Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for czerwiec, 2015.

Archive for czerwiec, 2015

PostHeaderIcon zakończenie roku szkolnego

Nadeszły wakacje!

25 czerwca klasy 5 pożegnały starszych kolegów z klas 6. Uczniowie przygotowali krótki występ artystyczny Ananasy z 6 klasy” pod kierunkiem pani Agnieszki Sip, pana Łukasza Strzelczyka i pani Krystyny Witasiak. Przedstawienie spotkało się z dużym aplauzem ze strony publiczności. Niespodziankę przygotowała także pani Beata Galant, która zaprosiła wszystkich do obejrzenia krótkiej prezentacji multimedialnej. Uczniowie klas 6., nauczyciele i zaproszeni goście mogli obejrzeć przygotowaną specjalnie na tę okazję projekcję zdjęć przedstawiającą naszych tegorocznych absolwentów na różnych etapach edukacyjnych. Znalazły się wśród nich ujęcia różnych wydarzeń o szczególnym charakterze np. konkursy, przedstawienia, uroczystości itd.  Uroczystości pożegnania najstarszych uczniów naszej szkoły wywołała łzy wzruszenia, a oryginalny pomysł pani Beaty Galant, wychowawczyni kl. 6b, przywołał miłe wspomnienia a chwilami wybuchy radości (kiedy na zdjęciach pojawiały się twarze sprzed kilku lat).

IMG_0429IMG_0366

26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie otrzymali świadectwa oraz nagrody. Na dziedzińcu szkolnym panie dyrektor pogratulowały wyników w nauce i przyznały tarcze „Wzorowego Ucznia” oraz życzyły wszystkim dzieciom miłego i bezpiecznego odpoczynku.

IMG_0392 IMG_0396 IMG_0410 IMG_0421

PostHeaderIcon apel

Podsumowanie w Teleexpresie

25 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował apel podsumowujący rok szkolny. W Teleexpresie Dwunastki wspomniano między innymi o wynikach w nauce i zaprezentowano 32 uczniów ze średnią ocen 4,75 i wyżej z klas 4-6. Wręczono również dyplomy dla szkolnych Omnibusów, czyli  czterem uczennicom z klas 6, które uzyskały możliwie najwyższą średnią ocen, czyli 6,00. Dyplomy otrzymały także uczennice, które uzyskały stuprocentową frekwencję.

Absolwentki szkoły ze średnią ocen 6,0 na zdjęciu z wicedyrektor szkoły - panią Jadwigą HaraśTe uczennice zostały nagrodzone za stuprocentową frekwencję

Zaprezentowano także nowy skład Samorządu Uczniowskiego, który został wybrany 12 czerwca. W skład nowego samorządu wchodzą:
Przewodnicząca szkoły: Zuzanna Stachera kl. 5a;
I zastępca: Amelia Świderska kl. 4b;
II zastępca: Julia Staszak kl. 4b;
Poczet Sztandarowy: Julita Janusz kl. 5b, Patrycja Sowińska kl. 5b, Mateusz Kościelak kl. 5b;
Werblista: Seweryn Świderski kl. 5b.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Agnieszka Sip podziękowała i wręczyła dyplomy i nagrody książkowe uczennicom z klas 6, które aktywnie działały w Samorządzie Uczniowskim.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego, pani Agnieszka Sip, z ustępującym samorządemSkład nowego Samorządu Uczniowskiego
Na koniec udzielono uczniom kilku cennych porad jak przyjemnie i bezpiecznie spędzić letnie wakacje.

PostHeaderIcon informacja

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 26 czerwca 2015r.
O godz. 8.00 spotykamy się w kościele pw. bł. Matki Teresy z Kalkuty, by podziękować Panu Bogu za kolejny rok szkolny, podczas którego rozwijaliśmy dar rozumu i wiedzy.
O godz. 9.00 na dziedzińcu szkolnym pani dyrektor pogratuluje wyników w nauce uczniom kl. I-VI.
O godz. 11.00 wakacyjne życzenia przyjmą dzieci z oddziałów przedszkolnych.

ZAPRASZAMY! 

zakonczenie_roku_szkolnego

 

PostHeaderIcon Podręczniki

Podręczniki

Wykaz podręczników zamieściliśmy w zakładce „Informacje”

PostHeaderIcon lekcja w plenerze

O bezpieczeństwie w czasie wakacji

Komenda Miejska Policji w Kaliszu wraz ze Strażą Miejską oraz służbami ratowniczymi zorganizowała i przeprowadziła dla uczniów kl. I-III szkół podstawowych lekcję w plenerze. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji. W programie lekcji przewidziano m.in. pokaz sprzętu służb mundurowych oraz prezentację umiejętności psa policyjnego. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Wakacje bez zastrzeżeń”. W kategorii klas pierwszych zwyciężyła uczennica naszej szkoły – Weronika Latańska, która nagrodę odebrała z rąk pani wiceprezydent Karoliny Pawliczak. Gratulujemy!

SAM_2134SAM_2140SAM_2154 SAM_2155SAM_2158SAM_2162

PostHeaderIcon Szkolny Festyn Sportowy

W zdrowym ciele zdrowy duch

11 czerwca 2015r. w naszej szkole odbył się Szkolny Festyn Sportowy połączony z Dniem Zdrowego Odżywiania dla uczniów klas 1?3. Po odśpiewaniu hymnu sportowego dzieci obejrzały pokaz akrobatyczny uczennic ze starszych klas przygotowany pod kierunkiem pani Małgorzaty Kamińskiej.

Następnie uczniowie mieli okazję wykazać się swoją sprawnością fizyczną poprzez uczestnictwo w zmaganiach i rozgrywkach sportowych oraz przygotować dla siebie II śniadanie do hasła ?Owocowy zawrót głowy?.

Przy organizacji i zapewnieniu bezpieczeństwa czuwali wychowawcy klas oraz studenci odbywający praktyki w naszej szkole.

IMG_5466 IMG_5468 IMG_5467IMG_5463IMG_5462 IMG_5459

Po przerwie na posiłek i odpoczynek, w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie. I w końcu nastąpił ten najważniejszy moment ? podsumowanie osiągnięć oraz wręczenie dyplomów.

PostHeaderIcon na dwóch kółkach

Bezpieczni na drodze

10 czerwca uczniowie klas czwartych przystąpili do egzaminu sprawdzającego ich umiejętność jazdy na rowerze, znajomości znaków drogowych oraz ogólnych zasad poruszania się po drogach. Wszystkim przystępującym do testu zależało na pozytywnym jego wyniku, dlatego sumiennie przygotowywali się do części teoretycznej i praktycznej. Oczywiście jesteśmy zadowoleni z ich wyników i teraz nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć im szerokiej i bezpiecznej drogi!

SAM_2063 SAM_2069 SAM_2072 SAM_2084  

PostHeaderIcon ważne

Informacja dla rodziców

W związku z informacją podaną przez Wydział Edukacji UM w Kaliszu, że od nowego roku szkolnego (2015/2016) stypendia socjalne będą przyznawane wyłącznie w formie rzeczowej, informujemy rodziców odbierających stypendium socjalne o konieczności gromadzenia faktur za zakupy związane z procesem edukacji (np. podręczniki, książki, art. piśmiennicze, strój sportowy, mundurek szkolny itp. ? wykaz wydatków dostępny u pedagoga szkolnego). Faktury muszą być wystawione na wnioskodawcę, dotyczyć zakupów dokonywanych od 1 lipca 2015 r. i być przedstawione w oryginale.

Wysokość stypendium w skali roku szkolnego wyniesie 848 zł i będzie wypłacone w dwóch ratach: w grudniu 339,20zł i w czerwcu 508,80 zł.

PostHeaderIcon wiedza

Historyczny projekt

Zakończyliśmy kolejną, siódmą już edycję projektu „Gwieździstym szlakiem kaliskich legend”. Do finałowego rajdu ulicami Kalisza przygotowywaliśmy się od początku roku szkolnego poprzez czytanie legend Eugeniusza Kor-Walczaka, omawianie zabytków Kalisza i okolic, tworzenie prac plastycznych i literackich.

SAM_2025 SAM_2060

Od września do czerwca uczniowie zarówno klas starszych, jak i młodszych, uczestniczyli w licznych konkursach – kaligraficznych, pisali wiersze, reportaże, streszczali legendy, wykonywali piękne witraże i mapy mentalne. Najważniejszą i chyba najtrudniejszą potyczką intelektualną z jaką przyszło zmierzyć się uczestnikom naszego projektu był konkurs „Wiedzy o Kaliszu” (pisaliśmy o nim wcześniej).

SAM_2031 SAM_2033 SAM_2034SAM_2038 SAM_2043 SAM_2044 SAM_2048 SAM_2045

W dzień podsumowania projektu, 3 czerwca, uczniowie i nauczycie wyruszyli na trasy rajdu. Każda klasa zgodnie ze swoją legendą, a po drodze rozwiązywali zadania przydzielone przez komisję sędziowską.

SAM_2004 SAM_2006 SAM_2008 SAM_2009 SAM_2014 article_IMG_0122 article_IMG_0124 thumb_DSC_0581IMG_0187 IMG_0195

O godzinie 12-tej, kiedy uczestnicy wrócili już z trasy, zaproszony gość – pan Mariusz Pawlak odegrał hejnał kaliski, a pani dyrektor ogłosił wyniki zmagań indywidualnych i klasowych oraz wręczyła dyplomy i nagrody a dla klas – puchary przechodnie. W tym roku w klasach młodszych puchar trafił w ręce uczniów kl. 1a, natomiast na poziomie kl. 4-6 – do uczniów kl. 4a. Gratulujemy!

SAM_2028 SAM_2057 SAM_2058 SAM_2059

PostHeaderIcon święto dzieci

Bajkowe święto

1 czerwca wszystkie dzieci obchodzą swoje święto. W naszej szkole również czekały na nie ciekawe niespodzianki. Jakie?
Czytajcie w „Wydarzeniach – kl. 0-III”

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility