Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Świąteczne warsztaty

Uczniowie z klas młodszych rozpoczęli przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Klasa 2a (29 listopada) i 2b ( 16 grudnia) brała udział w warsztatach – pieczeniu i dekorowaniu pierników. Pierniczki świąteczne to jeden z nieodłącznych elementów bożonarodzeniowej tradycji. Pobudzają zmysły oraz wyobraźnię. Na początku uczniowie zostali zapoznani ze składnikami ciasta piernikowego. Następnie przystąpili do jego wyrobienia, wyciskania różnych kształtów za pomocą odpowiednich foremek. Potem był krótki czas oczekiwania na swoje wypieki. Na koniec wszyscy mieli okazję wykazać się kreatywnością podczas dekorowania swoich słodkich wypieków. Każdy z uczestników konsumował aromatyczne, smakowite, zachwycające kształtami i wzorami pierniki a te, które zostały – ładnie zapakowali i zabrali do domów.


Opracowała:
p. Ewa Pisula

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility