHeaderIcon informacja

INFORMACJA

1 maja – Święto Pracy (dzień wolny)
3 maja –  Święto Konstytucji 3 maja (dzień wolny)
30 kwietnia, 2 maja oraz 4 maja – dzień wolny od zajęć edukacyjnych – świetlica szkolna pracuje wg planu. 

Do szkoły wracamy 7 maja!

PostHeaderIcon apel

Akademia z okazji rocznicy
uchwalenia Konstytucji 3 maja

27 kwietnia uczniowie klasy 7a pod opieką pani Urszuli Kaczmarkiewicz i pana Marcina Urbaniaka przygotowali akademię z okazji święta Konstytucji 3 maja. Czym było  dla Polaków uchwalenie pierwszej w Europie konstytucji? Jakie prawa i obowiązki w niej zapisano? Co Polacy zyskali i czym do dziś mogą się cieszyć? Na te i inne pytania mogli uzyskać odpowiedź wszyscy obecni podczas uroczystej akademii. Podczas występu mogliśmy wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego „Duodecimus” oraz obejrzeć specjalnie przygotowany pokaz poloneza.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon trzecioteścik

Sprawdzian trzecioklasistów

W czwartek, 26 kwietnia 2018r., uczniowie klas trzecich przystąpili do pierwszego w swoim życiu egzaminu. Trzecioteścik sprawdzał ich wiedzę zdobytą przez cały pierwszy etap edukacji w szkole podstawowej w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.
Każdy sprawdzian jest dla uczniów źródłem stresu, dlatego w celu zrelaksowania się przed wysiłkiem umysłowym, trzecioklasiści obejrzeli (specjalnie przygotowany przez wyd. OPERON) film terapeutyczny z Bratkiem. Po wyciszeniu się i skupieniu, przystąpili do napisania części humanistycznej, w której musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, znajomością gramatyki oraz zredagować opowiadanie. Druga część sprawdzianu wymagała wykazania się umiejętnościami w rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz logicznego myślenia przy ustalaniu dat, godzin czy różnic temperatur.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon rajd ekologiczny

Dzień Ziemi
w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie

25 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi. W Ośrodku Kultury Leśnej obejrzeli przygotowany przez małych artystów z SP w Gołuchowie spektakl ekologiczny „Jak rozweselić Ziemię?” oraz zwiedzili wystawy przyrodnicze w „Powozowni”. Następnie uczestniczyli w rajdzie ekologicznym „Pod drzewami”, w którym poszerzyli swoją wiedzę o dziedzictwie kulturowym regionu kaliskiego, w szczególności o faunie i florze gołuchowskiego parku – arboretum.


Przygotowała – p. Ewa Jasińska

PostHeaderIcon apel

Bajka ekologiczna z okazji Dnia Ziemi

25 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Dzieci z klasy 2a pod kierunkiem pani Anny Dobosz – Sadomskiej przygotowały przedstawienie „Królewna Śmieszka i Ekoludki”, w którym ukazane zostały ważne zagadnienia dotyczące ekologii i środowiska. Natomiast grupa uczniów pod kierunkiem pani Małgorzaty Kamińskiej pokazała, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie.

Przygotowała – p. Anna Dobosz – Sadomska

PostHeaderIcon rajd

PAPIESKI  RAJD

21 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczcili rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II uczestnicząc w  VIII RAJDZIE ŚLADAMI ŚW. JANA  PAWŁA II PO KALISZU.

Część konkurencji odbyła się w poniedziałek 16.04.2018r. (pisaliśmy o tym wcześniej). Zadaniem uczniów było odegranie scenki „Spotkanie ze św. Janem Pawłem II” oraz rozwiązanie testu dotyczącego biografii Papieża.

W sobotni poranek zadaniem uczniów było przebycie trasy oraz wykonanie przygotowanych przez gospodarzy zadań. W kościele Świętej Rodziny siostra Ruth zrelacjonowała historię powstania kościoła. Kolejnym punktem była Bazylika pw. św. Józefa, następnie Wyższe Seminarium Duchowne. Tam uczestnicy rajdu zwiedzili apartamenty, w których przebywał św. Jan Paweł II  podczas pielgrzymki w Kaliszu oraz studio nagrań.

Tu odbyło się również podsumowanie zmagań uczestników rajdu. Za odegranie scenki przyznano nam III miejsce, również  miejsce III za test wiedzy. Za makietę ukazującą Bazylikę św. Józefa, którą wykonała Nicol Nowicka i Nadia Mistrzak  otrzymaliśmy miejsce I, Mateusz Mielczarek otrzymał wyróżnienie za znaczek na kolejny rajd.

W klasyfikacji ogólnej zdobyliśmy II miejsce.

Do rajdu uczestników przygotowała pani Katarzyna Lasek, a podczas rajdu opiekunem grupy była pani Marta Purzyc. GRATULUJEMY!!!

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek
Zdjęcia – p. Marta Purzyc

PostHeaderIcon konkurs plastyczny

Finał międzyszkolnego konkursu
„Siła natury – polskie zioła”

18 kwietnia 2018 r. odbyła się w naszej szkole trzecia edycja konkursu plastycznego pod hasłem „Siła natury – polskie zioła”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 2. i 3. z pięciu kaliskich szkół. Uczestników konkurs przywitała i życzenia malarskiej inspiracji złożyła dyrektor szkoły – pani Małgorzata Gałczyńska.
Młodzi artyści wykonywali prace w bardzo trudnej technice malarskiej, jaką jest akwarela.
Wszystkie prace były zgodne z tematem oraz barwne i estetyczne. Wytypowanie najlepszych prac nie należało do łatwych decyzji, jednak po naradzie jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce – Antonina Ignaszak ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Kaliszu
II miejsce – Agata Fijałkowska ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu
III miejsce – Ada Świderska ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, książki i upominki rzeczowe, które wręczyła wicedyrektor szkoły – pani Jadwiga Haraś.


Przygotowała – p. Aleksandra Golatowska
(organizator konkusu)

PostHeaderIcon chór szkolny

Duodecimus na konkursie „Śpiewająca Polska”

20 kwietnia chór naszej szkoły, kierowany przez panią Krystynę Witasiak, uczestniczył w Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów „Śpiewająca Polska” regionu Południowa Wielkopolska.
Uczniowie zaprezentowali następujące utwory ludowe: „Matulu moja”, „Krakowiak”, „Smok”, „Semplicetta”.
Mimo tremy śpiewali wspaniale i bardzo profesjonalnie, co pozwoliło im awansować do SREBRNEGO PASMA w Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów „Śpiewająca Polska” regionu Południowa Wielkopolska.

Przygotowała – p. Anna Jarmuszczak

PostHeaderIcon rajd historyczny

„Szlakiem kaliskich zabytków”

Reprezentacje uczniów klas 5-7 wzięły udział w rajdzie historycznym „Szlakiem kaliskich zabytków” organizowanym przez kaliski oddział PTTK, Harcerski Klub Żeglarski „Odkrywca” w Kaliszu, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami (Oddział w Kaliszu), Liceum Plastyczne im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu.
Celem rajdu było uczczenie Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, popularyzacja kaliskich zabytków oraz rozpowszechnianie aktywnych form wypoczynku. Nasi uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie historię najważniejszych zabytków Kalisza  – m.in. Katedry p.w. św. Mikołaja,  Pomnika Książki, Pomnik Katyński (przy Klasztorze oo. Jezuitów), Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, ratusz, park i inne. Na koniec uczestnicy rajdu dotarli do przystani na Wale Piastowskim, gdzie czekała na nich kolejna po wejściu na wieżę ratuszową atrakcja, a mianowicie pieczone kiełbaski i pływanie łódką po Prośnie.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility