Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for grudzień, 2022.

Archive for grudzień, 2022

PostHeaderIcon promocja

Bądź fit!

Święta, święta i po… A kiedy kończą się święta, często nie jest nam do śmiechu, bo waga – jak co roku – pokazuje za dużo na liczniku.
Dla wszystkich Pań z osiedla Piskorzewie z pomocą przychodzi p. Sylwia Sztark – trenerka personalna i psychodietetyk.
Od 3 stycznia, co wtorek, w naszej szkole prowadzone będą godzinne zajęcia fitness. Wszystko to w ramach realizacji projektu „Fitness – Aktywne i Zdrowe Kobiety”.
Na zajęcia zapraszamy wszystkie chętne Panie, które ukończyły 16. rok życia, zamieszkują osiedle Piskorzewie i nie mają żadnych przeciwwskazań zdrowotnych.

Więcej informacji na plakacie w linku oraz na Facebooku:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100088956975056

PostHeaderIcon SU/Wolontariat

Tytka charytatywna

W dniach 6-21 grudnia 2022r., uczniowie samorządu klas 4-8 wraz z członkami szkolnego koła wolontariatu przeprowadzili zbiórkę produktów żywnościowych oraz środków czystości. Wszystkie dary zostały umieszczone w tak zwanych „Tytkach charytatywnych” oraz przekazane instytucji charytatywnej – Caritas diecezji kaliskiej mieszczącej się w Kaliszu, przy ulicy Prostej. Dary zostały dostarczone 22 grudnia na ręce P. Justyny. Caritas bardzo dziękuje społeczności Szkoły Podstawowej nr 12 za dotychczasowe włączanie się w świąteczną akcję zbiórki dla ubogich i ma nadzieję, że również za rok weźmiemy w niej udział. Koordynatorami zbiórki w szkole byli: p. R. Tomaszewski, p. J. Biernat, p. K. Witasiak oraz p. A. Dobosz-Sadomska.


Wszystkim dziękujemy za przyniesione dary oraz włączenie się do akcji charytatywnej.

PostHeaderIcon SU

Kartki świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2022, Samorząd Uczniowski przygotował życzenia świąteczne, które wklejały Olga Rosiewicz i Maja Błasiak z kl.5a. Kartki świąteczne wykonane przez uczniów klas IV-VIII zostały przekazane z paczkami śwìątecznymi przygotowanymi przez Caritas w Kaliszu. Dziękuję każdemu za włożony trud i zaangażowanie

– opiekun SU p. Joanna Biernat

PostHeaderIcon gimnastyka

Lekcja pokazowa

W grudniu odbyła się lekcja pokazowa dla rodziców z gimnastyki akrobatycznej prowadzona przez p. M. Kamińską. Dzieci pokazały min. przewroty łączone w przód, stanie na rękach przy drabince, stanie na rękach z asekuracją kolegi, mostek ze stania, przerzut bokiem, przejście w przód.
Część dzieci wykonała wymieniona ćwiczenia bezbłędnie, a inne pokazały elementy nauki. Licznie przybyli rodzice z dumą oklas-kiwali swoje pociechy.

Przygotowała – p. Małgorzata Kamińska

PostHeaderIcon relacja

Jasełka Bożonarodzeniowe

Jasełka Bożonarodzeniowe pierwszy raz odbyły się już w 1223 r. we włoskiej miejscowości Greccio za sprawą św. Franciszka z Asyżu. Ta tradycja kontynuowana jest po dzisiejsze czasy. W obecnym roku
szkolnym 2022/2023 za sprawą naszych wspaniałych uczniów również mogliśmy być świadkami kontynuowania tej wspaniałej tradycji opowieści o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Opiekę i przygotowanie zapewnili nauczyciele p. Beata Galant (kl. 4-8), p. Renata Ossowska (kl. 1-3), p. Krystyna Witasiak (chór), p. Andrzej Kaczmarkiewicz (koordynacja całości).

Tegoroczna opowieść o narodzeniu Jezusa umiejscowiona była jednocześnie w dwóch wymiarach: we współczesnej klasie szkoły podstawowej z charakterystycznymi zachowaniami uczniów oraz historycznym czasie żłóbka betlejemskiego z pasterzami, królami i aniołami. Oczywiście zakończenie jasełek zakończyło się szczęśliwie, gdyż tajemnica narodzenia Jezusa sprawiła przemianę w sercach i zachowaniach uczniów podczas jasełek.

Dziękujemy szczególnie naszym młodym aktorom w osobach:
– Maja Błasiak, Filip Felisiak, Ela Jurek, Olga Rosiewicz, Julia Marcinkowska, Hania Chwedkowska – z klasy 5a;
– Bogna Tomczak, Mikołaj Łyskanowski, Alicia Kiszka, Wiktoria Pytlińska, Oliwier Malanowski, Szymon Pajer, Adrian Janiszewski, Dmytro Shkurenko – z klasy 6b;
– Małgorzata Krzywoźniak, Kamil Boratyński, Bartosz Kramarz, Kacper Pazera, Marcel Banaś z kl. 8a;
– z kl. 8b: Agata Fijałkowska.
Dziękujemy także szkolnemu chórowi „Duodecimus”.

Wszystkim aktorom, widzom i obserwatorom życzymy, aby treści jasełek trwały w nas cały rok szkolny, aż do następnych świąt Bożego Narodzenia.

Przygotował – p. Andrzej Kaczmarkiewicz

PostHeaderIcon życzenia

Boże Narodzenie 2022

PostHeaderIcon informacja

Przerwa świąteczna

PostHeaderIcon relacja

Świąteczne warsztaty

Uczniowie z klas młodszych rozpoczęli przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Klasa 2a (29 listopada) i 2b ( 16 grudnia) brała udział w warsztatach – pieczeniu i dekorowaniu pierników. Pierniczki świąteczne to jeden z nieodłącznych elementów bożonarodzeniowej tradycji. Pobudzają zmysły oraz wyobraźnię. Na początku uczniowie zostali zapoznani ze składnikami ciasta piernikowego. Następnie przystąpili do jego wyrobienia, wyciskania różnych kształtów za pomocą odpowiednich foremek. Potem był krótki czas oczekiwania na swoje wypieki. Na koniec wszyscy mieli okazję wykazać się kreatywnością podczas dekorowania swoich słodkich wypieków. Każdy z uczestników konsumował aromatyczne, smakowite, zachwycające kształtami i wzorami pierniki a te, które zostały – ładnie zapakowali i zabrali do domów.


Opracowała:
p. Ewa Pisula

PostHeaderIcon laureatki

Wyróżnienie w konkursie filmowym

Kreatywne uczennice Antonina Grzelak, Maja Klinke, Ewa Wdowczyk z klasy 7b zostały wyróżnione w konkursie filmowym organizowanym dla placówek przedszkolnych i szkolnych z terenu Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”, pt. „Śmieci segreguję, środowisko naturalne ratuję”.


Serdecznie gratulujemy !

Przygotowała – p. Monika Drac

PostHeaderIcon konkurs

Świetlicowy konkurs świąteczny

Wychowawczynie świetlicy ogłaszają konkurs plastyczny dla uczniów klas I- III – „Ozdoba choinkowa”. Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności oraz zdolności plastycznych dzieci. Technika oraz materiały, z których będą wykonane ozdoby jest dowolna. Oceniana będzie pomysłowość oraz estetyka wykonanej pracy.
Wszystkie chętne dzieci prosimy o dostarczenie swoich prac do świetlicy szkolnej  do 19 grudnia 2022r.

Na zwycięzców czekają dyplomy oraz upominki.

Przygotowała – p. Małgorzata Kamińska

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility