You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for maj, 2018.

Archive for maj, 2018

Dzień wolny od zajęć edukacyjnych

31 maja – Boże Ciało (święto)

1 czerwca (piątek) – dzień wolny od zajęć edukacyjnych – świetlica szkolna pracuje wg planu

Wycieczka do Torunia

17 maja 2018 r. klasa 6b udała się na wycieczkę do „miasta Kopernika i piernika”.
Uczniowie poznali historię miasta i jego największe atrakcje turystyczne. Odwiedzili Muzeum Piernika Toruńskiego, Zamek Krzyżacki, Kościół Mariacki, Ratusz Staromiejski, Dom Mikołaja Kopernika.
Z okien autokaru podziwiali panoramę Torunia od strony Wisły, zobaczyli stadion żużlowy i olbrzymią halę sportową.
 Niezapomnianym przeżyciem była wizyta w planetarium. Nowoczesne wyposażenie i efekty specjalne pozwoliły zobaczyć rozgwieżdżone niebo i odbyć podróż na odległe planety. Zwiedzając interaktywną wystawę Geodium uczniowie mogli samodzielnie eksperymentować. Poznali, jak powstaje cyklon, trzęsienie Ziemi oraz działanie siły Coriolisa i wiele innych.

Przygotowała – p. Ewa Jasińska

PostHeaderIcon SzPZ

Bezpieczeństwo w Internecie

W maju wszyscy uczniowie zapoznają się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Na korytarzach szkolnych zawisły informacje przypominające o zasadach bezpiecznego zachowania w sieci. Uczniowie w klasach I-III i IV-VII na godzinach wychowawczych, zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa w codziennym korzystaniu z Internetu.

Opracowała: koordynator SPZ p. Małgorzata Kamińska

PostHeaderIcon konkurs

Wyróżniająca się Madzia

15 maja uczennica naszej szkoły – Magdalena Józefiak z kl. 2b wzięła udział w konkursie recytatorskim odbywającym się w Szk ole Podstawowej nr 10 w Kaliszu. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie dwóch wierszy dowolnych autorów.
Madzia przepięknie zinterpretowała wiersze Jerzego Ficowskiego i Doroty Gellner.
Jury zdecydowało o przyznaniu naszej uczennicy wyróżnienia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przygotowała – p. Anna Jarmuszczak

PostHeaderIcon rajd

Śladami kaliskiego Nazaretu

10 maja uczniowie klas siódmych: Filip Ochocki, Nadia Mistrzak, Nicole Nowicka, Bartosz Nowicki, Amelka Świderska, Kacper Kramarz, Klaudia Bartczak i Igor Sobczak, pod opieką pani Anny Jarmuszczak, wzięli udział w rajdzie miejskim organizowanym przez Prywatną Szkołę Podstawową i Gimnazjum Sióstr Nazaretanek w Kaliszu.
W czasie wędrówki po naszym mieście uczniowie poznali wiele istnych faktów i ciekawostek  z historii Kalisza i klasztoru. W cele uzyskania punków należało się wykazać cierpliwością i dociekliwością.
Zadania były zaszyfrowane i rozwiązanie ich wymagało dużego zaangażowania.
Siódmoklasiści poradzili sobie doskonale. Gratulujemy!

Przygotowała – p. Anna Jarmuszczak

Pomoc dla bezdomnych piesków

10 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielką kaliskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących informacji o zwierzętach mieszkających w schronisku, m. in. o tym, w jaki sposób możemy im pomóc i na czym polega praca wolontariusza. Uczniowie przekazali dla schroniska karmę, kocyki, miski oraz zabawki, które zostały zebrane podczas trwającej w ostatnim czasie zbiórki. Dziękujemy serdecznie Dzieciom i Rodzicom za wsparcie oraz udział w tej akcji.

Przygotowała – p. Anna Dobosz – Sadomska

Uczciliśmy 73. rocznicę zakończenia
II wojny światowej

8 maja przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu wzięli udział w uroczystości obchodów Narodowego Dnia Zwycięstwa. Dzień ten upamiętnia zwycięstwo Polski nad hitlerowskimi Niemcami.
Pod tablicą, upamiętniającą poległych podczas II wojny światowej, złożyliśmy znicz w hołdzie za ich bohaterską walkę.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, szkół, organizacji publicznych oraz liczne grono mieszkańców Kalisza.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk
Zdjęcie – p. Łukasz Strzelczyk

Udział w uroczystościach miejskich

3.05.2018r. wzięliśmy udział w miejskich uroczystościach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na Rynku Głównym wysłuchaliśmy przemówienia Prezydenta Miasta Kalisza –  Grzegorza  Sapińskiego oraz obejrzeliśmy występ artystyczny pt. „Maj – rocznica pięknych serc” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej mszy św., której przewodniczył JE biskup pomocniczy Łukasz Buzun.