Podsumowanie roku szkolnego przez SU

Wszyscy czują zbliżające się wakacje, jednak nim one nastąpią, podsumowano mijający rok szkolny 2021/2022.

W środę, 15 czerwca 2022r., uczniowie ze średnią ocen 4.75 i wyżej zostali zaprezentowani podczas apelu przygotowanego przez Samorząd Uczniowski klas 4-8. SU przedstawił również ranking najwyższej średniej wśród klas, zwyciężyła klasa 6b ze średnią klasy 4.52. Ogłoszone zostały również wyniki frekwencji – najchętniej do szkoły chodzili uczniowie klasy 6b.

Podczas apelu rozdane zostały nagrody i dyplomy za udział w konkursach i działaniach szkolnych. Samorząd Uczniowski udzielił również kilku cennych porad na letnie wakacje.

Wszystkich serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy udanych wakacji!

Nad przebiegiem apelu czuwała Opiekun Samorządu
p. Joanna Biernat

WIELKANOCNY APEL

13.04.2022r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII pod kierunkiem opiekuna pani Joanny Biernat zaprezentowali zwyczaje i tradycje Wielkanocne. W celu przybliżenia polskiej tradycji uczniom z Ukrainy, została również wyświetlona prezentacja w języku ukraińskim, którą przygotowała uczennica kl.7a Viktoriia Matyniuk.
Na koniec Pani Dyrektor – Małgorzata Gałczyńska złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Kartka Wielkanocna 2022

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu serdecznie dziękują za tak liczny udział w akcji „Kartka Wielkanocna 2022”.
Wasze piękne kartki z życzeniami są przekazane dla rodzin
z Ukrainy. Jesteście wspaniali i bardzo kreatywni!

Przygotowały – p. Joanna Biernat, p. Krystyna Witasiak

Dzień Kota

17 lutego 2022r. obchodziliśmy „Światowy Dzień Kota”. Wszyscy kochamy nasze zwierzątka, dają one nam miłość bezgraniczną a oczekują tak niewiele. Każdego dnia uczymy się lepiej o nie dbać, by były szczęśliwe.
W tym roku, myślą przewodnią dnia zorganizowanego przez Bibliotekę Szkolną i Samorząd Uczniowski było: „Kocham mojego kotka i dbam o jego szczęście”. Może dzięki naszym zwierzątkom poznamy co to: miłość, odpowiedzialność, systematyczność, obowiązek.
Podczas pogadanek w klasie, uczniowie dowiedzieli się czego potrzebuje kot, aby był zdrowy i szczęśliwy. Uczniowie wykonywali ozdoby na drzwi, prace plastyczne, kocie maski oraz przebrali się za bohaterów tego dnia. Wszyscy bawili się bardzo wesoło, sprawdzali swoją wiedzę, umiejętności plastyczne oraz próbowali zachowywać się i wyglądać jak koty.
W wielu domach kot jest członkiem rodziny i domowym ulubieńcem. Musimy jednak pamiętać o tym, że to nie zabawka i trzeba się nim zajmować odpowiedzialnie.


Przygotowała:
p. Dorota Kasprzycka- biblioteka
oraz p. Joanna Biernat – opiekun SU

Nauczyciel na Medal –
Plebiscyt Edukacyjny 2021

Z przyjemnością informuję, że szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal – największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie wielkopolskim jest prowadzony przez „Głos Wielkopolski”.

Jednocześnie nominację do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymał także pracujący w szkole nauczyciel: Joanna Biernat, która w mieście Kalisz zajęła 1. miejsce.

Gratulacje dla pani Joanny Biernat nauczycielki języka angielskiego i wychowawczyni klasy VII b.

Jesteśmy dumni, że jest Pani nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bolesława Pobożnego w Kaliszu.

https://gloswielkopolski.pl/p/kandydat/joanna-biernat%2C2277429/?fbclid=IwAR2Kgs4rLl2TTAprm8NNLX87dEUNf9zAcRsSSouEYT3T2-Z5EfaBpkdAGtA

Uczennica naszej szkoły
oddała włosy na rzecz Fundacji Rak’n’Roll

Uczennica naszej szkoły zdecydowała się na szlachetny i piękny gest. Agata Fijałkowska z klasy 7b oddała swoje włosy na rzecz działań fundacji Fundacji Rak’nRoll Wygraj Życie w ramach akcji „Daj Włos!”

Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich działań naszych uczniów świadczących o ich wrażliwości i wielkich sercach. Gratulujemy pięknej postawy .

Peruki z naturalnych włosów są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia do wysokości niewielkiego limitu (250 zł), a ich cena jest wysoka. Dlatego od 9 lat fundacja pomaga kobietom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze – w Programie Daj Włos! otrzymują one peruki bezpłatnie. Każdy może obciąć włosy w dobrym celu i przekazać je do Rak’n’Rolla. Dalej powędrują do perukarni Rokoko, która zrobi dla Pań wygodne i piękne peruki.

Wiadomość od Fundacji: ”Cześć! Twoje warkocze do nas dotarły! Bardzo Ci za nie dziękujemy 🙂 Przekazujemy je do perukarni, aby powstały z nich piękne peruki z naturalnych włosów dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego. W załączniku przesyłamy podziękowanie przygotowane specjalnie dla Ciebie. Chociaż w ten symboliczny sposób chcemy wyrazić naszą wielką wdzięczność i podziw dla Twojego wielkiego serca! Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na : www.raknroll.pl lub stronę facebook.com/FundacjaRaknRoll. Love, Peace & Rak’n’Roll”

Dzień Czerwonych Mikołajów 2021

Jak co roku w naszej szkole bardzo świątecznie obchodziliśmy dzień św. Mikołaja. 6 grudnia został ogłoszony DNIEM CZERWONYCH MIKOŁAJKÓW. Uczniowie przyszli przebrani za krasnali Świętego Mikołaja lub posiadali choć jeden czerwony element w swoim stroju. Czas lekcji również
obfitował w niespodzianki. W świątecznie przystrojonych salach, każdą klasę odwiedził Mikołaj rozdając uczniom upominki. Samorząd Uczniowski IV-VIII oraz Rada Rodziców dziękują za tak liczne zaangażowanie.
Zobaczcie jak pięknie wyglądaliśmy.

Przygotowała: p. Joanna Biernat
Opiekun SU

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy 23 listopada. Z tej okazji w naszej szkole mieliśmy święto zorganizowane przez Samorząd Uczniowski IV-VIII oraz Bibliotekę Szkolną. Dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Następnie uczniowie prezentowali swoje opaski misiów, uczestniczyli w grach i zabawach, ozdobili wejścia do swoich klas.

Uczniowie poznali bohaterów bajek – Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Coralgola, misia Yogi. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy tradycyjnie otrzymał „małe co nieco”, czyli słodki poczęstunek oraz kolorowankę tematyczną. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta. Światowy, chociaż pluszowy miś, ma już ponad sto lat; cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.

Dzień Życzliwości

W piątek 19 listopada 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Życzliwości”. Z tej okazji Samorząd Uczniowski Zaprosił uczniów klas IV-VIII do stworzenia wspólnego DRZEWA ŻYCZLIWOŚCI. Drzewo składało się dobrych słów naszych uczniów i wzajemnych pozdrowień. Zadaniem uczniów było napisanie życzliwych słów i przyklejenie ich na szablonie drzewa, tworząc piękne i kolorowe drzewo.

Tydzień czytania

Z okazji Tygodnia  Czytania zorganizowanym przez bibliotekę szkolna w dniach 25-29 października, uczniowie Samorządu Uczniowskiego klas starszych zawędrowali do uczniów klas I-III. Pierwszaki wysłuchały książki pt: „Hej, Przedziadku!”, napisanej przez Paula McCartneya. Natomiast uczniowie klasy IIa i klas III wysłuchali fragmentów książki Pawła Beręsewicza pt: „Opowiadania (nie) dla wszystkich”.

Cała akcja promująca czytelnictwo przebiegała w bardzo miłej, śpiewającej atmosferze. Biblioteka szkolna dziękuje wszystkim młodym czytelnikom oraz wychowawcom za udział w spotkaniu.

Przygotowała: p. Joanna Biernat
Opiekun SU

Dzień Ziemniaka

Co zawdzięczamy królowi Janowi III Sobieskiemu? Oprócz zwycięstwa w bitwie pod Wiedniem, także rozpowszechnienie sadzonek ziemniaków w Polsce.

A co pysznego mamy z ziemniaków? Oczywiście frytki, placki, baby ziemniaczane, kluski śląskie, pierogi, zupy, zapiekanki itp. Ponieważ bardzo dużo smacznych potraw zawdzięczamy ziemniakowi, dlatego też kartofelek doczekał się swojego święta.

15 października uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Ziemniaka, tworzyli krzyżówkę, śpiewali piosenkę o ziemniaku, poznali historię kartofelka oraz brali udział w różnych konkurencjach z ziemniakami w roli głównej.
Całość wydarzenia została przygotowana przez p. Patryka Tomaszewskiego ze współpracą Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII.

Przygotowała: p. Joanna Biernat
Opiekun SU

Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?”

D. Beisser

W Dniu Edukacji Narodowej nastąpiło uroczyste przekazanie władzy obecnego samorządu nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu oraz zaprezentowanie nowego składu SU.   

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów  złożył najserdeczniejsze życzenia pani Dyrektor, Nauczycielom i Pracownikom szkoły. Jednocześnie zostały rozstrzygnięte wyniki plebiscytu i wręczone dyplomy NAUCZYCIELA NA MEDAL w różnych kategoriach. SUPERNAUCZYCIELEM z największą liczba głosów ze wszystkich kategorii została pani Grażyna Dereń- Jamnicka.

Gratulujemy 😉

Samorząd Uczniowski 2021/2022

Nazywam się Agata Fijałkowska i chodzę do klasy 7b. Interesuję się śpiewem i sportem, a szczególnie lekkoatletyką. Jestem otwarta na pomysły innych i gotowa do działania w różnych akcjach szkolnych i pozaszkolnych. Wielu z Was rozmawia ze mną na korytarzu, ponieważ wiecie, że mogę wesprzeć Was w każdej sytuacji. Dziękuję za wybranie mnie Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego- zapraszam do wspólnych rozmów i działań, zawsze znajdę czas, by pomóc.

Nazywam się Franciszek Zdanowski, jestem uczniem klasy 5a. Moją pasją jest kolarstwo , wędrówki górskie oraz fotografia. Jestem osobą odpowiedzialną i kompetentną.
Jestem w samorządzie uczniowskim, ponieważ lubię pracować z ciekawymi ludźmi , mam dużo fajnych pomysłów i dobro uczniów jest dla mnie najważniejsze. Swoją postawą będę zachęcał uczniów do aktywnego udziału w życiu naszej szkoły, angażował innych w charytatywną pracę na rzecz potrzebujących oraz rozwijał chęć do poznawania i pogłębiania wiedzy z zakresu kultury.

Nazywam się Julia Lebioda, jestem uczennicą klasy 6a. Moje zainteresowania to: sport, taniec, śpiew, jazda na rolkach oraz rowerze, malarstwo, gra w różne gry.
Dlaczego jestem w samorządzie :
* Ja oraz moi rówieśnicy, spędzamy w szkole większość tygodnia dobrze więc, jeśli mogą współdecydować o tym, jak będzie ona funkcjonować.
*Samorządność uczniów sprzyja budowaniu partnerskich stosunków z rówieśnikami.
* Współpraca z osobami należącymi do samorządu uczy pracy w grupie, dyskusji, wyciągania wniosków, a także kreatywności i odpowiedzialności.

Dzień Kota


17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, jednak w naszej szkole obchody tego święta nie wyglądały jak w latach ubiegłych. Na prośbę Samorządu Uczniowskiego, uczniowie ze starszych klas (IV-VIII), zwłaszcza miłośnicy i posiadacze kotów, byli zachęceni do pokazania swoich ulubieńców.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć Waszych Kociaków.

*****************

Dzień Pączka- Tłusty czwartek 

11 lutego 2021r. w naszej szkole oraz online obchodzimy DZIEŃ PĄCZKA – TŁUSTY CZWARTEK. Tego dnia nie powinno się liczyć kalorii. Jeden z przesądów mówi, że kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło. 

Powiedział nam Bartek,
że dziś tłusty czwartek.
A Bartkowa uwierzyła,
tłusty paczek usmażyła.

Samorząd uczniowski wraz z opiekunami serdecznie dziękują za dołączenie do wspólnej zabawy i wysyłanie zdjęć z pączkami. Smacznego

********************

29. Finał WOŚP

31 stycznia 2021r. nasza szkoła wzięła udział w 29. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, cel był bardzo szczytny- zbiórka pieniędzy na laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy. Uczennice z kl.6b, Iga Cichocka, Julia Fajka, Agata Fijałkowska oraz Nadia Popiołek, zgłosiły się jako wolontariuszki chętne do niesienia pomocy i zbierały pieniądze, kwestując na ulicach Kalisza. Kwestowanie odbywało się w przemiłej, serdecznej atmosferze pełnej życzliwości ze strony mieszkańców miasta.  Wolontariuszki WOŚP  zebrały 2100,29 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczennicom klasy 6b oraz opiekunowi SU p.Joannie Biernat, za zaangażowanie i wspólne granie.  
Jak napisała fundacja WOŚP- nie najważniejsza suma, ale coroczne wspólne działanie w dobrym celu.

************

Czerwonych Mikołajów

Z nakazu Świętego Mikołaja, 4 grudnia 2020 r. był DNIEM CZERWONYCH MIKOŁAJÓW. Uczniowie oraz nauczyciele przebrali się za krasnali Świętego Mikołaja lub posiadali chociaż jedną rzecz w kolorze czerwonym. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami serdecznie dziękują to wspólne świętowanie 😉

C:\Users\e6420\Downloads\Mikołajki 2020 SU\klasa 6c.png

C:\Users\e6420\Downloads\Mikołajki 2020 SU\klasa 6b mikolajki.png
C:\Users\e6420\Downloads\Mikołajki 2020 SU\klasa 5.png
C:\Users\e6420\Downloads\Mikołajki 2020 SU\klasa 3.png
C:\Users\e6420\Downloads\Mikołajki 2020 SU\klasa 2a mikolajki.png
C:\Users\e6420\Downloads\Mikołajki 2020 SU\klasa 1.jpg

Dzień Pluszowego Misia

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów by w środę (25.11.2020r.), podczas zdalnych lekcji, każdemu towarzyszył ulubiony Miś. Jednocześnie opiekun SU p.Joanna Biernat ogłosiła KONKURS KLASOWY na największą liczbę misiów w klasie (liczyły się zarówno misie obok ucznia oraz na awatarze- jeden uczeń może mieć tylko jednego misia). Tu liczyło się wspólne zaangażowanie całej klasy i wszystkich obecnych na zajęciach. Gratulujemy zwycięskim klasom 3a i 3b, a pozostałe wyniki przedstawiają się następująco:

Klasa Ilość misiów/ ile uczniów Zaangażowanie procentowe
1a 15 misiów/16 uczniów 94%
1b 18 misiów/22 uczniów 82%
2a 12 misiów/18 uczniów 67%
2b 14 misiów/18 uczniów 89%
3a 15 misiów/15 uczniów 100%
3b 11 misiów/11 uczniów 100%
4a 8 misiów/11 uczniów 73%
4b 14 misiów/16 uczniów 88%
5a 11 misiów/13 uczniów 85%
5b 9 misiów/14 uczniów 64%
6a 12 misiów/17 uczniów 71%
6b 13 misiów/17 uczniów 77%
6c 12 misiów/15 uczniów 80%
7a 7 misiów/19 uczniów 37%
7b 9 misiów/16 uczniów 56%
7c 6 misiów/16 uczniów 38%
8a 0 misiów/16 uczniów 0%
8b 7 misiów/17 uczniów 41%

Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów do wykonania zdjęcia wszystkich swoich misiów. Wyniki konkursu na największą ilość misiów/ pluszaków: O-3 Julia Wojciechowska kl. 1b (118szt.) 4-8 Igor Stępień  kl. 6a (97szt.) Dziękuję wszystkim za aktywny udział we wspólnym świętowaniu Dnia Pluszowego Misia.

Zapraszam do obejrzenia galerii z Waszymi Pluszakami.

Przygotowała: Joanna Biernat

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada przypadał Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole obchodziliśmy go  w piątek 20 listopada, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.         

W klasach, na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy na temat życzliwości, klasy wysłuchały mądrej  bajki ,,O ciepłym i puchatym”.  Podczas rozmów z uczniami zdarzały się głosy, że życzliwość jest niemodna, że się nie opłaca, że to tylko puste słowa. Mam nadzieję, że  jednak większość tak nie myśli. Jako ludzie, potrzebujemy przecież szacunku, ciepła, miłego słowa i gestu od innych. Na co dzień, goniąc za różnymi sprawami zapominamy o takich gestach i zwykłym uśmiechu. A przecież obdarowując życzliwością innych nam także robi się przyjemniej. Pokażmy innym, że jednak warto być miłym (duża w tym rola nas dorosłych).  Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat, do ludzi-wróci do nas ze zdwojoną mocą.

Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta, bo tylko od nas zależy, czy będziemy  obdarzać się ,,ciepłym i puchatym” czy ,, zimnym i kolczastym”.

Z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień, Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas IV-VIII do wykonania plakatów, napisania przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu, zrobienia kartki z pozdrowieniami, serdecznymi życzeniami dla kolegów i koleżanek.  Zapraszamy do obejrzenia waszych prac.

NIE BĄDŻ W ŻYCIU MŚCIWY-BĄDŻ ŻYCZLIWY Hasło Mateusz Krysiak kl.3b

Przygotowała: p.Joanna Biernat

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczął swoją pracę przeprowadzając wybory do SU. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, wybory nie odbyły się w identycznej formie jak w latach ubiegłych, lecz z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (mniejsza ilość plakatów wykonanych przez kandydatów, przekazanie wyników wyborów w klasie przez jedną osobę w celu uniknięcia zgrupowań uczniów z różnych klas). Osoby z najwyższą ilością głosów zaznaczono kolorami, czerwonym oraz żółtym.

Wyniki głosowania prezentują się następująco:

L.p Nazwisko kandydata   Ilość głosów
1. Wiktoria Pytlińska    kl.4b 34
2. Julia Lebioda   kl.5a 43
3. Oktawia Kordulasińska  kl. 5b 21
4. Viktoria Martyniuk   kl. 6a 52
5. Agata Fijałkowska   Kl.6b 47
6. Julia Buczek   kl.6c 25
7. Oliwier Kowalski   kl.7a 89
8. Angelika Szajdecka   kl.7b 87
9. Kacper Sobczak   kl.7c 84

Poznajcie Zarząd Samorządu Uczniowskiego SP12  na rok szkolny 2020/2021:

Przewodniczący: Oliwier Kowalski kl.VII A

Zastępca: Angelika Szajdecka kl.VII B

Zastępca: Kacper Sobczak kl.VIII C

Opiekunami SU zostali: p.Joanna Biernat i p.Robert Kapitaniak.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałych i owocnych działań na rzecz społeczności szkolnej.

A oto ich fotografie i krótka prezentacje.

PRZEWODNICZĄCY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Nazywam się Oliwier Kowalski i chodzę do klasy 7a. Uwielbiam gry logiczne m.in. szachy czy warcaby oraz takie sporty jak koszykówka i piłka nożna. Moim hobby jest również niesienie pomocy osobą potrzebującym jak i zwykłej koleżeńskiej rady moim kolegom. Często udzielam się w akcje charytatywne stąd każdy może na mnie liczyć, gdyż  jestem osobą która zawsze dotrzymuje złożonej obietnicy. Zachęcam Wszystkich którzy zmagają się z jakimś problemem do kontaktu ze mną – zawsze spróbuje Wam pomoć czy to będzie odnośnie lekcji czy też innych problemów nie związanych ze szkołą. Służę pomocą i dobrym słowem !

ZASTĘPCA PRZEWONICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Nazywam się Angelika Szajdecka i jestem z klasy 7b. Interesuje mnie przede wszystkim taniec, akrobatyka oraz robienie zdjęć. Lubię zwierzaki, najbardziej pieski, misie koala i pandy. Jestem miła i otwarta na świat, lubię poznawać nowych ludzi. Jestem przyjacielska, chętnie pomagam innym i staram się, żeby wszystkim w moim otoczeniu było jak najlepiej. W szkole moimi ulubionymi przedmiotami są: język niemiecki i angielski, wychowanie fizyczne oraz plastyka. Pozdrawiam wszystkich ciepło.

ZASTĘPCA PRZEWONICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Nazywam się Kacper Sobczak. Chodzę do klasy 7C. Moje hobby to piłka nożna oraz jeżdżenie wyczynowo na hulajnodze. Jeżdżę od 4 stycznia 2020 roku. Bardzo lubię organizować i pomagać w projektach i różnych akcjach szkolnych oraz pozaszkolnych, jest to powodem zgłoszenia się do samorządu szkolnego. Jestem z tego bardzo szczęśliwy, że zostałem jednym z trójki przewodniczących samorządu szkolnego, będę się starał spełnić wszystkie wymagania społeczności szkolnej.

Samorząd Uczniowski to wszyscy uczniowie SP 12.W grupie siła, więc razem możemy zdziałać wiele dobrego, możemy uczyć się demokracji, realizować swoje pomysły i pracować w grupie. Każdy z nas mawielki potencjał, różnorodne zdolności, talenty i zainteresowania, trzeba tylko chcieć je wykorzystać.

Przygotowała: p.Joanna Biernat

Wybory do Samorządu Uczniowskiego klas I-III

W październiku zostały przeprowadzone kampania wyborcza oraz wybory do Samorządu Uczniowskiego klas I-III. Kandydaci do samorządu przygotowali plakaty wyborcze, które można było podziwiać na gazetce Samorządu Uczniowskiego. Wśród kandydatów znaleźli się: z klasy 2a- Szymon Kuźniacki i Oliwier Juszczak, 2b-Wojtek Jóźwiak, Olga Kwiatkowska, 3a- Julia Marcinkowska, Olga Rosiewicz, Filip Felisiak, 3b- Jan Misiak i Maja Pasternak.                              

12 października odbyły się wybory, na które wszyscy z niecierpliwością czekali.  Nad poprawnością przebiegu wyborów nadzór sprawowała komisja wyborcza. Wybory odbyły się bez zakłóceń. W ich wyniku został wybrany nowy skład Samorządu Uczniowskiego klas I-III: Szymon Kuźniacki, Julia Marcinkowska i Olga Rosiewicz. Zwycięzcom gratulujemy!

Listopad 2020

9 listopada 2020 roku odbyło się zebranie SU w formie spotkania online ze względu na zawieszenie stacjonarnej  działalności szkół w Polsce. W zebraniu udział wzięli Pani Dyrektor, Małgorzata Gałczyńska, Opiekunowie SU, Pani Joanna Biernat oraz Pan Robert Kapitaniak wraz ze  wszystkimi członkami Samorządu Uczniowskiego. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak ważną rolę spełniają w społeczności szkolnej. Działalność SU można porównać do parlamentu, który sprawuje władzę w imieniu obywateli, którzy wybrali parlamentarzystów w wyborach powszechnych. Nasi Samorządowcy również zostali wybrani przez społeczność szkolną aby sprawować funkcję ,,szkolnego parlamentu’’.

Szkolni Samorządowcy dyskutowali o możliwościach pracy Samorządu w okresie nauki zdalnej. Szczegóły zostaną przedstawione wkrótce 😊

11 listopada.

11 listopada 2020 świętowaliśmy 102- rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji niektórzy z uczniów postanowili podzielić się widokiem wywieszonej przed domem biało-czerwonej flagi, a także zaprezentować plakat o tematyce patriotycznej.

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…..choć zamknięci w swoich domach ze względu na stan epidemii chcemy pokazać swój patriotyzm i przywiązanie do tradycji.

Tradycje wielkanocne w Polsce i Europie

23 marca opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Agnieszka Sip we współpracy z uczniami klasy 6a przygotowała Apel Wielkanocny, podczas którego zaprezentowano tradycje wielkanocne w Polsce i Europie. Uczniowie pokrótce zaprezentowali nam tradycje świętowania Wielkanocy u naszych sąsiadów a całość została wzbogacona prezentacją multimedialną. Na koniec przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom życzenia świąteczne. Podczas apelu wręczono także dyplom dla zwyciężczyni plebiscytu ? Dziewczyna z klasą?, w którym zwyciężyła Nadia Mistrzak z klasy 5a.

20160323_101341 20160323_095816 20160323_095748 20160323_094751

*************

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu przez dwie godziny zamiast zajęć lekcyjnych zgodnych z planem nauczyciele przygotowali dla naszych uczniów szereg ciekawych warsztatów. Każdy uczeń mógł zapisać się na jedne z następujących zajęć: pieczenie ciasteczek z p. Ewą Jasińską i Agnieszką Sip, gry i zabawy językowe z p. Łukaszem Strzelczykiem, orgiami z p. Wandą Bartosik, tangramy z p. Ewą Kacprzak, koreczki z p. Małgorzatą Nowicką, nauka tańca ?Belgijka? z p. Krystyną Witasiak, akrobatyka z p. Małgorzatą Kamińską, turniej memory z p. Dorotą Kasprzycką, kino filmowe z p. Urszulą Kaczmarkiewicz i Grażyną Krawczyńską czy zajęcia sportowe z p. Robertem Tomaszewskim. Wszystkim dopisywał dobry humor.

20160321_092549 20160321_092557 20160321_093627 20160321_093650 20160321_093724 20160321_093855 20160321_094618 20160321_100843

**********

Dzień Muszki i Krawata

10 marca w naszej szkole świętowaliśmy dzień muszki i krawata. W tym dniu wszyscy chętni uczniowie założyli muszki i krawaty.

muszka1  muszka3muszka2

**************

Dzień Kobiet

8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. W związku z tym Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na ?Dziewczynę z klasą?. Kandydatka do tego tytułu powinna odznaczać się wysoką kulturą osobistą, być przykładem dla innych oraz zachowywać się wzorowo w szkole i poza nią. Do tytułu ? Dziewczyny z klasą? pretendowały : Aleksandra Janicka z klasy 4a, Nadia Mistrzak z klasy 5a, Marcelina Osetek z klasy 5b i Paulina Bartczak z klasy 6a. Wszystkie dziewczynki spełniały wyżej wymienione kryteria a także wykonały plakaty, gdzie udowodniły dlaczego to właśnie one powinny otrzymać taki tytuł.

Marcelina Osetek Paulina BartczakNadia Mistrzak

************

Na pomoc zwierzętom

We współpracy ze świetlicą szkolną zorganizowaliśmy zbiórkę suchej karmy i puszek dla zwierząt z kaliskiego schroniska. Uczniowie dość chętnie włączyli się do akcji okazując dobre serce bezdomnym zwierzętom.

zbiorka

*********

Loteria Świętego Mikołaja

W grudniu z okazji Mikołajek Samorząd Uczniowski zorganizował coroczną Loterię Mikołajkową dla klas 0-6. W tym celu pomocnicy Świętego Mikołaja mieli ręce pełne pracy. Podobnie jak w latach ubiegłych loteria cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów wszystkich klas.

IMG_20151126_085114 IMG_20151204_094240 IMG_20151204_094646 IMG_20151204_103614

*************

Dzień Misia

Świętowaliśmy także Dzień Misia. Z tej okazji wszyscy zwolennicy pluszowych misiów mogli przynieść do szkoły swoje ulubione zabawki, które towarzyszyły uczniom w trakcie zajęć.

IMG_20151125_133311

***********

Dżentelmen Rokudżentelmen roku

W październiku Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na Dżentelmena Roku. Jest to konkurs przeznaczony dla chłopców z klas 4-6, którzy zdaniem dziewczynek zasługują na ten tytuł. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Kościelak z klasy 6b. Gratulujemy!

***********

Taneczne przerwy

Rozpoczęliśmy także taneczne środy i piątki. Podczas długich przerw dwa razy w tygodniu nasi uczniowie mają okazję spędzić czas podczas przerwy w sposób miły i aktywny. Propagujemy zdrowy tryb życia i dobrze się przy tym bawimy.

IMG_20151125_114221 IMG_20151125_114305 IMG_20151125_114314 IMG_20151125_114427 IMG_20151125_114429 IMG_20151125_114438

*********

Bon, Ton- czyli Savoir Vivre w szkole i nie tylko

Samorząd Uczniowski rozpoczął serię przedstawień z udziałem klasy 6a. Są to perypetie bliźniaków Buby i Kuby, którzy w przystępny sposób zapoznają dzieci z zasadami dobrego zachowania w różnych sytuacjach. Po każdym przedstawieniu uczniowie napiszą krótki test wiedzy o dobrym zachowaniu. Klasa, która uzyska najwyższy wynik zdobędzie nagrodę na koniec roku szkolnego.

savoir vivre1 savoir vivre2               savoir vivre

************

Trudna ortografia polsko-angielska

Wszyscy uczniowie klas 4-6 biorą udział w zabawie ortograficznej. Poprzez zabawę uczniowie uczą się trudnych wyjątków ortograficznych, a przy okazji poznają nowe słowa w języku angielskim. Na koniec roku szkolnego zwycięska klasa z największą liczbą uczniów z najwyższymi wynikami z dyktanda otrzyma nagrodę. Pierwsze dyktando już za nami, a kolejne już podczas godziny wychowawczej 8 stycznia.

IMG_20151127_105634 IMG_20151127_105648 trudna ortografia 1 trudna ortografia2

*************

Wkręceni na dobr(o)e

Od października 2015r. wszyscy uczniowie we współpracy z Samorządem Uczniowskim biorą udział w akcji zbierania nakrętek pod hasłem ?Daj się wkręcić?. Dzięki tej inicjatywie realizujemy dwa podstawowe cele: przyczyniamy się do ochrony przyrody poprzez wyrabianie wśród uczniów i ich rodzin nawyku segregacji śmieci oraz pomagamy w zdobyciu wózka inwalidzkiego niepełnosprawnej dziewczynce.

IMG_20151117_110828

******

Początek nowego roku szkolnego

Rok szkolny 2015/ 2016 rozpoczęliśmy od Teleexpresu Dwunastki. Przedstawiliśmy plan zajęć dodatkowych na nowy rok szkolny, przypomnieliśmy zasady odpowiedniego zachowania podczas pobytu w szkole, a także zaprezentowaliśmy nowy skład Samorządu Uczniowskiego.

samorzad uczniowski tele teleexpress

******

DZIEŃ EUROPEJSKI

8 maja 2015 już po raz czwarty odbył się w naszej szkole konkurs o państwach Unii Europejskiej. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 4-6. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące wybranych państw: klasa 4a – Szwecja, klasa 4b – Słowenia, klasa 5a – Rumunia, klasa 5b – Słowacja, klasa 6a – Łotwa, klasa 6b – Portugalia. Wszystkie drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy na temat swoich państw. Do finału dotarły trzy klasy 4b, 5a i 6a. W tej konkurencji drużyny odpowiadały na pytania typu prawda/fałsz na temat jednego państwa: Węgier. Zwyciężyły dwie klasy 5a i 6a. Gratulujemy!

IMG_20150515_082402 IMG_20150515_084638 IMG_20150515_084659 IMG_20150515_091557

 

 

POWITANIE  WIOSNY W SP 12

21 marca 2015 uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę. W tym dniu klasy 4-6 zmagały się w trzech konkurencjach: kalambury, konkurs plastyczny ?Wiosna na drzewie? oraz rajd klasowy ?Szukanie wiosny?. Wszystkim dopisywał dobry nastrój oraz duch rywalizacji. W tym roku szkolnym w Wiosennych Zmaganiach Klasowych zwyciężyła klasa 6b. W nagrodę uczniowie otrzymali Wiosenny Puchar Przechodni.

IMG_20150320_105727 IMG_20150320_114221 IMG_20150320_114644 IMG_20150320_120708

 

 

PODSUMOWANIE PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

I okres roku szkolnego 2014/2015 minął bardzo szybko. Rok szkolny rozpoczęliśmy apelem organizacyjnym podczas, którego zapoznaliśmy uczniów z ofertą zajęć pozalekcyjnych, przypomnieliśmy o zasadach i regułach panujących w naszej szkole.

Przeprowadziliśmy plebiscyt na ulubionego nauczyciela, w którym przyznaliśmy trzy miejsca. I miejsce zdobyła pani Agnieszka Sip – nauczyciel języka angielskiego, II miejsce przyznano panu Robertowi Tomaszewskiemu – nauczycielowi wychowania fizycznego, natomiast trzecie miejsce należało do pani Reginy Małeckiej- nauczyciela przyrody.

Nie samą nauką uczeń żyje. Dlatego też zorganizowaliśmy dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka i Andrzejek, a także Bal Karnawałowy. Wszyscy uczniowie chętnie tańczyli w rytm największych hitów, a dobrą muzykę zapewnili nasi szkolni Dje.

Przez cały czas Samorząd Uczniowski współpracował z Małym Samorządzikiem i szkolną biblioteką. Wspólnie udało się zorganizować Dzień Misia oraz Loterię Mikołajkową. Uczniowie chętnie włączyli się do zabawy.

IMG_20141205_095241 IMG_20141205_115146OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I okres szkolny podsumowaliśmy podczas apelu. Zaprezentowaliśmy nasze wyniki i osiągnięcia w nauce, zachowaniu i sporcie. Wręczyliśmy także dyplomy za 100% frekwencję. Serdecznie gratulujemy następującym uczniom: Hubert Białek, Nadia Mistrzak, Jan Rosiewicz – klasa 4a, Martyna Wanat – klasa 5a, Julia Jaworska- klasa 6a oraz Wiktor Pływaczyk – klasa 6b. Podczas apelu wręczono również Tarcze Wzorowego Ucznia w klasach szóstych. Gratulujemy najwyższych wyników: Julii Jaworskiej, Marice Bigosińskiej i Natalii Pilarczyk z klasy 6a.

 IMG_20150213_105650 IMG_20150213_105813IMG_20150213_105954 IMG_20150213_110139IMG_20150213_110150 IMG_20150213_111504

II okres roku szkolnego 2014/2015 rozpoczęliśmy od świętowania Walentynek. W tym dniu uruchomiliśmy pocztę walentynkową i dostarczyliśmy wszystkim uczniom kartki walentynkowe.

IMG_20150213_080503

Wraz z małym Samorządzikiem obchodziliśmy dzień Muszki i Krawata. W klasach I-III przeprowadzono konkurs na największą liczbę osób w krawatach i muszkach. I miejsce zdobyły klasy 1a i 1d, II miejsce otrzymała klasa 2b, natomiast na III miejscu uplasowały się klasy 3b i 3c.

IMG_20150304_113851

******

Regulamin Samorządu Uczniowskiego