Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for grudzień, 2020.

Archive for grudzień, 2020

PostHeaderIcon Świąteczne życzenia

PostHeaderIcon Zaproś książkę na ŚWIĘTA!!!

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.
Będzie radośnie, rodzinnie i wesoło. Każdego odwiedzi
św. Mikołaj i podaruje wymorzone prezenty.
Jeżeli pragniecie dostać piękną i ciekawą książkę to już dzisiaj zapraszam do naszej biblioteki.
Tylko tutaj spotkacie Waszych ulubionych bohaterów, którzy martwią się, że tak długo Was nie widzą.
Kto zaopiekuje się książką na święta…?
Pamiętajcie też o feriach zimowych, są długie i dobra książka spowoduje, że nie będą nudne.

Pamiętajcie, pracujemy do wtorku do godziny 17.
Każdy z Was może przyjść i samodzielnie wybrać sobie książki. Zachęcam do skorzystania z takiej możliwości.

Zabawna, Świąteczna, Grafika, Mikołaj, Renifer, Napis, Merry, Christmas

PostHeaderIcon Dzień Czerwonych Mikołajów

Z nakazu Świętego Mikołaja, 4 grudnia 2020r. był DNIEM CZERWONYCH MIKOŁAJÓW.Uczniowie oraz nauczyciele przebrali się za krasnali Świętego Mikołaja lub posiadali chociaż jedną rzecz w kolorze czerwonym. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami serdecznie dziękują to wspólne świętowanie 😉

PostHeaderIcon Konkurs „Matematyczny Kalendarz Adwentowy”

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w bardzo ciekawym konkursie matematycznym »Matematyczny Kalendarz Adwentowy« (Juniorzy 2020).
Do konkursu można przystąpić w każdej chwili do momentu opublikowania ostatniego zadania.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie:
https://kalendarzadwentowy.edu.pl/2020/matematyka-juniorzy/
Poprzez udział w konkursie uczeń wyraża zgodę na publikację jego imienia i nazwiska oraz nazwy szkoły na listach rankingowych oraz liście laureatów.

Ponadto na stronie Klasyfikacja SP12 „Matematyczny Kalendarz Adwentowy 2020” można odnaleźć wyniki naszych uczniów, którzy rozwiązali przynajmniej jedno poprawne zadanie i znaleźli się na oficjalnej liście rankingowej.
Uczniom, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie życzę wraz z pozostałymi nauczycielami matematyki dużo mądrości w rozwiązywaniu zadań, cierpliwości, zastanowienia przy każdym zadaniu konkursowym, sprawdzenia swojej odpowiedzi, wytrwałości w codziennym podejmowaniu trudu rozwiązania zadań konkursowych i zwyczajnie połamania pióra lub trzeba by chyba rzec- klawiatury.
Powodzenia! xD

Marcin Urbaniak
nauczyciel matematyki

PostHeaderIcon MIKOŁAJKI W KLASIE 1B

Jak co roku 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Nauczanie zdalne nie przeszkodziło uczniom klasy 1b w podtrzymywaniu mikołajkowej tradycji. 4 grudnia dzieci ubrane w mikołajkowe stroje uczestniczyły w zajęciach online. Na początku obejrzeliśmy prezentację pt: „ Jak to było z Mikołajem”. Dzieci poznały legendę o św. Mikołaju. Dowiedziały się również jak wygląda to święto w innych krajach m.in. we Włoszech, Niemczech, Rosji, Holandii czy Islandii , rozwiązywały quizy , zagadki .Dzieci podzieliły się także swoimi rodzinnymi tradycjami związanymi z tym świętem. Przy okazji tego święta, które kojarzy nam się z dobrocią, miłością, szczęściem i radością rozmawialiśmy o Międzynarodowym Dniu Wolontariatu, który obchodzony jest 5 grudnia. Na koniec uczniowie wspólnie zaśpiewali piosenkę „A Mikołaj pędzi” oraz wykonali prace plastyczną pt: Mikołaj.

Czy wiesz, jak zostać św. Mikołajem? - Infor.pl

PostHeaderIcon Mikołajki

4 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Mikołajki. Imieniny świętego Mikołaja, to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono, śpiewały kolędy oraz wykonywały prace plastyczne. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka. Było dużo radości i uśmiechu.

PostHeaderIcon Świątecznie i charytatywnie

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Od kilku lat społeczność naszej szkoły bierze udział w ogólnopolskiej akcji dobroczynnej „Tytka Charytatywna”.
Mamy nadzieję, że mimo trudnej sytuacji w kraju również w tym roku nie zawiedziemy organizatorów tej szczytnej akcji, czyli CARITAS POLSKA. Liczymy na Państwa hojność.
Na dary czekamy do piątku 11.12.2020. Można je przynosić do szkoły w godzinach jej otwarcia od 8.00 do 16.00. Mile widziane są wszelkie artykuły spożywcze i chemiczne o długim terminie ważności.
Prezenty będą pakowane do przygotowanych w tym celu papierowych toreb i przekazane do punktu CARITAS DIECEZJI KALISKIEJ przy ul. Prostej 1a.
Szczegóły na temat akcji można znaleźć na stronie: www.tytkacharytatywna.pl.
Za udział serdecznie dziękujemy
Koordynator akcji na terenie szkoły, Robert Tomaszewski

PostHeaderIcon Teddy Bear Day – 25th November

Miś pluszowy, kolorowy,brązowy… w kratkę, z kokardką czy z łatką. Każdy z nas posiadał, bądź posiada swojego ulubionego misia.  Wiele razy zapewne towarzyszył nam w trudnych chwilach, u lekarza, czy w długiej, nudnej podróży. Pierwsza maskotka pluszowego misia powstała dokładnie 114 lat temu.  To właśnie wtedy, prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik „Washington Post” i powstała karykatura prezydenta, który broni misia.  Popularność misia z rysunku postanowił wykorzystać właściciel sklepu z zabawkami na nowojorskim Brooklynie. Na cześć prezydenta,  pluszaka nazwał „Teddy’s Bear” (Teddy – od zdrobnienia imienia Theodore, bear – ang. niedźwiedź).

I właśnie 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia w naszej szkole na języku angielskim głównym bohaterem zajęć był oczywiście Teddy Bear. Zajęcia w Zerówce, pani Asia Biernat rozpoczęła od pięknej historyjki po angielsku „Złotowłosa i trzy misie”, była też piosenka „My Teddy Bear”, dzięki której przypomnieliśmy sobie części ciała. Wykonaliśmy karty pracy i wspólnie się bawiliśmy. To był przyjemny dzień 😉

Dzień Pluszowego Misia

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów by w środę (25.11.2020r.), podczas zdalnych lekcji, każdemu towarzyszył ulubiony Miś. Jednocześnie opiekun SU p.Joanna Biernat ogłosiła KONKURS KLASOWY na największą liczbę misiów w klasie (liczyły się zarówno misie obok ucznia oraz na awatarze- jeden uczeń może mieć tylko jednego misia). Tu liczyło się wspólne zaangażowanie całej klasy i wszystkich obecnych na zajęciach. Gratulujemy zwycięskim klasom 3a i 3b, a pozostałe wyniki przedstawiają się następująco:

Klasa Ilość misiów/ ile uczniów Zaangażowanie procentowe
1a 15 misiów/16 uczniów 94%
1b 18 misiów/22 uczniów 82%
2a 12 misiów/18 uczniów 67%
2b 14 misiów/18 uczniów 89%
3a 15 misiów/15 uczniów 100%
3b 11 misiów/11 uczniów 100%
4a 8 misiów/11 uczniów 73%
4b 14 misiów/16 uczniów 88%
5a 11 misiów/13 uczniów 85%
5b 9 misiów/14 uczniów 64%
6a 12 misiów/17 uczniów 71%
6b 13 misiów/17 uczniów 77%
6c 12 misiów/15 uczniów 80%
7a 7 misiów/19 uczniów 37%
7b 9 misiów/16 uczniów 56%
7c 6 misiów/16 uczniów 38%
8a 0 misiów/16 uczniów 0%
8b 7 misiów/17 uczniów 41%

Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów do wykonania zdjęcia wszystkich swoich misiów. Wyniki konkursu na największą ilość misiów/ pluszaków:

O-3 Julia Wojciechowska kl. 1b (118szt.)

4-8 Igor Stępień  kl. 6a (97szt.)

Dziękuję wszystkim za aktywny udział we wspólnym świętowaniu Dnia Pluszowego Misia.

Zapraszam do obejrzenia galerii z Waszymi Pluszakami.

Przygotowała: p. Joanna Biernat

PostHeaderIcon Andrzejki

W poniedziałek 30 listopada odbyły się w oddziale przedszkolnym „Andrzejki”, podczas których dzieci poznały tradycje związane z tym dniem, przekazane w formie zabaw, wróżb i konkursów andrzejkowych.

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility