You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for marzec, 2015.

Archive for marzec, 2015

PostHeaderIcon Konkurs Wiedzy o Kaliszu

Kto w II etapie?

Poniżej prezentujemy laureatów I etapu Szkolnego Konkursu Wiedzy o Kaliszu, którzy wezmą udział w kolejnej turze rywalizacji.

Kl. 1a: Mateusz Milwicz, Kacper Mencweld, Jarek Stasiak, Dawid Lewicki, Miłosz Żurawski, Antek Jopek, Natalia Mucharska, Jakub Wojtczak.

Kl. 1b:  Agnieszka Woźniak, Natalia Raszkowska, Nikola Ochocka, Jakub Różański, Natan Skupiński, Adrian Gryczke, Bartosz Pasternak, Lena Chudziak, Bartosz Pluta, Julia Kiełtyka, Mikołaj Krzykacz, Marta Błażejczyk, Oliwier Kowalski.

więcej czytajcie w zakładce „Wydarzenia – Konkursy”

PostHeaderIcon Sprawdzian klas szóstych

Jutro wielki sprawdzian

W środę 1 kwietnia (i to nie jest żart pirma aprilisowy) uczniowie klas szóstych przystąpią do sprawdzianu podsumowującego naukę w szkole podstawowej. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Informujemy jednak, że świetlica będzie czynna jak każdego dnia tygodnia od 6.30 do 16.00.

Opieka nad uczniami będzie sprawowana przez nauczycieli także w dniach 2.04.(czwartek), 3.04. (piątek) oraz 7.04 (wtorek) w godz. 6.30-16.00.

PostHeaderIcon

Pełni nadziei

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od radosnego Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
Przeżywamy czas pokuty i refleksji nad swoim życiem. Kiełkuje w nas nadzieja, że wraz ze zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa dokona się w nas przemiana.
Niech symbolem tej nadchodzącej przemiany będą żonkile, które pięknie zakiełkowały przed głównym wejściem do szkoły, a dziś otwierają się na świat.
Bądźmy jak te wiosenne kwiaty, rozwijajmy się, otwierajmy na ludzi i świat, a wtedy nasze życie będzie bogatsze i piękniejsze.

SAM_1741 SAM_1742 SAM_1743 SAM_1744

PostHeaderIcon Konkurs o Kaliszu

Sprawdzili swoją wiedzę

W dniach 19-20.03.2015r. odbył się I etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Kaliszu. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III, którzy musieli wykazać się m.in. znajomością najważniejszych ulic i budynków w naszym mieście czy umiejętnością opisania herbu Miasta Kalisza lub Ziemi Kaliskiej.
Wyniki konkursu publikujemy w zakładce Wydarzenia – Konkursy.

SAM_1709 SAM_1714SAM_1713

PostHeaderIcon Drzwi otwarte

Uczniowie zaprezentowali szkołę

17 marca 2015r. odbyła się promocja Szkoły Podstawowej nr 12   im. Księcia Bolesława Pobożnego (Drzwi Otwarte). Pani dyrektor mgr Małgorzata Gałczyńska i uczniowie szkoły przybyłych gości zaprosili na wirtualną wycieczkę po szkole w celu ukazania wszystkich walorów szkoły, dla których warto podjąć naukę właśnie w jej murach.

SAM_1683 SAM_1686

Więcej czytaj w „Wydarzeniach – kl. I-III”

PostHeaderIcon Z obserwacji przyrody

Kwitną żonkile

W drodze do szkoły możemy już obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Temperatury powietrza są coraz wyższe, słoneczko pięknie świeci nam w okienka przez co jesteśmy w lepszych nastrojach i pełni radości do działania.

Zmiany obserwujemy nie tylko w zachowaniach ludzi, ale także w przyrodzie, która po zimie budzi się do życia. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji pospacerować po parku czy lesie proponujemy obszary zielone wokół szkoły. Zwróćcie uwagę zwłaszcza na trawniki przed wejściem głównym do szkoły.

W październiku uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielami, Panią Dyrektor oraz ks. Włodzimierzem Guzikiem – proboszczem parafii pw. Bł. Matki Teresy z Kalkuty zasadzili żonkile. Mieli wtedy nadzieję, że się przyjmą i pięknie zakwitną na wiosnę. Wszystko wskazuje, że będzie pięknie.

SAM_1675 SAM_1676 SAM_1677 SAM_1679

Obserwujcie razem z nami ich przemianę!

PostHeaderIcon Drzwi otwarte

Szanowni Rodzice!

17 marca 2015 roku (wtorek)
w Szkole Podstawowej Nr 12
im. Księcia Bolesława Pobożnego w Kaliszu
dla Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka
do oddziału przedszkolnego lub pierwszej klasy

zorganizowane zostaną
?Drzwi Otwarte?
(rozpoczęcie o godz. 14.00).

Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi
na promocję Szkoły Podstawowej Nr 12,
podczas której zaprezentujemy Państwu
ofertą dydaktyczną i bazą lokalową naszej szkoły.

PostHeaderIcon Rekrutacja

SZANOWNI RODZICE !
od 17 marca do 31 marca 2015r.
w Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu
prowadzona będzie

DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
ORAZ KLASY PIERWSZEJ.

Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do oddziału przedszkolnego lub pierwszej klasy w Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu prosimy o elektroniczne wypełnienie karty zgłoszenia dziecka wraz ze stosownymi załącznikami dostępnymi na stronie:

https://sp-kalisz.nabory.pl dla szkół podstawowych
https://przedszkola-kalisz.nabory.pl dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Po wypełnieniu, wydrukowaniu i podpisaniu Karty Zgłoszenia Dziecka oraz stosownych załączników, prosimy o złożenie ich w sekretariacie szkoły.

LUB
ZGŁOSZENIE SIĘ DO SEKRETARIATU SZKOŁY W CELU ZAPISANIA DZIECKA.

Dokumentacja niezbędna do zapisu:

•  Skrócony akt urodzenia dziecka

• PESEL dziecka

PostHeaderIcon Rekolekcje

Uwaga!!!

Informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły będą się odbywały w kościele pw. św. Mikołaja w Kaliszu w dniach 16, 17, 18 marca 2015r.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

PostHeaderIcon Białe szaleństwo

Zdrowa bitwa śniegowa

W ramach programu ?Szkoła promująca zdrowie? styczniu i lutym odbyła się akcja ?Zdrowe i bezpieczne zabawy zimowe?. W czasie lekcji wychowania fizycznego uczniowie klas IV-VI razem z p. Małgorzatą Kamińską uczyli się bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Mimo małych opadów śniegu udało zorganizować się:

– konkursy w lepieniu bałwanów,
– bezpieczne bitwy na śnieżki,
– rzuty śnieżkami do celu.

Było przy tym wiele radości i śmiechu, co dokumentują zdjęcia.

DSC_0033DSC_0051DSC_0061DSC_0064DSC_0077DSC_0055