PostHeaderIcon zajęcia rozwijające

Szachowe zmagania „Dwunastki”

W Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu prowadzone są przez instruktora szachowego Polskiego Związku Szachowego i sędziego szachowego Marcin Urbaniaka zajęcia rozwijające logiczne myślenie – Koło szachowe „12 Szach Mat”. Zajęcia odbywają się w wymiarze 2 godzin tygodniowo (czwartek 12:45-14:25).

W ramach zajęć dzieci przyswajają sobie wiadomości związane z zasadami poruszania się bierek szachowych i umiejętnością gry w szachy. W I okresie zorganizowano szereg turniejów związanych z wprowadzaniem zasad poruszania się poszczególnymi bierkami: „Wojna pionków”, „Wojna pionków i skoczka”, „Wojna pionków i gońca”, „Wojna pionków i wieży”, „Wojna pionków i hetmana”. Uczniowie Koła Szachowego mieli możliwość uczestniczenia w konkursie plastycznym „Mój pion szachowy”. W ramach obchodów rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowany został Turniej Warcabowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 12 im. Księcia Bolesława Pobożnego w Kaliszu, w którym uczestniczyło 68 uczniów. Organizacja Turnieju miała na celu przede wszystkim upamiętnienie 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Ponadto uczniowie uczestniczą w Klasyfikacji Szachista Roku, zdobywając na każdych zajęciach punkty za nowo nauczone umiejętności i udział w turniejach. Obecnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 rozpoczęli rozgrywki pierwszego turnieju szachowego: Szachowy Turniej Rundowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu.

Przygotował – Marcin Urbaniak

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Accessibility