Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for wrzesień, 2018.

Archive for wrzesień, 2018

PostHeaderIcon rajd

XIV RAJD „Śladami przodków”

15 września 2018 roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rajdzie upamiętniającym setną rocznicę powrotu Rzeczpospolitej po 123 latach zaborczej niewoli na mapę Europy. Celem rajdu było odwiedzenie miejsc i przypomnienie wydarzeń, w których rodziła się niepodległość i które wpisują się w dzieje naszego miasta.
Wystartowaliśmy o 8.45 spod dworca PKP  w Kaliszu.
Po otrzymaniu kart pracy autobusami KLA z przewodnikiem panią Małgorzatą Kubiak wyruszyliśmy do Szczypiorna i Skalmierzyc Szlakiem Niepodległości.
Następnie dotarliśmy  do Złotego Rogu, aby pieszo kontynuować wędrówkę do miejsc, w których w Kaliszu rodziła się niepodległość.
Na mecie czekał na nas ciepły posiłek i Komandor Rajdu pani Danuta Urbaniak, która podsumowała nasze zmagania.

W konkursie historycznym, który ze względów organizacyjnych odbył się 13 września, I miejsce zdobyli uczniowie naszej szkoły Igor Sobczak i Marcelina Osetek. GRATULACJE!!
III miejsce w konkurencji projekt znaczka na następny rajd otrzymał niezastąpiony Mateusz Mielczarek!!!
Julia Staszak, Amelia Świderska i Ola Pawlak otrzymały nagrodę specjalną, za najbardziej oryginalny strój nawiązujący do czasu epoki.

W klasyfikacji ogólnej zdobyliśmy I miejsce otrzymując Puchar Prezesa PTTK.

Drużyno! JESTEŚCIE WSPANIALI!!!!

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek

PostHeaderIcon relacja

Wycieczka edukacyjna

Uczniowie klas 4-6 oraz kl. 2a odwiedzili Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”, gdzie mieli okazję zwiedzić zakład oraz zaobserwować proces przetwarzania odpadów, które produkują.
Pracownik ZUOK „Orli Staw” oprowadził uczestników wyjazdu po ścieżce edukacyjnej, opowiedział o segregacji odpadów, zagrożeniach dla środowiska płynących z braku segregacji śmieci, zakazie palenia odpadów itp. Następnie uczniowie udali się do hali segregacji odpadów, gdzie widzieli w jaki sposób rozdzielane są wyrzucone rzeczy. Przeszli także przez plac, na którym gromadzone są odpady wielkogabarytowe, znajduje się kompostownia, kwatera deponowania odpadów itd.
Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe gadżety i pełni wiedzy wrócili do szkoły.

AG

PostHeaderIcon relacja

Otwarcie ścieżki edukacyjnej

4 września otwarta została ścieżka edukacyjna utworzona przy naszej szkole, a realizowana z BO jako „Rewitalizacja terenów zielonych i rekreacyjnych przy ul. Długosza w Kaliszu”.
Uroczystego otwarcia projektu, którego pomysłodawczyniami są nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu, byli: Prezydent Miasta Kalisza – Grzegorz Sapiński, Naczelnik Wydziału Edukacji UM Kalisza – Mariusz Witczak oraz Naczelnik Wydziału Partycypacji i Komunikacji Społecznej – Piotr Cieślak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu – Małgorzata Gałczyńska.
Ścieżka dostępna jest dla wszystkich mieszkańców Kalisza. Umieszczono na niej tablice edukacyjne, które zawierają istotne informacje o rzece, rybach i przyrodzie związanej z terenem Piskorzewia, rzeźby oraz ławki, na których można miło spędzić chwile podziwiając świeżo zasadzone drzewa i krzewy.
Ścieżka spełnia walory estetyczne, ale także edukacyjne przy realizacji programu edukacyjnego np. z przyrody.
Dziękujemy pomysłodawczyniom projektu – p. Ewie Jasińskiej i p. wicedyrektor Jadwidze Haraś. Już dziś widzimy, że ścieżka cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony uczniów, ale także przechodzących obok szkoły mieszkańców miasta.

 

 

 

 

 

 

PostHeaderIcon relacja

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Dwa dni dłużej trwały w tym roku wakacje. Nowy rok szkolny uroczyście uczniowie rozpoczęli 3 września 2018r.
Najpierw błogosławieństwa wszystkim uczniom oraz nauczycielom udzielił podczas Mszy św. ks. Włodzimierz Guzik.
Ciąg dalszy inauguracji odbywał się na dziedzińcu szkolnym, gdzie uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i cały personel szkolny powitała pani Dyrektor Małgorzata Gałczyńska. Dzieci z kl. I poznały swoje nowe wychowawczynie, podobnie jak uczniowie kl. IV, a pani Dyrektor krótko określiła priorytety na bieżący rok szkolny.
Miłym akcentem na rozpoczęcie nowego roku szkolnego było wręczenie „Listów gratulacyjnych” od pani Marzeny Wodzińskiej (Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego) dla Magdaleny Józefiak z kl. IIIa i Mikołaja Krzykacza z kl. Va za bardzo dobre wyniki w nauce i zaangażowanie w życie szkoły w roku szkolnym 2017/2018. GRATULUJEMY

Wszystkim uczniom życzymy podobnych sukcesów na koniec właśnie rozpoczętego roku szkolnego!

Przygotowała – AG

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility