You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for maj, 2016.

Archive for maj, 2016

PostHeaderIcon konkurs

Najlepsi z wiedzy o Kaliszu

Sześć reprezentacji kaliskich świetlic uczestniczyło w czwartek – 19 maja w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kaliszu. Drużyny i ich opiekunów przywitała pani dyrektor Małgorzata Gałczyńska oraz organizatorka i prowadząca konkurs – pani wicedyrektor Jadwiga Haraś.
Formuła, jaką przybrało tegoroczne spotkanie na temat wiedzy o Kaliszu, bardzo spodobało się uczestnikom i ich nauczycielom. Prowadząca spotkanie p. Haraś przypominała biorącym udział najważniejsze fakty z dziejów Kalisza oraz przedstawiała na slajdach obiekty, które każdy kaliszanin powinien znać. Poszczególne informacje przekazywane drużynom kończyły się pytaniem na temat związany z tą postacią, wydarzeniem, obiektem itd.
Wiedza uczestników konkursu na temat naszego miasta i jego historii była na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, dlatego potrzebna była dogrywka, by wyłonić laureatów drugiego i trzeciego miejsca.
I miejsce zajęła drużyna z SP 18
II miejsce – SP 22
III miejsce – SP 9
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

panie dyrektoraktywni uczestnicyuczestnicy konkursuuważnie słuchali pytańSP18 miejsce ISP22 miejsce II  SP9 miejsce IIIgrupowe

przygotowała – Agnieszka Giernalczyk

Piękna recytacja Julki i Wiktorii

W środę 11 maja dwie dziewczynki z naszej szkolnej świetlicy wzięły udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji  Dziecięcej, który  odbył się w  Szkole Podstawowej nr 7   w Kaliszu. Obie uczennice przygotowały się bardzo profesjonalnie. Julia Kubacka z kl. 2c wybrała do zaprezentowania jurorom wiersz Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha”, a Wiktoria Zasiadły z kl. 1b – „Miss Stonoga” Agnieszki Frączek. Utwory te są bardzo długie, a dziewczynki wykazały się doskonałą pamięcią, dykcją, a Wiktoria dobrała nawet specjalnie strój do występu.
Jak podkreśliły organizatorki konkursu, tegoroczne występy recytatorów były na wysokim i wyrównanym poziomie. Trudno było wyłonić zwycięzców, dlatego też obrady przedłużały się, aż nastąpił oczekiwany moment i usłyszeliśmy, że w kategorii kl. II-III Julia Kubacka otrzymała drugą nagrodę! Wiktorii niestety nie udało się zdobyć nagrody, ale i tak jesteśmy z niej dumni, bo recytowała przepięknie. Gratulujemy!

20160511_093132 20160511_093156 20160511_094102 20160511_094153 20160511_102122 20160511_102436

Udział w uroczystościach miejskich

3.05.2016r. wzięliśmy udział w miejskich uroczystościach 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wysłuchaliśmy przemówienia Prezydenta Miasta Kalisza –  Grzegorza  Sapińskiego   oraz   koncertu  orkiestry  dętej   Gród  nad  Prosną.  Następnie  wzięliśmy  udział  w mszy św. w    Katedrze   w    intencji    Ojczyzny    celebrowanej   przez  JE Księdza Biskupa Edwarda Janiaka – Ordynariusza Diecezji Kaliskiej.

poczet reprezentacje różnych grup społecznych i zawodowychprzemówienie prezydentaprzemarsz pocztów sztandarowych

przygotował – p. Łukasz Strzelczyk

PostHeaderIcon apel

Na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Nasi uczniowie wzięli dzisiaj udział w uroczystym apelu poświęconym rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia została przygotowana przez panią Grażynę Krawczyńską oraz panią Krystynę Witasiak.

apel konstytucjaKonstytucja 3 Majaapelapel Konstytucja 3 Maja

przygotował – p. Łukasz Strzelczyk

PostHeaderIcon biblioteka

Spotkanie dla rodziców…  bez rodziców

Na 27 kwietnia zaplanowane było spotkanie bibliotekarek szkolnych z rodzicami uczniów uczęszczających do naszej  szkoły.   Wszyscy   wychowawcy   klas 1-6   zostali   poproszeni  o zaproszenie w imieniu organizatorek spotkania rodziców naszych uczniów na swobodną dyskusję przy kawie i ciastku, tematem której miało być czytelnictwo i jego wpływ na rozwój dzieci.
Mimo  zaproszeń  i  wywieszonych  przy  wejściach  ogłoszeń,  z przykrością trzeba przyznać, że dużo nie brakowało, a trud włożony w przygotowanie tego przedsięwzięcia poszedłby na marne, bowiem żaden z rodziców nie znalazł czasu na debatę na ten wydawało nam się ważny temat.
Cieszymy się, że znalazły dla nas czas studentki Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego UAM w Poznaniu, przyszłe nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, które mamy nadzieję już wkrótce wybierając odpowiednie książki, modyfikując „utartą” listę lektur,  a także poprzez liczne zabawy
zachęcą dzieci od klas najmłodszych do czytania.
Liczba   osób   nieczytających  wzrasta  z  miesiąca  na  miesiąc,  z roku na rok. Obawiam się, że obojętność na ten stan też.

20160427_16021320160427_160245 20160428_14493020160428_144755

przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk