Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Wakacyjne impresje 2b

Uczniowie klasy 2b bardzo często korzystają z pięknej pogody. Jako że wakacje już tuż tuż, w piątek razem ze swoją wychowawczynią dzieci wyszły na dwór, by w inny sposób zrealizować zajęcia plastyczne. Pomiędzy dwoma drzewami, które znajdują się na naszym boisku, rozciągnęliśmy przezroczystą folię i malowali farbami swoje plany wakacyjne.

Zabawa była przednia! Folia ma zupełnie inną strukturę niż zwykła kartka papieru. Podczas tej działalności plastycznej dzieci rozwijały zmysł dotyku oraz wzroku, doskonaliły małą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową oraz rozwijały kreatywność. Wszyscy z radością dali upust swojej kreatywności. Gdy malowanie pędzelkiem już się znudziło, niektórzy uczniowie przeszli do malowania dłońmi.
To dopiero była zabawa! Nie wszyscy wrócili do domu
w czystych ubraniach, ale radość przewyższała brudne koszulki 🙂

Takie zajęcia to ciekawa odmiana dla tradycyjnych zajęć
w szkolnej ławie. 

Przygotowała – p. Marta Kaczmarek

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility