You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for listopad, 2018.

Archive for listopad, 2018

PostHeaderIcon występ

„Świętowania niepodległości nigdy dość!”

Świetliki z naszej szkoły zorganizowały 27 listopada 2018 roku piękną uroczystość zatytułowaną „Co to jest niepodległość?”. Dzieci zaprosiły swoich rodziców, dziadków i rodzeństwo, aby w miłej atmosferze uczcić 11 listopada. Przedstawienie przygotowały nauczycielki ze świetlicy, a ludowego tańca nauczyła pani z oddziału przedszkolnego. Uczniowie zostali nagrodzeni brawami, a wszyscy zaśpiewali hymn naszego kraju.

Przygotowały: p. Anna Jarmuszczak, p. Marta Hanys

PostHeaderIcon akcje i konkursy

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Dniu Pluszowego Misia. Święto obchodzone było 25 listopada, wtedy też biblioteka szkolna przygotowała „misiowe” zabawy dla wszystkich klas. Łamigłówki i kolorowanki z wizerunkami misiów można nadal zabierać z biblioteki i przynosić już wykonane lub rozwiązywać na miejscu. Zapraszamy.

Oto prace niektórych klas zaprezentowane na drzwiach sal lekcyjnych:

PostHeaderIcon SzPZ

Mistrzostwo drużynowe i indywidualne na ergometrze wioślarskim

23 listopada reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Kamińskiej wzięła udział w Mistrzostwach Kalisza i powiatu na Ergometrze Wioślarskim. Drużynowo zdobyliśmy „złoto” a indywidualnie – „złoto” i „brąz”. Wszystkie osiągnięcia zdobyliśmy w kategorii dziewcząt klas VI.

Mistrzynią Kalisza jest – Wiktoria Sośnicka
Brązowy medal otrzymała – Judyta Bartczak
Mistrzowska drużyna to – Katarzyna Kędzierska, Judyta Bartczak, Wiktoria Sośnicka, Natalia Katarzyńska, Wiktoria Krysztofowicz

Przygotowała – p. Małgorzata Kamińska

PostHeaderIcon konkurs

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej

23 listopada uczennice naszej szkoły: Wiktoria Talar (kl. 2b) i Magdalena Józefiak (kl. 3b) brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Dziecięcej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Kaliszu.
Dziewczynki wykazały się dużymi zdolnościami wokalnymi. Jury konkursy bardzo wysoko oceniło talenty muzyczne wszystkich uczestników. Naszym uczennicom gratulujemy odwagi udziału w zmaganiach.
Magda i Wiktoria przygotowane były do konkursu przez nauczycielki naszej świetlicy szkolnej. Gratulujemy!

Przygotowała – p. Anna Jarmuszczak

Jesteśmy Mistrzami i Wicemistrzami Kalisza w Halowej Lekkiej Atletyce

15 listopada reprezentanci naszej szkoły z p. M. Kamińską wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Kalisza w Lekkoatletyce. Możemy pochwalić się świetnymi wynikami:
Eryk Korko – II miejsce w skoku wzwyż, II miejsce w biegu 60 m przez płotki;
Jan Rosiewicz – I miejsce w chodzie na 1 km;
Nikola Radajak – III miejsce w chodzie na 1 km;
Natalia Weszka – II miejsce w skoku w dal, II miejsce w biegu na 60 m przez płotki.
Będą oni reprezentować Kalisz na Halowym Lekkoatletycznym 6-cio meczu miast 23 listopada.
Życzymy powodzenia.

opracowała: Małgorzata Kamińska

PostHeaderIcon konkurs

Konkurs dziecięcej poezji patriotycznej
W dniu 19 listopada 2018r. uczennice klas 2b i 3a wzięły udział w międzyszkolnym konkursie pięknego czytania poezji patriotycznej „Dzieci czytają dzieciom”, organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kaliszu.
Uczennica klasy 2b Marta Witkowska zdobyła I miejsce za wiersz Wandy Chotomskiej „Twój dom”, a uczennica klasy 3a Julia Spużak otrzymała wyróżnienie za wiersz Władysława Bełzy „Modlitwa polskiego dziecka.

Gratulujemy!

Lekcje wychowania fizycznego w Kaliskim Towarzystwie Wioślarskim

W listopadzie uczniowie klas VI, VII i VII pod opieką p. M. Kamińskiej odbyli lekcje wychowania fizycznego w KTW na ergometrach wioślarskich. Ćwiczenia te świetnie podnoszą siłę i wytrzymałość fizyczną. Lekcje są przygotowaniem do Mistrzostw Kalisza na Ergometrze Wioślarskim, które odbędą się 23 listopada.
Niektórzy z uczniów „złapali bakcyla” i zapisali się na treningi wioślarskie. Życzymy wytrwałości w uprawianiu nowej dyscypliny sportu.

Przygotowała – p. Małgorzata Kamińska

Marsz Wolności

W dniu 11.11.2018 w całej Polsce obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie naszej szkoły, wyposażeni w kotyliony, flagi, opaski biało-czerwone uczcili ten dzień biorąc udział w XVIII MARSZU WOLNOŚCI organizowanym przez PTTK i PTH w Kaliszu.
Wybraliśmy trasę D, ulicą Poznańską Al. Wojska Polskiego, Wodną, Narutowicza, Grodzką i Złotą dotarliśmy do METY czyli Rynku Głównego, na którym odbyły się główne obchody tego święta.
Wszystkich uczestników rajdu było rekordowo dużo 650 osób. Zwyciężyło II LO w Kaliszu, 100 uczestników na 100 rocznicę. Gratulujemy.

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek

PostHeaderIcon apel

Święto Odzyskania Niepodległości
9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości poświęcone 11. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie kl. I-III wysłuchali wierszy o treści patriotycznej, natomiast młodzież kl. IV-VIII wzięła udział w uroczystym apelu.
Akademia przygotowana została przez panią Beatę Galant, panią Krystynę Witasiak i panią Urszulę Kaczmarkiewicz oraz uczniów kl. VIII. W trakcie akademii przypomniana została historia Polski od czasów zaborów do momentu odzyskania niepodległości. Chór szkolny zaśpiewał pieśni patriotyczne.
O godz. 11.11 zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie i nauczyciele w sposób dostojny zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
Na zakończenie wręczone zostały nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy brali udział w konkursach o charakterze patriotycznym.

PostHeaderIcon

12 listopada – dzień wolny!

Przypominamy, że posłowie podjęli decyzję, iż 12 listopada tego roku jest dniem wolnym od pracy. W związku z tym w poniedziałek instytucje oświatowe są zamknięte. Świetlica nie będzie pełniła w tym dniu dyżuru opiekuńczo-wychowawczego.