PostHeaderIcon relacja

Zaprezentowaliśmy się

2 marca mieliśmy zaszczyt gościć w naszych szkolnych murach przedszkolaków, którzy być może już od września rozpoczną naukę w naszej szkole. Nasi milusińscy przybyli do nas wraz ze swoimi rodzicami, by zapoznać się z ofertą szkoły.

powitanie gości przez panią Dyrektor

Przybyłych gości przywitała dyrektor Małgorzata Gałczyńska, która pokrótce przedstawiła walory naszej szkoły, dla których warto podjąć naukę właśnie w Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu. Następnie wystąpił chór szkolny Duodecimus. Swoje talenty wokalne i taneczne zaprezentowali uczniowie „zerówki” i świetlicy szkolnej, a na zakończenie części oficjalnej rodzice i przedszkolaki obejrzeli krótkie przedstawienie zaprezentowane przez członków kółka teatralnego edukacji wczesnoszkolnej.

występ chóru występ uczniów zerówkiwystęp dzieci ze szkolnej świetlicyprzedstawienie kółka teatralnego

Ciekawym punktem spotkania była możliwość zwiedzania szkoły oraz uczestniczenia w zajęciach otwartych przygotowanych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Mali goście mieli do wyboru sale z łamigłówkami ortograficznymi, gdzie czekały na nich do wyboru gry dydaktyczne, krzyżówki, rebusy oraz klasy z zabawami matematycznymi – tu z kolei można było bawić się liczbami przy wykorzystaniu kart matematycznych, kości do gry, domina itp. Zajęcia w pracowni komputerowej zachęcały do udziału w poznaniu klawiatury komputera przy wykorzystaniu odpowiedniego programu oraz płyty. Nie zabrakło także oferty dla małych „artystów”. Mogli zapoznać się z różnymi technikami plastycznymi i wykonać świąteczne ozdoby lub uczestniczyć w zabawach ogólnorozwojowych z wykorzystaniem instrumentów muzycznych.

gry karciane gry słowne

Tego dnia spędziliśmy z naszymi gośćmi bardzo miłe chwile. Wierzymy, że nasza oferta im się spodobała i we wrześniu spotkamy się ponownie.

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Rodo
Opcje dostępności strony