Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for czerwiec, 2022.

Archive for czerwiec, 2022

PostHeaderIcon zaproszenie

Wystawa prac Anastasii Hlushko

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

świadectwa zostały rozdane, zaczął się zatem wyczekiwany czas wakacji, czas zasłużonego odpoczynku. Wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli wyjechać z Kalisza, zapraszamy na wystawę prac naszej uczennicy Anastasii Hlushko. Dziewczynka przyjechała do naszego miasta z Ukrainy kilka miesięcy temu, a już zdążyła zachwycić nas swoim talentem.
Zdolności plastyczne Anastasii dostrzegł i docenił pan Jakub Multan, malarz-hobbysta obecny w Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu na uroczystym podsumowaniu projektu „Gwieździstym szlakiem kaliskich legend”. Artysta otrzymał wtedy portret wykonany właśnie przez Anastasiię i obiecał zorganizować dla niej wystawę. Tak się też stało i już od poniedziałku (27.06.) prace naszej uczennicy będzie można oglądać w Galerii Tęcza przy ul. 3 Maja 1.
Panu Jakubowi Multanowi serdecznie dziękujemy, a wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy na ten niezwykły wernisaż!

Zerknijcie także tutaj:

http://www.facebook.com/sp12.kalisz
https://www.facebook.com/LatarnikKaliski/photos/pcb.5561510617246118/5561510290579484/

AG

PostHeaderIcon relacja

Zakończenie roku szkolnego 2021/22

24 czerwca 2022r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022, podczas którego pani dyrektor Małgorzata Gałczyńska podziękowała nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom za cały rok pracy. Pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce. Rozdane zostały również Tarcze Wzorowego Ucznia oraz dyplomy dla Ambasadorów Kultury.
Ważnym punktem uroczystości było przekazanie Sztandaru Szkoły młodszym kolegom oraz zmiana Samorządu Uczniowskiego w klasach 4-8. Po części oficjalnej, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie zostały rozdane świadectwa.
Gratulujemy wyników w nauce i życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji.

Przygotowała: p. Joanna Biernat
Opiekun SU

PostHeaderIcon pożegnanie kl. 8

Czas rozwinąć skrzydła…

Francuski pisarz Wiktor Hugo, powiedział: „Życie składa się
z przywitań i pożegnań”. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy. Dla uczniów klas ósmych zakończył się pewien etap, etap nauki w szkole podstawowej.

23 czerwca 2022 roku na uroczystej akademii spotkali się absolwenci Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu, ich rodzice, wychowawcy i nauczyciele. Spotkanie to było wyjątkowe dla wszystkich. Pani dyrektor Małgorzata Gałczyńska podziękowała uczniom i rodzicom absolwentów za trud włożony w realizację obowiązków szkolnych i za zaangażowanie w życie szkoły. Wychowawcy i nauczyciele wręczyli nagrody i medale za wysokie wyniki w nauce, uczestnictwo w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych, a także wolontariacie czy Poczcie Sztandarowym. Uczniowie ze średnią 5,0 (i więcej) oraz wzorowym zachowaniem zostali odznaczeni „Tarczami Wzorowego Ucznia”. Uczniom, którzy swoim zachowaniem
i uczniowską postawą stanowili wzór godny naśladowania, przyznano tytuł „Ambasadora Kultury”.

Pamiątkowe listy z podziękowaniami powędrowały także do rodziców, którzy aktywnie włączyli się w pracę na rzecz klasy
i szkoły.

Uroczystą akademię zakończyła część artystyczna. Uczniowie klas siódmych przypomnieli kolegom i koleżankom scenki z życia szkolnego, przedstawili przepis na ucznia, a wszystko to okrasili piosenkami i życzeniami. Na koniec, za sprawą przygotowanej prezentacji multimedialnej, absolwenci mogli zobaczyć, jak zmienili się od momentu rozpoczęcia nauki w naszej szkole (była to spora dawka śmiechu!).

Jak podczas występu śpiewała uczennica kl. 7a, Małgorzata Krzywoźniak:

Życie szkolne jest nowelą,
Której nigdy nie masz dosyć;
Wczoraj zabrzmiał pierwszy dzwonek,
Dzisiaj czas rozłączyć losy

Drodzy Absolwenci!
Nadszedł czas pożegnania. Pożegnania pierwszej w Waszym życiu szkoły. Te przeżycia pamięta się długo. Właściwie zawsze są one w nas obecne. One stanowią miarę późniejszych przeżyć i uczuć.
Wierzymy, że wiedzę i doświadczenie wyniesione z murów naszej szkoły, będziecie rozwijać w kolejnych latach edukacji. Życzymy Wam dobrych wyborów, radości, spełnienia marzeń, samych sukcesów!
A teraz przede wszystkim udanego wypoczynku!

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk
zdjęcia – p. Agnieszka Giernalczyk,

p. Monika Drac,
p. Joanna Biernat

PostHeaderIcon świetlica

Wzorowy świetlik

Dnia 23 czerwca 2022 r. wychowawczynie świetlicy wręczyły nagrody i dyplomy za trwający przez cały drugi semestr roku szkolnego 2021/2022 konkurs ,,Wzorowy świetlik’’.

Zwyciężczynie w danej kategorii to kolejno:
AKTYWNY ŚWIETLIK – Aleksandra Krzykacz 3b
KULTURALNY ŚWIETLIK – Balbina Konopińska 2a
ŚWIETLIK CZYŚCIOSZEK – Julia Mielczarek 1b

Gratulujemy i życzymy BEZPIECZNYCH I DŁUGICH WAKACJI!

PS. Świetliki już powitały wakacje wspólnym okrzykiem.

Przygotowała – p. Klaudia Bartniczak

PostHeaderIcon informacja

Zakończenie roku szkolnego 2021/22

Już wkrótce wakacje, czas zasłużonego odpoczynku.
Pożegnamy się za tydzień, w piątek – 24 czerwca 2022r.

Zgodnie z tradycją, przed uroczystością rozdania świadectw, zapraszamy wszystkich chętnych (uczniów i rodziców) na mszę św., która odprawiona zostanie o godz. 8.00 w kościele
pw. Św. Matki Teresy z Kalkuty (os. Ogrody).
9.00 – uroczyste zakończenie roku szkolnego dla kl. 4-7
10.30 – uroczyste zakończenie roku szkolnego dla kl. 1-3 i oddziału przedszkolnego.

Dzień wcześniej – 23.06.2022 o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste pożegnanie uczniów kl. 8.

PostHeaderIcon projekt

15-lecie „Gwieździstego projektu”

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kaliszu (należący do zakonu
oo. franciszkanów), ratusz, pomnik kaliskiego poety Adama Asnyka to miejsca, które podczas rajdu ulicami Kalisza odwiedzali uczniowie kaliskiej ’’12-tki”.
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 im. Księcia Bolesława Pobożnego w Kaliszu w ten sposób kontynuuje ambitny projekt pn. “Gwieździstym szlakiem kaliskich legend”, który wpisał się na karty historii szkoły w 2007 r.

Każdego roku (z wyjątkiem 2021, kiedy szyki pokrzyżowała nam pandemia) uczniowie pod bacznym okiem nauczycieli wszystkich przedmiotów zdobywają cenną wiedzę o swojej „Małej Ojczyźnie”, którą wykorzystują podczas rajdu wieńczącego dziesięciomiesięczne przygotowania. Należy podkreślić, że oryginalną formą edukacji historycznej i patriotycznej objęci są wszyscy uczniowie naszej szkoły, począwszy od przedszkolaków z „zeróweczki”, po uczniów klas VIII (prawie absolwentów szkoły).

Celem projektu jest popularyzowanie walorów turystycznych Kalisza, krzewienie lokalnego patriotyzmu oraz propagowanie czytelnictwa „Baśni i legend kaliskich” Eligiusza Kor – Walczaka. Na lekcjach języka polskiego, historii oraz godzinie wychowawczej uczniowie poznają dzieje Kalisza, czytają legendy oraz zdobywają wiedzę na temat licznych zabytków naszego miasta. Zdobyta wiedza wykorzystywana jest w konkursach – literackim, historycznym czy plastycznym oraz przy tworzeniu tzw. map pamięci i albumów (namiastka prac dzieci uwieczniona na zdjęciach).

Podobnie było w tym roku. Uczniowie z wychowawcami ruszyli na trasę rajdu. Wszyscy przygotowani do pieszej turystyki byli wyposażeni w wiedzę i mapki z punktami zadaniowymi. W celu zdobycia jak największej ilości punktów, uczniowie rozwiązy-wali krzyżówki sprawdzające ich znajomość legend, układali tematyczne puzzle z języka angielskiego oraz nazywali obiekty (zabytki) zaznaczone na mapkach geograficznych. Uczestnicy wyścigu musieli wykazać się także znajomością hymnu szkoły, który należało ułożyć z rozsypanki, bądź poprawić wprowadzone do niego błędy, a na koniec odśpiewać przed nauczycielką muzyki. Meta rajdu znajdowała się na dziedzińcu szkoły, gdzie na uczniów czekała jeszcze jedna rywalizacja – szybkościowo-sprawnościowa. Zadaniem „rajdowiczów” było przeniesienie surowego jajka na drewnianej łyżce wyznaczonym szlakiem.

Po krótkim odpoczynku uczestnicy wraz z nauczycielami udali się na podsumowanie i ogłoszenie wyników. W tym roku naszą szkolną uroczystość zaszczycili swoją obecnością rozmaici goście, wśród których obecni byli: pan Tomasz Chlebba, regionalista, autor takich książek jak „Kalisz na starych pocztówkach” czy „Jak zmieniał się Kalisz”, pani Violetta Słupianek, dyrektor Delegatury w Kaliszu Kuratorium Oświaty w Poznaniu, pani Ewelina Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza, pani Anna Zdanowska, przedstawi-cielka Rady Rodziców naszej szkoły, pan Piotr Błaszczyk, prezes Fundacji im. Bolesława Pobożnego i jego zastępca, pan Kamil Florian Ratajczyk oraz pan Jakub Multan, malarz emocjonalnie związany z naszym miastem. Wszystko było rejestrowane przez grupę dziennikarzy lokalnych mediów (https://www.7dnikalisza.com/artykul/15lecie-gwiezdzistego-projektu, https://www.youtube.com/watch?v=TMHGL0GQUnw).

Goście i uczestnicy rajdu mogli obejrzeć przedstawienie na podstawie legendy „Srebrny denar Trajana” przygotowane przez uczniów klas 4 i 7. Występ wszystkim się bardzo spodobał, a młodzi artyści zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami. Można też było zobaczyć paradę postaci z poznawanych przez nas legend – pojawili się: woj z legendy
o powstaniu Kalisza,  biskup i diabeł z „Klątwy świętego Wojciecha”, Maciuś z kogutkiem, dwórka księżnej Jolenty – Anna, komediantka z Wawrzyńcem z legendy „Serce ratuszowego zegara” i najbardziej znana para – Dorotka i Marcinek. Tradycyjnie też uczniowie wysłuchali hejnału Kalisza odegranego przez zaproszonego gościa – pana Mariusza Pawlaka.

W tym roku święto szkoły wiązało się z pewną niespodzianką. Otóż nasza placówka już w ubiegłym roku podjęła współpracę z Fundacją im. Bolesława Pobożnego, dzięki której młody polski malarz, Jakub Multan postanowił wykonać poczet władców związanych z Kaliszem. Jego pierwszym dziełem jest obraz przedstawiający naszego patrona – księcia Bolesława Pobożnego. Ogromnym zaskoczeniem dla uczniów i nauczycieli było przekazanie przez artystę tego dzieła naszej szkole! Wtajemniczona wcześniej pani dyrektor Małgorzata Gałczyńska także przygotowała prezent dla artysty. Był to… jego portret wykonany przez uzdolnioną uczennicę naszej szkoły, niedawno przybyłą do naszego miasta z Ukrainy Anastasię Hlushko. Artysta obejrzał inne prace młodej malarki i spontanicznie postanowił, że zorganizuje wystawę jej obrazów w jednej z kaliskich galerii i to już w ciągu najbliższych kilku tygodni!

Pragnęlibyśmy w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować Fundacji im. Bolesława Pobożnego za ufundowanie nagród dla zwycięzców w naszych konkursach, a było ich w tym roku naprawdę niemało. Sama Fundacja we współpracy z naszą szkołą także zorganizowała konkurs plastyczny „Średniowieczny Kalisz”, w który przewodniczącym Jury był pan Jakub Multan (lista laureatów poszczególnych konkursów –
w załączniku do tekstu).

Na koniec przedsięwzięcia ogłoszono wyniki konkursów indywidualnych oraz wręczono puchary dla zwycięzców projektu. W kategorii kl. 1-3 zwyciężyła kl. 2a, a w kategorii kl. 4-8 – kl.4a. Gratulujemy i zapraszamy za rok!

AG

PostHeaderIcon relacja

Podsumowanie
roku szkolnego
przez SU

Wszyscy czują zbliżające się wakacje, jednak nim one nastąpią, podsumowano mijający rok szkolny 2021/2022.

W środę, 15 czerwca 2022r., uczniowie ze średnią ocen 4.75 i wyżej zostali zaprezentowani podczas apelu przygotowanego przez Samorząd Uczniowski klas 4-8. SU przedstawił również ranking najwyższej średniej wśród klas, zwyciężyła klasa 6b ze średnią klasy 4.52. Ogłoszone zostały również wyniki frekwencji – najchętniej do szkoły chodzili uczniowie klasy 6b.

Podczas apelu rozdane zostały nagrody i dyplomy za udział w konkursach i działaniach szkolnych. Samorząd Uczniowski udzielił również kilku cennych porad na letnie wakacje.

Wszystkich serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy udanych wakacji!

Nad przebiegiem apelu czuwała Opiekun Samorządu
p. Joanna Biernat

PostHeaderIcon informacja

Rekrutacja na rok 2022/2023

https://przedszkola-kalisz.nabory.pl/

Rekrutacja do kl. 1 dzieci z rejonu – tylko w wersji papierowej.

PostHeaderIcon wydarzenia

Wybory do SU

W piątek 10 czerwca 2022r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 oraz 4-8.
Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowa-dzoną przez kandydatów w dniach 30.05-09.06.2022r. Uczniowie przygotowali plakaty z programem wyborczym oraz swoim zdjęciem. Wybory były lekcją demokracji dla wszystkich uczniów z naszej szkoły, a wyniki prezentują się następująco:

Samorząd Uczniowski klas 1-3
Przewodnicząca- Roxana Smits klasa 2b (28głosów)
Zastępcy:
Tatiana Kowalska  klasa 1a (13 głosów)
Lena Wawrzyniak klasa 1b i Kacper Janusz klasa 1a (9 głosów)

Samorząd Uczniowski klas 4-8
Przewodnicząca- Julia Majchrzak klasa 7b (33 głosy)
Zastępcy:
Iga Cichocka klasa 7b (17 głosów)
Julia Lebioda klasa 6a (16 głosów)

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego 1-3 jest p. Marta Purzyc, a Opiekunem Samorządu klas 4-8 jest p. Joanna Biernat.

Przekazanie władzy uczniowskiej klas 4-8 nastąpi podczas Uroczystego Apelu na Zakończenie Roku Szkolnego.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Przygotowała – p. Joanna Biernat,
opiekun SU kl. 4-8

PostHeaderIcon akcje charytatywne

Podsumowanie akcji
Wyprawka dla dzieci z Tanzanii

Nasz szkoła włączyła się do akcji „Wyprawka dla dzieci z Tanzanii”. Jesteśmy bardzo wdzięczni tym uczniom, którzy w bezinteresowny sposób włączają się do charytatywnych akcji. Wszystkie dostarczone rzeczy zostały skrupulatnie spakowane i odwiezione do Zespołu Szkół nr 9 w Kaliszu, która wspierała akcję. Tam właśnie, dnia 10 czerwca 2022 r. odbyło się podsumowanie akcji podczas spotkania, które uświetniło wystąpienie przedstawicieli projektu Studenci Uniwersytetu Adama Mickiewicza bez Granic. Studentki wydziału pedagogiki opowiedziały o pomocy na Madagaskarze podczas ostatniej wyprawy. Oprócz naszej szkoły w akcję włączyły się SP 1, SP 14 i SP 17. Zebrane dary niebawem wyruszą do Tanzanii. 

Obraz zawierający osoba, wewnątrz, grupa, osoby

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający wewnątrz, podłoże, stół, stół w jadalni

Opis wygenerowany automatycznie

Grażyna Dereń-Jamnicka

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility