Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for listopad, 2012.

Archive for listopad, 2012

PostHeaderIcon Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

     23 listopada 2012 roku, w piątek, przeprowadzona została akcja z okazji Święta Pluszowego Misia. Atrakcje w tym dniu zaplanowały i poprowadziły panie: Dorota Kasprzycka ? bibliotekarka oraz Agnieszka Sip ? opiekunka Samorządu Uczniowskiemu.
     Jak przebiegał ten dzień?

Czytaj w zakładce „O szkole – Biblioteka”.

PostHeaderIcon Jak w teatrze

ŚPIĄCA KRÓLEWNA

     23 listopada 2012r. uczniowie klasy 4b i 5a zaprezentowali dzieciom z klas 0-3 przedstawienie na podstawie baśni ?Śpiąca królewna?. Jesteście ciekawi, czy sztuka się podobała?

Czytajcie więcej w zakładce „Wydarzenia – Klasy IV-VI”

PostHeaderIcon DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Co to jest życzliwość?

Życzliwość to uśmiech, ciepłe spojrzenie, kilka drobnych słów, niewymuszona grzeczność.
Jak być życzliwym?
Wystarczy kierować się zasadą: traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

     21 listopada z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień uczniowie w naszej szkole postanowili przypomnieć znaczenie uprzejmych słów w codziennym życiu.
     Klasy I-III uczestniczyły w apelu, podczas którego klasa IIIa przedstawiła sposoby witania się, podziękowania i inne zwroty uprzyjemniające życie.
     Natomiast uczniowie klas IV-VI mieli okazję złożyć życzenia lub przekazać pozdrowienia koleżankom, kolegom lub pracownikom szkoły umieszczając je na ?drzewku życzliwości?. W tym roku słabo zaowocowało, ale mamy nadzieję, że bogatszy plon zbierzemy za rok!

PostHeaderIcon świetlica

Oni mają talent!

Kto wziął udział w konkursie? Jaki talent zaprezentował? Kogo jury okrzyknęło tytułem zwycięzcy? Czytaj w zakładce „O szkole – świetlica”.

PostHeaderIcon Konkurs

The guide to Australia ?
PRZEWODNIK TURYSTYCZNY PO AUSTRALII

Uczniowie klas IV-VI mają możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami językowymi i plastycznymi. Nauczyciele języka angielskiego organizują konkurs, którego celem jest zaprojektowanie przewodnika turystycznego po Australii.

Celem konkursu jest przybliżenie uczniom miejsc wartych zwiedzenia na terytorium Australii, jak również kształtowanie w nich postawy otwartości na australijską kulturę oraz historię.

NA PRZEWODNIKI CZEKAMY DO 26 LISTOPADA 2012R.

PostHeaderIcon Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła z certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie

20 czerwca 2012r.  na uroczystym podsumowaniu działań realizowanych przez uczniów naszej szkoły Pani Elżbieta Knop (starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Delegatura w Kaliszu) wręczyła dyrektor Małgorzacie Gałczyńskiej rekomendację do tytułu Szkoły Promującej Zdrowie.

 

W środę, 14 listopada, pani dyrektor odebrała w Poznaniu z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. To uznanie jest zwieńczeniem 4-letniej pracy całej społeczności szkolnej. 

 

 

PostHeaderIcon Apel – 11 listopada

Bez tej miłości można żyć? ?

9 listopada 2012r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji odzyskania przez Polskę wolności.

Relacja i zdjęcia z uroczystości w zakładce „Wydarzenia – kl. IV-VI”

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility