Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for marzec, 2016.

Archive for marzec, 2016

PostHeaderIcon apel

Tradycje wielkanocne w Polsce i Europie

23 marca opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Agnieszka Sip we współpracy z uczniami klasy 6a przygotowała Apel Wielkanocny, podczas którego zaprezentowano tradycje wielkanocne w Polsce i Europie. Uczniowie pokrótce zaprezentowali nam tradycje świętowania Wielkanocy u naszych sąsiadów a całość została wzbogacona prezentacją multimedialną. Na koniec przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom życzenia świąteczne.
Podczas apelu wręczono także dyplom dla zwyciężczyni plebiscytu ? Dziewczyna z klasą?, w którym zwyciężyła Nadia Mistrzak z klasy 5a.

20160323_094751 20160323_095748 20160323_095816 20160323_101341

PostHeaderIcon inscenizacja

Powitanie wiosny

Po długiej i mroźnej zimie, wszystkie dzieci z utęsknieniem oczekiwały przyjścia wiosny. Każdego dnia obserwowały pogodę i przyrodę. Wiosna, bowiem, wszystkim dzieciom kojarzy się z przylotem bocianów, śpiewem ptaków, kwitnieniem bazi i pojawieniem się przebiśniegów i krokusów.

22 marca 2016 roku dzieci ze świetlicy pod kierunkiem nauczycielek Anny Dobosz -€“ Sadomskiej i Katarzyny Pawlak przygotowały inscenizację ukazującą  obrzęd pożegnania zimy i  powitania wiosny.

wiosna3więcej przeczytacie w zakładce „O szkole – Świetlica”

PostHeaderIcon z okazji Dnia Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu przez dwie godziny zamiast zajęć lekcyjnych zgodnych z planem nauczyciele przygotowali dla naszych uczniów szereg ciekawych warsztatów. Jakich?
O tym przeczytacie w zakładce „O szkole – Samorząd Uczniowski”.

20160321_092611 20160321_102545

 

PostHeaderIcon konkurs

Konkurs na najpiękniejsze ozdoby wielkanocne

Szkoła Podstawowa nr 14 w Kaliszu zorganizowała konkurs na najpiękniejsze ozdoby wielkanocne. Konkurs był przeznaczony dla wychowanków świetlic szkolnych.
Podsumowanie konkursu odbyło się 18 marca 2016r.
Wychowankowie naszej szkoły  zdobyli:
II miejsce -€“ Izabela Stasiak
Wyróżnienia:€“ Oliwia Derdziak, Paulina Haładyn

Prace zostały wykonane pod kierunkiem wychowawczyni Anny Dobosz – Sadomskiej. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, popularyzacja działań plastycznych, rozwijanie wyobraźni oraz kultywowanie tradycji.

Izabela Stasiak kl. 3a Oliwia Derdziak kl. 3a Paulina Haładyn kl. 2a

 

PostHeaderIcon konkurs

Konkurs na przestrzenną ozdobę wielkanocną

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy w szkole odbył się konkurs na ozdoby wielkanocne. W konkursie brali udział uczniowie klas I-III. Głównym celem tej plastycznej rywalizacji było przypomnienie zwyczajów wielkanocnych – malowania pisanek oraz tworzenia ozdób papierowych.
Uczniowie wykazali się kreatywnością pomysłowością. Wszystkie prace zostały nagrodzone okolicznościowymi dyplomami, które zostaną wręczone klasom na najbliższym apelu szkolnym.
Samorząd Uczniowski dziękuje dzieciom i nauczycielom klas I-III za zaangażowanie i udział w konkursie.

ozdoby5 ozdoby4 ozdoby2 ozdoby1

PostHeaderIcon bezpieczeństwo

Kamizelki i odblaski dla dzieci

W dniu 17 marca 2016 roku przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przekazali dzieciom z naszej szkoły kamizelki odblaskowe.
Kamizelki te zostaną wykorzystane w ramach akcji ?Bezpieczna Szkoła? i przeznaczone dla dzieci podczas spacerów i wycieczek poza teren szkoły. Kamizelki ułatwią uświadomienie dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz używanie odblasków w celu poprawy ich bezpieczeństwa.

kamizelka2 kamizelka4

 

PostHeaderIcon show

Szkolny Festiwal Talentów

Jesteś uczniem, który chciałby podzielić się swoją pasją z innymi? Masz talent? Ciekawe hobby? Interesujące umiejętności? Weź udział w Szkolnym Festiwalu Talentów!

 • Pedagog szkolny p. Izabela Jaśkiewicz oraz wychowawca świetlicy Katarzyna Pawlak organizują na terenie naszej szkoły przegląd waszych umiejętności, pasji, talentów. Będzie to szkolna wersja popularnego programu ?Mam talent? pod nazwą ?Szkolny Festiwal Talentów?.

 •  W imprezie może wziąć udział każdy uczeń z klas 0-6 .

  talent

 •  Wasze uzdolnienia, umiejętności, ciekawe hobby możecie prezentować indywidualnie lub zespołowo.

 •  Organizatorzy dopuszczają możliwość prezentowania wszelkich form Waszej aktywności, oprócz zagrażających zdrowiu lub życiu (może być to np. występ na żywo, prezentacja multimedialna, pokaz kolekcji i inne).

 • Zapisy przyjmowane są do środy 13 kwietnia 2016r.(u pedagoga szkolnego ? uczniowie z klas 4-6, u wychowawców świetlicy ? uczniowie klas 0-3). Podczas zapisu należy podać, co zostanie zaprezentowane.

 • Festiwal będzie składał się z dwóch części tj. eliminacji wstępnych, w których mogą brać udział wszyscy chętni uczniowie(15.04.2016r. godz. 12:45) oraz pokazów finałowych (22.04.2016r. godz.10:45), gdzie zaprezentują się wytypowani w eliminacjach uczestnicy. Prezentacja talentów podczas występu finałowego odbędzie się w obecności społeczności szkolnej.

 • Regulamin festiwalu znajdziecie u organizatorów oraz tutaj:
  Regulamin Szkolnego Festiwalu Talentów 2016r.

 Zapraszamy!

PostHeaderIcon konkurs

Tęczowy kalendarz Filipa

Filip Lipke z kl. 2a zajął III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Tęczowy kalendarz. Konkurs odbył się 25 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Kaliszu.
Bardzo Filipowi gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do brania udziału w konkursach, które rozwijają nasze zainteresowania i umiejętność zdrowej rywalizacji.

Filip Lipke w gronie laureatów praca Filipa

PostHeaderIcon relacja

Zaprezentowaliśmy się

2 marca mieliśmy zaszczyt gościć w naszych szkolnych murach przedszkolaków, którzy być może już od września rozpoczną naukę w naszej szkole. Nasi milusińscy przybyli do nas wraz ze swoimi rodzicami, by zapoznać się z ofertą szkoły.

powitanie gości przez panią Dyrektor

Przybyłych gości przywitała dyrektor Małgorzata Gałczyńska, która pokrótce przedstawiła walory naszej szkoły, dla których warto podjąć naukę właśnie w Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu. Następnie wystąpił chór szkolny Duodecimus. Swoje talenty wokalne i taneczne zaprezentowali uczniowie „zerówki” i świetlicy szkolnej, a na zakończenie części oficjalnej rodzice i przedszkolaki obejrzeli krótkie przedstawienie zaprezentowane przez członków kółka teatralnego edukacji wczesnoszkolnej.

występ chóru występ uczniów zerówkiwystęp dzieci ze szkolnej świetlicyprzedstawienie kółka teatralnego

Ciekawym punktem spotkania była możliwość zwiedzania szkoły oraz uczestniczenia w zajęciach otwartych przygotowanych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Mali goście mieli do wyboru sale z łamigłówkami ortograficznymi, gdzie czekały na nich do wyboru gry dydaktyczne, krzyżówki, rebusy oraz klasy z zabawami matematycznymi – tu z kolei można było bawić się liczbami przy wykorzystaniu kart matematycznych, kości do gry, domina itp. Zajęcia w pracowni komputerowej zachęcały do udziału w poznaniu klawiatury komputera przy wykorzystaniu odpowiedniego programu oraz płyty. Nie zabrakło także oferty dla małych „artystów”. Mogli zapoznać się z różnymi technikami plastycznymi i wykonać świąteczne ozdoby lub uczestniczyć w zabawach ogólnorozwojowych z wykorzystaniem instrumentów muzycznych.

gry karciane gry słowne

Tego dnia spędziliśmy z naszymi gośćmi bardzo miłe chwile. Wierzymy, że nasza oferta im się spodobała i we wrześniu spotkamy się ponownie.

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility