Archive for Maj, 2020

PostHeaderIcon życzenia

Kochane Dzieci, Droga Młodzieży,
z okazji Waszego święta całe grono pedagogiczne, administracja i obsługa Szkoły Podstawowej nr 12
w Kaliszu przesyła najserdeczniejsze życzenia:

Reaktywacja Koła Szachowego

Zajęcia Koła Szachowego „12 Szach Mat” zostały reaktywowane.
Uczestnicy uczą się i grają w szachy podczas spotkań i turniejów online, urozmaicając czas spędzany w domu podczas kształcenia na odległość.
Krótki wstęp do jednej z lekcji został zamieszczony na kanale youtube:
Raz i dwa – szach i mat!

Marcin Urbaniak

Instruktor Szachowy PZSzach ♔
Sędzia Szachowy PZSzach♚

Słów kilka od…
bibliotekarek

Kochani Uczniowie

Po długim czasie zamknięcia, drzwi biblioteki szkolnej znów są dla Was otwarte.

ZWROT KSIĄŻEK

Zapraszamy wszystkich, którym książki kurzą się na półkach,
a Wy przekładacie je z miejsca na miejsce.

Poszukajcie wszystkich wypożyczonych przed pandemią lektur i innych pozycji poza podręcznikami.

Możecie oddawać je od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-14.00.

WYPOŻYCZANIE

Książki na wakacje wypożyczane będą jak co roku –
w ostatnim tygodniu przed zakończeniem roku szkolnego.

PODRĘCZNIKI

Podręczniki natomiast będziecie oddawali w dniach 4-5.06. edukacja wczesnoszkolna;  8-10.06. – kl. 4-8.

Dokładny harmonogram otrzymacie od wychowawców. Pamiętajcie jednak, by WSZYSTKIE podręczniki były podpisane (Wasze imię, nazwisko, klasa i rok szkolny). Zadbajcie o to, aby Wasze książki były czyste i niepopisane. Jeżeli będzie taka potrzeba – posklejajcie je w miarę swoich możliwości.
Pamiętajcie, że z tych podręczników będą w przyszłym roku szkolnym korzystali Wasi koledzy, koleżanki, a może rodzeństwo lub kuzynostwo. Oddając swoje książki zastanówcie się, czy takie chcielibyście otrzymać  w następnej klasie.

Pozdrawiamy i życzymy Wam dużo zdrowia
– Panie Bibliotekarki

PostHeaderIcon ogłoszenie

Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
na rok szkolny 2020/2021

Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021, terminy składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych – to główne kwestie ujęte w projekcie harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

GIEŁDA PRACY

Miasto Kalisz uruchomiło nową usługę dostępną pod adresem https://www.kalisz.pl/urzad/oswiata/gielda-pracy

Za jej pomocą dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych mogą umieszczać ogłoszenia o wolnych stanowiskach pedagogicznych. Nauczyciele szukający pracy mogą umieszczać swoje oferty z załącznikami (CV, list motywacyjny, rekomendacje) lub aplikować na oferty zgłaszane przez dyrektorów. Dane giełdy pracy dotyczące ofert szkół  są publikowane na portalu Giełda Pracy, natomiast oferty i aplikacje zgłaszane przez nauczycieli są dostępne tylko dla dyrektorów w specjalnym module Platformy Krakfin. Poszukiwanie pracowników oraz obieg i przekazywanie dokumentów odbywa się w większości w systemie w formie elektronicznej.

W związku z powyższym Wydział Edukacji nie będzie już przyjmował ofert nauczycieli poszukujących pracy. System umożliwia także publikowanie ofert dotyczących zatrudnienia pracowników niepedagogicznych.

Mariusz Witczak
Naczelnik Wydziału Edukacji