Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for luty, 2013.

Archive for luty, 2013

PostHeaderIcon informacja

INFORMACJA DLA RODZICÓW

W przypadku zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego ? klasy ?0?
uprzejmie informujemy, że Rodzice mają również możliwość elektronicznego zapisu swojego dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej  po zalogowaniu się do systemu REKRUTACJA 2013 ? Kalisz na dostępnej stronie:

https://przedszkola-kalisz.nabory.pl

Po wprowadzeniu wymaganych danych we wniosku Rodzic zobowiązany jest go wydrukować, podpisać i dostarczyć do tutejszej szkoły w celu potwierdzenia zapisu dziecka do naszej placówki.

Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego ? klasy ?0? obowiązują
od dnia 01 marca 2013 r. do dnia 29 marca 2013 r. włącznie.

************************

W przypadku zapisu dziecka do klasy pierwszej uprzejmie informujemy, że Rodzice mają również możliwość elektronicznego zapisu swojego dziecka do szkoły podstawowej po zalogowaniu się do systemu                  REKRUTACJA 2013 ? Kalisz na dostępnej stronie:

https://sp-kalisz.nabory.pl

Po wprowadzeniu wymaganych danych we wniosku Rodzic zobowiązany jest go wydrukować, podpisać i dostarczyć do tutejszej szkoły w celu potwierdzenia zapisu dziecka do naszej placówki.

Zapisy uczniów do klasy pierwszej obowiązują
od dnia 1marca rca2013 r. do dnia 29 marca 2013 r. włącznie

                                                                                 

   Rekrutacja do publicznych gimnazjów na rok szkolny 2013/2014

Rekrutacja do publicznych gimnazjów na rok szkolny 2013/2014  

https://gimnazja-kalisz.nabory.pl/

„W chwili obecnej na stronach znajdują się już szczegółowe informatory o gimnazjach objętych elektroniczną rekrutacją. Ponadto istnieje możliwość elektronicznego wypełnienia dokumentów zgłoszeniowych do gimnazjów.

Jednak po wypełnieniu elektronicznym istnieje konieczność wydrukowania dokumentów zgłoszeniowych, podpisania ich i dostarczenia do wybranej placówki (tylko jednej ? pierwszej preferencji). Na stronie sukcesywnie będą umieszczane również istotne informacje na temat elektronicznego naboru.

Rekrutacją elektroniczną objętych jest siedem gimnazjów publicznych prowadzonych przez Miasto Kalisz. Do czterech gimnazjów: nr 2 przy ul. Ciasnej 16, nr 7 na ulicy Karpackiej 3, nr 9 na ul. H. Sawickiej 22-24 i nr 10 na ul. Podmiejskiej 9a dodatkowo prowadzona jest rekrutacja wstępna do klas sportowych, dwujęzycznych i integracyjnych. Szczegółowych informacji o kryteriach przyjęcia do tych klas udzielają szkoły. Podanie o przyjęcie powinno zostać złożone w szkole pierwszego wyboru w terminie do 30 kwietnia w szczególności przez uczniów pragnących rozpocząć naukę w szkole pozaobwodowej.”

PostHeaderIcon zaproszenie

DRZWI OTWARTE

Uprzejmie informujemy, że 14 marca 2013 r. dzieci w drodze do szkoły(czwartek) w godz. 16.00-18.00 Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu „otwiera swoje drzwi” dla dzieci, które chciałyby rozpocząć naukę w tej placówce.
Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych uczniów wraz z opiekunami do odwiedzenia naszej szkoły i zapoznania się z jej bogatą ofertą edukacyjną.

PostHeaderIcon kultura i wiedza

Wystawa

18 lutego 2013r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły udali się na wystawę do Starostwa Powiatowego w celu obejrzenia wystawy pt: ?Skarby  Wielkopolski?.  Dzieci miały okazję obejrzeć  40 najładniejszych zdjęć flory i fauny Wielkopolski oraz najbardziej urokliwych miejsc naszego regionu.
wystawawystawa2uczniowie w Starostwiezakręceni na ekologię

PostHeaderIcon spotkanie z poetką

Bajkowe spotkanie

Uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą przyjemność gościć kaliską poetkę, aforystkę i autorkę kilku książek oraz poznać jej utwory. 15 lutego zawitała w progach Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu znana i ceniona literatka i esperantystka – Urszula Zybura .

Poetka spotkała się z uczniami klas I-VI, by zapoznać ich z wybranymi fragmentami swoich utworów, ale także po to, by porozmawiać o potrzebie i sztuce tworzenia.

Uczniowie z przejęciem słuchali p. Zybury i chętnie wypowiadali się na temat własnych prób literackich. Spotkanie było okazją do przyjrzenia się bliżej życiu literata. Autorka zaprezentowała dzieciom bajeczkę o kropelce wody i ziarenku piasku, przeczytała kilka aforyzmów i opowiedziała o nowym tomiku zatytułowanym „Myśli pokręcone.

To niezwykłe spotkanie na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, zwłaszcza tych, którym udało się zdobyć autograf poetki. Dzieci w podziękowaniu za spotkanie wręczyły literatce pamiątkową laurkę.
Urszula Zyburamali literaci z poetkąpamiątkowy wpistomiki poezji i aforyzmówzasłuchani w poezjizaintersowanie wszystkich uczniówpoetka prezentuje swoje utworypamiątkowa laurka od uczniów

PostHeaderIcon informacja

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

7 lutego dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, bibułą, zachęcała do wspólnej i wspaniałej zabawy dzieci z klas 1-3.

Szkoła wypełniła się piratami, rycerzami, kowbojami rodem z Dzikiego Zachodu. Były wróżki, księżniczki i inne różne barwne postacie.

Wszystkie klasy tańczyły w rytmie granej muzyki prowadzonej przez DJ. Odbywały się liczne konkursy .

Stroje oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Wszyscy bawili się znakomicie, dopisywał humor zarówno dzieciom jak i nauczycielom. Niektórzy nauczyciele także przebrali się, co wzbudziło wśród dzieci ciekawość, radość i uśmiech na twarzach. Nadzorowano bezpieczeństwo podczas tej zabawy przez wszystkich nauczycieli i Samorządzik (opiekunów).

Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych, a fotoreportaż z imprezy znajdziecie w zakładce „Wydarzenia – Klasy 0-III”  🙂

 

rock1

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility