You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for grudzień, 2012.

Archive for grudzień, 2012

PostHeaderIcon wyniki konkursów wojewódzkich

Adam i Bartek byli najlepsi

Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych przystąpiła do wojewódzkich konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.  Dla szkół podstawowych przeprowadzane są następujące konkursy: Wojewódzki Konkurs Humanistyczny, Wojewódzki Konkurs  Matematyczny i  Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy.

Etap szkolny wymagał od uczniów poprawnego rozwiązania testów przygotowanych przez specjalistów. Uczestnicy mogli maksymalnie uzyskać 40 punktów z każdego testu, a wynik 30 i więcej punktów kwalifikował ucznia do kolejnego etapu, etapu rejonowego.   We wszystkich trzech konkursach uczestniczyło łącznie 14 uczniów ? 12 z klas szóstych i 2 z klas piątych. Należy zaznaczyć, że niektórzy brali udział zarówno w konkursie humanistycznym, matematycznych oraz przyrodniczym.

Poniższe tabelki prezentują wyniki uzyskane przez uczniów SP12 w Kaliszu. Szczególne gratulacje należą się Adamowi Borowskiemu z kl. 6a oraz Bartkowi Skowrońskiemu z kl. 5b, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu matematycznego. Podziwiamy naszych kolegów za wiedzę i umiejętności, a zwłaszcza Bartka, który będąc dopiero w piątej klasie już posiada tak rozległą wiedzę.

wyniki konkursów wojewódzkich

Gratujemy raz jeszcze i z niecierpliwością czekamy na ich sukcesy na etapie rejonowym ? trzymamy kciuki.
Brawo chłopaki, tak trzymać!

PostHeaderIcon Wolność bez nałogów

Roma laureatką

W ramach zajęć, promujących zdrowy styl życia,  wychowankowie świetlicy po raz kolejny wzięli udział w Konkursie Plastycznym ?Wolność bez nałogów? organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu. Prace wykonali pod kierunkiem Alicji Kubiak i Joanny Przygodzkiej. Laureatką konkursu została Roma Ławińska z IIIb (opiekun Alicja Kubiak).

Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej, połączone z wręczeniem dyplomów i nagród odbędzie się 12 grudnia 2012r. o godz.16.00 w MDK w Kaliszu.
     Gratulujemy Romie!