Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for listopad, 2019.

Archive for listopad, 2019

PostHeaderIcon sport

E-zawody

PostHeaderIcon edukacja

Co sprawia, że powietrze nie jest czyste?

Dzień 14 listopada ogłoszony został Dniem Czystego Powietrza, w związku z tym dzieci z oddziału przedszkol-nego zapoznały się z tematyką: „Co i dlaczego dymi?”,
„Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy”, „Jak się czuję, kiedy dymi papieros”.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon edukacja prozdrowotna

Propagowanie zdrowego trybu życia

8 listopada klasy pierwsze odwiedziła dr Marzena Kacz-marek, która w ramach tematów dotyczących zdrowia, przeprowadziła interesującą lekcję na temat zdrowego trybu życia.
Celem spotkania było propagowanie zachowań prozdro-wotnych. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca lekarza i zapoznali z podstawowym sprzętem lekarskim.
Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie najmłod-szych. Na zakończenie zajęć pani doktor wręczyła dzieciom prezenty w postaci naklejek.

Przygotowała – p. Marta Purzyc

PostHeaderIcon relacja

Lekcja pod flagą biało-czerwoną

11 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli
w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Rozpoczęła je msza święta z udziałem pocztów sztandarowych. Zakończenie miało miejsce w PWSZ,
gdzie podsumowano rajd „Marsz Wolności”. Tym samym wraz z opiekunami – p. M. Nowicką, p. R. Kapitaniakiem
i p. M.Urbaniakiem w piękny i doniosły sposób uczniowie naszej szkoły oddali hołd wolności i uczestniczyli w żywej lekcji historii.

Przygotowała – p. Małgorzata Nowicka

PostHeaderIcon wydarzenia

Do hymnu!

8 listopada o godz. 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele
i inni pracownicy szkoły zaśpiewali wspólnie hymn Polski.
Ta patriotyczna postawa i udział w akcji #SzkołaDoHymnu była nawiązaniem na zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości.

https://www.facebook.com/sp12.kalisz/videos/783344782130629/

PostHeaderIcon apel o pomoc

Pomoc dla Julki

8 listopada o godzinie 16.30 – 19.30 w Szkole Pod-stawowej nr 16 w Kaliszu (wejście od ul. Fabrycznej) organizowany jest kiermasz pomocy dla Julki – dziewczynki z klasy 7, u której zdiagnozowano złośliwego guza mózgu. Julka jest wspaniałą, miłą dziewczynką, która ma swoje plany i całe życie przed sobą.

-Jestem bardzo aktywną dziewczynką. Ta diagnoza zabrzmiała jak wyrok, a ja mam swoje plany. Chcę skończyć szkołę i iść na studia, cieszyć się dalej życiem. Koszty leczenia są bardzo duże, dlatego proszę Was o pomoc. Dla mnie to oznacza nowe życie.

W imieniu Julki, jej rodziców, wszystkich koleżanek i kolegów, organizatorów kiermaszu oraz naszym, zachęcamy do wzięcia udziału w imprezie, z której cały dochód przeznaczony będzie na pomoc dla Julki (pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji).
Poza możliwością zakupu wielu pięknych, ręcznie robionych ozdób świątecznych, wypieków domowej roboty, książek, ubrań, zabawek, artykułów papierniczych, słodyczy, artykułów dekoracyjnych, obrazów  i mnóstwa innych rzeczy, czekają takie atrakcje jak:

– koncert Piano Song

– koncert Music Store

– pokaz Zumby

– występy muzyczne uczniów

– pokaz motorów i innych pojazdów

– pokaz karate

– pokaz tresury psów

– pokaz tańca hip – hop

Przez najbliższe miesiące na kaliskich aukcjach charyta-tywnych będą wystawiane atrakcyjne vouchery do firm kosmetycznych i wiele innych.

Z całego serca dziękujemy za każde wsparcie.

PostHeaderIcon apel

W hołdzie BOHATEROM walk o wolność

7 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Obejrzeli ją uczniowie klas 4-8. Dowiedzieli się, dlaczego obchodzimy to święto właśnie 11 listopada, przypomnieli historię Polski z czasów zaborów, posłuchali i zaśpiewali pieśni patriotyczne tworzone przez i ku chwale walczących na froncie. Występ bardzo się wszystkim podobał. Uczniowie i nauczyciele oglądali i słuchali z zainteresowaniem, a na koniec występujących nagrodzili gromkimi brawami.
Apel został przygotowany przez uczniów klasy 5a i 4b pod opieką pani Agnieszki Giernalczyk i Justyny Młynek-Łaski, pieśni patriotyczne śpiewał chór kierowany przez panią Krystynę Witasiak, a oprawę sceniczną przygotowała pani Małgorzata Nowicka.

Na zakończenie pan Andrzej Kaczmarkiewicz wręczył nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie różańcowym.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

Zdjęcia – p. Łukasz Strzelczyk

PostHeaderIcon podziękowanie

Kolejny projekt poparty. Dziękujemy!

Wszystkim nauczycielom, rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu i innym mieszkańcom naszego miasta, którzy w tegorocznym głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza oddali swój głos na Projekt: Modernizacja nawierzchni dziedzińca na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Długosza 14 składamy gorące podziękowanie za poparcie przedsięwzięcia.
W sposób szczególny dziękujemy wnioskodawcy – pani Dyrektor Małgorzacie Gałczyńskiej i wszystkim osobom zaangażowanym w promocję naszego projektu.
Z niecierpliwością czekamy na realizację projektu, który przyczy-ni się do poprawy bezpieczeństwa i walorów estetycznych terenu dziedzińca szkolnego.
Dziękujemy!

PostHeaderIcon wycieczka

Spotkanie w Straży Miejskiej

30 października dzieci z oddziału przedszkolnego gościły w komendzie Straży Miejskiej. Celem wycieczki było zapoznanie z codzienną pracą strażników miejskich. W czasie spotkania dzieci mogły zobaczyć sprzęt używany przez strażników oraz monitoring miejski. Pani strażniczka Anita Bugajna przygotowała dla dzieci interesujące gry i zabawy edukacyjne. Na koniec dzieci otrzymały odblaski. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility