Archive for Listopad, 2018

PostHeaderIcon SzPZ

Lekcje wychowania fizycznego w Kaliskim Towarzystwie Wioślarskim

W listopadzie uczniowie klas VI, VII i VII pod opieką p. M. Kamińskiej odbyli lekcje wychowania fizycznego w KTW na ergometrach wioślarskich. Ćwiczenia te świetnie podnoszą siłę i wytrzymałość fizyczną. Lekcje są przygotowaniem do Mistrzostw Kalisza na Ergometrze Wioślarskim, które odbędą się 23 listopada.
Niektórzy z uczniów „złapali bakcyla” i zapisali się na treningi wioślarskie. Życzymy wytrwałości w uprawianiu nowej dyscypliny sportu.

cof

Przygotowała – p. Małgorzata Kamińska

PostHeaderIcon relacja

Marsz Wolności

W dniu 11.11.2018 w całej Polsce obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie naszej szkoły, wyposażeni w kotyliony, flagi, opaski biało-czerwone uczcili ten dzień biorąc udział w XVIII MARSZU WOLNOŚCI organizowanym przez PTTK i PTH w Kaliszu.
Wybraliśmy trasę D, ulicą Poznańską Al. Wojska Polskiego, Wodną, Narutowicza, Grodzką i Złotą dotarliśmy do METY czyli Rynku Głównego, na którym odbyły się główne obchody tego święta.
Wszystkich uczestników rajdu było rekordowo dużo 650 osób. Zwyciężyło II LO w Kaliszu, 100 uczestników na 100 rocznicę. Gratulujemy.

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek

PostHeaderIcon apel

Święto Odzyskania Niepodległości
9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości poświęcone 11. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie kl. I-III wysłuchali wierszy o treści patriotycznej, natomiast młodzież kl. IV-VIII wzięła udział w uroczystym apelu.
Akademia przygotowana została przez panią Beatę Galant, panią Krystynę Witasiak i panią Urszulę Kaczmarkiewicz oraz uczniów kl. VIII. W trakcie akademii przypomniana została historia Polski od czasów zaborów do momentu odzyskania niepodległości. Chór szkolny zaśpiewał pieśni patriotyczne.
O godz. 11.11 zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie i nauczyciele w sposób dostojny zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
Na zakończenie wręczone zostały nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy brali udział w konkursach o charakterze patriotycznym.

PostHeaderIcon

12 listopada – dzień wolny!

Przypominamy, że posłowie podjęli decyzję, iż 12 listopada tego roku jest dniem wolnym od pracy. W związku z tym w poniedziałek instytucje oświatowe są zamknięte. Świetlica nie będzie pełniła w tym dniu dyżuru opiekuńczo-wychowawczego.

PostHeaderIcon

Franek Zdanowski – mały człowiek o wielkim sercu

Franek Zdanowski, uczeń klasy 2a, znany był w naszej szkole z długich włosów. Niektórzy nauczyciele i inni pracownicy szkoły mijając chłopca na korytarzu byli przekonani, że dziecko z przepaską na głowie, włosami związanymi w „koński ogon” to dziewczynka.

Tymczasem Franek miał wspaniałą misję. Zapuszczał włosy, by podzielić się nimi z chorymi na raka dziećmi. Ta straszna choroba i związana z nią chemioterapią powoduje wypadanie włosów u chorych.

Niedawno do szkoły przyszedł odmieniony Franek Zdanowski, a konkretnie odmieniona została jego fryzura. Chłopiec razem z mamą odwiedził jeden z salonów fryzjerskich specjalizujących się w robieniu peruk dla chorych na nowotwory. Franek obciął swoje włosy i przekazał je szczytny cel – na „nowe” włosy dla dzieci, które ze swoimi fryzurami musiały się pożegnać z powodu choroby nowotworowej.

To ogromnie wzruszający gest! Jesteśmy z Ciebie dumni Franku!
Nasz mały bohater o wielkim sercu!
Przygotowała – Agnieszka Giernalczyk

Opcje dostępności strony