Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for maj, 2014.

Archive for maj, 2014

PostHeaderIcon Obchody „Dnia Matki” w klasie 3b

29 maja uczniowie klasy 3b przygotowali uroczystość „Dnia Matki”. Były konkursy, wiersze, piosenki dla mam. Mamy uczniów klasy 3b były bardzo wzruszone.

 

DZIEŃ MATKI 1DZIEŃ MATKI 2DZIEŃ MATKI 3

PostHeaderIcon Wróżnieniew VIII Miejskim Konkursie Poetyckim im. Marii Konopnickiej

Uczennice klasy 2a Oliwia Gózdek, Aleksandra Janicka, Weronika Paceś i Wiktoria Szereda wzięły udział w VIII Miejskim Konkursie Poetyckim im. Marii Konopnickiej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Kaliszu. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wierszy na dowolny temat. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Aleksandra Janicka za wiersz pt. ?Wiosna radosna?, której serdecznie gratulujemy! Wychowawcą klasy 2a jest p. Bogna Foluszna.

red. Bogna Foluszna

 

PostHeaderIcon Realizacja projektu „Super wiewiórka”

Klasa 2a w bieżącym roku szkolnym realizowała program ?Super Wiewiórka? w ramach ?Klubu Wiewiórka PCK?. Uczniowie od października 2013r. do maja 2014r. uczestniczyli w zajęciach dotyczących higieny jamy ustnej. Poznali budowę i funkcje zęba, dowiedzieli się o jeść, żeby mieć zdrowe zęby a także, dlaczego nie należy bać się dentysty i jak ważne jest dbanie o zęby. W trakcie realizacji programu uczniowie pracowali z książkami, które otrzymaliśmy od PCK. Każdy dzień, w którym realizowaliśmy założenia programu, był w naszej klasie Dniem Zdrowego Odżywiania, czyli w tym dniu uczniowie nie spożywali słodyczy a zajęcia kończyliśmy wspólnym myciem zębów. Poprzez uczestnictwo w programie uczniowie klasy 2a opanowali wzorowo zagadnienia związane z profilaktyką zdrowych zębów a zdobyte w szkole wiadomości i umiejętności przekazali swoim bliskim.

red. Bogna Foluszna

PostHeaderIcon VIII Turnieju Klubów Europejskich

9 maja 2014 roku reprezentacja naszego Kółka Małego Europejczyka wzięła udział w VIII Turnieju Klubów Europejskich. Szkołę naszą reprezentowały: Oliwia Gózdek, Aleksandra Janicka, Weronika Paceś i Oliwia Ugorna ? uczennice klasy 2a.
Uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością wybranych państw Unii Europejskiej. W tym roku obowiązywały następujące państwa: Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Irlandia, Portugalia, Węgry oraz Polska. W trakcie turnieju uczestnicy zmagali się z konkurencjami plastycznymi, rebusami oraz zagadkami multimedialnymi. Drużyna nasza otrzymała wyróżnienie za wspaniałą znajomość krajów Unii Europejskiej. Uczniów do konkursu przygotowała Bogna Foluszna ? opiekun szkolnego Kółka Małego Europejczyka

VIII Turnieju Klubów EuropejskichVIII Turnieju Klubów Europejskich

VIII Turnieju Klubów Europejskich

VIII Turnieju Klubów Europejskich

red. Bogna Foluszna

PostHeaderIcon Dziękujemy za wsparcie naszej biblioteki szkolnej.

52 ciekawe książki,    czasopisma młodzieżowe,      płyty    i  kasety filmowe,    słuchowiska,   przybory  szkolne.

Jesteśmy pełne uznania dla wszystkich osób, które nie niszczą książek, nie wyrzucają ich za meble, na śmietnik, nie palą,  ale po prostu je czytają.

?KSIĄŻKA  TO  NASZ  PRZYJACIEL,  A  PRZYJACIÓŁ  TRAKTUJEMY  Z  MIŁOŚCIĄ  I  SZACUNKIEM!?

Rok szkolny 2013/14 kończy się.

 Dziękujemy za to, że pozwoli  Państwo własnym  dzieciom  podarować ciekawą literaturę naszej bibliotece. Już od kilku lat prowadzimy akcję zbiórki książek. Szukamy sponsorów w naszym środowisku szkolnym,  a za pozyskane środki wzbogacamy księgozbiór biblioteki.

Zapraszamy do udziału w akcji już w następnym roku szkolnym.

Mędrcy  tego świata mówią, że  raz obudzona pasja czytelnicza nigdy nas nie opuści i stanie się ?pozytywnym uzależnieniem? na całe życie.

W związku z tą myślą, musimy dbać o dopływ nowych pozycji książkowych.  Znamy zainteresowania czytelnicze naszych wiernych czytelników. Poszukujemy książek mądrych,  śmiesznych, strasznych, wydanych  w ostatnich latach.

Oto lista uczniów naszej szkoły, którzy osobiście przynieśli, do biblioteki, własne książki, czasopisma i przybory szkolne:

  Patrycja Kurzawa- 6a,  

Wiktoria Rubas- 6a,  

Marika Bigosińska-5a,  

Iza Paprzycka- 5a,  

Agnieszka Wiśniewska- 5b,  

Zuzia Paprzycka- 4b,  

Adam Kaleta- 4b,  

Krzysztof Parysek- 4a,  

Natalia Weszka- 3b,  

Margarita Kubiak- 3b,  

Maciej Janiszewski- 3b,

 Klaudia Sołtysiak- 3a,

 Piotr Droszewski-3a,  

Piotr Matelski- 3a,  

Patryk Juszczak- 3a,  

Oliwia Matuszak- 2c,  

Kornelia Kędzierska- 2b,

Wiktor Wendland- 2a,

 Nikola Matuszak- 2a

PostHeaderIcon WAŻNE

OD 2 CZERWCA 2014 r.

biblioteka szkolna zawiesza wypożyczanie książek w tym roku szkolnym.

Prosimy, wszystkich uczniów, o szybkie i bezproblemowe zwrócenie wypożyczonych książek

Książki przyjmujemy tylko na przerwach między lekcjami do

15 CZERWCA 2014r.

PostHeaderIcon INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW KLAS 2-6

DO 16 CZERWCA 2014r.  czekamy w bibliotece szkolnej na Wasz ? Dzienniczki?.

* Czytelnicy z klas 2-3 przynoszą ?Dzienniczek lektur?.

* Czytelnicy  z  klas  4-6  przynoszą ?Dzienniczek  szalonego Mola książkowego?.

red. Dorota Kasprzycka

PostHeaderIcon KALISZ SŁAWIONY PRZEZ UCZNIÓW

           W ostatnich tygodniach nasze miasto promowane jest na kilku szczeblach kultury. Cała Polska miała okazję wysłuchać koncertu ?Niht In Calisia? podczas wręczania tegorocznych Fryderyków, a w ubiegłym tygodniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12  im. Księcia Bolesława Pobożnego w Kaliszu zaprezentowali nasze miasto, ze wszystkimi walorami, uczniom                         z woj. Lubuskiego.

            W wyniku współpracy Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu Małgorzaty Gałczyńskiej z prof. dr hab. Polą Kuleczką, opiekunem Klubu PTTK EK i R przy PWSZ w Sulechowie     i redaktorkę kwartalnika naukowo-dydaktycznego ?Wędrujemy?, narodził się pomysł zorganizowania konkursu ?Wiedzy o Kaliszu?. Uczniowie szkół z Sulechowa, Lwówka Śląskiego, Cigacic             i Kijów ?bili się?   na wiedzę o naszym mieście i regionie.

            Dzieci miały okazję poznać miasto i jego historię nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu zaprezentowali gościom przedstawienie ukazujące zasługi księcia Bolesława Pobożnego dla miasta Kalisza, średniowieczne tańce i muzykę. W średniowiecznej atmosferze dzieci ubrane w stroje tej epoki przekazały gościom,              że obecne czasy splecione są z przeszłością regionu i historią kraju.

            Wiele radości przyniosło gościom zwiedzanie wieży ratuszowej, starówki oraz najstarszej części miasta, Zawodzia. Goście towarzyszący uczestnikom konkursu ? w osobie wicestarosty zielonogórskiego Ryszarda Górnickiego, przedstawiciela burmistrza Sulechowa pani Marzeny Arend-Wilczyńskiej, doc. dr inż. Stanisława Pryputniewicza, pani Wandy Zawadzkiej (pracownika administracji-kadr PWSZ w Sulechowie), leśnika Jerzego Kołpowskiego przedstawiciela Lasów Państwowych, studentów PWSZ w Sulechowie,  dyrektorzy i nauczyciele opiekujący się uczniami z zaproszonych szkół nie kryli podziwu dla grodu nad Prosną. Zaproszeni na uroczystość włodarze miasta w osobie ? wiceprezydenta miasta Dariusz Grodzińskiego, przewodniczącą Komisji Kultury i Sportu Adelę Przybył, naczelnika Wydziału Edukacji Mariusza Witczaka, panią Inspektor Wydziału Kultury Sztuki Sportu i Turystyki Annę Woźniak, księdza Prałata Adama Modlińskiego proboszcza parafii św. Mikołaja byli pełni podziwu dla wiedzy i umiejętności jaką wykazali się podczas konkursu młodzi (bo uczniowie klas 3 szkoły podstawowej) miłośnicy historii kraju i regionu. Przebieg konkursu był obserwowany przez wszystkie osoby zaproszone i pozwolił na zapoznanie się z bogatą historią naszego miasta, zaprezentowaną w przebiegu zmagań konkursowych podaną w niekonwencjonalny sposób.

Organizatorzy przedsięwzięcia, zadowoleni z przebiegu imprezy, już zastanawiają się nad propozycją na kolejny rok.

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility