Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for czerwiec, 2014.

Archive for czerwiec, 2014

PostHeaderIcon 2C i O2 W ZOO SAFARI

Dnia 27.05.2014 r tj. wtorek dzieci z klasy 2C i 02 z wychowawczyniami p. Elżbietą Pasik i p. Ewą Szymczak odbyły wycieczkę do ogrodu zoologicznego Zoo Safari w Borysewie. To wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce , gdzie dzieci podziwiały najgroźniejsze drapieżniki z całego świata. Zwiedzając pieszo pod okiem przewodnika uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych i najważniejszych informacji nt. zwierząt tam będących. W Mini Zoo dzieci mogły w sposób naturalny , poprzez bliskość mieć możliwość zabawy z łagodnymi zwierzątkami np. kózkami , owieczkami , alpakami , osiołkami i królikami. Ponadto mogły przejechać się na kucykach oraz karmić zwierzątka. Kolejną atrakcją szczególnie upodobaną przez najmłodszych była Figlarnia-znajdująca się w Kompleksie Namiotów Sferycznych .Dzieci mogły skakaćna trampolinie , zmierzyć się z kosmicznym torem przeszkód  czy dmuchaną dziewięciometrową zjeżdżalnią , a także zanurkować w basenie z piłeczkami, przejść przez dmuchaną gąsiennicę . W Zoo Safari dzieci skorzystały także z zajęć edukacyjnych , gdzie największe wrażenie wywołały jednak żywe zwierzęta towarzyszące na zajęciach. Oto kilka zdjęć ze wspólnych i niezapomnianych wrażeń z pobytu w Zoo:J red. Elżbieta Pasik

Klasa 2c w Safari ZOO w Borysewie  Klasa 2c  Bawiliśmy się świetnieKarmienie zwierząt  Wspólne karmienie zwierząt    Aż smutno odjeżdzać!!!

PostHeaderIcon Dzień Sportu w klasach młodszych

29 maja 2014 r tj. czwartek odbył się Dzień Sportu połączony z Tygodniem Europejczyka. Uczniowie klas 1-3 brali aktywny udział w zmaganiach sportowych , a konkretnie w zabawach i grach ruchowych charakterystycznych dla poszczególnych krajów z Unii Europejskiej: Portugalia ?Połowy ryb? , Holandia ?Sadzenie tulipanów? , Dania ?Przenoszenie klocków i budowanie wieży? , Włochy ? Rejs gondolą? , Niemcy ?Wyścig taczek? , Hiszpania ?Przeciąganie liny? , Irlandia ?Stonoga? , Czechy ?Kret-czołganie w tunelu?. Po ćwiczeniach wszystkie dzieci w swoich klasach pod kierunkiem wychowawców robiły owocowe przysmaki: szaszłyki , sałatki , koktajle , soki , które wspólnie degustowały po ciężkich fizycznych wysiłkach. red. Ewa Pisula i Elżbieta Pasik

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE DNIA SPORTU UROCZYSTE ROZPOCZĘCIEWYSTĘPY UCZNIÓW KLAS 2 ZMAGANIA KLAS I-IIIZMAGANIA KLASZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY

KLASA 3B PRZYGOTOWUJE SMACZNĄ SAŁATKĘPRZYGOTOWUJEMY POSIŁEK SPORTOWCÓWKLASA 2C

PostHeaderIcon Dzień Krawata i Muszki

Już po raz drugi obchodziliśmy Dzień Krawata i Muszki.

W związku z tym, Samorządzik zaprosił społeczność uczniowską do wspólnej zabawy. W ubiegły piątek ? 7 marca sekcja porządkowa Samorządziku dokonała kontroli ?obowiązkowych? w tym dniu krawatów i muszek.

Z tej okazji dzieci pojawiły się w szkole w krawatach lub muszkach.

Ogłoszony wcześniej Dzień Krawata i Muszki był wydarzeniem, polegającym na tym, że każdy uczeń  powinien pojawić się w szkole ubrany w krawat lub muszkę. Widok szkoły pełnej dzieci poubieranych w krawaty i muszki robiły niezapomniane wrażenie. Wielu uczniów  szkoły przyłączyło się do wspólnej zabawy z klas młodszych. Na zdjęciach staraliśmy się utrwalić najciekawsze krawaty oraz pokazać, jak pięknie wyglądają uczniowie w takim ?odświętnym wydaniu?. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim tym, którzy włączyli się do wspólnej zabawy!

red. Elżbieta Pasik

Muszki -krawaty wystąp  Na korytarzu jest wesoło    Patrzymy i podziwiamy....                           To my 2c - Kopia

PostHeaderIcon PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SKARBÓW PIRATA

Już nie ,,żółtodzioby'', a piraci! Kapitan wita żółtodzioby Piraci z I a. Piraci z I b. Pirat z klasy I. Piratka z pierwszej klasy. Posłuchajcie bajki o... Zielonym Kapturku! Ślubujemy Ci, książko! Umiemy czytać. Witaj, Piracie Witaj, Piratko! Witamy Pirata

PostHeaderIcon BIBLIOTEKA DZIĘKUJE?

Podstawowym zadaniem wypożyczalni jest propagowanie czytelnictwa w różnorodny sposób. Nasze strategie są czasem niekonwencjonalne: mamy quizowe czwartki, słodkie piątki, liczne zabawy i konkursy. Abu to wszystko było możliwe potrzebujemy wparcia ? nie tylko ze strony nauczycieli i uczniów, ale także innych ludzi, zarówno Rodziców naszych uczniów, jak i innych przyjaciół naszej biblioteki.

W związku z tym Biblioteka Skarbów Pirata pragnie podziękować za współpracę w roku szkolnym 2013/2014 wszystkim naszym przyjaciołom, którzy wsparli nas materialnie lub poświęcili swój czas, aby pomóc w realizacji naszych działań. Dziękujemy:

– paniom: Małgorzacie Gałczyńskiej, Jadwidze Haraś , Ewie Jasińskiej, Zofii Kobylińskiej, Annie Zdziubany za wzbogacenie naszego księgozbioru,

– p. Krystynie Witasiak za zakładki do książek dla pierwszaków,

– p. Agnieszce Sip za pomoc w realizacji wielu akcji,

– p. Elżbiecie Pasik za ufundowanie słodyczy i rzetelne przygotowanie uczniów do konkursów,

– p. Ilonie Stasiak za ufundowanie nagrody dla zwycięzców w konkursie ?Oczytana klasa?,

– p. Ewie Maciejewskiej za przygotowanie ciekawych kolorowanek,

– p. Róży Krawczyk-Wendland za nowe książki, kredki, zeszyty, pisaki dla naszych czytelników,

– p. Monice Kramarz za słodkości dla dzieci w Dniu Kota,

– p. Agnieszce Zbożnik za pomoc w sytuacjach awaryjnych?,

– p. Jarosławowi Kasprzyckiemu za sponsorowanie ?Słodkich piątków?,

– p. Jackowi Jezierskiemu za robienie i wywołanie zdjęć w Dniu Kota,

– p. Krzysztofowi Turkiewiczowi za wkład finansowy do zakupu książek,

– uczniom, którzy podarowali książki, czasopisma, kredki, długopisy itp: Marice Bigosińskiej, Patrycji Kurzawie,

– uczniom za układanie pytań do quizowych czwartków: Kamili Olejniczak, Aleksandrze Kmiecik, Natalii Pilarczyk, Klaudii Grabowskiej, Wiktorowi Ugornemu,

– uczniom, którzy zaangażowali się i poprowadzili pasowanie na czytelnika: Marice Bigosińskiej, Zuzannie Stacherze, Paulinie Knop, Ninie Pawlak i Kacprowi Łakomiakowi: ZAWSZE MOŻNA NA NICH LICZYĆ!!!

WSZYSTKIM UCZNIOM, ICH RODZINOM ORAZ NASZYM KOLEŻANKOM I KOLEGOM Z PRACY ŻYCZYMY PRZYJEMNYCH WAKACJI W TOWARZYSTWIE KSIĄŻEK!!!

Beata Galant, Dorota Kasprzycka

PostHeaderIcon PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SKARBÓW PIRATA

W dniu 2 czerwca 2014r. żółtodzioby z klas pierwszych po zapoznaniu się z ?pirackimi?,  czytelniczymi zasadami szkolnej wypożyczalni zostali uroczyście pasowani na czytelników Biblioteki Skarbów Pirata Szkoły podstawowej nr 12 w Kaliszu.

Kapitan Marika ? Przygoda wraz z piratami z klas piątych i czwartych (Zuzią, Pauliną, Niną i Kacprem) przyjęli do swojej załogi następną generację korsarzy poszukujących książkowych skarbów.

Starsi czytelnicy z niecierpliwością oczekiwali tego momentu, przygotowując dla kolegów z klas pierwszych zakładki do książek, za co serdecznie dziękujemy zarówno im, jak i pani Krystynie Witasiak .

Dzieci dobrze się bawiły, większość przygotowała się do uroczystości, przebierając się w piękne stroje. Na koniec wszyscy otrzymali dyplomy potwierdzające przynależność do braci pirackiej.

Do zobaczenia w Bibliotece Skarbów Pirata. Ahoj!

Fotogaleria w zakładce KLASY 0-3

   Red. D. Kasprzycka, B. Galant

                                         Ahoj, Piraci!

PostHeaderIcon MARZEC MIESIĄCEM KISZONEGO OGÓRKA

Marzec 2014 był to kolejny miesiąc, który upłynął w naszej szkole pod znakiem dobrego odżywiania. Tym razem warzywem ?wiodącym? był kiszony ogórek. Uczniowie poznawali właściwości zdrowotne tego warzywa oraz zajadali się nim.

       Tradycyjnie w każdy piątek chętni uczniowie samodzielnie przygotowywali poczęstunek a następnie częstowali kolegów, pracowników szkoły, rodziców. Wszyscy chętnie zajadali się kiszonymi ogórkami. Szkołę ozdobiły: wiersze, powiedzenia, przysłowia, plakaty wyszukane , zrobione przez dzieci na temat właściwości zdrowotnych tych warzyw.

          Mamy nadzieję, że kiszone ogórki będą zdrową przekąską dla naszych uczniów na stałe a może zastąpią chipsy?

Dzień kiszonego ogórka 1

Dzień kiszonego ogórka 2

PostHeaderIcon MARZEC MIESIĄCEM KISZONEGO OGÓRKA

Marzec 2014 był to kolejny miesiąc, który upłynął w naszej szkole pod znakiem dobrego odżywiania. Tym razem warzywem ?wiodącym? był kiszony ogórek.

Szczegóły w zakładce ? SZKOŁA  PROMUJĄCA  ZDROWIE

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility