Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego

Jury wyłoniło laureatki i laureatów konkursu plastycznego pt. ,,Portret mojej mamy’’ zorganizowanego przez świetlicę szkolną wśród klas I-III. Przyznano 5 równorzędnych nagród oraz 3 wyróżnienia.

Nagrody otrzymali:
-Aleksandra Krzykacz 3b
-Balbina Konopińska 2a
-Filip Jurek 1b
-Emilia Tomaszewska 2a
-Alicja Mikołajewska 2b

Wyróżnienia otrzymali:
-Antonina Cepińska 2a
-Antoni Celiński 2a
-Hanna Krysińska 1b

Upominki za udział otrzymali:
-Krystian Ciechanowski 1b
-Alan Krysiński 1b
-Roxana Smits 2b
-Tymon Idzikowski 2b
-Oliwia Cyrska 2b
-Dawid Sałacki 1b
-Jagoda Owczarek 2b

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy!

*W świetlicy szkolnej można podziwiać wystawę pokonkursową – serdecznie zapraszamy! 

***********

Rozstrzygnięcie
konkursu świetlicowego

16 grudnia rozdano nagrody oraz dyplomy uczniom klas I- III z okazji rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Ozdoba choinkowa”, organizowanego przez wychowawczynie świetlicy. 

I miejsce zajęła uczennica klasy III – Aleksandra Krzykacz, II miejsce – uczeń klasy I – Kacper Janusz. Wyróżnieni w konkursie zostali: Klementyna Konopińska i Fabian Dudek – uczniowie klas klasy I oraz Balbina Konopińska – uczennica klasy II.

Zwycięzcom gratulujemy wspaniałej wyobraźni i inwencji twórczej. 

Zachęcamy wszystkich do brania udziału w przyszłych konkursach organizowanych przez wychowawczynie świetlicy szkolnej.

Przygotowała – p. Małgorzata Kamińska

*******

Mikołajkowe
rozgrywki sportowe

6 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się Mikołajkowe rozgrywki sportowe w piłce plażowej. Rozgrywki odbyły się na poziomie klas I i II. Uczestnicy chętnie rywalizowali, było dużo śmiechu i zabawy.
Pierwsze miejsce w klasach drugich zdobył zespół w składzie: Patrycja Zaton, Balbina Konopińska, Miłosz Glinkowski.
W klasach pierwszych I miejsce zdobyli: Julia Mielczarek, Anapryjenka Tsimafei, Iga
Kwiatkowska.Gratulujemy zwycięzcom!

Przygotowała – p. Małgorzata Kamińska

*******

Konkurs na ozdobę choinkową

Wychowawczynie świetlicy ogłaszają konkurs plastyczny dla uczniów klas I- III „Ozdoba choinkowa”. Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności oraz zdolności plastycznych dzieci. Technika oraz materiały, z którego będą wykonane ozdoby jest dowolna. Oceniana będzie pomysłowość oraz estetyka wykonanej pracy. Wszystkie chętne dzieci prosimy o dostarczenie swoich prac do świetlicy szkolnej w terminie od 29 listopada do 15 grudnia 2021r. Na zwycięzców czekają dyplomy oraz upominki.

Przygotowała – p. Joanna Przygodzka

*******

Przygotowania do zimy
w świetlicy
 

Świetlica rozpoczęła już przygotowania do zimy. To w brew pozorom wesoły oraz kolorowy dla świetlików czas. Na dowód tego, na naszych tablicach zawisły już prace dzieci związane ze zmianą pory roku. Wynika z nich, że Świetliki z utęsknieniem czekają na pierwszy śnieg.

Przygotowała: p. Małgorzata Kamińska

*******

Świetlicowe rozgrywki sportowe
w „Balona siatkarskiego”

W październiku rozpoczęły się w świetlicy międzyklasowe rozgrywki w „Balona siatkarskiego”.
Jak wszystkim wiadomo sport to zdrowie, dlatego świetliki również postanowiły mieć swoje rozgrywki sportowe. Zawody świetlicowe  muszą być dostosowane do warunków sali lekcyjnej stąd pomysł  na rozgrywki w „Balona siatkarskiego”.
Drużyny grają balonem przez siatkę, jest przy tym dużo śmiechu, zabawy i oczywiście rywalizacji sportowej. W listopadzie ogłosimy zwycięzców.

Przygotowała: p. Małgorzata Kamińska

*******

Jesienne prace plastyczne  świetlików

Minęły już dwa miesiące pracy świetlicy. W tym czasie świetliki wykonały wiele prac plastycznych o tematyce jesiennej, którymi mogą się pochwalić. Powstały jesienne strachy na wróble wykonane metodą wyklejanki, papierowe jeżyki, papierowe  wiewiórki, czy jesienne drzewa.

Przygotowała: p. Małgorzata Kamińska

********

Święto Mamy i Taty

Dzieci uczęszczające do naszej świetlicy szkolnej, razem z wychowawczyniami, przygotowały dla rodziców przedstawienie z okazji Dnia Matki i Ojca. Część artystyczna składała się z krótkiej scenki tematycznej, po której dzieci pięknie zadeklamowały wierszyki i zaśpiewały piosenki. W całość wkomponowane były dwa tańce. A w tym wszystkim najwięcej było… miłości, którą dzieci tymi prostymi słowami chciały wyrazić.
Licznie zgromadzeni rodzice oklaskiwali swoje pociechy gromkimi brawami i fotografowali, niczym gwiazdy Hollywood.
Mamusie i Tatusiowie zostali na zakończenie obdarowani przez świetlików własnoręcznie przygotowanymi certyfikatami dla „Najsłodszej Mamy” i „Najwspanialszego Taty”.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

*************

Wzorowy świetlik

Od września 2017 r. w świetlicy szkolnej trwa konkurs na „Wzorowego świetlika”. Wychowankowie starają się zachowywać zgodnie z ustalonymi zasadami i osiągać jak najlepsze wyniki.
Konkurs za I okres rozstrzygnięto 9 lutego, tuż przed feriami. Nagrody i dyplomy wręczono dzieciom w następujących kategoriach:
AKTYWNY ŚWIETLIK
1. Magdalena Józefiak 2b
2. Maja Klinke 2b
3. Antonina Grzelak 2b
4. Wiktoria Zasiadły 3b
5. Nadia Popiołek 3b

KULTURALNY ŚWIETLIK
1. Lena Mlącka 3c
2. Mateusz Umiński 3a

3. Łukasz Paszko 3c
4. Maja Szereda 1a

ŚWIETLIK CZYŚCIOSZEK
1. Nikola Jabłońska 3a
2. Lena Nowak 3a

Przygotowała – p. Anna Jarmuszczak

***************

Dzień Życzliwości i Uśmiechu

Z okazji Dnia Życzliwości i Uśmiechu w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Ballada o miłym rycerzu”. Przesłaniem inscenizacji było pokazanie, jak ważne jest życzliwe i grzeczne zachowanie wobec innych.
Organizatorkami przedstawienia były nauczycielki świetlicy szkolnej, a wystąpili:
Magdalena Józefiak kl. 2b, Ewa Wdowczyk kl. 2b,  Maja Klinke kl. 2b, Antonina Grzelak kl. 2b, Kacper Pazera kl. 3a, Wiktor Bazan kl. 3a, Mateusz Umiński kl. 3a, Sambor Woźniakiewicz kl. 3a, Wiktoria Sobczak kl. 3c, Lena Mlącka kl. 3c, Julia Kubiak kl. 3c, Martyna Jaszczak kl. 3c oraz uczennice kl. 4c – Zoja Młynek i Julia Józefiak.
Podczas spotkania klas młodszych wręczono kl. 2b dyplom „Mądra sowa” za zwycięstwo w konkursie bibliotecznym.

********

Konkurs recytatorski „Zabawa z poezją”

17.11.2017r. w Miejskim Domu Kultury w Kaliszu odbył się coroczny konkurs recytatorski pt. „Zabawa z poezją”. Były to pierwsze eliminacje do finału, który odbędzie się w kwietniu.  Również i tym razem naszą świetlicę reprezentowała uczennica klasy 2b – Magdalena Józefiak z wierszem Danuty Wawiłow „Jak tu ciemno” . Madzi udało się dostać do finału. Gratulujemy!

********

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej
dla wychowanków świetlic

W organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 konkursie piosenki dziecięcej reprezentowała naszą świetlicę uczennica klasy 2b – Magdalena Józefiak. Madzia zaprezentowała utwór Majki Jeżowskiej „Laleczka z saskiej porcelany” i otrzymała w swojej kategorii 3 miejsce. Gratulujemy!

************

Co świetliki wiedzą o 11 listopada?

Przed Świętem Niepodległości w świetlicy szkolnej dzieci bawiły się w reporterki, które odwiedzają szkołę i robią wywiad z dziećmi o stanie ich wiedzy nt. 11 listopada.
Uczniowie odpowiadali na zadawane pytania wykazując się niekiedy wyjątkowo szeroką wiedzą historyczną.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

******************

Bal owoców i warzyw

Jesień to pora dojrzewania owoców i warzyw, czas zbiorów i gromadzenia zapasów na zimę. O roli warzyw i owoców w naszym życiu świetliki rozmawiały podczas Balu owoców i warzyw, wtedy też miały okazję wykazać się swoją sprawnością fizyczną i intelektualną.
Z darów pola i sadu dzieci przygotowały pyszną sałatkę jarzynową, którą wspólnie zjadły. 
Tego dnia owoce i warzywa towarzyszyły dzieciom na talerzach, ale także podczas zabaw – piosenkach, czy puzzlach – wyklejankach oraz plakatach. Było smacznie i wesoło.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

*******************

Rozstrzygnięcie konkursu na Eko makietę

W naszej świetlicy dużo się dzieje. W październiku dzieci wykonały  makietę prezentującą odnawialne źródła energii. Projekt był  trudny i świetlica bardzo się przy nim napracowała. 30.10 reprezentacja świetlicy wraz z p. Dyrektor udała się do Ratusza Miejskiego na uroczyste rozdanie nagród. Spośród 2 prac Wydział Środowiska i Gospodarki Komunalnej przyznał główną nagrodę innej szkole, nasza szkoła otrzymała DOMINO ekologiczne i książeczki edukacyjne.  Jesteśmy dumni z naszej pięknej pracy, którą teraz będzie można podziwiać w naszej szkole.

********************

Jesień w świetlicy

Wrzesień i październik były bardzo pracowitymi miesiącami w świetlicy. Kolorowe liście, jeżyki, grzybki, parasolki to tylko niektóre z dekoracji jakie w tym roku stworzyły nasze szkolne świetliki.  Wszystkie prace można podziwiać na korytarzu i w sali świetlicy.

Przygotowała – p. Marta Purzyc

********************************************************************************************************************************************

Wzorowy Świetlik

Podsumowanie konkursu Wzorowy Świetlik nastąpiło na apelu szkolnym, który odbył się 25 stycznia 2017 r. Wychowankowie świetlicy rywalizowali przez cały I okres w III kategoriach. Oto zwycięzcy:

– Kulturalny Świetlik – Nikola Jabłońska 2a

– Aktywny Świetlik –  Lena Mlącka 2c

– Świetlik Czyścioszek – Mateusz Umiński 2a

Zwycięzcy zostali wyróżnieni i nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w II okresie roku szkolnego.

Przygotowała – p. Alicja Kubiak

************

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

zorganizowana przez wychowanków świetlicy pod kierunkiem pani Katarzyny Pawlak odbyła się zgodnie z zapowiedzią w stołówce szkolnej. Miejsca przygotowane dla zaproszonych gości szybko się wypełniły. Babcie i dziadkowie nie kryli wzruszenia, gdy wnuczęta wierszami, piosenkami i tańcem wyraziły swoją wdzięczność i miłość. Uroczystość pełna była życzliwości i rodzinnego ciepła, a o słodki poczęstunek zadbała mama Nadii Popiołek.

Przygotowała – p. Alicja Kubiak

*************

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia 2017 r. o godz. 14.30 w stołówce szkolnej odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowana przez wychowanków świetlicy pod kierunkiem pani Katarzyny Pawlak i Alicji Kubiak.

************

Nagrodzone ozdoby Świetlików

Jesteśmy dumni z naszych Świetlików. Ozdoby świąteczne wykonane przez wychowanków naszej świetlicy zostały wyróżnione i nagrodzone, zarówno w konkursie zorganizowanym przez samorząd szkolny jak i przez Szkołę Podstawową nr 7 w Kaliszu.
Do konkursu międzyświetlicowego prace zgłosiło 7 szkół. Antosia Grzelak z klasy 1b i Julia Buczek z klasy 2c znalazły się w gronie laureatów konkursu ‚Bożonarodzeniowa ozdoba’. Ich prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w Szkole Podstawowej nr 7 w Kaliszu, a dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

Przygotowała – p. Alicja Kubiak

************

Idą święta

Zbliża się Boże Narodzenie, czas przystrajania domów ozdobami świątecznymi. Z tej okazji świetlica przy Szkole Podstawowej nr 7 w Kaliszu zorganizowała konkurs na najpiękniejsze, a jednocześnie oryginalne ozdoby bożonarodzeniowe dla kl. I i kl. II-III.
Nasze świetliki chętnie wzięły się do pracy. Razem z opiekunami wykonały ozdoby, które wezmą udział w świątecznej rywalizacji. Zaznaczyć trzeba, że w tym samym czasie dzieci tworzyły także prace na konkurs ogłoszony przez Samorządzik Uczniowski kl. 0-III.
Świąteczną atmosferę podkreśliły też pierniczki, które dzieci ze świetlicy wypiekały z myślą o bożonarodzeniowym kiermaszu, który odbędzie się w naszej szkole 21 grudnia.

20161212_121318 20161212_121331 20161212_121824 20161213_111510

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

************

Dobre wychowanie

Dobre wychowanie, to nie tylko temat tygodnia w świetlicy, to proces, w którym szkoła w różnych formach wspiera rodziców na co dzień. W świetlicy wychowankowie mają okazję wyróżnić się wzorowym zachowaniem w całorocznym konkursie Wzorowy Świetlik.

W listopadzie br. wychowawcy świetlicy zorganizowali konkurs na wiersz lub rymowankę na temat dobrego wychowania. Wielu uczniów z klas 1-3 próbowało swoich sił w tej kategorii. Nagrodzonych zostało 7 prac:

I miejsce      – Zoja Młynek (kl. 3d)

II miejsce     – Lena Mlącka (kl. 2c)

III miejsce   – Kacper Pazera (kl. 2a)

Wyróżnienia otrzymali:

– Oktavia Furmańczyk (kl. 2a)

– Martyna Grzesiak (kl.2a)

– Łukasz Wrzosek (kl.3d)

– Tomasz Wrzosek (kl.3d)

Zilustrowane rymowanki zostały zaprezentowane na wspólnym plakacie, a uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i  nagrody. Gratulujemy!

laureaci-konkursu-na-wiersz-lub-rymowanke-na-temat-dobrego-wychowania

Przygotowała – p. Alicja Kubiak

************

Oskary na Święto Edukacji

Publikujemy kategorie i laureatów:

W kategorii ZARADNA MATKA DYREKTORKA  laureatką została pani dyrektor MAŁGORZATA GAŁCZYŃSKA.

W kategorii  MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY zwyciężyła  pani dyrektor JADWIGA HARAŚ.

W kategorii BAW SIĘ Z NAMI LALECZKAMI nagrodę otrzymała pani EWA SZYMCZAK.

W kategorii PRZYJACIÓŁKI DZIECI Z BULLERBYN mamy aż cztery laureatki: pani ALEKSANDRA GOLATOWSKA,  pani RENATA OSSOWSKA, pani MARTA PURZYC oraz pani ANNA JARMUSZCZAK.

W kategorii NIE PŁACZ KOZIOŁKU nagrody otrzymały panie ANNA DOBOSZ-SADOMSKA ORAZ PANI JOANNA PRZYGODZKA.

Laureatką w kateg0orii NIEBIAŃSKI SPOKÓJ została SIOSTRA STEFANIA.

W kategorii ZACZAROWANA ZAGRODA – nagrody otrzymały pani ALICJA KUBIAK, pani KATARZYNA PAWLAK oraz pani KAROLINA SZYMAŃSKA.

W kategorii DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA nagrody otrzymały: pani BOGNA FOLUSZNA, pani EWA PISULA, pani EWELINA SMUG.

Jedyną laureatką w kategorii CZUŁE SŁÓWKA ANGIELSKIE zostaje pani JOANNA BIERNAT.

Bezkonkurencyjne w kategorii AJAX- OSTATNIE STARCIE okazały się panie: MARIA STANISŁAWSKA, ALEKSANDRA BANASZAK, MAŁGORZATA KRAWCZYK, LIDIA KUJAWA oraz pani IWONA SZYMCZAK.

W kategorii PIEKIELNA KUCHNIA ROBERTA laureatami zostali pan ROBERT BALCERZAK, pani TERESA PIETRZAK oraz pani TERESA SPOŁKA.

W kategorii DROŻDŻÓWKA MOCY zwyciężyła pani RÓŻA WENDLAND.

Zwycięzcą w kategorii ROBOCOP- ZNAWCA ŚRUBKI, WKRĘTKI I POKRĘTKI okazał się pan LESZEK SIEMIĄTKOWSKI.

Laureatkami w kategorii Z ARCHIWUM X zastały: pani TERESA SIEMIĄTKOWSKA, pani MIROSŁAWA SZYMAŃSKA oraz pani JOANNA SZCZAP.

W kategorii WWW W SIECI.PL nagrodę otrzymuje pan RYSZARD JENDRZYN.

Kolejna kategoria to ZNAWCA CHRZĄSZCZA I CHRABĄSZCZA a laureatką została pani REGINA MAŁECKA.

W kategorii TAŃCZĄCE Z MOLAMI nagrody otrzymały: pani DOROTA KASPRZYCKA ORAZ pani AGNIESZKA GIERNALCZYK.

Laureatką w kategorii PĘDZLEM PO SZTALUDZE została pani KRYSTYNA WITASIAK.

Laureatką w kategorii  JUTRO PÓJDĘ W ŚWIAT zostaje pani IZABELA JAŚKIEWICZ.

Bezkonkurencyjny w kategorii KŁAM NIE GRZESZĄC okazał się ksiądz MAREK ZAWISŁA.

Następna kategoria to… ROZWAŻNA I ROMANTYCZNA. Jej laureatkami zostały: pani URSZULA KACZMARKIEWICZ oraz pani BEATA GALANT.

A teraz czas na zwycięzców w kategorii ROMBY, CAŁKI I UŁAMKI są nimi: pani WANDA BARTOSIK oraz pani  EWA KACPRZAK.

W kategorii to PIŁKI, TYCZKI I POTYCZKI zwycięzcami zostali: pani MAŁGORZATA KAMIŃSKA oraz pan ROBERT TOMASZEWSKI.

W kategorii SENSACJE XX WIEKU I NIE TYLKO zwyciężyła pani KATARZYNA LASEK.

W kategorii NIECH MOC BĘDZIE Z NAMI nagrody otrzymali: pani AGNIESZKA SIP oraz pan ŁUKASZ STRZELCZYK.

20161013_105601 20161013_105855 20161013_110106 20161013_110155 20161013_114042 20161013_114232 20161013_114321 20161013_114414 20161013_114515 20161013_114556

scenariusz – p. Katarzyna Pawlak
zdjęcia – p. Agnieszka Giernalczyk

**************

Powitanie wiosny

Po długiej i mroźnej zimie, wszystkie dzieci z utęsknieniem oczekiwały przyjścia wiosny. Każdego dnia obserwowały pogodę i przyrodę. Wiosna, bowiem, wszystkim dzieciom kojarzy się z przylotem bocianów, śpiewem ptaków, kwitnieniem bazi i pojawieniem się przebiśniegów i krokusów.

W dniu 22 marca 2016 roku dzieci ze świetlicy pod kierunkiem nauczycielek Anny Dobosz -€“ Sadomskiej i Katarzyny Pawlak przygotowały inscenizację ukazującą  obrzęd pożegnania zimy i  powitania wiosny.

Powitanie wiosny to dla każdego wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych Świetlików wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowych, wiosennych Gaików.

Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.

wiosna1 wiosna3 wiosna4 wiosna5

***************

Konkurs na najpiękniejsze ozdoby wielkanocne

Szkoła Podstawowa nr 14 w Kaliszu zorganizowała konkurs na najpiękniejsze ozdoby wielkanocne. Konkurs był przeznaczony dla wychowanków świetlic szkolnych.
Podsumowanie konkursu odbyło się 18 marca 2016r.
Wychowankowie naszej szkoły  zdobyli:
II miejsce -€“ Izabela Stasiak
Wyróżnienia:€“ Oliwia Derdziak, Paulina Haładyn

Prace zostały wykonane pod kierunkiem wychowawczyni Anny Dobosz – Sadomskiej. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, popularyzacja działań plastycznych, rozwijanie wyobraźni oraz kultywowanie tradycji.

Izabela Stasiak kl. 3a Oliwia Derdziak kl. 3a Paulina Haładyn kl. 2a

*************

Jesień w pracach dzieci

Chociaż listopad to czas smutku i brzydkiej pogody to dzieci z naszej świetlicy potrafiły ukazać jej piękno w pracach plastycznych z wykorzystaniem różnorodnego materiału plastycznego i przyrodniczego. A oto efekty:

gazetka listopadred. Anna Dobosz-Sadomska

******************

Świetliki na konkursie piosenki

W dniu 13.11.2015r. dwoje dzieci z naszej świetlicy brało udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Dziecięcej organizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu.
Oliwia Derdziak (kl. IIIa) zajęła 3. miejsce wśród uczestników z klas II-III, a Sambor Woźniakiewicz z kl. Ia – wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

konkurs1 konkurs3 konkurs4 konkurs5

red. Anna Dobosz-Sadomska

*********

EKO świetliki

Za nami akcja „Sprzątania świata”, a przy okazji chwila na zastanowienie się, ile odpadów produkujemy, czy umiemy je segregować i co się z nimi dalej dzieje…

Na te pytania świetliki próbowały znaleźć odpowiedź oglądając film edukacyjny pokazujący ilość produkowanych przez ludzi odpadów, ich wpływ na środowisko oraz jak można temu zapobiec. Dzieci oglądały także plakaty przypominające, w jaki sposób należy prawidłowo segregować pozostałości po wykorzystanych produktach. Na koniec wykonały własne prace propagujące segregację i „bycie EKO”, z których powstał wspólny plakat.

wiemy, jak dbać o środowiskored. AG

*****************

Poznali zasady bezpieczeństwa

Nie rozmawiać z nieznajomymi, nie informować, że jest się samemu w domu, przechodzić przez ulicę tylko w wyznaczonych do tego miejscach, zwracać uwagę na sygnalizację świetlną – to tylko niektóre zasady poznane przez dzieci ze świetlicy podczas dni poświęconych bezpieczeństwu. Do naszej szkoły zawitali także strażnicy miejscy, którzy na przykładzie filmu edukacyjnego omówili zagrożenia jakie niesie niewłaściwe zachowanie. 

Na podstawie zdobytej wiedzy dzieci wykonały plakaty znaków drogowych i sygnalizatorów świetlnych:

znaki drogowe sygnalizatory

                                                                                              red. AG

************

Świetliki znają swoje zasady

Rozpoczął się kolejny rok szkolny. Niektóre dzieci poszły do czwartej klasy i przestały uczęszczać do naszej świetlicy. W ich miejsce gościmy pierwszoklasistów, dla których wszystko w szkole jest nowe. Nasza świetlica jak co roku jest miejscem, którym dzieci mogą spędzać czas zarówno przed lekcjami, jak i po ich skończeniu. Wychowawcy świetlicy chętnie pomagają uczniom przy odrabianiu prac domowych, organizują im zajęcia plastyczne, muzyczne oraz spacery.

kodeks świetlików

Już w pierwszym tygodniu dzieci wspólnie z wychowawcami utworzyły „Kodeks świetlików”, który przypieczętowały własnymi dłońmi oraz nauczyły się hymnu „Podajmy sobie ręce”.

hymn świetlików                                                                                                                                                                                                                                                    red. AG    

*****************

Wyróżniona mrówka

Wychowankowie naszej świetlicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w sztuce origami w konkursie „Origami-zwierzęta” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 w Kaliszu. Praca Weroniki Paceś z 3b „Mrówka” (przygotowana pod kierunkiem pani Ewy Jasińskiej) wyróżniła się na tle prac plastycznych z innych szkół i została nagrodzona oraz znalazła się na wystawie pokonkursowej. W najbliższy piątek (19 czerwca) uczennica odbierze zasłużoną nagrodę i dyplom uznania. Gratulujemy 🙂

Weronika Paceś

red. Alicja Kubiak

Kto „zaplusował” na nagrodę?

Zbliża się koniec roku szkolnego, dlatego też  wychowawcy świetlicy podsumowali plusy, które w II okresie zdobyli nasi wychowankowie.

Rywalizowali oni w 3 kategoriach:

 1. Kulturalny Świetlik

 2. Świetlik Czyścioszek

 3. Aktywny Świetlik

Zwycięzcami okazali się odpowiednio:

 1. Antoś Jopek z Ia

 2. Izabela Stasiak z IIa

 3. Oliwia Derdziak z IIa

Wyróżnione dzieci dyplomy i nagrody otrzymają na apelu szkolnym.

Antoś JopekOliwia DerdziakIza Stasiak

red. Alicja Kubiak

**********

Wybrani przez kolegów

W czerwcu w drodze głosowania nasi wychowankowie dokonali wyboru najsympatyczniejszej koleżanki i najsympatyczniejszego kolegi.

Wybierając kierowali się między innymi takimi cechami jak:
– koleżeńskość,
– pogodne usposobienie,
– kultura osobista,
– chęć niesienia pomocy.

Najsympatyczniejszą koleżanką okazała się Julka Kubacka z Ic, a najsympatyczniejszym kolegą Mateusz Figiel z IIIb. Gratulujemy takiej oceny i wyróżnienia.

Julka Kubackanajsympatyczniejszy kolega

red. Alicja Kubiak

*****

Król wybrany, Oliwia wyróżniona

13 czerwca br. na Głównym Rynku naszego miasta odbyła się intronizacja nowego Króla Kurkowego. Podczas uroczystości dokonano rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pn. ?Kaliskie Bractwo Strzelców Kurkowych wczoraj i dziś, którego organizatorem była SP nr 1 w Kaliszu.

Wśród laureatów znalazła się nasza wychowanka, uczennica klasy II a Oliwia Derdziak (na zdjęciu pierwsza z prawej). Bardzo się cieszymy i gratulujemy!

fot. Anna Błaszczyk UMred. Alicja Kubiak

**********

Kolejny sukces świetlików

Wśród laureatów konkursu ekologicznego ?Zrób coś nowego z odpadu starego? zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kaliszu znalazły się nasze uczennice: Marysia Witczak z 1b i Weronika Paceś z 3a.

Ich prace wyróżniły się wśród prac wykonanych przez wychowanków świetlic z innych szkół i były zaprezentowane na wystawie.

Komisja konkursowa przyznała im II miejsce. Gratulujemy!

Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród uświetnił pokaz strojów z odzyskanych surowców ekologicznych, które wykonały i zaprezentowały dzieci ze świetlicy SP 1.


wystawa pokonkursowa
********

Chętni do konkursów

Uczniowie z naszej świetlicy chętnie angażują się w konkursy organizowane w naszej szkole oraz poza nią. Obecnie przygotowują się do konkursu ekologicznego „Jak ze starego zrobić coś nowego?” oraz konkursu recytatorskiego.

JpegJpeg Jpeg

Najładniejsza palma wielkanocna”

24 marca w Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się podsumowanie konkursu „”Najładniejsza palma wielkanocna”” zorganizowanego dla wychowanków œświetlic kaliskich szkół podstawowych w celu pielęgnowania tradycji. Komisja konkursowa nagrodziła III miejscem palmę wykonaną przez uczennicę naszej szkoły – Wiktorię Sobkowską z klasy 3b. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach.

laureaci konkursu wręczenie dyplomu i nagrody Wiktorii wystawa palm wielkanocnych

********

Bezpieczne ferie

Przed feriami wychowawcy świetlicy zorganizowali dla uczniów klas I-III konkurs ?Bezpieczne ferie?, w którym należało rysunkiem, opowiadaniem lub wierszem zaproponować dzieciom bezpieczny wypoczynek.

Spośród 36 prac, które zostały wykonane przez dzieci, jury wyłoniło zwycięzców i nagrodziło dyplomami i nagrodami:

I miejsce – Wiktoria Szereda z klasy 3a

II miejsce -€“ Ola Janicka z klasy 3a

III miejsce -€“ Sambor Szpila z klasy 3b

 

***********

Wzorowy Świetlik

W każdym okresie wychowankowie świetlicy rywalizują ze sobą w 3 kategoriach:

– Kulturalny Świetlik,

– Aktywny Świetlik,

 – Świetlik Czyścioszek

Zgodnie z regulaminem konkursu za właściwe zachowania dzieci otrzymują plusy.
Zwycięzcami w I okresie roku szkolnego 2014/2015 zostali: Antonina Tomczyk z 2b, Jakub Gruszczyński z 2b i Filip Kaczmarczyk z 3c.
Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do rywalizacji w II okresie.
Fundatorami nagród wręczonych na apelu są rodzice, nauczyciele, dyrekcja szkoły.

**********

Karnawał w świetlicy

?W naszym kraju karnawał pojawił się za czasów szlachty sarmackiej, a staropolskie obchody określane były jako zapusty. Polacy lubili szukać okazji do zabawy, bowiem życie w wiejskich dworkach bywało monotonne i nudne. Okres trwania Karnawału rozpoczynało Święto Trzech Króli, a kończył tradycyjnie, tak jak obecnie Wielki Post.?
Wychowankowie świetlicy zgodnie z tradycją wykonali ciekawe maski karnawałowe do wspólnego tańca oraz postać klauna, który posłużył do  zabawnych zdjęć.

prace nad klaunem Tadziu Marysia  Krzysiu Andrzejekmaski karnawałowe

*****

Chotomska Wanda

Wiersz dla babci

Z okazji Święta Babci, 
Ja dzisiaj Babcię nauczę, 
Jaka powinna być wnuczka 
I jaki powinien być wnuczek. 

Po pierwsze proszę Babci – 
Ja już tak dawna uważam, 
Że nic tak wnucząt nic zdobi, 
Jak piękny uśmiech na twarzach. 

Uśmiech jest dobry na co dzień, 
A nie wyłącznie od święta, 
Więc wnuczek ma się uśmiechać, 
A wnuczka ma być uśmiechnięta. 

Po drugie z czajnikiem w ręku 
Również jest wnukom do twarzy. 
Każdy radośniej wygląda 
Kiedy herbatę parzy. 

Po trzecie chociaż wnuczek 
Czasami szklankę stłucze 
Przy myciu naczyń także 
Dobrze wygląda wnuczek. 

Po czwarte – proszę babci 
Po piąte i po szóste 
Niech babcia nigdy więcej 
Nie pierze wnukom chustek 

Wnuczęta chcą się bawić 
A moim skromnym zdaniem. 
Zabawą jest i fraszką 

Dla wnucząt takie pranie. 

Po siódme proszę babcia 
Wnuki powinny gderać. 
Dlaczego nasza babcia 
Nie chodzi do fryzjera. 

Włóż babciu nową suknię 
Niech cię uczesze fryzjer. 
Posłuchaj babciu radia 
Obejrzyj telewizję. 

Już nie myśl babciu o nas 
O sobie babciu pomyśl. 
Czy babcia nie uważa 
Że to jest dobry pomysł? 
przygotowanie masy papierowej 1 przygotowanie masy papierowej 2ozdabianie wazonów 1 ozdabianie wazonów ozdobione wazony

 Z okazji Dnia Babci i Dziadka wychowankowie świetlicy przygotowali laurki, nauczyli się piosenki ? U Babci jest słodko? oraz wykonali wazony z butelek i masy papierowej, które potem ozdobili farbami.

red. Alicja Kubiak

*****

Świąteczny nastrój
aniołki 2

 

      W naszej świetlicy panuje już świąteczny nastrój. Kolorowymi światełkami błyszczy ubrana przez dzieci choinka. Wychowankowie wraz z wychowawcami z dużym zaangażowaniem przygotowują świąteczne ozdoby.

aniołki 3 aniołki I łańcuch na choinkę

MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY
wspólna zabawa

 

W ten tak oczekiwany przez dzieci dzień Mikołaj zajrzał
także do świetliczaków z torbą cukierków. W odpowiedzi
na pytanie, kto w tym roku był grzeczny w górę podniosły się wszystkie rączki.

 

Mikołaj z uwagą wysłuchał, jakie marzenia mają dzieci
i powiedział, że postara się je spełnić?

o czym marzą dzieci

red. Alicja Kubiak


Światowy Dzień
Pluszowego Misia w świetlicy

 1. Praca zespołowa 2. Praca zespołowa 3. Praca zespołowa 4. Dopracowanie szczególów 5. Udany miś 6. Zasłużony odpoczynek

?Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki ? w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek? Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.?

Dzieci w świetlicy pracami plastycznymi uczciły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

 

I co można ze mnie zrobić!
KONKURS

na rysunkowy przepis na potrawę z dyni rozstrzygnięty
laureaci konkursu wręczenie dyplomów i nagród

Na konkurs ten, zorganizowany w naszej świetlicy, uczniowie klas I-III wykonali kilkanaście prac. Zostały one wykonane
z dużą starannością i pomysłowością. Przedstawiały ciekawe, rysunkowe propozycje potraw z dyni.

Jury w składzie:
– wicedyrektor Jadwiga Haraś
– Grażyna Krawczyńska
– Alicja Kubiak
wyłoniło zwycięzców świetlicowego konkursu:
I miejsce – Oliwia Dobrowolska z klasy IIIc
II miejsce – Oliwia Grzelakowska z klasy IIb
III miejsce – Sambor Szpila z klasy IIIb
Wyróżniona została także praca Adriana Gryczke z klasy Ib.

 

Zwycięzcom gratulujemy 🙂 !

Jednocześnie wszystkich Świetlików zapraszamy do kolejnego konkursu, organizowanego przez wychowawców świetlicy Szkoły Podstawowej nr 9 ?I Ty możesz zostać pisarzem?. Regulamin konkursu dostępny jest u wychowawców naszej świetlicy.

red. Alicja Kubiak

Zabawy w świetlicy


Bożena Pierga ?Na kłopoty ? przyjaciel?

Gdy Ci zajdzie ktoś za skórę,
wszystko się wydaje bure,
do przyjaciół pędź jak w dym,
aby się wyżalić im.

Jeśli Twój przyjaciel zbłądzi,
zamiast ostro go osądzić
i oceniać, kto ma rację,
daj mu odczuć akceptację.

Schowaj rady za pazuchę
i poważnie go wysłuchaj.

Przygotowujemy witraże Szachy uczą logicznego myślenia Uczymy się przez zabawę Zabawy ruchowe Jest nam wesołoorigami zagadki matematyczne zajęcia ruchowe - zumba

Cele i zadania zajęć dydaktyczno ? wychowawczych w świetlicy

1. Kształtowanie kulturalnego zachowania i nawyków estetycznych:
– dbałość o estetykę i porządek pomieszczeń,
– kultura zachowania w świetlicy i stołówce,
– dbałość o estetykę własnego wyglądu.

2. Kształtowanie nawyków zdrowego i bezpiecznego trybu życia:
– wyrabianie nawyków higienicznych,
– zapoznanie z zasadami zdrowego odżywiania,
– zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w domu i w szkole,
– zapoznanie z zasadami ruchu drogowego,
– wyrabianie nawyków czynnego spędzania czasu wolnego.

3. Wdrażanie dzieci do udziału w życiu społecznym:
– zapoznanie z normami społecznymi i wdrażanie ich w życiu codziennym,
– praca na rzecz świetlicy,
– rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie,
– kształtowanie postaw prospołecznych.

4. Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań:
– rozwijanie osobowości dziecka,
– kształtowanie logicznego i twórczego myślenia,
– rozwijanie uzdolnień plastycznych i muzycznych,
– kształtowanie umiejętności gospodarowania własnym czasem.

5. Wdrażanie do samodzielności i systematyczności:
– kształtowanie postaw samokontroli,
– rozwijanie samodzielności w nauce,
– kształtowanie umiejętności komunikacyjnych ( aktywne słuchanie, asertywność)
– wyrabianie nawyków samodzielnej pracy,
– wdrażanie do korzystania ze środków multimedialnych i tradycyjnych, jako źródła
Informacji.

6. Kultywowanie tradycji i obrzędów:
– uświadomienie wagi tradycji narodowej,
– zapoznanie z historią świąt i obrzędów,
– tworzenie własnej obrzędowości szkolnej i świetlicowej.

Wzorowe świetliki nagrodzone

Wychowawcy świetlicy wyłonili zwycięzców corocznego konkursu ?Wzorowy świetlik? za okres II  bieżącego roku szkolnego. Konkurs ma na celu:

 • Motywowanie uczniów do aktywnego udziału w zajęciach świetlicowych.

 • Utrwalanie umiejętności kulturalnego zachowania się w sytuacjach życia codziennego.

 • Kształtowanie postaw prozdrowotnych.

 • Naukę ważnych wartości życiowych (grzeczność, uczciwość, chęć niesienia pomocy, wrażliwość na problemy innych).

  W kategorii ?Aktywny świetlik? zwyciężyła Weronika Pestka ? uczennica klasy III a
  Weronika Pestka

  Weronikę nagrodzono za wzorowe spełnienie następujących wymagań:

  1. Jest uczestnikiem konkursów organizowanych w świetlicy.

  2. Zawsze aktywnie bierze udział w zabawach i grach.

  3. W sposób wyróżniający się uczestniczy w zajęciach świetlicowych prowadzonych przez wychowawców.

  4. Sama zgłasza się do wykonania prac plastycznych i technicznych.

  W kategorii ?Kulturalny świetlik? zwyciężył Kacper Jopek – uczeń klasy I c
  Kacper Jopek

  Kacper otrzymał nagrodę, ponieważ:

  1. Zawsze używa zwrotów grzecznościowych.

  2. Szanuje wszystkie przybory, gry i zabawki.

  3. Nie hałasuje.

  4. Pomaga młodszym koleżankom i kolegom.

  W kategorii ?Świetlik czyścioszek?  zwyciężyła Kasia Kędzierska z klasy Ia

  Kasia Kędzierska

   

  Kasia w II okresie najlepiej spełniła następujące wymagania:

  1. Zawsze sprzątała po sobie.

  2. Zawsze odkładała rzeczy na miejsce.

  3. Ofiarowała pomoc wychowawcom przy porządkowaniu świetlicy.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

*******************

?Dbam o środowisko?

Paulina Bartczak z klasy III a została laureatką konkursu plastycznego ?Dbam o środowisko?, zorganizowanego przez wychowawców świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kaliszu. Jej praca zajęła II miejsce. Gratulujemy!
Paulina Bartczak
  

***********

Kwiaty polskich łąk i ogrodów

8 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu przyrodniczo- plastycznego ?Kwiaty polskich łąk i ogrodów?. Konkurs zorganizowały wychowawczynie naszej szkoły przy współpracy z Wydziałem Środowiska, Rolnictwa  i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Kalisza dla wychowanków klas 0 ?III uczęszczających do kaliskich świetlic szkolnych.

Celem konkursu było:
– propagowanie działań, zmierzających do ochrony naszego środowiska,
– rozwijanie zdolności plastycznych dzieci,
– uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody,
– zacieśnianie współpracy i wymiana doświadczeń między wychowawcami świetlic kaliskich szkół podstawowych

Na konkurs wpłynęły prace ze szkół podstawowych nr 1,9,12,13,14,18,22, wykonane różnymi technikami:

Komisja konkursowa w składzie:

1. przewodnicząca: mgr Jadwiga Haraś
2. członek: mgr Regina Małecka
3. członek: mgr Katarzyna Pawlak

dokonała oceny nadesłanych prac, biorąc pod uwagę:
– zgodność pracy z tematem konkursu,
– zastosowaną technikę wykonania pracy,
– estetykę pracy.

Podsumowanie uświetniła prezentacja multimedialna pt.: ?Kwiaty pod ochroną?, przygotowane przez panią Alicję Kubiak, oraz inscenizacja teatralna pt.: ?O żabce, która chciała być kwiatkiem? przygotowana przez panią Joannę Przygodzką z oprawą muzyczną pod kierunkiem pani Aleksandry Hoffman.
100_3769 100_3765

Zespół aktorski składał się z wychowanków naszej świetlicy: Amelii Stasiak, Pauliny Bartczak, Eweliny Zuch, Justynki Majchrzak, Kasi Kędzierskiej, Klaudii Sołtysiak, Adriana Mruz-Żurawskiego, Sambora Szpili , Krzysia Witasiaka, Dawida Piaseckiego i Bartka Nowickiego. Zespół muzyczny: Roma Stasiak, Aleksandra Pawlak, Weronika Pestka, Aleksandra Stemplewska, Nicola Drajewska, Weronika Zajdel, Marek Błażejczyk i Eryk Korko.
100_3748 100_3742 100_3745 100_3746

Zwycięzcami konkursu zostali:

W  kategorii klas 0-I

I miejsce – Jagoda Raniś – SP 22 (opiekun Ewa Witczak, Anna Kościelak)

II miejsce – Aleksandra Maślak – SP 9 (opiekun Anna Szmyt, Ewa Holajda)

III miejsce – Adrian Przybył – SP 18

W kategorii klas II

I miejsce – Wiktoria Plewka – SP 22 (opiekun Ewa Witczak, Anna Kościelak)

II miejsce – Igor Sipka – SP 12 (opiekun Aleksandra Hoffmann)

III miejsce – Aleksandra Jaskuła – SP 22 (opiekun Ewa Witczak, Anna Kościelak)

W kategorii klas III

I miejsce – Agata Maciołek – SP 9 (opiekun Anna Szmyt, Ewa Holajda)

II miejsce – Weronika Pestka – SP 12 (opiekun Alicja Kubiak)

III miejsce – Kornelia Soroka – SP 1 (opiekun Joanna Kucharska)
100_3776 100_3752 100_3757 100_3773

 Zwycięzcom gratulujemy!

***************

Wychowawcy świetlicy wyłonili zwycięzców corocznego konkursu ?Wzorowy świetlik? za okres I semestru bieżącego roku szkolnego. Konkurs ma na celu:

 • Motywowanie uczniów do aktywnego udziału w zajęciach świetlicowych.

 • Utrwalanie umiejętności kulturalnego zachowania się w sytuacjach życia codziennego.

 • Kształtowanie postaw prozdrowotnych.

 • Nauka ważnych wartości życiowych (grzeczność, uczciwość, chęć niesienia pomocy, wrażliwość na problemy innych).

  W kategorii ?Aktywny świetlik? zwyciężył Sambor Szpila – uczeń klasy I b

Sambor - "Aktywny świetlik"

Sambora nagrodzono za wzorowe spełnienie następujących wymagań:

 1. Jest uczestnikiem konkursów organizowanych w świetlicy.

 2. Zawsze aktywnie bierze udział w zabawach i grach.

 3. W sposób wyróżniający się uczestniczy w zajęciach świetlicowych prowadzonych przez wychowawców.

 4. Sam zgłasza się do wykonania prac plastycznych i technicznych.

W kategorii ?Kulturalny świetlik? zwyciężyła Zuzanna Paprzycka – uczennica klasy III b

Zuzia - "Kulturalny świetlik"

Zuzia otrzymała nagrodę, ponieważ:

 1. Zawsze używa zwrotów grzecznościowych.

 2. Szanuje wszystkie przybory, gry i zabawki.

 3. Nie hałasuje.

 4. Kulturalnie zachowuje się w stołówce szkolnej.

 5. Pomaga młodszym koleżankom i kolegom.

W kategorii ?Świetlik czyścioszek?, po uzyskaniu jednakowej ilości punktów,  zwyciężyli bracia – Samuel Sipka z klasy III b i Igor Sipka z klasy IIb
Samuel i Igor świetlicowe czyścioszki 

Chłopcy w przeciągu semestru najlepiej wśród świetliczków spełnili następujące wymagania:

 1. Zawsze sprzątali po sobie.

 2. Zawsze odkładali rzeczy na miejsce.

 3. Ofiarowali pomoc wychowawcom przy porządkowaniu świetlicy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Wychowawcy świetlicy

*********

I Ty możesz zostać pisarzem

   Wychowawcy świetlicy starają się rozwijać różne zainteresowania dzieci, między innymi pisanie opowiadań. Te, napisane przez wychowanków pod kierunkiem Alicji Kubiak, zostały dostarczone do Szkoły Podstawowej nr 9  w Kaliszu, organizatora konkursu ?I Ty możesz zostać pisarzem?. Dziecięca twórczość została oceniona przez polonistów i nagrodzona.
Amelia Świderska    W kategorii klas II wyróżnione zostało opowiadanie Amelii Świderskiej z IIb. Gratulujemy!

*********  

Zachowaj trzeźwy umysł

   W ramach XII edycji ogólnopolskiej kampanii Zachowaj trzeźwy umysł przeprowadzonej przez Fundację Trzeźwy Umysł i Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki RP, Komendanta Głównego Policji, wychowawcy świetlicy propagowali działania profilaktyczne, przekazując uczniom wiedzę i przygotowując ich do konkursów.
Rafał Majchrzak

   Laureatem konkursu ?Zachowaj Trzeźwy Umysł? został Rafał Majchrzak z IIIa, który wykonał pracę plastyczną pod kierunkiem Alicji Kubiak. Dyplom i nagrodę otrzymał 12.12.2012r. w MDK w Kaliszu.

Gratulujemy!

**************

Co u świetlików słychać…

Nasza świetlica, to nie tylko miejsce odpoczynku, zabaw, nawiązywania przyjaźni,
czytamy dzieciom bajki, wiersze, opowiadania, słuchamy muzyki klasycznej i współczesnej, prowadzimy zajęcia zgodnie z tygodniowym planem pracy,

oglądamy filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, bajki,
uczymy różnych technik plastycznych,

Dzieci odnoszą sukcesy w plastycznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

Organizujemy zajęcia praktyczno-techniczne,

pomagamy w odrabianiu zadań domowych, prowadzimy zajęcia usprawniające.

Na zajęciach wychowawczych uczymy:
– grzeczności na co dzień,
– radzenia sobie ze stresem,
– empatii, asertywności,
– przeciwdziałania agresji.

Zajmujemy się dystrybucją warzyw i owoców dla klas I-III.

Za odpowiednie zachowanie i postawę wychowankowie są nagradzani w konkursie ?Wzorowy Świetlik?.

Bieżące informacje o działalności świetlicy zamieszczamy w gazetce szkolnej w Kąciku Świetlików.

Otrzymujemy wsparcie od dyrekcji i rodziców w postaci materiałów papierniczych, książek, gier, zabawek.

***************************

Oni mają talent!

20 listopada 2012r. odbyła się II edycja konkursu szkolnego Mam talent dla klas 0-3, zorganizowanego przez wychowawców świetlicy: Alicję Kubiak, Joannę Przygodzką i Grażynę Krawczyńską z pomocą techniczną Łukasza Strzelczyka.

 

Do konkursu zakwalifikowali się uczniowie:

 

 1. Weronika Rataj z  IIIa ? gra na flecie

 2. Kacper Michalak z  IIIa ? śpiew

 3. Wiktor Wendland z Ia ? taniec

 4. Rafał Majchrzak z IIIa ? rysunek

 5. Adam Paczkowski z IIIa ? taniec

 6. Nikola Nowicka z IIa ? gra na skrzypcach

 7. Weronika Paceś z Ia? śpiew

 8. Ola Stęplewska z IIIb ? taniec

 9. Weronika Pestka z IIIa i Amelia Górecka z IIIb ? taniec

 10. Kuba Piorunowski z IIIa ? śpiew

 11. Hanna Lijewska z 02 ? rysunek

 

Przed konkursem wychowankowie świetlicy wystąpili w grupowym tańcu zumba.

 

Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca – wicedyrektor, mgr  Jadwiga Haraś
członek- mgr Krystyna Witasiak
członek: mgr Katarzyna Pawlak
wyłoniła troje zwycięzców tegorocznego konkursu:

 

I miejsce – Kacper Michalak
II miejsce – Nikola Nowicka
III miejsce – Wiktor Wendland

 

Nagrody ufundowała Dyrekcja Szkoły i Rada Rodziców. Gratulujemy zwycięzcom ich talentu!

******************

Najładniejsze dynie

     Wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli  w międzyświetlicowym  konkursie ?Na najładniejszą dynię?, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 w Kaliszu. Praca Anity Bręborowicz z IIb, wykonana pod kierunkiem mgr Grażyny Krawczyńskiej zdobyła I miejsce, praca Justyny Majchrzak z Ia,  wykonana pod kierunkiem mgr Alicji Kubiak – II miejsce, praca Pauliny Bartczak z IIIa, wykonana pod kierunkiem mgr Joanny Przygodzkiej – III miejsce. Gratulujemy laureatkom!

*******************

?I Ty możesz zostać pisarzem?

Świetlica przy Szkole Podstawowej Nr 9 w Kaliszu zorganizowała konkurs literacki pt. ?I Ty możesz zostać pisarzem?, w którym wzięły udział dzieci z naszej świetlicy. Zadaniem uczestników było napisanie krótkiego opowiadania na dowolny temat.  Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Okazało się, że nasze młode świetliki posiadają talenty pisarskie, a troje z nich zostało laureatami konkursu.
Julita Maciejewska ? II miejsce w kategorii klas 3Hubert Ciesielski ? III miejsce w kategorii klas 3Ewelina Zuch ? wyróżnienie w kategorii klas 2

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a ich prace zostaną opublikowane w Kąciku Świetlików gazetki szkolnej.
 *********************************

ZAPRASZAMY  DO  ŚWIETLICY

W świetlicy ? M. Pawińska

W świetlicy jest bardzo ciekawie,

W świetlicy czas płynie zabawniej.

Kto często przebywa w świetlicy,

Nie snuje się sam po ulicy.

Tu czeka Cię przygód wiele.

Tu wokół są przyjaciele.

Tu bawisz się, uczysz, grasz.

Co dzień wiele przygód masz.

Możesz w teatrzyku

być królewną, wróżką,

która bajki opowiada

misiowi na uszko.

Możesz także śpiewać

i mówić wierszyki,

możesz z Krzysiem zawirować

w takt pięknej muzyki.

Kto lubi malować,

chwyta akwarele,

namaluje lasek, chmurki,

robi się weselej.

A gdy kłopot masz z ćwiczeniem

z geometrii, z orografii

Pani zawsze Ci pomoże,

bo wiele potrafi.

A więc spędzaj czas w świetlicy.

Baw się razem z nami,

A zapełnisz świat swój wokół

Przyjaciółmi, przygodami.