Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon akcja

Udział w Narodowym Czytaniu –
„Nad Niemnem” E. Orzeszkowej

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, objętej patronatem pary prezydenckiej. Celem akcji społecznej jest propagowanie znajomości literatury narodowej, poprzez publiczne odczytywanie obszernych  fragmentów dzieł polskich twórców. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Impreza, w  której wzięli udział uczniowie klas V – VIII,  odbyła się w piątek 8 września. Tegoroczna edycja narodowego czytania poświęcona została powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Uczniowie klasy 7b zaprezentowali fragmenty utworu, a pani Magdalena Kaczkowska opowiedziała o życiu
i twórczości pisarki.

Przygotowała – p. Magdalena Kaczkowska

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility