Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for wrzesień, 2023.

Archive for wrzesień, 2023

PostHeaderIcon relacja

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Europejski Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto, które jest corocznie obchodzone 26 września.

Głównym celem Dnia Języków jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych.

W naszej szkole również obchodziliśmy ten dzień, podczas lekcji języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Uczniowie rozwiązywali zadania językowe na korytarzu i w klasie, oglądali filmy, prezentacje i zadania z kodami QR. Wszyscy bardzo się zaangażowali i jednocześnie dobrze bawili, poznając ciekawości o krajach przestawione na planszach tematycznych.

My wiemy, że nauka języka to nie tylko potrzeba XXI wieku, ale także potrzeba rozwoju osobistego, praca nad sobą, tworzenie dobrych nawyków i niezastąpiony trening dla Twojego mózgu.

Owocnej nauki języków życzą:
nauczyciel j. angielskiego p. Łukasz Strzelczyk, nauczyciel j. niemieckiego p. Robert Kapitaniak oraz koordynator projektu i nauczyciel j. angielskiego p. Joanna Biernat

PostHeaderIcon akcja charytatywna

Książka czyni DOBRO

Z uśmiechami na buziach kończymy książkową akcję charytatywną.

W trakcie zbierania książek pomagały uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się, dzieląc się książkami, które będą niosły DOBRO dla Kasi Albrecht.

Trzymajcie kciuki! Oby każda z książek znalazła nowego właściciela podczas KIERMASZU CHARYTATYWNEGO w Kaliszu
30 września!

Zbiórka dla Kasi: https://www.siepomaga.pl/kasia-albrecht?fbclid=IwAR1LNuG1o4M3sdYru8FItFQQbwoDGP5e3CrpAAoSzvokUlWDsNH3er7UXQ8
Charytatywny kiermasz książek: https://facebook.com/events/s/charytatywny-kiermasz-ksiazek/670845538324708/

Opiekun SU p. Joanna Biernat

PostHeaderIcon relacja

Dzień Kropki

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi,
a przede wszystkim dobrej zabawy. W tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili przyłączyć się do jego obchodów, który obchodziliśmy 19 września. Tego dnia obowiązywały ubrania w kropki. Dzieci obejrzały film „Kropka”.
Jego bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce
i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Po projekcji oraz pogadance na temat filmu wszyscy uczniowie postanowili pokazać swoje talenty. Pierwsze klasy wykonywały opaski w kropeczki, kolorując je swoimi ulubionymi kolorami, klasy drugie przystąpiły do wykonania swoich kropkowych dzieł malując je kolorowymi kredami na dziedzińcu szkolnym, a klasy trzecie wykonały ciekawe prace plastyczne wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Klasy starsze natomiast brały udział w zadaniach przygotowanych przez uczennice z Samorządu Uczniowskiego, m.in. rysowanie, zadania, kreatywne pomysły, sprawnościowe oraz na spostrzegawczość i szukanie kropek w szkole. Uczniowie napisali również swoje właśnie opowiadania o kropce, które można było przeczytać na planszy na korytarzu.

A my po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć  w siebie.

Opiekunowie SU:
p. M.Kaczkowska,
 p. J. Biernat, 
p. E. Pasik

PostHeaderIcon akcja

Talenciaki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji Lidla „Szkoły pełne talentów”. Nasza szkoła została już zarejestrowana na stronie internetowej Lidla i już zbiera „Talenciaki” z czego ogromnie się cieszymy. „Talenciaki” to karty, które można otrzymać w sklepach Lidla. Wystarczy zrobić zakupy za minimum 50 zł (musi się w nich znaleźć przynajmniej jeden owoc lub jedno warzywo) aby otrzymać kartę „Talenciaka”. Poniżej umieszczamy krótką instrukcję przypisania naszej szkole „Talenciaków”:
• Wchodzimy na stronę szkoly.lidl.pl
• Wprowadzamy nazwę naszej szkoły (Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu), województwo oraz miasto.
• Klikamy „Wyszukaj szkołę”
• Następnie skanujemy kod QR z „Talenciaka” lub przepisujemy kod.
• Klikamy „Przypisz talenciaka” i gotowe!
Kartę „Talenciaka” można też przynieść do szkoły i wrzucić do specjalnie oznaczonych pudełek, które znajdują się na korytarzu przy wejsciach do szkoły.
Członkowie Samorządu Uczniowskiego będą wpisywać kody z zebranych z pudełek kart „Talenciaków” na stronę internetową Lidla.
Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się nam nazbierać jak najwięcej „Talenciaków”. Przewidziane nagrody są bardzo atrakcyjne! Są to między innymi sprzęty sportowe a także sprzęt elektroniczny, który możemy uzyskać dla naszej szkoły.
Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji! Trzymamy kciuki! 
Zasady akcji i regulamin znajdą Państwo na stronie:
https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469?v=1cx%2Chead1cx
https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/info
Akcja trwa od 01 września 2023r a kończy się 05 listopada 2023r.

Opiekun SU – p. Joanna Biernat

PostHeaderIcon SU, wolontariat

Twoje książki mogą czynić DOBRO

Nasza szkoła włącza się w akcję charytatywną na rzecz kaliszanki, która pilnie potrzebuje wsparcia – Kasi Albrecht, zmagającej się w walce z glejakiem. 
Jak pomóc? To prostsze niż myślisz! Co zbieramy? Książki na kiermasz, w dobrym stanie, dedykowane czytelnikom w różnym wieku, reprezentujące rozmaite gatunki.
Co zyskasz? Przestrzeń w swojej biblioteczce na nowe tytułu, przestrzeń w sercu, które bije mocniej dla innych oraz szacunek
i wdzięczność osoby, którą wspierasz dobrym gestem. 
Zebrane książki będą przekazane na kiermasz, który odbędzie się 30 września br. w Galerii Tęcza Kalisz. Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie, które nie jest refundowane w Polsce. Zbiórka trwa od 18 do 22 września. Książki możecie przynosić do sekretariatu naszej szkoły lub podać uczennicom
z wolontariatu. Koordynatorem akcji jest opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Joanna Biernat.

Oddając książkę, zyskaj i poczuj, że kilka tytułów z Twojej domowej biblioteki ma sprawczą moc pomagania! Bo Twoje książki mogą czynić Dobro!

PostHeaderIcon akcja

Sprzątanie świata 2023

15 września uczniowie naszej szkoły, jak co roku, włączyli się
w akcję Sprzątanie Świata pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej
oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska – poczynając od posprzątania śmieci, poprzez promocję
i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów, po długofalowe rozbudowane programy ekologiczne.


Pierwsza akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994r. Od tamtej pory co roku, we wrześniu, odbywa się finał akcji, której krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon akcja

Udział w Narodowym Czytaniu –
„Nad Niemnem” E. Orzeszkowej

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, objętej patronatem pary prezydenckiej. Celem akcji społecznej jest propagowanie znajomości literatury narodowej, poprzez publiczne odczytywanie obszernych  fragmentów dzieł polskich twórców. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Impreza, w  której wzięli udział uczniowie klas V – VIII,  odbyła się w piątek 8 września. Tegoroczna edycja narodowego czytania poświęcona została powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Uczniowie klasy 7b zaprezentowali fragmenty utworu, a pani Magdalena Kaczkowska opowiedziała o życiu
i twórczości pisarki.

Przygotowała – p. Magdalena Kaczkowska

PostHeaderIcon relacja

Bezpieczna Kraina Energa

6 września klasy 2 i 3 z naszej szkoły odwiedziły Mobilne Miasteczko Bezpiecznej Krainy Energa-Operator. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z prądu, czym są elektrownie wodne, wiatrowe, czy jak działa turbina wodna.
A co najważniejsze – była to nauka poprzez zabawę
i doświadczenie. Dzieci poprzez zabawę i eksperymentowanie poznały, jak korzystać z urządzeń elektrycznych.
Chodzi również o to, aby zapobiec wypadkom, które są wynikiem braku ostrożności przy korzystaniu z energii elektrycznej oraz w pobliżu infrastruktury służącej do jej przesyłania. 

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon informacja dla rodziców

Szkolne stypendium socjalne
na rok szkolny 2023/2024

Stypendia szkolne - ogłoszenie Przasnysz | ePrzasnysz.pl

O  szkolne stypendium socjalne mogą ubiegać się uczniowie, którzy zamieszkują na terenie miasta Kalisza.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2021 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, dochód uprawniający do ubiegania się o stypendium wynosi 600 zł
na osobę w rodzinie.

Dokładne informacje dotyczące obliczania dochodu oraz wydatków kwalifikowanych przy rozliczaniu szkolnego stypendium socjalnego zawarte są w załączniku  – katalog
i pouczenie 2023-2024.

Wniosek o szkolne stypendium socjalne jest umieszczony
w załączniku poniżej (NOWY! 2023 Wniosek o przyznanie szkolnego stypendium socjalnego/zasiłku szkolnego).  
Wnioski są również dostępne u pedagoga szkolnego
i w sekretariacie szkoły.

Wnioski można składać u pedagoga szkolnego
do dnia 15.09.2023r. (dotyczy to również uczniów ukraińskich).

Do wniosku należy dołączyć oryginały dokumentów potwierdzających dochód lub ich kserokopie (zgodnie z wykazem w tabeli umieszczonej we wniosku).

Kolumna „Występowanie dochodu w rodzinie” powinna być cała uzupełniona słowem tak lub nie, by nie było pustych miejsc, gdyż utrudnia to weryfikację wniosku. Jeżeli nie jest znana dokładna wysokość dochodu w momencie składania wniosku, wnioskodawca powinien zaznaczyć, że dokument potwierdzający dochód przekaże w terminie późniejszym
do WE.

Dokumenty potwierdzające wydatki (faktury, rachunki) należy składać do szkoły:
– w  I okresie roku szkolnego – do 31 października
– w II okresie roku szkolnego – do 30 kwietnia (brakujące faktury wystawione po 30 kwietnia należy przedłożyć w Wydziale Edukacji).

Pliki do pobrania:

PostHeaderIcon relacja

Aktywni Błękitni –
szkoła przyjazna wodzie!

W ubiegłym roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole realizowaliśmy program „Aktywni błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, który był organizowany przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Celem programu było wdrażanie uczniów do działań na rzecz edukacji ekologicznej w zakresie dbałości o wodę. W ramach programu społeczność szkolna brała udział w sprzątaniu terenów nadwodnych, konkursie plastycznym, wycieczce do Stacji Uzdatniania Wody Lis, zajęciach dydaktycznych dotyczących poznania ekosystemów wodnych, ochrony środowiska, zapobiegania skutkom suszy, bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych.  Odwiedziły nas uczennice z V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego, które w Światowym Dniu Wody przeprowadziły zajęcia w kasie I. Otrzymaliśmy CERTYFIKAT Szkoła przyjazna wodzie.

 Dziękujemy!

Przygotowała – p. Monika Drac

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility