Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for grudzień, 2023.

Archive for grudzień, 2023

PostHeaderIcon konkurs

Konkurs językowy

W grudniu 2023 r. uczniowie klas 4-8 mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi i informatycznymi. Zadaniem uczniów było wykonanie prezentacji (w programie Word lub Power Point) na temat miejsc wartych zobaczenia
w Kaliszu. Konkurs odbywał się w ramach szkolnego projektu Gwieździstym szlakiem kaliskich legend, który w naszej szkole realizowany jest co roku.
Konkurs został przygotowany przez nauczyciela języka angielskiego pana Łukasza Strzelczyka.Prezentujemy wyniki konkursu:
I MIEJSCE – Ewa Wdowczyk 8b
II MIEJSCE – Zuzanna Twardowska 8a
III MIEJSCE – Wiktoria Pytlińska 7b
WYRÓŻNIENIA – Weronika Perońska 7a, Patryk Paceś 4a


Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

PostHeaderIcon relacja

Bal mikołajkowy

8 grudnia w naszej szkole odbył się Bal mikołajkowy. Bal zorganizowany został dzięki Radzie Osiedla Ogrody oraz panu Marcinowi Szymczakowi Dyrektorowi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu. Zabawę prowadziły Elfiki z sali zabaw Bajka.
Przy skocznej i rytmicznej muzyce odbyły się animacje, tańce
i wesołe zabawy oraz konkursy z nagrodami. Po radosnej zabawie wszystkie dzieci wyczekiwały specjalnego gościa… Czekanie nie poszło na marne, bo po chwili zjawił się sam Święty Mikołaj, aby wręczyć dzieciom prezenty.
To było bardzo sympatyczne i pełne wrażeń spotkanie.
Dzień zagwarantował nam mnóstwo pozytywnych emocji
i przedświątecznych zabaw.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon konkurs

Szkolny Konkurs Matematyczny

Szkoła Podstawowa nr 164

8 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas 4-5 z cyklu Mądra głowa tabliczkowa. Przystąpiło do niego 11 uczniów, którzy musieli zmierzyć się z nietypowymi zadaniami matematycznymi, krzyżówką i łamigłówkami.

Oto wyniki konkursu:
I m – Antoni Cepiński 4A- MISTRZ – (25/25p)
II m – Ola Krzykacz 5B- (24/25p)
III m – Wojciech Jóźwiak 5B- (23/25p)
III m – Arina Shkodina 5A- (23/25p)

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i zapraszam za rok.
Grażyna Dereń-Jamnicka

PostHeaderIcon biblioteka

WIELKI KONKURS ADWENTOWY
ZADANIE V

Biblioteka zaprasza na Wielki Konkurs Adwentowy w dn. 5-20 grudnia 2023. Do wygrania ciekawe nagrody, rozdawane
w dn. 22 grudnia 2023 podczas spotkania wigilijnego.
Każdego dnia przyjdź do biblioteki po nowe zadanie. Wykonaj je w domu – nie musisz robić ich sam, zaproś do zabawy całą rodzinę.

11 grudnia (poniedziałek) – przynieś do biblioteki ozdobę świąteczną; poproś, aby w jej wykonaniu pomogli Ci Twoi bliscy. Twoja praca znajdzie się na kiermaszu Bożonarodzeniowym, organizowanym przez Radę Rodziców w dn. 18-19 grudnia.

Pamiętaj, aby z tyłu wpisać swoje imię i nazwisko oraz klasę, do której chodzisz.

    Punktacja:
1p – przyniesienie ozdoby świątecznej
2p. – ozdoba zrobiona własnoręcznie
3-7p. – estetyka wykonania

ZAPRASZAM SERDECZNIE!!!

p. Beata Galant
bibliotekarka szkolna

PostHeaderIcon informacja

Zaproszenie na kreatywne warsztaty

Serdecznie zapraszamy na warsztaty świąteczne w Wytwórni Kreatywności, które odbędą się 15 grudnia 2023 roku przy ulicy Poznańskiej 201-205 w Kaliszu (budynek Instytutu Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Kaliskiego). 

Wstęp jest bezpłatny – na uczestników w każdym wieku czeka 21 stanowisk zadaniowych rozwijających kreatywność i kompetencje miękkie w świątecznej atmosferze. 

START: 16.00 
KONIEC: 18.00.

Potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach zostanie przesłane na podany w formularzu adres e-mail do 13 grudnia 2023 r.  Istnieje możliwość wzięcia udziału bez wypełnienia formularza – jednak jedynie poprawnie wypełniony formularz i mailowe potwierdzenie uczestnictwa gwarantuje udział w wydarzeniu.

PostHeaderIcon relacja

Lekcja z kodowaniem

7 grudnia  klasy 2a i 2b brały udział w lekcji bibliotecznej
z elementami kodowania w towarzystwie bibliotekarki Róży
pt. Świąteczne tradycje, prowadzoną przez Panią Różę Pomiecińską – Żarnowską z Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. Lekcja realizowana w ramach projektu edukacyjnego
pt. Z czytaniem i programowaniem za pan brat – Edycja V. Podczas zajęć  uczniowie mieli okazję ułożyć świąteczne rytmy oraz zapoznać się z obsługą i działaniem robotów Ozobot, poznały również tradycje świąteczne z różnych stron świata. Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon relacja

MIKOŁAJKI W KLASIE 1A

Grudzień to magiczny miesiąc. Zaczyna się zima, robi się biało
i mroźno. Wszyscy, duzi i mali, z utęsknieniem czekają na odwiedziny Świętego  Mikołaja! Bo któż nie lubi dostawać prezentów? Dzieci piszą do Niego listy z prośbami o wymarzony podarunek. Dorośli, choć nie przyznają się do tego, również mają nadzieję, że dla nich znajdzie się coś w jego olbrzymim worku.
6 grudnia panowała świąteczna atmosfera, wszyscy uczniowie klasy 1a ubrani w piękne mikołajkowe kolory i czapki,
z niecierpliwością oczekiwali na wizytę Świętego Mikołaja. Najpierw Mikołaj przysłał na maila video wiadomość dla dzieci, którą wszyscy obejrzeli i wysłuchali, później zostały rozdane prezenty, które już leżały pod choinką. Ktoś nagle zapukał
do drzwi i okazało się, że jest to….Święty Mikołaj, który w towarzystwie Śnieżynki częstował dzieci słodkościami. Radości było co niemiara, pytań i rozmów z Mikołajem! Wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi. Ale to nie koniec.


W piątek w ramach świątecznych przygotowań uczniowie wspólnie dekorowali pierniczki. Wszyscy mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu. Pierniczki były dekorowane lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała,
a pierniczki wyszły przepiękne.  Po udekorowaniu dzieci miały okazję skosztować swojego dzieła. Ta kulinarna zabawa sprawiła uczniom wiele radości i wzmocniła koleżeńskie relacje.
Dziękuję bardzo rodzicom za zaangażowanie!

Przygotowała – p. Elżbieta Pasik

PostHeaderIcon SU

Mikołajki 2023

6 grudnia – jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie.
I każde dziecko prezent dostanie.


W środę w  naszej szkole odbyły się mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Za oknem panowała typowo zimowa aura, a w salach lekcyjnych obowiązywał kolor czerwony. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Nawet sam Mikołaj odwiedził grzecznych uczniów naszej szkoły, by poczęstować ich słodkimi cukierkami. Wszyscy skorzystali z okazji, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  SU z okazji mikołajek zorganizował również akcję polegającą na tym, że mikołajkowy akcent w ubiorze zwalnia z pytania. Cieszyła się ona dużą popularnością. Okazało się, że nasi uczniowie są bardzo zgrani. 100% uczniów klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 5a i 8b  miało na sobie ubrania w kolorze czerwonym. Gratulujemy!
Teraz już  wszyscy czekamy na upragnione święta Bożego Narodzenia. Do zobaczenia, drogi Mikołaju!!!

Opiekunowie SU 
p. Joanna Biernat
p. Magdalena Kaczkowska
p. Elżbieta Pasik

PostHeaderIcon relacja

Pyszne zajęcia

5 grudnia 2023r. mieliśmy przyjemność odbyć warsztaty kulinarne w lokalu gastronomicznym “Pierogarnia Stary Młyn”. Były to wspaniałe i bardzo pyszna zajęcia, podczas których mieliśmy okazję samodzielnie wałkować, nadziewać i lepić pierogi. Po ciężkiej pracy czekała nas konsumpcja – mniaaam, było pysznie.
Dziękujemy za warsztaty i gościnę: klasa 4b wraz z wychowawcą p. Joanną Biernat

PostHeaderIcon relacja

1 grudnia Światowy Dzień AIDS

W piątek 1 grudnia uczennice klasy 8b Antonina Grzelak, Magdalena Józefiak, Maja Klinke,  Ewa Wdowczyk, uczestniczyły w konferencji poświęconej tematyce HIV/AIDS. Dziewczynki wzięły udział w konkursie pt.: „AIDS wokół nas – świadome zagrożenia”, polegającym na nagraniu video (scenki), zwiększającej świadomość możliwości zakażenia się HIV.
Nasze uczennice zajęły II miejsce. Organizatorem był Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Kalisz.

Przygotowała – p. Monika Drac

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility