Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for czerwiec, 2021.

Archive for czerwiec, 2021

PostHeaderIcon relacja

Koniec ciężkiej pracy,
czas na odpoczynek

Dzień zakończenia roku szkolnego jest dla każdego ucznia najważniejszym, ale przede wszystkim najmilszym dniem w roku. Zakończony właśnie rok szkolny 2020/2021 nie należał do najłatwiejszych, bo większość czasu uczniowie spędzili na lekcjach on-line przed ekranami komputerów, z dala od kolegów i nauczycieli.

25 czerwca spotkaliśmy się na dziedzińcu szkoły, by przed pójściem na wakacje podsumować ten mijający rok szkolny. Pani Dyrektor Małgorzata Gałczyńska podziękowała uczniom
za trud włożony w naukę i zaangażowanie na lekcjach on-line oraz udział w konkursach i turniejach, które odbywały się także w formie on-line.

Uczniowie z najwyższymi średnimi (5,0 i więcej) otrzymali tarcze Wzorowego Ucznia, a młodzież o wysokiej kulturze osobistej nagrodzeni zostali odznakami Ambasador kultury.

Po miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany czas wakacji. Niech ten czas będzie czasem odpoczynku od podręczników (ale nie od książek!) i komputera, spędzonym na wspólnej zabawie z bliskimi i przyjaciółmi. Bądźcie bezpieczni! Do zobaczenia we wrześniu!

AG

PostHeaderIcon relacje

Pożegnania nadszedł czas

24 czerwca 2021 r. uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas ósmych. Wręczone zostały nagrody książkowe za bardzo dobre i celujące wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, Tarcze Wzorowego Ucznia, dyplomy dla Ambasadorów Kultury, medale za osiągnięcia sportowe oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Następnie absolwenci naszej szkoły mieli okazję obejrzenia występu uczniów klas siódmych, który został przygotowany przez panią Magdalenę Kaczkowską, panią Krystynę Witasiak, pana Roberta Kapitaniaka, panią Martę Purzyc oraz panią Małgorzatę Nowicką.

Życzymy Wam samych sukcesów na kolejnym etapie Waszego życia 🙂

PostHeaderIcon apel

Apel podsumowujący rok szkolny 2020/2021

23 czerwca 2021 r., spotkali się wszyscy uczniowie kl. IV-VIII wraz z wychowawcami, innymi nauczycielami, oraz panią wicedyrektor Jadwigą Haraś, by dowiedzieć się o podsumowaniu osiągnięć naszych uczniów w roku szkolnym 2020/2021.

Podczas apelu przygotowanego przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Joanny Biernat, poznaliśmy uczniów z najwyższymi średnimi ocen, 100% frekwencją oraz laureatów poszczególnych konkursów. Członkowie SU przypomnieli kilka ważnych porad na temat bezpiecznego spędzania wakacji, by po letniej przerwie cało i zdrowo rozpocząć nowy rok szkolny.

LAUREATOM KONKURSÓW – GRATULUJEMY, A WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI.

Przygotowała – p. Joanna Biernat (opiekun SU)

PostHeaderIcon relacja

Wakacyjne impresje 2b

Uczniowie klasy 2b bardzo często korzystają z pięknej pogody. Jako że wakacje już tuż tuż, w piątek razem ze swoją wychowawczynią dzieci wyszły na dwór, by w inny sposób zrealizować zajęcia plastyczne. Pomiędzy dwoma drzewami, które znajdują się na naszym boisku, rozciągnęliśmy przezroczystą folię i malowali farbami swoje plany wakacyjne.

Zabawa była przednia! Folia ma zupełnie inną strukturę niż zwykła kartka papieru. Podczas tej działalności plastycznej dzieci rozwijały zmysł dotyku oraz wzroku, doskonaliły małą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową oraz rozwijały kreatywność. Wszyscy z radością dali upust swojej kreatywności. Gdy malowanie pędzelkiem już się znudziło, niektórzy uczniowie przeszli do malowania dłońmi.
To dopiero była zabawa! Nie wszyscy wrócili do domu
w czystych ubraniach, ale radość przewyższała brudne koszulki 🙂

Takie zajęcia to ciekawa odmiana dla tradycyjnych zajęć
w szkolnej ławie. 

Przygotowała – p. Marta Kaczmarek

PostHeaderIcon informacja

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Zbliża się zakończenie roku szkolnego, który ze względu na panującą pandemię i towarzyszące im obostrzenia nie należał do najłatwiejszych.

Momentem wynagradzającym uczniowi trud nauki jest otrzymanie świadectwa z rąk wychowawcy i nagród wręczonych na forum szkoły przez Dyrektora Szkoły.

Mamy nadzieję, że i w tym roku uda nam się, na przekór trudnościom, spotkać na oficjalnym zakończeniu roku szkolnego, które odbędzie się 25 czerwca 2021 r. na dziedzińcu szkoły.
Uczniowie kl. I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego spotykają się o godz. 9.00, a uczniowie klas starszych
(IV-VII) – o godz. 10.30.

Dla chętnych tradycyjnie przed uroczystością szkolną odprawiona zostanie msza św. w Kościele pw. św. Matki Teresy z Kalkuty (os. Ogrody) – godz. 8.00.

Uczniowie kl. VIII zostaną pożegnani w czwartek 24 czerwca 2021 r. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00 w szkolnej sali gimnastycznej.

Harmonogram spotkań z wychowawcą na wypadek niesprzyjającej pogody/opadów deszczu w dniu 25 czerwca 2021 r. podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021:

KL. 1-3    GODZ. 9.00

KLASA WYCHOWAWCA SALA
1A p. Renata Ossowska 19
1B p. Elżbieta Pasik 21 (świetlica)
2A p. Marta Purzyc 23
2B p. Marta Kaczmarek 22
3A p. Bogna Foluszna 18
3B p. Ewa Pisula 17

KL. 4-7   GODZ. 10.30

KLASA WYCHOWAWCA SALA
4A p. Beata Galant 1
4B p. Daria Gorzkiewicz 26
5A p. Ewa Zegler 2
5B p. Robert Kapitaniak 30
6A p. Agnieszka Giernalczyk 25
6B p. Joanna Biernat czytelnia
6C p. Magdalena Kaczkowska 24
7A p. Katarzyna Lasek 29
7B p. Marcin Urbaniak 34
7C p. Robert Tomaszewski 28

WAŻNE!

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, biorąc pod uwagę liczbę uczniów naszej szkoły, rozdanie świadectw odbędzie się bez udziału Rodziców.
Na teren szkoły (do wyznaczonych sal)  uczniowie wchodzą tylko z wychowawcą.

Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa – DDM (dystans, dezynfekcja maseczka w części wspólnej).

PostHeaderIcon relacja

Bezpieczne wakacje

W ostatni piątek przez zakończeniem roku szkolnego uczniowie klasy 2b wraz ze swoją wychowawczynią p. Martą Kaczmarek zaprezentowali Dyrekcji szkoły i swoim rówieśnikom przepis na bezpieczne wakacje.
Przyodziani w odpowiedni wakacyjny ubiór i maski przekomarzali się, czym przyjedzie lato… A następnie opowiedzieli, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Uczniowie klas młodszych poznali takie zasady jak: bezpieczne przechodzenie przez ulicę, korzystanie z kąpieli tylko pod okiem dorosłego czy nie przyjmowanie niczego od obcych ludzi. Mali aktorzy przypomnieli także ważne numery alarmowe, które teraz już znają wszyscy uczniowie. „112 – tam możesz wszystko zgłosić i o każdy rodzaj pomocy poprosić!” Te słowa wyrecytuje każdy! Na koniec uczniowie odjechali w góry i nad morze w wakacyjnym pociągu.

Po pięknym przedstawieniu zostały wręczone nagrody uczennicom, które brały udział w kółku tanecznym prowadzonym przez panią Martę Pyrzyc oraz dla mistrzów ortografii i tabliczki mnożenia wśród uczniów klasy trzeciej od pani Ewy Pisuli. Nagrody otrzymali też uczniowie, którzy ambitnie uczestniczyli w kółku kulinarnym prowadzonym przez panią Renatę Ossowską. 
Życzymy wszystkim bezpiecznych i bajecznych wakacji!

Przygotowała – p. Marta Kaczmarek 

PostHeaderIcon informacja

Obóz w Bieszczadach

Uwaga Uczniowie!
Nie macie planów na wakacje? Związek Harcerstwa polskiego informuje, że zostały ostatnie miejsca na obóz harcerski! Zaproszenie kierowane jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. W drogę po niezapomnianą przygodę! Szczegóły poniżej:

PostHeaderIcon sport

Lekkoatleci „12” na podium!

W dniach 9 i 16 czerwca uczniowie naszej szkoły reprezentowali jej imię biorąc udział w kolejnej edycji ligi lekkoatletycznej. Zawody rozgrywały się na stadionie miejskim w Kaliszu.

Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w wielu konkurencjach z czego w niektórych z dużym powodzeniem zakończonym na podium.

Uczniowie z miejscami na podium z roczników 2006
i 2007: 
– Kiszka Alexander klasa 7a 1 miejsce bieg przez płotki 
– Krzykacz Mikołaj Klasa 7a 3 miejsce bieg przez płotki
oraz 2 miejsce skok wzwyż
– Kościelak Wiktoria Klasa 8a 2 miejsce bieg przez płotki
– 3 miejsce w sztafecie męskiej oraz żeńskiej

Uczniowie z miejscami na podium roczników 2010
i młodsi:  
– Wiktoria Pytlińska klasa 4b 1 miejsce rzut piłeczką palantową
– Mikołaj Łyskanowski 4b 2 miejsce bieg 1000 m

Uczniowie z miejscami na podium z roczników 2008
i 2009:
– Paweł Kłębowski  klasa 7c 1 miejsce bieg przez płotki
oraz 1 miejsce rzut piłeczką palantową
– Tomasz Wrzosek klasa 7c 3 miejsce rzut piłeczką palantową
– Patrycja Rembowska klasa 6b 3 miejsce rzut piłką palantową

Przygotował: p. Patryk Tomaszewski

PostHeaderIcon zaproszenie

Uwaga! Mecz!

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Władze Miasta Kalisza zapraszają wszystkich kibiców piłki nożnej i nie tylko do udziału w niezwykłym wydarzeniu sportowym, które odbędzie się w Kaliszu w najbliższy weekend.

Pierwszy raz w historii miasta Kalisza, gra na zapleczu Ekstraklasy jest na wyciągnięcie ręki.
Aby stało się to faktem, już w najbliższą sobotę podopieczni Ryszarda Wieczorka muszą pokonać rywala w finale baraży o Fortuna 1. ligę! Przeciwnikiem KKS-u Kalisz będzie 6. drużyna po zakończeniu rundy zasadniczej eWinner 2. ligi, Skra Częstochowa.
Start pojedynku w sobotę 19 czerwca, o godzinie 11:45,

na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu. Dopinguj “Trójkolorowych” i wspólnie z nami napisz niebiesko-biało-zieloną historię!
Nie może Ciebie zabraknąć na trybunach!

Bilety można kupić stacjonarnie w naszym sklepie (trybuna wschodnia Stadionu Miejskiego przy ul. Łódzkiej) do piątku, w godzinach 13:00-17:00, a także w dniu rywalizacji, w godzinach 9:00-11:45. Wejściówki dostępne także online! Zapraszamy na stronę https://bilety.kkskalisz.com.pl/.

Bilety na spotkanie dostępne są w wariantach:
– normalny 15 zł,
– ulgowy 8 zł,
– VIP 100 zł.

Bilet ulgowy przysługuje wszystkim do 18 lat oraz powyżej 60 roku życia, a także kobietom.

Widzimy się na sektorze!

PostHeaderIcon informacja

Półkolonie z harcerzami

Po okresie długiego pobytu w domu i braku możliwości kontaktu z rówieśnikami i z przyrodą, możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu, połączona z atrakcyjnym programem przygotowanym przez naszych instruktorów, może się okazać najwspanialszą wakacyjną przygodą. Nasze półkolonie organizowane są harcerską metodą wychowawczą. W ich trakcie dzieci uczą się m.in. samodzielności, odpowiedzialności za siebie i innych oraz umiejętności pracy w grupie.

W trakcie poszczególnych dni uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami realizować będą program dostosowany do wieku i potrzeb dzieci. Słuchamy sugestii dzieci i jesteśmy otwarci na ich pomysły, co dodatkowo wzbogaca nasz program.

Atutem naszych półkolonii jest przyroda! Teren, na którym się odbywają zajęcia daje możliwość przebywania na powietrzu niemal przez cały czas. Pokazujemy dzieciom elementy harcerstwa, przyglądamy się przyrodzie, uczymy nowych rzeczy a przy tym doskonale się bawimy.

Dbamy o to, żeby każde dziecko czuło się u nas zauważone i miało zarówno możliwość zaprezentowania swoich zdolności, jak i poznania grupy, w której będzie przebywać. Każda grupa na każdym turnusie stanowi wyjątkowy zespół!

Zadbamy też o dodatkowe atrakcje, które będą miłym zaskoczeniem. Jak zwykle w razie niepogody uruchomimy „plan B” realizując zajęcia pod dachem na bazie bogatych zasobów gier i zabaw.

Po pierwsze – bezpieczeństwo!
Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, podczas tegorocznych półkolonii obowiązywał będzie podwyższony reżim sanitarny. W związku z powyższym ograniczyliśmy liczebność grup. Każda grupa realizować będzie odrębny program. Wszystkie pomieszczenia i sprzęty będą systematycznie dezynfekowane. Na teren obiektu (poza wyznaczoną strefą) nie będą miały wstępu osoby postronne (w tym niestety również rodzice i opiekunowie). Posiłki odbywać się będą odrębnie dla każdej grupy. Obiekt będzie wyposażony we wszystkie wymagane środki ochrony sanitarnej. Wyjścia poza teren obiektu ograniczone zostaną do minimum i odbywać się będą z zachowaniem zasad kwarantanny społecznej.

Wprowadzone zmiany wiążą się niestety z ograniczeniem liczby miejsc na tegorocznych półkoloniach.

Terminy 
Turnus 1: 28.06 – 02.07.2021
Turnus 2: 05.07 – 09.07.2021
Turnus 3: 12.07 – 16.07.2021
Turnus 4: 19.07 – 23.07.2021

Zapisy
Warunkiem zgłoszenia dziecka do udziału w danym turnusie półkolonii jest wpłata na konto hufca pełnej odpłatności 350 zł oraz dostarczenie wymaganej dokumentacji. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji pod numerem telefonu:  504-225-391 (w godz. 12:00-18:00).

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
Komendantka Hufca ZHP w Kaliszu 
phm. Marta Goździelewska
 

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility