Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for luty, 2019.

Archive for luty, 2019

PostHeaderIcon informacje

Zabawa karnawałowa

Zbliża się koniec karnawału. Uczniowie naszej szkoły pożegnają ten czas zabaw uczestnicząc w balu (klasy młodsze) i dyskotece (klasy starsze). Zabawy taneczne odbędą się w naszej szkole w najbliższy czwartej tj. 28 lutego 2019r. w godzinach:
– 16.00-18.00 – kl. I-III i oddział przedszkolny;
– 16.30-18.30 – kl. IV-VIII.

PostHeaderIcon informacja

Ogłoszenie dla rodziców

Szanowni Państwo,
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Kaliszu w II okresie roku szkolnego 2018/2019 organizuje cykliczne zajęcia warsztatowe dla dzieci zdolnych.
Zajęcia przeznaczone są dla uzdolnionych dzieci klas III szkół podstawowych i realizowane będą na terenie poradni na przestrzeni marca – czerwca bieżącego roku.
W ramach zajęć oferujemy cotygodniowe 90 minutowe zajęcia z psychologiem, podczas których dzieci stymulują intelekt, rozwijają twórcze myślenie i wyobraźnię, nabierają kompetencji emocjonalno – społecznych.
Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie się do poradni  z wypełnionym wnioskiem (wniosek zgłoszenia do dostępny na stronie poradni i u pedagoga szkolnego).
Ilość miejsc na zajęciach jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z prowadzącą zajęcia p. Alicja Wielkopolan pod nr telefonu 62-764-00-00.

PostHeaderIcon doradztwo zawodowe

Preorientacja zawodowa – zawód chemik

Dnia 18  lutego w naszej szkole mieliśmy gości z Naukowego Koła Chemików z UAM w Poznaniu.  Uczniowie klas  2a, 2b i 1a uczestniczyli w warsztatach  chemicznych, które miały zapoznać i zaciekawić uczniów tym zawodem. Przedstawione eksperymenty przekonały  uczniów jak niezbędna jest wiedza i bezpieczeństwo podczas pracy w laboratorium.  Uczniowie z wielkim zainteresowaniem poznawali tajniki tego zawodu i możliwości wykorzystania go w różnych dziedzinach życia.

Przygotowała – p. Renata Ossowska

 

PostHeaderIcon informacja

Konsultacje z Rodzicami uczniów kl. 4-8

Szanowni Rodzice, zapraszamy na spotkanie z nauczycielami uczniów klas 4-8,  którzy będą dyżurowali w naszej szkole 19 lutego w godz. 16.00-17.00. W czasie trwania dyżuru nauczyciele będą do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania oraz przekażą informacje dotyczące ocen i zachowania Państwa dzieci. Serdecznie zapraszamy.

PostHeaderIcon pomagamy zwierzętom

Psia radość cieszy ludzi

„Pies merda z radości ogonem. Potrzebne do tego są radość i ogon” – nasi uczniowie przyczynili się do stwierdzenia prawdziwości tego stwierdzenia. Zorganizowali zbiórkę karmy, koców i akcesoriów dla zwierząt przebywających w kaliskim schronisku. W piątek (15.02.) odwiedził nas pracownik schroniska, towarzyszył mu uroczy piesek. Radość była ogromna  – zwierzę łasiło się do naszych uczniów, a dzieci odczuwały radość podczas zabaw z psiakiem.

Dziękujemy za wizytę!
– uczniowie i opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

 

PostHeaderIcon konkurs

Grand Prix dla Alicji

Za nami kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W tym roku przedsięwzięcie miało wymiar specjalny, bowiem była to jubileuszowa – X edycja konkursu, a dodatkowo uczestnicy walczyli o GRAND PRIX ufundowaną przez Prezydenta Miasta Kalisza – Krystiana Kinastowskiego.

powitanie gości i uczestników konkursu prowadzący - Julia Staszak i Fabian Łuczak

Mieliśmy zaszczyt podejmować wielu dostojnych gości. Wśród nich wymienić możemy Wiceprezydenta Miasta Kalisza – Grzegorza Kulawinka, ks. prałata Adama Modlińskiego – proboszcza Parafii Katedralnej św. Mikołaja w Kaliszu, naczelnik Wydziału Edukacji UM Kalisza– Mariusz Witczak, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Marian Durlej, starsze wizytator kuratorium w Kaliszu – Alicja Januszkiewicz i  Małgorzata Kubacka-Gorwecka, wieloletnia nauczycielka i dyrektorka naszej szkoły – Regina Małecka, przewodnicząca Rady Rodziców SP 12 – Róża Krawczyk.

zaproszeni goście jury

Do tegorocznych występów zgłosiło się ponad 20 solistów ze szkół podstawowych z Kalisza i powiatu, którzy zmierzyli się w dwóch kategoriach wiekowych – kl. I-IV i kl. V-VIII. Ich talenty wokalne oceniało profesjonale jury w składzie – dr Krzysztof Niegowski (kompozytor, dyrygent, wykładowca Zakładu Edukacji Muzycznej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu), dr Beata Michalak (muzykolog, wykładowca UAM WA-P w Kaliszu) i Maciej Bąk (student UAM WA-P w Kaliszu).

Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, co ma odzwierciedlenie w ilości zgłoszeń oraz wysokim poziomie wykonań, jaki reprezentują uczestnicy.

W tym roku w kategorii kl. V-VIII trzy pierwsze miejsca jury przyznało:

  1. Miejsce I – Zofia Fryś z SP nr 3

  2. Miejsce II – Maria Ignasiak z SP nr 13

  3. Miejsce III – Maja Kasprzak z SP w Koźminku

    Zofia Fryś - I miejsceMaria Ignasiak - II miejsceMaja Kasprzak - III miejsce

W kategorii kl. I-IV wyniki przedstawiają się następująco:

  1. Miejsce I – Gabriela Wieczorek z SP nr 6

  2. Miejsce II – Agata Fijałkowska z SP nr 12

  3. Miejsce III – Nadia Janiak z SP w Koźminku

    Gabriela Wieczorek - I miejsceAgata Fijałkowska - II miejsceNadia Janiak - III miejsce

Zdobywczynią Grand Prix została Alicja Grzybowska z SP 3

Grand Prix - Alicja Grzybowska

Dodatkowo jury postanowiło wyróżnić jeszcze cztery występy:

Nicole Nowickiej z SP nr 12 (kat. klas V-VIII)

Wiktora Jabłońskiego z SP w Tomicach (kat. klas I-IV)

Brunona Elżanowskiego z SP nr 2 (kat. klas I-IV)

Antoniny Urbaniak z SP nr 16 (kat. klas I-IV)

Przyznano także nagrody specjalne.

Pierwszą z nich otrzymała Jolanta Sitow  ze  Szkoły Podstawowej nr 3 w Kaliszu. Dziewczynka była najmłodszą uczestniczką X Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, a specjalny upominek ufundowali dla niej Wicemarszałek Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Marzena Wodzińska oraz Radny Sejmiku – Andrzej Plichta.
Drugą osobą, która postanowiła przyznać nagrody bez względu na wynik jurorów, był ks. prałat Adam Modliński. Po wysłuchaniu wszystkich wokalistów wskazał dwie uczestniczki – Maję Kasprzak i Gabrielę Garbowską, które ujęły proboszcza przepięknym wykonaniem kolędy „Noel”.

Cieszymy się, że mamy tak zdolne dzieci i młodzież, które w ten niezwykle ujmujący sposób podtrzymują tradycje śpiewania kolęd. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Przygotowała – Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon zawody

Mistrzynie Kalisza w piłce ręcznej!

12 lutego 2019 r. rozegrano finał Mistrzostw Kalisza w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Udział wzięło 6 zespołów SP18-1, SP18-2, SP15, SP17, SP-10, SP-12.
Nasze dziewczyny we wszystkich meczach okazały się bezkonkurencyjne wygrywając cały turniej. Zdobyły złote medale i tytuł Mistrza Kalisza. Gratulacje!

PostHeaderIcon zajęcia rozwijające

Szachowe zmagania „Dwunastki”

W Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu prowadzone są przez instruktora szachowego Polskiego Związku Szachowego i sędziego szachowego Marcin Urbaniaka zajęcia rozwijające logiczne myślenie – Koło szachowe „12 Szach Mat”. Zajęcia odbywają się w wymiarze 2 godzin tygodniowo (czwartek 12:45-14:25).

W ramach zajęć dzieci przyswajają sobie wiadomości związane z zasadami poruszania się bierek szachowych i umiejętnością gry w szachy. W I okresie zorganizowano szereg turniejów związanych z wprowadzaniem zasad poruszania się poszczególnymi bierkami: „Wojna pionków”, „Wojna pionków i skoczka”, „Wojna pionków i gońca”, „Wojna pionków i wieży”, „Wojna pionków i hetmana”. Uczniowie Koła Szachowego mieli możliwość uczestniczenia w konkursie plastycznym „Mój pion szachowy”. W ramach obchodów rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowany został Turniej Warcabowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 12 im. Księcia Bolesława Pobożnego w Kaliszu, w którym uczestniczyło 68 uczniów. Organizacja Turnieju miała na celu przede wszystkim upamiętnienie 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Ponadto uczniowie uczestniczą w Klasyfikacji Szachista Roku, zdobywając na każdych zajęciach punkty za nowo nauczone umiejętności i udział w turniejach. Obecnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 rozpoczęli rozgrywki pierwszego turnieju szachowego: Szachowy Turniej Rundowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu.

Przygotował – Marcin Urbaniak

PostHeaderIcon SzPZ

Kampania profilaktyczna w naszej szkole

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W roku 2019 obchody DBI przypadają na 5 lutego. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. W miesiącu lutym również w naszej szkole trwa akcja pt. Dzień Bezpiecznego Internetu 2019.

W ramach akcji nauczyciele prowadzą z uczniami pogadanki i zajęcia na temat Internetu oraz zagrożeń wynikających z jego użycia. Dzieci poznają główne zasady korzystania
z sieci.

Na holu przy wejściu do szkoły pojawiła się gazetka dotycząca: bezpiecznego Internetu, cyberprzemocy oraz sposobów radzenia sobie z nią.

Zachęcamy również Rodziców  do zgłębienia materiałów, z których mogą się dowiedzieć co robić by ich dziecko było bezpieczne w sieci oraz gdzie się zgłosić jeśli dziecko padło ofiarą cyberprzemocy.

Materiały dla dzieci

Poznaj bezpieczny internet-ćwiczenia
Elementarz dla dzieci. Oswajanie sieci

Materiały dla rodziców
Elementarz dla rodziców
10 porad dla rodziców
Umowa z dzieckiem
Umowa z dzieckiem
Ulotka-Stop cyberprzemocy!
Ulotka-Jak zabezpieczyć dowody cyberprzemocy?

https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/publikacje.html

 Opracowała: koordynator SPZ-M. Kamińska

PostHeaderIcon apel

Podsumowanie I okresu nauki

Samorząd Uczniowski przygotował podsumowanie nauki w I okresie roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie poznali kolegów i koleżanki, których średnia ocen wyniosła 5,00 i więcej, a frekwencja 100%. Klasy miały możliwość usłyszeć, które z nich mają najwyższą średnią z poszczególnych przedmiotów.
Na koniec pani dyrektor Jadwiga Haraś wręczyła najlepszym uczniom klas ósmych rubinowe tarcze wzorowego ucznia.

Przygotowała – AG

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility